Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, dweet napisał(a):

Mnie jak na razie Twilight zmiotły z planszy. Jak jest coś lepszego o takim strojeniu i budowie pod ludzkie ucho, to biorę w ciemno!

Twilight nie słyszałem, więc nie porównywałem, ale jak będziesz miał okazję, możesz rzucić uchem na ME800 (bądź ME900, które podobno są jeszcze lepsze technicznie).

 

graph.png

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.03.2023 o 13:59, docentore napisał(a):

Podobno producent się przyznał, że udało im się nabyć przetwornik w niskiej cenie, który normalnie trafia do słuchawek >200$.

 

To chyba się mocno minął z powołaniem, zamiast producentem słuchawek powinien zostać bajkopisarzem :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2023 o 16:47, Kuba_622 napisał(a):

 

To chyba się mocno minął z powołaniem, zamiast producentem słuchawek powinien zostać bajkopisarzem :D

Ciekawym jest to co mówisz, bo słuchawki są jedne z lepiej odbieranych modeli w ostatni 1-2 latach w tej kategorii cenowej, więc powołanie raczej jest dobrze wybrane.

Co do ceny drivera, wiesz - są ludzie, którzy zaglądają do środka IEMów, driver jest wysokiej jakości.

Ale rozumiem, że chciałeś być zabawny - no cóż, nie wyszło. Jeśli nie jesteś standuperem - to ok, znaczy, że nie minąłeś się z powołaniem xD

:)

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, docentore napisał(a):

Ciekawym jest to co mówisz, bo słuchawki są jedne z lepiej odbieranych modeli w ostatni 1-2 latach w tej kategorii cenowej, więc powołanie raczej jest dobrze wybrane.

Co do ceny drivera, wiesz - są ludzie, którzy zaglądają do środka IEMów, driver jest wysokiej jakości.

Ale rozumiem, że chciałeś być zabawny - no cóż, nie wyszło. Jeśli nie jesteś standuperem - to ok, znaczy, że nie minąłeś się z powołaniem xD

:)

 

Bo to bałamutne pitu pitu, oczywiście są tacy co łykają takie opowiastki. Po pierwsze driver z droższych słuchawek nic nie znaczy, w Moondrop Lan jest driver z Volume, w Kbear Neon ten sam, co w ER4SR, w Hexie są drivery Softears które nigdy przedtem nie były w słuchawkach poniżej 400$ i co z tego? Zupełnie nic. Sam driver nie ma znaczenia tylko jego implementacja.

 

Po drugie te słuchawki to poziom Arii, mają podbity sopran przez co wydają się bardziej detaliczne, ale kosztem barwy dźwięku. To niby ile one mają kosztować? 80 dolców to jest odpowiednia cena dla nich.

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2023 o 00:16, Kuba_622 napisał(a):

 

Bo to bałamutne pitu pitu, oczywiście są tacy co łykają takie opowiastki. Po pierwsze driver z droższych słuchawek nic nie znaczy, w Moondrop Lan jest driver z Volume, w Kbear Neon ten sam, co w ER4SR, w Hexie są drivery Softears które nigdy przedtem nie były w słuchawkach poniżej 400$ i co z tego? Zupełnie nic. Sam driver nie ma znaczenia tylko jego implementacja.

 

Po drugie te słuchawki to poziom Arii, mają podbity sopran przez co wydają się bardziej detaliczne, ale kosztem barwy dźwięku. To niby ile one mają kosztować? 80 dolców to jest odpowiednia cena dla nich.


Poziom Arii, serio? 🤣
Aria koło nich nie leżała.

Jeśli twierdzisz, że jakość drivera nia ma znaczenia to raczej nie mamy o czym gadać, większego pitu-pitu bzdurnego w życiu nie słyszałem*. Uważasz, że najtańsze Belsingi (lub jeszcze gorzej) z KZtów dorównują armaturom Soniona czy Knowlesa? Bo FR pokaże prawie to samo, w końcu to są podróbki.
Chyba nie rozumiesz, że z ceną tego drivera, idzie w parze jakość, za jakością m.in. technikalia.

*strojenie, implementacja i konstrukcja słuchawki to odzielny temat.

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, docentore napisał(a):


Poziom Arii, serio? 🤣
Aria koło nich nie leżała.

Jeśli twierdzisz, że jakość drivera nia ma znaczenia to raczej nie mamy o czym gadać, większego pitu-pitu bzdurnego w życiu nie słyszałem*. Uważasz, że najtańsze Belsingi (lub jeszcze gorzej) z KZtów dorównują armaturom Soniona czy Knowlesa? Bo FR pokaże prawie to samo, w końcu to są podróbki.
Chyba nie rozumiesz, że z ceną tego drivera, idzie w parze jakość, za jakością m.in. technikalia.

*strojenie, implementacja i konstrukcja słuchawke to odzialny temat.

Fakt jest taki, że większość OEMowych dynamicznych driverow do pchełek i IEMów mozna wyrwać na taobao albo alibabie lub po kontakcie z producentem jak już się go zidentyfikuje za bardzo małe pieniądze (rząd kilku dolarów - dynamiczne przetworniki to bardzo prosta technologia) - szczególnie jak obiecasz duże ilości. Fabryki nie mają przywiązania do dużych klientów czy też NDA. Tym sposobem chłopaki jak ClieOs (czy HiFri) znaleźli też stockowe drivery do Timelessow i można je było za jakieś 40$ zakupić w detalu itp

 

Inna kwestia to customowe technologie jak Eclipse od Dunu czy jakieś egzotyczne powłoki, ale to też często jest robione po to by wyróżnić słuchawkę i uzasadnić wysoką cenę. Na podstawie świata DIY pchełek nie powiedziałbym też, że zawsze im droższy driver, tym lepsze technikalia. Z drugiej strony bardzo często reklamowany jako "berylowy" przetwornik, to przetwornik z folii PET pokryty śladowymi ilościami berylu - tak jak ten temat z Shimin Li Encounter.

Edytowane przez pylaczynski
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, pylaczynski napisał(a):

Fakt jest taki, że większość OEMowych dynamicznych driverow do pchełek i IEMów mozna wyrwać na taobao albo alibabie lub po kontakcie z producentem jak już się go zidentyfikuje za bardzo małe pieniądze (rząd kilku dolarów - dynamiczne przetworniki to bardzo prosta technologia) - szczególnie jak obiecasz duże ilości. Fabryki nie mają przywiązania do dużych klientów czy też NDA. Tym sposobem chłopaki jak ClieOs (czy HiFri) znaleźli też stockowe drivery do Timelessow i można je było za jakieś 40$ zakupić w detalu itp

 

Inna kwestia to customowe technologie jak Eclipse od Dunu czy jakieś egzotyczne powłoki, ale to też często jest robione po to by wyróżnić słuchawkę i uzasadnić wysoką cenę. Na podstawie świata DIY pchełek powiedziałbym też, że im droższy driver, tym lepsze technikalia, bardzo często "berylowy" przetwornik, to przetwornik z folii PET pokryty śladowymi ilościami berylu - tak jak ten temat z Shimin Li Encounter.


Tak właśnie powstały Tripowin Olina, bo bodajże Akros i Mike Bruce znaleźli driver od Tanchjim Oxygen (MSRP >300$) na tao za jakieś 5$. Eksperymentując z shellami od Mele zrobili niby Oxygen, co HBB już wypuścił za ich zgodą jako własny colab.

 

To nie tak, że w EA500 jest driver za 150$, skoro jest montowany w słuchawkach kosztujących ponad 200$. Ten driver kosztuje może max 5$ w hurcie, w tanich typowo słuchawkach drivery kosztują <1$.

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, docentore napisał(a):

Jak grają?

 

Tak w skrócie, to jakby połączyć Reecho SG-03S z Simgot EA500. Muzykalnie i rozrywkowo (tak jak Reecho lubi) z dodatkiem detali od Simgot. Internety mówią, że po jakimś czasie zajdzie w nich reakcja chemiczna o nazwie "przeżre się" i będzie jeszcze lepiej. Jak na razie bardzo mi się podoba jak grają, co będzie dalej to zobaczymy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, docentore napisał(a):

Ja się nie mogę oderwać od Penon Fan2, jak one pięknie grają elektronikę.

Jakie tipsy do nich polecasz? Ta długa tulejka niestety rozsadza mi uszy, nic nie mogę do nich dobrać. Potrzebuję chyba czegoś mniejszego od standardowych gumek. Paradoksalnie takie duże Blessingi 2 to dla mnie ideał ergonomii - nie wchodzą głęboko, a obudowa idealnie wypełnia małżowinę, tak że bez problemu można się położyć, a np. te Penony nie dość, że się wtedy wbijają głębiej, to jeszcze zatykają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś z was planuje zakupy w sklepie-stronie Penon to ostrzegam że działa tylko opcja PayPal express checkout.

 

Ta druga powoduje że dane karty płatniczej zostaną wam ukradzione a potem złodziej będzie chciał zrobić zakup.

 

Tak mi się przytrafiło wczoraj ale na całe szczęście korzystałem z Revoluta gdzie nie trzymam żadnej kasy a nawet jeśli to Revolut automatycznie zablokował transakcję jako podejrzaną.

 

Problem jest conajmniej od początku roku a Penon na razie myśli że to jest kwestia nie ich tylko PP.

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, telemach napisał(a):

Jeżeli ktoś z was planuje zakupy w sklepie-stronie Penon to ostrzegam że działa tylko opcja PayPal express checkout.

 

Ta druga powoduje że dane karty płatniczej zostaną wam ukradzione a potem złodziej będzie chciał zrobić zakup.

 

Tak mi się przytrafiło wczoraj ale na całe szczęście korzystałem z Revoluta gdzie nie trzymam żadnej kasy a nawet jeśli to Revolut automatycznie zablokował transakcję jako podejrzaną.

 

Problem jest conajmniej od początku roku a Penon na razie myśli że to jest kwestia nie ich tylko PP.

 

Revolut to świetna sprawa, a zwłaszcza jednorazowa karta wirtualna. Do takich zakupów używam tylko jej.

Rzeczywiście dobrze jest się też zabezpieczyć NIEpodpinaniem zwykłej kredytowej /debetowej jako źródła środków, a doładowywaniem tychże zwykłymi przelewami według potrzeb.

 

Sam dokonałem zakupu Fan 2 tydzień temu, może do końca maja dotrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, HappyBlack napisał(a):

 

Revolut to świetna sprawa, a zwłaszcza jednorazowa karta wirtualna. Do takich zakupów używam tylko jej.

Rzeczywiście dobrze jest się też zabezpieczyć NIEpodpinaniem zwykłej kredytowej /debetowej jako źródła środków, a doładowywaniem tychże zwykłymi przelewami według potrzeb.

 

Sam dokonałem zakupu Fan 2 tydzień temu, może do końca maja dotrą.

 

jasne ale ten sklep to kpina bo sprzedają słuchawki po 2500 USD a nie zainwestują w zabezpieczony hostowany

sklep z dobrymi wtyczkami do płatności a tak przez miesiące nieświadomie narażają klientów;

kolejne osoby się zgłaszają którym też stamtąd skradziono dane karty

 

ja swój zakup wysłałem do USA bo jakby podatek naliczyli w PL to byłoby słabo

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, telemach napisał(a):

PayPal express checkout.

 

Ta druga powoduje że dane karty płatniczej zostaną wam ukradzione a potem złodziej będzie chciał zrobić zakup.

Możesz coś więcej napisać?

PayPal udostępnia numer twojej karty sklepowi? Jesteś pewien?

 

Edytowane przez SebastianTT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, SebastianTT napisał(a):

Możesz coś więcej napisać?

PayPal udostępnia numer twojej karty sklepowi? Jesteś pewien?

 

 

to nie jest sprawa PP tylko sklepu, mają starą witrynę którą ktoś pewnie zhackował i kod strony jest zainfekowany

że dane karty które wprowadzasz na stronie Penona wynikowo trafiają do złodzieja; ta druga opcja przekierowuje do PP więc jak wprowadzasz dane karty na stronie PP to już jest bezpieczniej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marek_m napisał(a):

Po co ?

Bo możesz płacić przez Paypal nie mając u nich konta, podając nr karty kredytowej.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek_m widać mało korzystasz z płatności w internecie skoro myślisz tymi kategoriami i jeszcze pytasz po co;

 

PayPal to złodzieje którzy mają bardzo fatalny dla płacącego kurs wymiany walut, dodatkowo potrafią zablokować Ci konto ze środkami lub obciążyć jakąś własną opłatą; nie ma co liczyć na ich pomoc w razie czego bo niejednokrotnie nie pomagają albo robią problemy; już kiedyś o tym pisałem a w internecią są kilometry wątków na ten temat

 

to że ty albo ktoś inny zawsze korzystał i jest zadowolony nie jest żadnym argumentem bo to jest wyłącznie osobiste doświadczenie i zadowolenie z kursu

 

jak już jestem zmuszony korzystać z PP to przelewam środki na konto walutowe z kartą walutową i tą kartę podpinam pod PP, płacę przez  PP i odpinam kartę; jedynie tak nie ryzykuję niekorzystnego kursu albo obrotu sprawy

 

płacenie w internecie kartą jest lepsze i bezpieczniejsze jeśli robione z głową czyli

 

1. Do płatności generuje się jednorazową kartę wirtualną którą nawet jak ktoś ukradnie to nie wykorzysta

2. Korzysta się z Revolut, Curve, Zen itp. gdzie kurs wymiany jest bardzo korzystny

3. Korzysta się z firm które poza chargeback Visy i Mastera jeszcze mają swoje mechanizmy i chargebacki;

i tak właśnie Revolut sam zablokował tą płatność (z możliwością odblokowania) a Curve jakbym miał problem to sami by oddali kasę od razu

 

Penon dał ciała i nie chcą się przyznać a co więcej odpisują na emaile nawet się nie podpisując;

oczywiście ich numer telefonu też nie działa podobnie jak zapytania przez formularz czy FB

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, telemach napisał(a):

widać mało korzystasz z płatności w internecie skoro myślisz tymi kategoriami i jeszcze pytasz po co;

 

Masz rację. W necie zacząłem kupować dopiero w połowie lat 90-tych. Konto na PP mam zaledwie od 2007 roku. Doświadczenie małe, ale rośnie 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, LeonidK napisał(a):

Jakie tipsy do nich polecasz? Ta długa tulejka niestety rozsadza mi uszy, nic nie mogę do nich dobrać. Potrzebuję chyba czegoś mniejszego od standardowych gumek. Paradoksalnie takie duże Blessingi 2 to dla mnie ideał ergonomii - nie wchodzą głęboko, a obudowa idealnie wypełnia małżowinę, tak że bez problemu można się położyć, a np. te Penony nie dość, że się wtedy wbijają głębiej, to jeszcze zatykają.

Wyciągnąłem jakieś mega krótkie tipsy, które działają. Nie wiem co to za tipsy, ani skąd je mam. Leżą w puszce z setką ręcznie wybranych tipsów spośród tysięcy innych.

IMG_20230510_105638.jpg

IMG_20230510_105750.jpg

2 godziny temu, marek_m napisał(a):

Trochę lekkomyślne...

 

 

Zakładając konto PP przesłałeś telepatycznie dane swojej karty czy listownie?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności