Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, marco-polo napisał:

Zrobiony kabelek z chin jakieś jacki też z chin i dźwięk jak zawsze zmienił się na lepsze.

No to gratuluję, że zawsze, bo u mnie często bez różnicy, a czasami bywa gorzej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inszy napisał:

No to gratuluję, że zawsze, bo u mnie często bez różnicy, a czasami bywa gorzej.

Wiesz jakby nie mówić co nie kupowałem jakieś słuchawki to Designed przez kraj a "made in China" tak wiem są wyjątki.

Pewnie jakbym miał usłyszeć różnice musiałbym wymienić wszystko.

Poza tym OKSC ZX1 grają w 99% jak Philips Fidelio X2HR lub X3 - także wszystkie słuchawki to jak karty graficzne na podobnych parametrach ale inna firma i inne wykonanie lub design. Wpływ na dźwięk to bardziej ma zastosowanie padów, op ampów. 

Poza tym kabelki są różne. 

W dniu 2.09.2022 o 18:44, Kuba_622 napisał:

 

A niby jak grają słuchawki za 200$ a jak za 60$? I może jeszcze po dźwięku da się odróżnić ile kosztują? :)

Mają fantazje ci recenzenci, ale sprzedawanie co miesiąc nowych modeli które nie są nikomu do niczego potrzebne trzeba jakoś napędzić...

Nie wiem. Ja mam jakieś tam swoje ulubione słuchawki. I muszę przyznać że jako Kowalski to chyba nie jestem przyzwyczajony do tej drożyżny drogich słuchawek bo u mnie drogie słuchawki się kurzą. Przeważnie używam tych tańszych bo różnice są ale te kilogramy na szyi dają mi we znaki. Używam kilkanaście par. Na przemiennie w zależności jaką muzykę słucham to tam dobieram najodpowiedniejsze słuchawki bo co to za słuchawki że do nich trzeba kupić wszystko. Moim zdaniem drivery już po wygrzaniu powinny pokazać swoją klasę a nie że kabel wymienimy, lampy tranzystorowe, op ampy i najlepiej nowy dac lub wzmacniacz.

Różnice między modelami słuchawek to też minimalizm, bardziej design zmieniony i włożony ten sam driver.

Moje słuchawki wokółuszne jedne z lekkich i wygodnych mają 170gram.

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja moje Olina zmodyfikowałem wg shortbus'a + dałem dodatkową piankę w tulecje, żeby zapanować nad 5k. 
Ta "nowa" wersja, to w sumie te mody :) tylko z brzydszym faceplate ;) 

 

Mało kto się przyzna, że Olina która miała być O2 killerem była po prostu za krzykliwa, szczególnie między 4-6k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, FranticPhil napisał:

ThieAudio Oracle Mk2 nadchodzą.

 

Na razie więcej szczegółów nie ma 😕 

 

CIACH

Podobno DD taki sam jak w Monarchach Mk2, trzeba się więc nastawić na sub-bas... Ja ze swoich Monarchów jestem b. zadowolony, szczególnie z custom-tipsami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawiają to, co sami zwalili podczas pierwszej edycji, a o czym HBB dowiedział się dopiero od nas. Zdziwił się, że jednak nie było tak, jak zestroił i jak miało być. Do tego poszczególne egzemplarze się różniły brzmieniem. Chiński standard. Ten sam los podzielił Crinacle, tylko on akurat honorowo się przyznał i wycofał swój podpis. Ale cóż, być może do czasu, aż ktoś znowu mu pomacha zielonymi

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie Antonio i jego Erasmusów, to wczoraj do mnie dotarły i moje szybkie 3 grosze (już nie takie pochlebne jak kolegów :P):

- są bardzo wygodne i dobrze wykonane, choć nie podobają mi się te przeźroczyste shelle, bo okablowanie w środku nie wygląda najestetyczniej
- kabel jest elegancki, giętki i wygląda porządnie, ale chin guard nie działa w ogóle
- opakowanie spartańskie, ale swoją rolę spełnia (i co ciekawe ja mam niebieskie, a nie czerwone)
- brzmieniowo to bardzo równe, czyste, ale niemęczące granie. Pierwszy raz od dawna siedziałem w IEMach kilka godzin bez odrobiny zmęczenia. Dobrze wpasowały mi się w uszy i słuchanie było czystą przyjemnością. Faktycznie świetne do kawałków, gdzie główną rolę gra wokal, średnica jest idealna. Z basem trzeba uważać z tipsami, bo czasami potrafi zadudnić. Najlepiej mi podeszły Final E i Sony EP-ex10a. Wysokie na początku lekko kłuły, ale po kilku minutach stały się super przyjemne.
- Switche są trochę dziwne, bo Antonio twierdzi, że trzeba przestawiać dwa na raz, żeby działały. Wykres poniżej. Niemniej jednak ja żadnej różnicy i tak nie słyszę :D 

 

Ogólnie za tę cenę jestem bardzo zadowolony i polecam z czystym sumieniem!

 

6812962_20220921_1107202.thumb.jpg.79c498dc2e188b1f61bc63a55714ebe1.jpg

 

299679267_386801996742667_4226615933952765651_n.jpg

Edytowane przez dweet
  • Like 2
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, linecur napisał:

Tak na prawde - do Pana, albo nie wiem, kto wie o nich wiecej...


Niestety nie wiem jak z ich oficjalną dystrybucją. Ja na swoje trochę poczekałem. Najlepiej pisać pewnie bezpośrednio do Antonio albo może @docentore

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dweet napisał:

W temacie Antonio i jego Erasmusów, to wczoraj do mnie dotarły i moje szybkie 3 grosze (już nie takie pochlebne jak kolegów :P):

- są bardzo wygodne i dobrze wykonane, choć nie podobają mi się te przeźroczyste shelle, bo okablowanie w środku nie wygląda najestetyczniej
- kabel jest elegancki, giętki i wygląda porządnie, ale chin guard nie działa w ogóle
- opakowanie spartańskie, ale swoją rolę spełnia (i co ciekawe ja mam niebieskie, a nie czerwone)
- brzmieniowo to bardzo równe, czyste, ale niemęczące granie. Pierwszy raz od dawna siedziałem w IEMach kilka godzin bez odrobiny zmęczenia. Dobrze wpasowały mi się w uszy i słuchanie było czystą przyjemnością. Faktycznie świetne do kawałków, gdzie główną rolę gra wokal, średnica jest idealna. Z basem trzeba uważać z tipsami, bo czasami potrafi zadudnić. Najlepiej mi podeszły Final E i Sony EP-ex10a. Wysokie na początku lekko kłuły, ale po kilku minutach stały się super przyjemne.
- Switche są trochę dziwne, bo Antonio twierdzi, że trzeba przestawiać dwa na raz, żeby działały. Wykres poniżej. Niemniej jednak ja żadnej różnicy i tak nie słyszę :D 

 

Ogólnie za tę cenę jestem bardzo zadowolony i polecam z czystym sumieniem!

 

6812962_20220921_1107202.thumb.jpg.79c498dc2e188b1f61bc63a55714ebe1.jpg

 

299679267_386801996742667_4226615933952765651_n.jpg

 

Jak czytam opis i widzę wykres, to bardzo przypominają TRI I3 Pro.

 

graph.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Jot R napisał:

 

Jak czytam opis i widzę wykres, to bardzo przypominają TRI I3 Pro.

 

graph.png


Nie wiem, nie znam. Z TRI słyszałem tylko Starsea i zdecydowanie nie grają podobnie :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Jot R napisał:

 

Jak czytam opis i widzę wykres, to bardzo przypominają TRI I3 Pro.

 

graph.png

Są prawie identyczne do MIM Dark Magician V2 aż do górnego pasma. https://pw.squig.link/?share=Harman_2019v2_Target,Akros_Erasmus,MiM_Dark_Magician_v2
image.thumb.png.4897a8be19319778e2ff658f4f4c2695.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pylaczynski napisał:

Są prawie identyczne do MIM Dark Magician V2 aż do górnego pasma. https://pw.squig.link/?share=Harman_2019v2_Target,Akros_Erasmus,MiM_Dark_Magician_v2
image.thumb.png.4897a8be19319778e2ff658f4f4c2695.png

 

Podejrzewam, że ta rozbieżność w 4-5k robi dużą różnicę w odbiorze słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.09.2022 o 12:04, dweet napisał:

W temacie Antonio i jego Erasmusów, to wczoraj do mnie dotarły i moje szybkie 3 grosze (już nie takie pochlebne jak kolegów :P):

- są bardzo wygodne i dobrze wykonane, choć nie podobają mi się te przeźroczyste shelle, bo okablowanie w środku nie wygląda najestetyczniej
- kabel jest elegancki, giętki i wygląda porządnie, ale chin guard nie działa w ogóle
- opakowanie spartańskie, ale swoją rolę spełnia (i co ciekawe ja mam niebieskie, a nie czerwone)
- brzmieniowo to bardzo równe, czyste, ale niemęczące granie. Pierwszy raz od dawna siedziałem w IEMach kilka godzin bez odrobiny zmęczenia. Dobrze wpasowały mi się w uszy i słuchanie było czystą przyjemnością. Faktycznie świetne do kawałków, gdzie główną rolę gra wokal, średnica jest idealna. Z basem trzeba uważać z tipsami, bo czasami potrafi zadudnić. Najlepiej mi podeszły Final E i Sony EP-ex10a. Wysokie na początku lekko kłuły, ale po kilku minutach stały się super przyjemne.
- Switche są trochę dziwne, bo Antonio twierdzi, że trzeba przestawiać dwa na raz, żeby działały. Wykres poniżej. Niemniej jednak ja żadnej różnicy i tak nie słyszę :D 

 

Ogólnie za tę cenę jestem bardzo zadowolony i polecam z czystym sumieniem!

 

6812962_20220921_1107202.thumb.jpg.79c498dc2e188b1f61bc63a55714ebe1.jpg

 

299679267_386801996742667_4226615933952765651_n.jpg

 

Nie widzę tej mniejszej przychylności :)

Wręcz przeciwnie, widzę że wpadłeś i hajpujesz :D nl

 

Była obsuwa, bo ten batch został przetrzymany na całe w Portugalii. Chłopaków partia idzie, jak kumam dopiero co dostałeś? Ale znowu jesteś na miejscu.

 

Organizowałem zakup i mogę pomóc, choć nie będę pośredniczył. Antonio wspominał, że za kilka dni (w poniedziałek wspominał o 2 tyg) dostanie ostatnią partię 30 sztuk, więcej prawdopodobnie nie będzie, chyba że majfrendy z XINHS widząc zainteresowanie wypuszczą jako swój projekt. Ale jeśli tak się stanie to podejrzewam wyższa cenę no i brak takiej kontroli jaką sprawował Tony.

W dniu 21.09.2022 o 13:46, Jot R napisał:

 

Jak czytam opis i widzę wykres, to bardzo przypominają TRI I3 Pro.

 

graph.png

Ale zupełnie inne granie. Mogę użyczyć do posłuchania, ale osobiście polecam kupić w ciemno, bo stosunkowo tanie doki o świetnym strojeniu. No i się kończą, więcej raczej nie będzie.

W dniu 17.09.2022 o 00:17, SeagaL napisał:

Naprawiają to, co sami zwalili podczas pierwszej edycji, a o czym HBB dowiedział się dopiero od nas. Zdziwił się, że jednak nie było tak, jak zestroił i jak miało być. Do tego poszczególne egzemplarze się różniły brzmieniem. Chiński standard. Ten sam los podzielił Crinacle, tylko on akurat honorowo się przyznał i wycofał swój podpis. Ale cóż, być może do czasu, aż ktoś znowu mu pomacha zielonymi emoji6.png

Wysłane z mojego SM-S901B przy użyciu Tapatalka
 

Chyba Olina była najbardziej udanym z jego 3 pierwszych Collabów. Tam były drobne niedociągnięcia, w przypadku Mele był brak góry w dużej części egzemplarzy i zatykające się filtry.

Kinda Lava była inaczej zestrojona niż to co chcial, ale jest wina tunera Shuoera który postanowił w ostatniej chwili bez niczyjej wiedzy zmienić strojenie.

Taka jest przynajmniej wersja HBB i Shuoera. Dziwi mnie to, że pomimo tego jak wyszło produkują i sprzedają wersję nieHBB, tuning do oryginalnejbspecyfikacji jest dostępny tylko na specjalne zamówienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, docentore napisał:

Nie widzę tej mniejszej przychylności :)

Wręcz przeciwnie, widzę że wpadłeś i hajpujesz :D

 

Ponarzekałem trochę na wygląd i kabel ;)

 

Urząd celny w PT to jest taka kpina, że chyba Polska 30-60 lat temu miała lepiej. Potrafią coś zatrzymać na 2 miesiące i nie widzą dlaczego ani gdzie to jest. A nie daj boże chcesz to cło zapłacić, to musisz albo mieć konto w portugalskim banku, albo dymać do specjalnego sklepu i wpłacić osobiście. Z drugiej strony można im w tym samym formularzu wysłać dokument zakupu z ceną jak byk np. 200€, a w rubryce "wartość" wpisać 5€ i jeb, nie ma w ogóle cła, a vat liczony jest od zadeklarowanej wartości xD

Leniwe południowe dupy, ale w sumie, to nie narzekam, bo jeszcze nigdy więcej niż kilka eurasow z Ali nie płaciłem (a zazwyczaj w ogóle) :D

 

Ja dostałem w jeden dzień, ale nas dzieli ze 30 km ;) Chyba najlepiej do niego napisać wprost i się umówić. Jest dość responsywny (choć zapracowany).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!

Czy któryś z posiadaczy słynnych Shuoerów S12 miał problem z takim "cykaniem" przy większym natężeniu głośności i dużym zagęszczeniu dźwięku jednocześnie - typowo metal, rock.

Przeszkadzający dźwięk to pojedyncze syknięcia, cyknięcia - jakby pojedyncze dźwięki świerszcza.

Próbowałem je z różnymi źródłami i kablami, wina leży ewidentnie po stronie samych słuchawek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności