Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, Karkolomny napisał(a):

co prawda jeździłem tylko Fiestą znajomego

Nie wstydź się i powiedz prawdę, że tylko widziałeś ją w salonie przez szybę, a to sąsiad powiedział, że wszystko na F to g... :D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2023 o 21:58, x86 napisał(a):

Nie wstydź się i powiedz prawdę, że tylko widziałeś ją w salonie przez szybę, a to sąsiad powiedział, że wszystko na F to g... :D

 

Ej, ale od Fiesty to się odczepcie. Super samochód!

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PXL_20230605_170737533-1.thumb.jpg.a5f9c16b5b8073f7b2ca5c01d796de18.jpg

 

Znalazłem zestaw peryferiów, które podnoszą mi rangę doświadczeń z Juzear 41T do poziomu niebotycznego. Nie słyszałem jeszcze IEMów, które tak dokładnie pozycjonowały poszczególne instrumenty.

Tipsy TRN T-Ear i kabelek NiceHCK RedAg 4N z końcówką 4.4 mm

 

Co ciekawe, idealnie pasują też pod względem estetycznym - choć nie było to decydującym czynnikiem.

( :

 

Nawet CraftEars Aurum pod tym względem im nie dorównują - mimo ogólnie lepszej rozdzielczości, swojej subtelności i bardziej wyrafinowanej sygnatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Beh0lder napisał(a):

Skąd info? Moje google fu rozbiło się o jakieś dziwnie wyglądające meble. Ciekawe czy biurko Monarch mkii grało dużo gorzej od mkiii

 

Z grupy Bad Guya na Fejsie, ale nic więcej prócz tej fotki nie ma

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, LeonidK napisał(a):

@docentore widzę, że już wystawiłeś 10th. Nie siadły? Mógłbyś się podzielić wrażeniami?

Siadły, nie siadły :)
To są rozterki audiofila, który wydał za dużo kasy w ostatnim kwartale (aktualnie mam w posiadaniu 6 trybryd + MEST Indigo) xD

PS. To bardzo dobre słuchawki, powodem sprzedaży tych konkretnych w moim przypadku jest chęć jak najszybszego odbudowania budżetu, a to jest popularny model :)

 

Edytowane przez docentore
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, docentore napisał(a):

Siadły, nie siadły :)
To są rozterki audiofila, który wydał za dużo kasy w ostatnim kwartale (aktualnie mam w posiadaniu 6 trybryd + MEST Indigo) xD

PS. To bardzo dobre słuchawki, powodem sprzedaży tych konkretnych w moim przypadku jest chęć jak najszybszego odbudowania budżetu, a to jest popularny model :)

 

Mam podobny problem, 3 pary słuchawek to trochę za dużo, biorąc pod uwagę, że każde "poważne" słuchanie i tak odbywa się u mnie na kolumnach, dlatego jeszcze zastanawiam się, czy zostawić sobie Fan 2 czy Sands, oba modele super, ale zupełnie inne. Pisałeś wcześniej, że masz też Fan 2 - jestem ciekawy, czy 10th to duży upgrade w stosunku do nich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LeonidK napisał(a):

Mam podobny problem, 3 pary słuchawek to trochę za dużo, biorąc pod uwagę, że każde "poważne" słuchanie i tak odbywa się u mnie na kolumnach, dlatego jeszcze zastanawiam się, czy zostawić sobie Fan 2 czy Sands, oba modele super, ale zupełnie inne. Pisałeś wcześniej, że masz też Fan 2 - jestem ciekawy, czy 10th to duży upgrade w stosunku do nich?

Jest to upgrade, zdecydowanie lepiej góra zarysowana, bas trochę więcej faktury ma. 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.06.2023 o 21:09, LeonidK napisał(a):

To obiecane kilka słów o TSMR Sands:
 
Rzeczywiście są to słuchawki szalenie dobre w zakresie technikaliów - mam wrażenie, że są w tym aspekcie lepsze od HD800S. Być może 64Audio U12t są już trochę lepsze - nie pamiętam, słuchałem kilka miesięcy temu, w każdym razie żadne Blessingi 2, Supermoony, Andromedy, Nanny nie mają podejścia. Kosztują $319, więc w sumie niewiele i nie spodziewałem się aż takiego poziomu, ale naprawdę to są słuchawki, dzięki którym odkrywa się muzykę na nowo. Pokazują ogromną ilość szczegółów, których na innym sprzęcie w ogóle nie słychać, bo gubią się gdzieś w tle. Separacja jest doskonała - słuchając tej samej symfonii można za każdym razem uczepić się innego instrumentu i śledzić ich linie. Scena w B2 jest chyba odrobinę szersza, ale szerokość sceny i tak jest ponadprzeciętna i pozycjonowanie instrumentów jest bardzo dobre, każdy ma wystarczająco dużo miejsca i powietrza dla siebie. Lubię w Sands i B2 to, że ma się wrażenie siedzenia przed estradą, co daje bardziej realistyczne odczucia. Fan 2, które też posiadam, bardziej otaczają dźwiękiem, co można lubić bądź nie, niemniej w rzeczywistości na koncercie nie siedzimy wśród muzyków, tylko przed. Na uwagę zasługuje też ogromna dynamika, która kojarzy mi się tylko z moim zestawem stereo - różnice między pianissimo i fortissimo są większe, niż na jakichkolwiek innych testowanych przeze mnie słuchawkach, z tego też powodu wszelkie transjenty są bardzo żwawe i energiczne.
 
Jak już wyżej napisałem, przetworniki posiadają ogromny potencjał, ale trzeba im trochę pomóc. Słuchawki są bardzo jasne i mają dużo energii w wyższej średnicy. Po pierwsze pomaga włączenie basowego przełącznika z domyślnie zastosowanym średnicowym (110). Po drugie warto wybrać tipsy, które trochę obcinają górę, u mnie dobrze sprawdzają się Final Type E. Po trzecie źródło ma tu duże znaczenie - z moim ukochanym Mojo 2 grają już całkiem fajnie, ale wolałbym w tym przypadku coś cieplejszego, np. ze stajni iFi - z drugiej strony słychać, jak bardzo takie FiiO BTR3k podcina im skrzydła, mimo całkiem niezłej synergii barwowej. Po czwarte EQ - lekkie zmniejszenie podbicia w rejonie 1500Hz i 4000Hz nadaje im dużo naturalniejszą barwę, do tego można trochę podbić bas i jest super. Dodatkowo słyszę, że słuchawki ciągle się rozgrywają, bo po wyjęciu z pudełka były bardzo krzykliwe i suche. Zaznaczam jednak, że jak ktoś lubi ciepłe, miękkie, relaksujące brzmienie, to to nie są słuchawki dla niego.
 
Sands najlepiej czują się w muzyce klasycznej, jazzie, lekkim rocku typu Dire Straits i w takiej elektronice, która w ciekawy sposób wykorzysta ich możliwości budowania przestrzeni. Nie łączyłbym ich na pewno z metalem i gatunkami nastawionymi na mocne uderzenie basu - on jest bardzo precyzyjny i zróżnicowany, w zależności od ilości w utworze, na pewno potrafi fajnie dać o sobie znać w tym ustawieniu 110, ale nie są to słuchawki dla bassheada.
Na zakończenie dodam, że są prześliczne i doskonale wykonane.
Czy u mnie zostaną? To pewnie okaże się w ciągu najbliższych kilku dni - jak na razie jestem pod dużym wrażeniem i takie analityczne słuchawki są idealnym uzupełnieniem kolekcji, ale kupowałem je wiedząc, że nie są mi do niczego potrzebne kolejne IEM'y - ciekawość podsycana przez ostatnie kilka miesięcy została w końcu zaspokojona, więc zobaczymy. Na pewno jest to jeden z ciekawszych wyborów w tej cenie - niedawno sprzedałem Blessing 2 i uważam, że Sands są całościowo lepsze.
 

08cc2ddda832c24a19a7d62cfa7866fe.jpg
 

Muszę do tego dodać, że nigdy nie wierzyłem w wygrzewanie, ale te słuchawki przeszły niesamowitą zmianę - przez ostatni tydzień nie miałem dużo czasu na słuchanie, ale codziennie grały sobie w szufladzie całą noc i jestem zaskoczony, jak bardzo wygładziła się góra i wypełniła (uszlachetniła) średnica. Po wyjęciu z pudełka góra była bardzo krzykliwa i tak jak pisałem powyżej, EQ był dla mnie obowiązkowy, nawet do -4dB w wyższej średnicy. Teraz w ogóle nie czuję potrzeby jego stosowania. Bas sobie mogę trochę podbić w Mojo 2 i to tyle. Wykluczam tutaj przyzwyczajenie słuchu, bo tak jak wspomniałem, miałem bardzo zajęty tydzień i nie słuchałem za dużo, poza tym mam też dosyć ciemne Fan 2 i wcale nie jest to jakiś szok kiedy przechodzę między tymi słuchawkami, tak jak na początku.

Podobno to też dobre słuchawki dla kablowych niedowiarków, ja niestety dysponuję tylko dwoma kablami Penona, zresztą oba mają domieszkę srebra, więc nie słyszę dużej róznicy, a też nie chciało mi się tego jakoś skrupulatnie porównywać. Na pewno reagują na źródło bardziej niż cokolwiek innego co miałem do tej pory.

 

Ostatecznie zdecydowałem się też na sprzedaż słuchawek, więc jakby ktoś był zainteresowany, zapraszam do działu ogłoszeń.

Edytowane przez LeonidK
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znowu napiszę słowo o Penonie. 

Wycofałem 10thAE że sprzedaży, bo chciałem im dać jeszcze jedna szansę. Coś mi jednak nie do końca tam się zgrywało, jakby się potęgował mój drobny wrodzony imbalans. 

 

Wrzuciłem na stację pomiarową używając zestawu, którego używam do wszystkich pomiarów (ten sam kabel i tipsy piankowe) - obie strony pokrywają się. Miernik pokazał, że kabel jest walnięty, różnica pomiędzy stronami to +0.7 Ohma z prawej strony na żyle, w sumie prawie 1.5O.

 

Jeden email do Penon opisujący sytuację, ale bez dowodów (leniwy jestem, w razie czego jestem w stanie dostarczyć) i dostaje odpowiedź, że nowy kabel będzie wysłany. 

 

PS. 10thAE z działającym kablem to jedne z lepszych doków jakie słyszałem. 

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie same pozytywne opinie o 10th (dużo na headfaju się teraz o nich mówi), tylko ten design dla mnie nie do zaakceptowania. Ja Fan 2 uwielbiam, tylko ta góra trochę dla mnie za bardzo wycofana, wolę raczej jaśniejsze słuchawki, a z tego co czytałem, Penon zwykle stroi swoje modele w ten sposób.

Słuchal ktoś zarówno Fan 2 i Serial?

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś z Was 7Hz Legato? Kuszą mnie swoją innością, dobrym basem i odskulowym tuningiem. Można je na aktualnej wyprzy Ali za 88$ wyrwać i mocno staram się nie kupić ;)

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja odpuściłem jednak LEGATO, czekam na cenę tego wynalazku, czuję że tanio nie będzie:

https://www.youtube.com/watch?v=1XG-PA5JWAE

Dynamik, podwójny balans, piezo i planar. OCięCh*j. Tego chyba jeszcze nie było.

 

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr Krzychoo napisał(a):

Ja odpuściłem jednak LEGATO, czekam na cenę tego wynalazku, czuję że tanio nie będzie:

https://www.youtube.com/watch?v=1XG-PA5JWAE

Dynamik, podwójny balans, piezo i planar. OCięCh*j. Tego chyba jeszcze nie było.

 

109 $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok źle wklepałem w gugle 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe, ciekawie zapowiadające się słuchawki - ISN NEO 5. Podobno nieco inne strojenie niż pozostałe modele, cena to 279$.

 

ISN%20Audio-Neo5-700x700.jpg

ISN%20Audio-Neo-5F-700x700.jpg

https://isnaudio.com/isn-neo-5/

https://penonaudio.com/isn-audio-neo-5.html


Antonio miał już je na warsztacie, a gość jest jednym z trzech recenzentów, którym ufam.

Edytowane przez Hustler
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od dziś można zamawiać Kiwi Ears Quintet, których nazwa wzięła się pewnie z liczby przetworników umieszczonych w jednej słuchawce. I tak jak początkowo można się było spodziewać, że pewnie chodzi o 4BA + 1DD, tak później okazało się, że nie można byłoby być w większym błędzie..

 

2BA, 1DD, 1PZT + 1 Planar

 

Nie ma to tamto, ciekawa konfiguracja.

219$

 

https://www.linsoul.com/products/kiwi-ears-quintet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności