Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, marcelmtbmx napisał(a):

Dzięki wielkie wszystkim którzy się wypowiedzieli w kwestii ej07m/dusk. Ehh, człowiek chce wydać pod 3k PLN na IEM i ciężko o strojenie pod swoje preferencje, jak żyć ;). No nic może się coś jeszcze pojawi ciekawego na horyzoncie albo może lepiej od razu dozbierać do Mest'ów...

 

A zobaczysz jaki będzie dylemat jak będziesz chciał wydać 10k na IEM. Wtedy to dopiero zaczną się poważne schody i nieprzespane noce od głowy pełnej audio-zagadek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, blueme napisał(a):

 

To jest też w audio zawsze kwestia punktu odniesienia. Pamiętajmy że one kosztują "tylko" 300 USD, więc jaki bas taka cena czy jaka cena taki bas :D

Ale tak bardziej serio to powiem, że jakościowo ten bas jest dla mnie znacznie lepszy niż w ER4XR, tak samo sopran, ale za to średnica - w obu porównywalnie wyborna

 

 

Hm, a ja uwielbiam sopran w ER4XR, a w B2 był on dla mnie ich największą wadą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, blueme napisał(a):

 

Ale ty się nie sugeruj opiniami tylko dąż do tego żeby spróbować, sprawdzić... Dla mnie opinie ze Blessing 2 mają za mało basu i są nudne są od czapy, tak sobie myślę czy osoby je wypowiadające nie mają czasem zajechanego słuchu, bo te słuchawki maja podbity bas o 4dB. Dla mnie B2 są bardzo funowe i czym dłużej ich słucham w nazwijmy to sesjach tym mam większego banana na twarzy. A V-ka to jest męcząca z zasady...

 

Prosimy tutaj nawzajem o opinie i zdania na temat różnych słuchawek - to geneza istnienia nie tylko tego wątku, ale również miliona innych, podobnych. Słuchamy, opisujemy wrażenia, porównujemy, a wszystko to z intencją pomocy potencjalnym kupującym. To są opinie, a jak wiemy opinie są subiektywne i gust każdy ma inny.

 

Nikt z nas nie pisał, że Blessing 2 mają za mało basu, bo rozmawialiśmy o Blessing 2 Dusk. O nich również nie było ani jednej takiej opinii z naszych ust.

 

Wracając do początku - każdy z nas wyraził swoją opinię. Negując cudze opinie piszemy dyplomatycznie, że się nie zgadzamy, tak jak zrobił to kolega @docentore czy @dweet. Opinia innej osoby jest cały czas opinią, a to jaka ona jest i czy jest zacna, czy "od czapy" to już ocena. Z niektórymi się zgadzamy, z innymi nie - oceny pozostawiamy dla siebie. Szanujmy wzajemnie swoje zdania, to nie są Wiadomości w TVP, żeby się przepychać na "moje i mojsze racje". Wyrażasz opinię o nas, o ludziach, a tutaj wyrażamy opinie o sprzęcie, jakości brzmienia, sygnaturze itp. Po setkach odsłuchów sądzę, że nie mamy zajechanego słuchu, bo nie byłby już przydatny, byśmy siedzieli cicho i zrezygnowali ze swojej największej pasji. Jedynie czego nie słyszę to jak Żona mi mówi, żebym odkurzył. Może dlatego, że nie mówi tego basem.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, SeagaL napisał(a):
 
Prosimy tutaj nawzajem o opinie i zdania na temat różnych słuchawek - to geneza istnienia nie tylko tego wątku, ale również miliona innych, podobnych. Słuchamy, opisujemy wrażenia, porównujemy, a wszystko to z intencją pomocy potencjalnym kupującym. To są opinie, a jak wiemy opinie są subiektywne i gust każdy ma inny.
 
Nikt z nas nie pisał, że Blessing 2 mają za mało basu, bo rozmawialiśmy o Blessing 2 Dusk. O nich również nie było ani jednej takiej opinii z naszych ust.
 
Wracając do początku - każdy z nas wyraził swoją opinię. Negując cudze opinie piszemy dyplomatycznie, że się nie zgadzamy, tak jak zrobił to kolega [mention=49594]docentore[/mention] czy [mention=40719]dweet[/mention]. Opinia innej osoby jest cały czas opinią, a to jaka ona jest i czy jest zacna, czy "od czapy" to już ocena. Z niektórymi się zgadzamy, z innymi nie - oceny pozostawiamy dla siebie. Szanujmy wzajemnie swoje zdania, to nie są Wiadomości w TVP, żeby się przepychać na "moje i mojsze racje". Wyrażasz opinię o nas, o ludziach, a tutaj wyrażamy opinie o sprzęcie, jakości brzmienia, sygnaturze itp. Po setkach odsłuchów sądzę, że nie mamy zajechanego słuchu, bo nie byłby już przydatny, byśmy siedzieli cicho i zrezygnowali ze swojej największej pasji. Jedynie czego nie słyszę to jak Żona mi mówi, żebym odkurzył. Może dlatego, że nie mówi tego basem.

Zgadzam się i popieram w pełnej rozciągłości. Choć mnie akurat opinia kolegi nie wydała się zbyt dosadna. Próbuję zrozumieć dobre intencje :)

A jeszcze a propos slyszenia i wykresów: miałem obok siebie Mesty MK2 i Kinda Lava przez dość długi czas, słuchałem ich wiele wiele razy. Jak pisałem, KL były dla mnie chude, podczas gdy MK2 miały przepotężny bas, który nawet mnie potrafił wgnieść w fotel.
A tutaj wykresy...4c0e7f5e6a151e0dc981fd382a0a9d6f.jpg

Edytowane przez dweet
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Z tego wykresu wynika, że Mest mają dużo więcej basu (ze względu na sposób podania wyższej średnicy), więc chyba się to zgadza z Twoimi wrażeniami
Myślisz, że to tak zmienia?
Nie chodziło mi, że brzmią jak ciepłe sluchawki, tylko, że ich schodzący do piekła bas mną aż trzęsie, a na wykresie wyraźnie widać, że całe niskie pasmo włącznie ze średnicą jest słabsze w MESTach.
Zawsze myślałem, że przyczyną tego jest ich przetwornik kostny i to, że idealnie mi się dopasowują do ucha, prawie jak customy.
Z tego, co czytam, inni nie mają aż takich doświadczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dweet napisał(a):

Myślisz, że to tak zmienia?
Nie chodziło mi, że brzmią jak ciepłe sluchawki, tylko, że ich schodzący do piekła bas mną aż trzęsie, a na wykresie wyraźnie widać, że całe niskie pasmo włącznie ze średnicą jest słabsze w MESTach.
Zawsze myślałem, że przyczyną tego jest ich przetwornik kostny i to, że idealnie mi się dopasowują do ucha, prawie jak customy.
Z tego, co czytam, inni nie mają aż takich doświadczeń.

 

Oczywiście masz rację, że sam wykres nie oddaje jakości basu, ale jednak można z niego sporo wyczytać, tylko trzeba brać pod uwagę, że człowiek nie słyszy liniowo, wyższą średnicę słyszymy głośniej, niż resztę pasma i do niej wyrównujemy głośność porównując 2 pary słuchawek. Czyli realnie wygląda to mniej więcej tak:

 

mest.jpg

 

 

I zgadza się to z Twoim opisem - Mest więcej basu, Kinda Lava grają chudziej.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, MrSheep napisał(a):

W Blessingach 2 problemem nie jest moim zdaniem ilość basu tylko bardziej jego jakość - jak na bas generowany przez przetwornik DD są dość suche i mało dynamiczne.

O to to to. Brzmi trochę jakby pochodził z armatury, szybki, ale mało skuteczny, nie ma ruchu powietrza.

11 godzin temu, SeagaL napisał(a):

 

Prosimy tutaj nawzajem o opinie i zdania na temat różnych słuchawek - to geneza istnienia nie tylko tego wątku, ale również miliona innych, podobnych. Słuchamy, opisujemy wrażenia, porównujemy, a wszystko to z intencją pomocy potencjalnym kupującym. To są opinie, a jak wiemy opinie są subiektywne i gust każdy ma inny.

 

Nikt z nas nie pisał, że Blessing 2 mają za mało basu, bo rozmawialiśmy o Blessing 2 Dusk. O nich również nie było ani jednej takiej opinii z naszych ust.

 

Wracając do początku - każdy z nas wyraził swoją opinię. Negując cudze opinie piszemy dyplomatycznie, że się nie zgadzamy, tak jak zrobił to kolega @docentore czy @dweet. Opinia innej osoby jest cały czas opinią, a to jaka ona jest i czy jest zacna, czy "od czapy" to już ocena. Z niektórymi się zgadzamy, z innymi nie - oceny pozostawiamy dla siebie. Szanujmy wzajemnie swoje zdania, to nie są Wiadomości w TVP, żeby się przepychać na "moje i mojsze racje". Wyrażasz opinię o nas, o ludziach, a tutaj wyrażamy opinie o sprzęcie, jakości brzmienia, sygnaturze itp. Po setkach odsłuchów sądzę, że nie mamy zajechanego słuchu, bo nie byłby już przydatny, byśmy siedzieli cicho i zrezygnowali ze swojej największej pasji. Jedynie czego nie słyszę to jak Żona mi mówi, żebym odkurzył. Może dlatego, że nie mówi tego basem.

Serca mnie wyszły, aleś pan pięknie to napisał ❤️

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy przechodząc z H40/EST50 na Mesty II to różnica w dźwięku może wyrwać z kapci ? :D Rewolucja czy ewolucja, a może w ogóle tylko skok w bok ? Próbuję sobie wyobrazić jak ew. duży progres to może być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie to od ilu? Bo ogólnie wszystko jest made in China. Planarne czy dynamiczne też wchodzą w rachubę?

Fajnie jakby powstał wątek nie polecane drogie, gdzieś ktoś miał taki temat nietrafiony zakup no i na dodatek czy po krótkim odsłuchu czujesz że słuchawki są jak imadło. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, x86 napisał(a):

Panowie, czy przechodząc z H40/EST50 na Mesty II to różnica w dźwięku może wyrwać z kapci ? :D Rewolucja czy ewolucja, a może w ogóle tylko skok w bok ? Próbuję sobie wyobrazić jak ew. duży progres to może być.

Nie znam, H40, ja przechodziłem z Andromed i dla mnie to był duży progres. Co więcej przy bezpośrednim porównaniu Utopii do Mest Mk2 różnice w sq były marginalne. Utopie posiadały więcej detalu na średnicy, Mesty lepsze zejście i faktury basu. Cała reszta bardzo zbliżona.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, x86 napisał(a):

Panowie, czy przechodząc z H40/EST50 na Mesty II to różnica w dźwięku może wyrwać z kapci ? :D Rewolucja czy ewolucja, a może w ogóle tylko skok w bok ? Próbuję sobie wyobrazić jak ew. duży progres to może być.

Nie przechodziłem z H40/EST50 na Mest II, ale z podobnej półki Mangird Tea na Mest I i szczerze mówiąc nie "wyrwało mnie z kapci", co nie zmienia faktu, że Mesty były w każdym aspekcie lepsze i nie żałuje zmiany. W sumie, to nigdy mnie nie wyrwało w audio - najbliżej było po przejściu z Audiosense T800 na Tea (tutaj po prostu Tea było idealnie tonalnie do mnie dopasowane) i teraz po zakupie pchełek TGXear Serratus tym jak wielki dźwięk takie maluchy mogą wyprodukować (na poziomie dobrych nausznych). Soundtrack Interstellar to ciarki na całym ciele :)

 

Słynny malejący zwrot w audio - za 1/10 ceny masz 80% jakości itp :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy przechodząc z H40/EST50 na Mesty II to różnica w dźwięku może wyrwać z kapci ?  Rewolucja czy ewolucja, a może w ogóle tylko skok w bok ? Próbuję sobie wyobrazić jak ew. duży progres to może być.
Miałem H40, miałem EST50 i ogromną ilość innych pozycji. Przechodziłem na MEST MKI i MKII. Tak, różnica w dźwięku wyrywa z kapci i jest to rewolucja przez duże R, skok bardzo duży. I tutaj już można się zatrzymać tak naprawdę, bo po MEST'ach nawet te za 10k czy 16k nie dawały rady. MEST grają piorunująco w swoim przedziale cenowym, jakby kosztowały 15k to też w mojej ocenie nie miały by konkurencji. Zawsze się do nich wraca z wielką przyjemnością i z myślą: ale one są fenomenalne. Uważam, że długo nie będzie nic lepszego, skoro tyle czasu nic takiego się nie pojawiło.

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdania ekspertów są podzielone. :D

 

 

1 godzinę temu, marco-polo napisał(a):

Drogie to od ilu? Bo ogólnie wszystko jest made in China. Planarne czy dynamiczne też wchodzą w rachubę?

Fajnie jakby powstał wątek nie polecane drogie, gdzieś ktoś miał taki temat nietrafiony zakup no i na dodatek czy po krótkim odsłuchu czujesz że słuchawki są jak imadło. 

 

To pojęcie względne, ale kiedyś była mowa o 50$, choć moim zdaniem granicą powinno być ok. 100$.

Wszystkie słuchawki, a czy armatury, czy dynamiki to jakie to ma znaczenie?

Taki wątek nie ma sensu, bo będzie w nim zbyt mały ruch i zostanie zakopany. Tematów, w których coś się regularnie dzieje jest kilkanaście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Hustler napisał(a):

Zdania ekspertów są podzielone. :D

 

 

To pojęcie względne, ale kiedyś była mowa o 50$, choć moim zdaniem granicą powinno być ok. 100$.

Wszystkie słuchawki, a czy armatury, czy dynamiki to jakie to ma znaczenie?

Taki wątek nie ma sensu, bo będzie w nim zbyt mały ruch i zostanie zakopany. Tematów, w których coś się regularnie dzieje jest kilkanaście.

Prawda. Ogólnie czasem wziąć różne grupy ludzi bo nie wszyscy mają takie podejście. Najbardziej popularny to chyba iemy i zakupowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pecha ciąg dalszy, 

13.10, kolejne S12  nadane w UK. Niestety ichniejsza poczta urządza sobie regularne strajki więc od piątku leża sobie na lotnisku ze statusem, że opuściły państwo nadania. 

Normalnie cyrk na kółkach. 

  • Haha 2
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, hubercik12311 napisał(a):

Pecha ciąg dalszy, 

13.10, kolejne S12  nadane w UK. Niestety ichniejsza poczta urządza sobie regularne strajki więc od piątku leża sobie na lotnisku ze statusem, że opuściły państwo nadania. 

Normalnie cyrk na kółkach. 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, hubercik12311 napisał(a):

Na pocieszenie weszły na cło w Warszawie to jeszcze z tydzień i będą u mnie. Oby.

Będą w poniedziałek, moje Moonlight właśnie zeszły z cła.

-----

Tymczasem, przyszedł planar i niby-planar.

Gumiho jeszcze nie słuchane, wyposażenie ok jak na cenę, fajny miękki kabel, szkoda, że zakończony 3.5mm.

Stellaris dają radę, tylko nie wnoszą za dużo nowego ponad to co mamy z innymi planarami na rynku. Dobre wyposażenie, tipsy SoftEars, futerał i kabelek pod kolor.

 

IMG_20221020_144621.jpg

IMG_20221020_144840.jpg

Edytowane przez docentore
  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, docentore napisał(a):

Będą w poniedziałek, moje Moonlight właśnie zeszły z cła.

-----

Tymczasem, przyszedł planar i niby-planar.

Gumiho jeszcze nie słuchane, wyposażenie ok jak na cenę, fajny miękki kabel, szkoda, że zakończony 3.5mm.

Stellaris dają radę, tylko nie wnoszą za dużo nowego ponad to co mamy z innymi planarami na rynku. Dobre wyposażenie, tipsy SoftEars, futerał i kabelek pod kolor.

 

IMG_20221020_144621.jpg

IMG_20221020_144840.jpg

Problem w tym że dostawa do Gdańska więc jeszcze urząd celny w Pruszczu Gdańskim musi zmielić je i dopiero do mnie będą jechać. 

Dobrze, że PP nie strajkuje bo dostałbym je pewnie w przyszłym roku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.10.2022 o 15:02, telemach napisał(a):

a Antonio jak cywilizowany człowiek powinien sobie założyć konto w banku i przyjmować normalnie przelewy SEPA (które w EUR z Polski są zazwyczaj za darmo) lub skorzystać z wise.com i przyjmować z całego świata

Myślę że przy ilości którą sprzedaje, zakładanie konta bankowego jest ostatnią rzeczą którą chce zrobić ze względów oczywistych :P

Edytowane przez Beh0lder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Beh0lder napisał(a):

Myślę że przy ilości którą sprzedaje, zakładanie konta bankowego jest ostatnią rzeczą którą chce zrobić ze względów oczywistych :P


Czemu Wise lepsze niż PP?

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, dweet napisał(a):


Czemu Wise lepsze niż PP?

Chodzi chyba o względy podatkowe ;)

---------

 

Celeste Gumiho. W sumie nie byłem pewien czy powinny tutaj trafić (49$+vat), ale grają na tyle dobrze, że zdecydowanie mogą konkurować z tańszymi pozycjami z tego wątku. Fajne dociążone lekko brzmienie, słychać leciutki glare na górze wynikający z zastosowania taniej armatury, gdyby Celeste/Kinera zastosowała lepszy driver BA to spokojnie te słuchawki mogłyby kosztować 2x tyle.

Podobno technologia SPD będzie rozwijana i już jest planowany droższy model z trochę bardziej zaawansowanym driverem SPD.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.10.2022 o 18:20, wwd napisał(a):

Przeglądając sklep na shopee gdzie kupiłem 7Hz Salnotes Zero, zobaczyłem obniżkę na Tin HIFI T3 PLUS - są po 275zł.

W porównaniu do Salnotes Zero są dużo lepsze?

Czytałem tutaj pozytywne opnie o dźwięku i wygodzie, do 4 stów mają konkurencję?

 

Kupiłem T3+ pod koniec zeszłego roku. Z nakładkami Spiral Dot uważam je za świetny sprzęt. Ze stockowymi tipsami się nie dogadałem. Może dlatego ktoś tu pisał, że są bez basu. Z dobrymi gumkami basu jest imo całkiem sporo ale nie w nadmiarze. Dla mnie są mega wygodne. Wyglądają świetnie. Grają w każdym aspekcie co najmniej dobrze chociaż chyba w żadnym wybitnie. Dla mnie świetny all arounder do różnych typów muzyki. Ogólnie polecam. Odkąd je mam nie czuję presji zakupu czegoś lepszego. Bardziej z ciekawości posłuchałbym droższych 7hz Timeless czy OH10 ale ofert jak na lekarstwo.

Edytowane przez ichris
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności