Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, LeonidK napisał(a):

Proszę o pomoc w wycenie Blessing 2, zastanawiam się, ile uczciwie warto by było za nie żądać - problem polega na tym, że lewa słuchawka kiedyś mi spadła i pękła, tam gdzie widać bardziej 'mleczny' fragment na powierzchni najbliżej aparatu. Tutaj jeden z użytkowników forum zrobił kawał dobrej roboty, łatając to żywicą UV. Nie ma różnicy w fakturze pod palcem, czyli jest gładko, wszystko się solidnie trzyma, skaza ledwo widoczna (mniej niż niż na zdjęciu). Ale jakby nie było, bezwypadkowe nie są, więc zastanawiam się, czy opłaca się to w ogóle sprzedawać za jakieś grosze, bo słuchawki nadal są świetne. ed006730b237fac399b3320f24db2206.jpg
 

-50% co najmniej od ceny sklepowej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tansio Mirai RGB

 

Pamiętam, że jakiś czas temu pojawiła się fotka tych intrygująco wyglądających słuchawek.

Okazuje się, że brzmienie jest nie mniej ciekawe.

 

A paski rzeczywiście świecą, a raczej emitują światło, na zasadzie luminescencji.

 

https://www.head-fi.org/threads/the-discovery-thread.586909/post-17503083

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przestrzec przed produktami Thieaudio i Linsoul. Kolejny raz kupiłem używany egzemplarz Monarch MKII i kolejny raz trafiłem na wadliwy egzemplarz. Tym razem coś luźno latało w jednej słuchawce, prawdopodobnie odkleił się jeden z przetworników. Przez moje ręce przewinęło się dużo różnych modeli - tańszych, droższych, często i wiele lat używanych, a w żadnym nie spotkałem się z takimi problemami. Nie będę pisał od kogo je kupiłem. Kwestię uczciwości pozostawiam po stronie właściciela, żeby poinformował o tym fakcie potencjalnego nabywcę.

  • Like 1
  • Thanks 4
  • Confused 1
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rudzik9 Dzięki za ostrzeżenie. Wielokrotnie czaiłem się na zakup Monarch MKII. Nie zdawałem sobie sprawy z ryzyka przy tym konkretnym modelu. Przy zakupie zza granicy byłby to zapewne jeszcze większy problem.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze recki Dunu SA6 MKII - 

 

https://www.head-fi.org/showcase/dunu-studio-sa6-mk2.26407/reviews

 

Wyglądają naprawdę ciekawie. Aż się zdziwiłem, że w minusach ktoś dał "might be to bassy" biorąc pod uwagę to, że SA6 to basu prawie nie miały. Przyznam, że sie napaliłem, 15 kwietnia mają być dostępne na headfi za 579$, ale grzecznie poczekam na ofertę od @bigmaras;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rudzik9 napisał(a):

Chciałbym przestrzec przed produktami Thieaudio i Linsoul. Kolejny raz kupiłem używany egzemplarz Monarch MKII i kolejny raz trafiłem na wadliwy egzemplarz. Tym razem coś luźno latało w jednej słuchawce, prawdopodobnie odkleił się jeden z przetworników. Przez moje ręce przewinęło się dużo różnych modeli - tańszych, droższych, często i wiele lat używanych, a w żadnym nie spotkałem się z takimi problemami. Nie będę pisał od kogo je kupiłem. Kwestię uczciwości pozostawiam po stronie właściciela, żeby poinformował o tym fakcie potencjalnego nabywcę.

 

Oni mają jakiś problem z dynamikami. Ja w dwóch egzemplarzach miałem walnięte (Clairvoyance i Oracle)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało wam się jakiś rabat od Penona dostać? O ile % poprosić? 4 msc temu już moje zapytanie odrzucili, a to chyba standard, że sklepy audio dają z 10%? Przynajmniej u nas.

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, LeonidK napisał(a):

Udało wam się jakiś rabat od Penona dostać? O ile % poprosić? 4 msc temu już moje zapytanie odrzucili, a to chyba standard, że sklepy audio dają z 10%? Przynajmniej u nas.

Tam rabaty rządzą się na innych prawach jak tutaj.
Penon ma listę mailingową, gdzie co miesiąc wysyła kupony na konkretne modele.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, nie kupujcie nic Theaudio, proszę Was. Ta firma ma OKROPNĄ kontrolę jakości (pewnie większość z Was już o tym wie, ale przypominam).

Znowu mam problem z Monarch 2- DD w prawej słuchawce się dusi i nie gra pełnego pasma. Muszę je wyjmować z ucha i chwilę poczekać, żeby ciśnienie się uwolniło i wtedy jest dobrze.

Nigdy nie spotkałem się z czymś takim, to są zupełnie nowe dla mnie problemy, oni są okropni. Powiem więcej- nie kupujcie ich nawet przez europejskich dystrybutorów, bo oni i tak wysyłają sprzęt tym idiotom z Linsoul, którzy nic nie ogarniają. To jest błędne koło.

Niestety ciężko tak po prostu ich olać, bo dźwięk jest TOPOWY, w kategoriach absolutnych (porównując z EE Odin, Mest 1,2, u12t, Alysian Annihilator itd), ale już szczerze mam dosyć tego wadliwego hardware. 

Raptgo Hook X upadły mi chyba z 10 razy na beton, wogóle o nie nie dbam, bo to są typowo zastępcze słuchawki, których i tak nigdy nie sprzedam i one działają jak marzenie. Żadna firma, bez względu na pochodzenie (Chiny, USA, Europa), nigdy nie sprawiła mi żadnych problemów.

Thieaudio to jakościowe GÓWNO. Bojkotujcie ich, proszę Was.

 

Dziękuję, dobranoc :)

  • Thanks 8
  • Sad 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Rigatio napisał(a):

Ludzie, nie kupujcie nic Theaudio, proszę Was. Ta firma ma OKROPNĄ kontrolę jakości (pewnie większość z Was już o tym wie, ale przypominam).

Znowu mam problem z Monarch 2- DD w prawej słuchawce się dusi i nie gra pełnego pasma. Muszę je wyjmować z ucha i chwilę poczekać, żeby ciśnienie się uwolniło i wtedy jest dobrze.

Nigdy nie spotkałem się z czymś takim, to są zupełnie nowe dla mnie problemy, oni są okropni. Powiem więcej- nie kupujcie ich nawet przez europejskich dystrybutorów, bo oni i tak wysyłają sprzęt tym idiotom z Linsoul, którzy nic nie ogarniają. To jest błędne koło.

Niestety ciężko tak po prostu ich olać, bo dźwięk jest TOPOWY, w kategoriach absolutnych (porównując z EE Odin, Mest 1,2, u12t, Alysian Annihilator itd), ale już szczerze mam dosyć tego wadliwego hardware. 

Raptgo Hook X upadły mi chyba z 10 razy na beton, wogóle o nie nie dbam, bo to są typowo zastępcze słuchawki, których i tak nigdy nie sprzedam i one działają jak marzenie. Żadna firma, bez względu na pochodzenie (Chiny, USA, Europa), nigdy nie sprawiła mi żadnych problemów.

Thieaudio to jakościowe GÓWNO. Bojkotujcie ich, proszę Was.

 

Dziękuję, dobranoc :)

 

Spróbuj wyczyścić alkoholem te kratki wentylacyjne na górze. Podobno to jest powodem duszenia się dynamików

Edytowane przez dweet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dweet napisał(a):

 

Spróbuj wyczyścić alkoholem te kratki wentylacyjne na górze. Podobno to jest powodem duszenia się dynamików

Jedyne wyjście przerobić na ciem, tylko nie u nich :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieważne, po kilku godzinach samo się rozwiązało

Po kilkunastu dniach i kilkudziesięciu godzinach słuchania Simgot prawa słuchawka zaczęła grać cichutko. Ponieważ kilka dni wcześniej niespodziewanie (bo nie dotykałem niczego wcześniej) tulejka z tipsem spadła mi na ziemię, gdy akurat trzymałem słuchawki, sprobowalem wymienić na te zapasowa z zestawu i udało się - działa.

 

I teraz mam pytanie - czy stara tulejka jest do wyrzucenia/czy można coś z nią zrobić lub czy można kupić nową (np. są one uniwersalne, a nie dedykowane do tego modelu słuchawek), jakby coś takiego przydarzyło się znowu.

Edytowane przez mstefanski1984
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2023 o 14:19, LeonidK napisał(a):

Udało wam się jakiś rabat od Penona dostać? O ile % poprosić? 4 msc temu już moje zapytanie odrzucili, a to chyba standard, że sklepy audio dają z 10%? Przynajmniej u nas.

Próbowałem, nie dostałem. Ale od kiedy kupiłem Seriale bez zniżki to faktycznie zaczęli przesyłać oferty zniżkowe raz na jakiś czas na konkretne modele.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mstefanski1984 napisał(a):

Po kilkunastu dniach i kilkudziesięciu godzinach słuchania Simgot prawa słuchawka zaczęła grać cichutko. Ponieważ kilka dni wcześniej niespodziewanie (bo nie dotykałem niczego wcześniej) tulejka z tipsem spadła mi na ziemię, gdy akurat trzymałem słuchawki, sprobowalem wymienić na te zapasowa z zestawu i udało się - działa.

 

I teraz mam pytanie - czy stara tulejka jest do wyrzucenia/czy można coś z nią zrobić lub czy można kupić nową (np. są one uniwersalne, a nie dedykowane do tego modelu słuchawek), jakby coś takiego przydarzyło się znowu.

Może się po prostu zabrudziła? Miałem taką sytuację z iBasso IT01X. Spróbuj wsadzić ją do wody utlenionej. Nie wiem czy tam oprócz metalowej siateczki jest jakaś gąbka czy inny materiał, więc dla bezpieczeństwa możesz go wyjąć (jeżeli nie jest przyklejony) lub zamoczyć tylko samą końcówkę tulejki.

 

Wątpię, aby dysze były uniwersalne, bo mało modeli ma takie rozwiązanie. Ja miałem poza ww. IT01X tylko NiceHCK M6 i LZ A6 Mini, w których było kilka par końcówek zmieniających brzmienie oraz iBasso IT00, gdzie producent po prostu dał zapasowe parą identycznych tulejek. Mnie takie rozwiązanie się podoba i szkoda, że nie jest ono powszechniejsze. Ktoś też pisał, że Simgot zamierza sprzedawać inne tulejki, dzięki którym będzie można nieco skorygować brzmienie, więc możliwe, że te standardowe też będą dostępne w sprzedaży.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hustler napisał(a):

Może się po prostu zabrudziła? Miałem taką sytuację z iBasso IT01X. Spróbuj wsadzić ją do wody utlenionej. Nie wiem czy tam oprócz metalowej siateczki jest jakaś gąbka czy inny materiał, więc dla bezpieczeństwa możesz go wyjąć (jeżeli nie jest przyklejony) lub zamoczyć tylko samą końcówkę tulejki.

 

Wątpię, aby dysze były uniwersalne, bo mało modeli ma takie rozwiązanie. Ja miałem poza ww. IT01X tylko NiceHCK M6 i LZ A6 Mini, w których było kilka par końcówek zmieniających brzmienie oraz iBasso IT00, gdzie producent po prostu dał zapasowe parą identycznych tulejek. Mnie takie rozwiązanie się podoba i szkoda, że nie jest ono powszechniejsze. Ktoś też pisał, że Simgot zamierza sprzedawać inne tulejki, dzięki którym będzie można nieco skorygować brzmienie, więc możliwe, że te standardowe też będą dostępne w sprzedaży.

Starczyło odczekać kilka godzin i hop-siup, dysza znów działa. Podejrzewam (jeśli miałbym na coś wskazywać), że przyczyną był pot, bo byłem dziś zagoniony. Ale dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 4/14/2023 at 2:17 AM, Rigatio said:

Ludzie, nie kupujcie nic Theaudio, proszę Was. Ta firma ma OKROPNĄ kontrolę jakości (pewnie większość z Was już o tym wie, ale przypominam).

Znowu mam problem z Monarch 2- DD w prawej słuchawce się dusi i nie gra pełnego pasma. Muszę je wyjmować z ucha i chwilę poczekać, żeby ciśnienie się uwolniło i wtedy jest dobrze.

Nigdy nie spotkałem się z czymś takim, to są zupełnie nowe dla mnie problemy, oni są okropni. Powiem więcej- nie kupujcie ich nawet przez europejskich dystrybutorów, bo oni i tak wysyłają sprzęt tym idiotom z Linsoul, którzy nic nie ogarniają. To jest błędne koło.

Niestety ciężko tak po prostu ich olać, bo dźwięk jest TOPOWY, w kategoriach absolutnych (porównując z EE Odin, Mest 1,2, u12t, Alysian Annihilator itd), ale już szczerze mam dosyć tego wadliwego hardware. 

Raptgo Hook X upadły mi chyba z 10 razy na beton, wogóle o nie nie dbam, bo to są typowo zastępcze słuchawki, których i tak nigdy nie sprzedam i one działają jak marzenie. Żadna firma, bez względu na pochodzenie (Chiny, USA, Europa), nigdy nie sprawiła mi żadnych problemów.

Thieaudio to jakościowe GÓWNO. Bojkotujcie ich, proszę Was.

 

Dziękuję, dobranoc :)

Ja od siebie tylko dodam, jako użytkownik kilku modeli od ThieAudio, że nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów. Używam ich każdego dnia i nic im nie dolega. Jedna kwestia jaką mogę tylko polecić, to dobry tip rolling tudzież wkładanie ich do ucha w stylu etymotic czyli za trzymanie płatka ucha naprzemienną ręką (jeśli wkładamy lewe to trzymamy prawą iykwim) i to neguje problemy z ciśnieniem w uchu. Ogólnie tak powinno się wkładać iemy... tylko wiadomo, że większość "nie ma na to czasu" :D

 

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Oracle miałem podobny problem z ciśnieniem w kanałach, co raz że nieprzyjemne, dwa, ze bas całkiem gasiło, trzeba było kombinować. Ale po jakimś czasie "wzięło i przestało", nawet w szczelnie wypełniających kanał custom tipsach problem zanikł, jedynie przy aplikacji trzeba wpuścić powietrze i potem można słuchać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robi się coraz ciekawiej, pojawiły się w sprzedaży Sound Rhyme SR8 i myślę że sporo namieszają bo stosunek jakości do ceny jest zabójczy względem innych TOTL

 

14 driverów na stronę, impedancja 4.5 ohm czułość 119db i świetnie zestrojenie

 

już teraz zbierają dobre opinie; tylko czekać jak na Ali zaczną się wyprzedaże/kupony i cena  jeszcze bardziej poleci w dół

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2023 o 13:27, FranticPhil napisał(a):

Ja od siebie tylko dodam, jako użytkownik kilku modeli od ThieAudio, że nigdy nie miałem z nimi żadnych problemów. Używam ich każdego dnia i nic im nie dolega. Jedna kwestia jaką mogę tylko polecić, to dobry tip rolling tudzież wkładanie ich do ucha w stylu etymotic czyli za trzymanie płatka ucha naprzemienną ręką (jeśli wkładamy lewe to trzymamy prawą iykwim) i to neguje problemy z ciśnieniem w uchu. Ogólnie tak powinno się wkładać iemy... tylko wiadomo, że większość "nie ma na to czasu" :D

 

 

Mnie interesuję te ciekawe słuchawki Thieaudio Ghost ale podobno szału nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności