Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.09.2018 o 07:44, anemusek napisał:
W dniu 31.08.2018 o 16:38, Soundman1200 napisał:
Uwaga amatorzy chińskiego sprzętu i słuchawek, kupujecie bezpośrednio w Chinach?....to informacja dla was....he,he.
https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/prawo-i-podatki/czy-za-zakupy-zamowione-przez-internet-z-chin-trzeba-placic-vat/pkg6c2l

He, he handlarzu z allegro ciebie też nie minie drenowanie portfela. Fiskus będzie się coraz bardziej wam przyglądał, a rozwiązania dotyczace rozliczania podatków was bardziej walną po kieszeni niż nas VAT.

A najbardziej ciebie, mnie i innych odbiorców końcowych, bo ceny wzrosną. I to nie tylko chińskiego sprzętu, ale i innych bo większość wytwarzana w Chinach lub ma komponenty z Chin 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A najbardziej ciebie, mnie i innych odbiorców końcowych, bo ceny wzrosną. I to nie tylko chińskiego sprzętu, ale i innych bo większość wytwarzana w Chinach lub ma komponenty z Chin 

Znaczy nie rozumiem jak to się ma do mojego komentarza? Że polski fiskus uderzy w wszystkich mieszkancow Polski to to samo napisałem choć mnie to akurat ni grzeje ni ziębi.      

 

 

[mention=64077]Jaro54[/mention]Jeśli są legalnie sprowadzane to nie zdrożeją, bo VAT był zawsze wliczony w cenę. Chodzi o indywidualnego Janusza (sam nim jestem).       

 

 

 

Raczej zdrożeje wszystko. Próba egzekwowania VAT w detalu z Chin to tylko jeden z objawów fiskalizmu, który ma szerszy zakres to po pierwsze (do tego odnosił się mój komentarz), a po drugie brak presji konkurencyjnej powoduje wzrost cen. Tak rynek funkcjonuje.    A że łatwiej dorwać Marianów z Allegro niż ściągnąć VAT od milionów przesyłek (i taniej) to pierwsi do oskórowania pójdą handlarze z allegro więc ta radość z posunięć władzy śmieszna z ich strony.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Może kogoś zainteresują. Dwa nowe modele chińskich dokanałowych słuchawek planarnych w cenie ok. 200 usd

 

TONEKING BL1 Planar Diaphragm

 

Senfer-MT100-Flexible-Flat-Diaphragm-Moving-Iron-Knowles-Balanced-Armature

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Inszy napisał:

To że te słuchawki są słabe, to raczej spodziewana rzecz. Natomiast facet momentami wydaje się nie wiedzieć o czym mówi.

Trochę od rzeczy to fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyżej omowe chińczyki to były Superluxy HD330/440/660 (150 ohm), trochę mniej Takstary TS671 (120 ohm), a cała reszta to już niskoomowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

10 godzin temu, ppmuzyk napisał:

Zamówiłem Cozoy Hera, czy miał ktoś z nimi styczność, oprócz Inszego 😁? Zobaczę jak zagrają z Xduoo X3II. 

 

Cozoy Hera C103 są ciekawe. Bardzo przyjemne i nieco spokojniejsze granie. IMHO z X3 II jest ok. Hera lubią więcej prądu, więc nie powinieneś narzekać na to połączenie.

 

BTW. Whizzer Kylin A-HE03 są bardzo interesującą opcją. Świetne wykonanie, premium zestaw i naprawdę niezła jakość dźwięku. Słucham od paru dni i coraz bardziej mi się podobają.

424095669_WhizzerKylinAHE03.thumb.jpg.0052f82d98e9b52b46a18b19e76df2fe.jpg

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Scipio Africanus napisał:

widziałem te Whizzery na HiFiorg, wyglądają kozacko :) przynajmniej na fotkach 

sygnatura to V? góra nie kłuje? 

może kolega strzeli jakiś teścik :)

 

Test oczywiście pojawi się, ale już teraz co nieco mogę dodać.

 

Zestaw premium jak w sporo droższych słuchawkach. Wykonanie rewelacyjne - konstrukcja ze stopu aluminium jest lekka i zapewnia niezłą izolację. Minusem jest logotyp producenta wkomponowany w "faceplate", który ma lekko ostre krawędzie. W ogóle nie przeszkadza, ale wspomnieć muszę. Bardzo wygodne. Kabel hybrydowy 5N OCC/SPC)

 

Brzmienie po 20 godz. słuchania (i 40 wygrzewania). Oceniałem na stockowych tipsach w parze z DX150 z AMP7. Na różnych utworach takich artystów jak: Miles Davies, Bob Dylan, Bob Marley, Gary Numan, Nirvana, In This Moment, Lana Del Rey, Lorde, The Glitch Mob, VNV Nation, The Prodigy, Laibach, Guzior, Gojira, Archive. FLAC albo Tidal Hi-Fi.

 

Brzmienie:

- fajna V-ka" z mocnym, nisko schodzących i dość głębokim basem, który jest nieźle kontrolowany. Atak i wygasanie są naturalne, A-HE03 mają dynamiczny dół.

- wyraźnie podbity subbas, ale też zaakcentowane środkowy i wyższy bas oraz niższa średnica. Gitary basowe i bębny brzmią pełniej, mocno, ale klarownie.

- wokale nieco odsunięte, ale prezentowane naturalnie. Męskie nie są puste i suche, mają bardzo dobrą artykulację i fakturę. Żeńskie czyste i klarowne o gładkiej fakturze.

- góra jest świetna. Wyraźnie zaakcentowana i nieźle rozciągnięta, ale w ogóle nie jest ostra. Nie brakuje ani powietrza, ani detali.

- scena robi wrażenie, całkiem szeroka, a przy tym wysoka i z wyraźną głębią. Fajny efekt 3D. Plany wyraźnie rozdzielane, separacja i pozycjonowaniem instrumentów bardzo dobre, świetna stereofonia.

- całkiem uniwersalne brzmienie, które sprawdzi się szczególnie dobrze w nowszej muzyce. Rock, metal, EDM, electro-industrial, rap, trap itp. Ogólnie, nieco bardziej elektronika niż akustyka. Stricte pod klasykę czy jazz coś innego bym pewnie wybrał.

 

Po kilku dniach słuchania - to może być jeden z hitów do 200 USD. Tym bardziej, gdy użytkownik gustuje w muzyce "upbeat".


Cena w Penon to 159 USD. Rozmawiałem z @bigmaras (zajmuje się sprzedażą marki Whizzer w PL) i mają być dostępne w jego ofercie, ale szczegółów dotyczących ceny i dokładnej daty nie znam.

 

PS. gdyby będę miał chwilę to coś więcej o Kinera IDUN napiszę. Też fajna hybryda za rozsądne pieniądze z genialnym kablem.

 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ali 11,11 ma być za 138$

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mikkis napisał:

Ktos z was posiada BGVP DM6 ? Na Ali mają byc za 160 $ na 11 , sporo pozytywnych opinii . Nigdy nie zamawialem niczego z Ali , wiec moze wy wiecie . Czy w okresie tej wyprzedaży 11.11 czas dostawy znacząco się wydłuża ?

 

Dopiero będę ściągał na testy. Część opinii bardzo pozytywna, część jest bardziej stonowana, ale wciąż pozytywna. To chyba nie będzie zły zakup.

 

Widzę generalnie, że tych multiarmaturowych jest obecnie kilka do wyboru do 200 USD:

BGVP DM6

Toneking T4

TenHz P4 Pro

Magaosi MGS-401

Magaosi X3

Magaosi K5

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mikkis napisał:

Ktos z was posiada BGVP DM6 ? Na Ali mają byc za 160 $ na 11 , sporo pozytywnych opinii . Nigdy nie zamawialem niczego z Ali , wiec moze wy wiecie . Czy w okresie tej wyprzedaży 11.11 czas dostawy znacząco się wydłuża ?

Wydłuża się, w zeszłym roku obrót tego dnia był powyżej 3,5 miliarda baksow to wyobraź sobie ile zamówień było przy średniej na zamówienie poniżej 100 $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Inszy napisał:

A nikogo nie korcą NF AUDIO JD24? Hybrydy armatur i elektrostatów.

 

 

Są jeszcze FitEar EST (1BA+ES), AAW x Shozy Pola (1DD+ES) i Jomo Audio Trinity (1DD+4BA+ES). NF Audio i Jomo Audio na elektrostatycznych tweeterach Soniona, które podobno "grają jak zwykłe armatury" :) Najciekawiej te Shozy wyglądają przez cenę.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności