Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, LeonidK napisał:

Mam problem odcinkami pamięciowymi -są one bardzo miękkie, więc nie chcą zachowywać swojego kształtu, a uszy mam małe i kabel wypada mi poza nie, chyba że mocno ściągnę go pod brodą, ale to średnio wygodne.

przygrzej opalarką (ostrożnie) albo suszarką do włosów jeśli mocno grzeje, ściśnij/uformuj i daj ostygnąć. Robiłem już tak bo mam ten sam problem tyle że z innymi kablami.

 

Edytowane przez Birken
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, spróbuję na początek zrobić coś z tym fabrycznym kablem. 

Kilka słów o S12 - efektownie brzmiące słuchawki, o bardzo dobrej ogólnej rozdzielczości (detale, scena), grające lekką V-ką. Bas jest bardzo tłusty, ale zwykle dosyć szybki i dobrze kontrolowany, o wyraźnej strukturze. Średnie lekko wycofane, ale słychać to dopiero w szerokiej fakturze symfonicznej, wokale męskie i żeńskie raczej są wystarczająco bliskie i wyraźne. Góra jest rozjaśniona i ogólnie nie mam zastrzeżeń w większości nagrań, chociaż czasem talerze mogą nieco zakłuć. Stosunek ceny do jakości bardzo dobry, ale słuchałem wczoraj Kinery Idun 1 i 2 i uważam, że bardzo solidni konkurenci dla S12/Timeless. Posłucham jeszcze więcej w przyszłym tygodniu i zastanowię się nad sensem wymiany. Szczegółowość może trochę gorsza w Idun, ale za to równiejsze i bardziej naturalne strojenie. Dlaczego te słuchawki są tak niedoceniane? 

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tymczasem dostałem ofertę od chińskiego producenta sprzętu audio (od którego sam ściągałem kiedyś 40 mm planarne drivery) zajmującego się produkcją planarnych przetworników i słuchawek planarnych oem dla firm - planarne bezprzewodówki TWS aptX na QCC 3040, OEM który można sobie konfigurować pod siebie.

 

Specyfikacja: Qualcomm 3040, 10*3.5mm Planar magnetic drivers z obudową aluminiową wycinaną na CNC, Impedancja 24 Ohm, Pasmo 20-40K HZ, Class A headphone amplifier, APTX-HD, AAC, SBC, 1254 button battery 70 mAh w słuchawkach (6h grania na 80% głośności), 122030 700 mA w etui ładującym, Bluetooth 5.2, 2718 silicon microphone, obudowy słuchawek ze stabilizowanego drewna obrabianego na CNC i utwardzanego UV.

 

Wykres:

 

H8ffb160d70f54c0285bb5531526c83390.webp

 

Z ciekawości zapytałem o cenę i podali 150 dolarów za sampla, czyli pewnie taką czystą wersję jak tutaj na zdjęciach:

 

29154E5F@562BB26B.671AF262.png

95DD0F78@808F281A.671AF262.png

 

No i tutaj wersja ze stabilizowanego drewna:

 

 

F675BD82@A7988339.671AF262.png

 

Jakby ktoś chciał takie coś sobie kupić to mogę pomóc ogarnąć ;) 

Edytowane przez ryankgb
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 hours ago, ryankgb said:

Tymczasem dostałem ofertę od chińskiego producenta sprzętu audio (od którego sam ściągałem kiedyś 40 mm planarne drivery) zajmującego się produkcją planarnych przetworników i słuchawek planarnych oem dla firm - planarne bezprzewodówki TWS aptX na QCC 3040, OEM który można sobie konfigurować pod siebie.

 

Specyfikacja: Qualcomm 3040, 10*3.5mm Planar magnetic drivers z obudową aluminiową wycinaną na CNC, Impedancja 24 Ohm, Pasmo 20-40K HZ, Class A headphone amplifier, APTX-HD, AAC, SBC, 1254 button battery 70 mAh w słuchawkach (6h grania na 80% głośności), 122030 700 mA w etui ładującym, Bluetooth 5.2, 2718 silicon microphone, obudowy słuchawek ze stabilizowanego drewna obrabianego na CNC i utwardzanego UV.

 

Wykres:

 

H8ffb160d70f54c0285bb5531526c83390.webp

 

Z ciekawości zapytałem o cenę i podali 150 dolarów za sampla, czyli pewnie taką czystą wersję jak tutaj na zdjęciach:

 

29154E5F@562BB26B.671AF262.png

95DD0F78@808F281A.671AF262.png

 

No i tutaj wersja ze stabilizowanego drewna:

 

 

F675BD82@A7988339.671AF262.png

 

Jakby ktoś chciał takie coś sobie kupić to mogę pomóc ogarnąć ;) 

 

To jest ktoś godny zaufania tak w ciemno?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, FranticPhil napisał:

 

To jest ktoś godny zaufania tak w ciemno?

 

Godny zaufania jeśli chodzi o transakcję/kupno/kontakt, a jeśli chodzi o strojenie to wielka niewiadoma :D Dopiero to wprowadzają na rynek.

 

Sami tworzą te planarne przetworniki i słuchawki, można też drivery kupić osobno, są do nich pdfy ze specyfikacją, wykresami, testami. 

 

Kupowałem 40mm przetworniki planarne od nich (okrągłe) i jeśli chodzi o jakość dźwięku to petarda, mnóstwo detali, czysty dźwięk, super szeroka scena, ale niskich tonów mi brakowało w nich w dużych otwartych nausznikach (ala Grado) - pewnie kwestia dostrojenia obudowy i ewentualnie trochę przesadziłem z ich rozmiarem w stosunku do rozmiaru drivera. W połączeniu z jakimś dynamikiem na basie byłby kosmos, ale odłożyłem projekt w czasie póki co :D 

 

Jak gra ten mały 10mm planar ciężko powiedzieć, ale sam QCC3040 nie będzie miał problemu z napędzeniem tego.

Oczywiście ich managerka twierdzi, że "if you will get it, you will find that is so good!" :D 

 

Tu jest ich strona z produktami: http://en.tuoyingd.com/wproducts.html

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam Wasze achy i ochy na temat S12 i tak się zastanawiam czy warto  się w nie pakować ? Mam obecnie TRI I3 i Fiio FA 7 z których jestem generalnie zadowolony . Fiio są mega wygodne , lekki i doskonale się z nich korzysta w terenie. Nie jestem osłuchany a już na pewno nie mam zapędów analitycznych . Wydaje mi się że obie pary prezentuję zbliżoną  szkołę grania czyli bardzo dobra prezencja średnicy, bas nie jest ich najmocniejszą stroną. Generalnie odrobinę bliżej mi do szkoły grania FA7 czyli spokojne, relaksujące brzmienie. Czy S12 idą w tym kierunku ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tomek1777 napisał:

Czytam Wasze achy i ochy na temat S12 i tak się zastanawiam czy warto  się w nie pakować ? Mam obecnie TRI I3 i Fiio FA 7 z których jestem generalnie zadowolony . Fiio są mega wygodne , lekki i doskonale się z nich korzysta w terenie. Nie jestem osłuchany a już na pewno nie mam zapędów analitycznych . Wydaje mi się że obie pary prezentuję zbliżoną  szkołę grania czyli bardzo dobra prezencja średnicy, bas nie jest ich najmocniejszą stroną. Generalnie odrobinę bliżej mi do szkoły grania FA7 czyli spokojne, relaksujące brzmienie. Czy S12 idą w tym kierunku ?

S12 nie są relaksujące moim zdaniem, za dużo w nich energii w okolicach górnego średniego pasma (1,5-3 kHz, ale w zasadzie wszystko powyzej). Mogą być przez to męczące trochę, ale nic czego nie da się znieść lub wyrównać EQ. Z drugiej strony idealnie komplementują sety skupione na srednicy, bo bas w nich jest naprawdę najwyższej klasy, mają też bardzo wysoka rozdzielczość (nie tylko jak na swoją cenę, ale ogólnie). Ja bym spróbował, szczególnie, że teraz widzę je dostępne nawet na OLX za 6 stówek.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, pylaczynski napisał:

S12 nie są relaksujące moim zdaniem, za dużo w nich energii w okolicach górnego średniego pasma (1,5-3 kHz, ale w zasadzie wszystko powyzej). Mogą być przez to męczące trochę, ale nic czego nie da się znieść lub wyrównać EQ. Z drugiej strony idealnie komplementują sety skupione na srednicy, bo bas w nich jest naprawdę najwyższej klasy, mają też bardzo wysoka rozdzielczość (nie tylko jak na swoją cenę, ale ogólnie). Ja bym spróbował, szczególnie, że teraz widzę je dostępne nawet na OLX za 6 stówek.

No właśnie . W słuchawkach nie znoszę ofensywności. Bardzo dobry bas też może szybciej zmęczyć od tego teoretycznie gorszego 😉. Tak więc Twoją wypowiedź  za którą dziękuje daje (-) dla S12

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Tomek1777 napisał:

No właśnie . W słuchawkach nie znoszę ofensywności. Bardzo dobry bas też może szybciej zmęczyć od tego teoretycznie gorszego 😉. Tak więc Twoją wypowiedź  za którą dziękuje daje (-) dla S12

Generalnie rozumiem, ja też generalnie wolę spokojną górę, ale szybki i dokładny bas + rozdzielczość w tej cenie jest niespotykana. Dodatkowo, nie zrozum mnie źle - strojenie S12 jest angażujące (nóżka pracuje cały czas) i muzykalne. Ja bym sprawdził, to pewnie jedna z lepszych premier 2022 w audio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, pylaczynski napisał:

Generalnie rozumiem, ja też generalnie wolę spokojną górę, ale szybki i dokładny bas + rozdzielczość w tej cenie jest niespotykana. Dodatkowo, nie zrozum mnie źle - strojenie S12 jest angażujące (nóżka pracuje cały czas) i muzykalne. Ja bym sprawdził, to pewnie jedna z lepszych premier 2022 w audio

te z olx poszły , jest czas zastanowić się czy warto ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby komuś nie do końca pasowało brzmienie S12 i zamiast EQ woli typowo modyfikować słuchawki to ten gość pokazuje jak je otworzyć.

 

Na kanale macie kilka filmów dot. modyfikacji S12, co zrobić i jakie to przynosi efekty.

https://www.youtube.com/c/MichaelBruceShortbus/search?query=s12

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planary od CCA za 65$ + VAT:

https://www.aliexpress.com/item/1005004651439982.html?gatewayAdapt=glo2esp

Ktoś będzie odważny i je zakupi? Wg wykresu nie będzie piku w okolicach 8K który był w S12 i Timeless. Ale z basem to chyba przesadzili...

 

spacer.png

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dołożę od siebie w temacie planarów - Kinera tworzy nową markę Celest i wraz z nią wypuszczają słuchawki Gumiho.

Będą w sprzedaży w tym miesiącu jeszcze, obecnie testują prototyp :D 

Cena między 49-69$ (w tych widełkach milczą i nie chcą zdradzić do czasu wprowadzenia na rynek, wyższe i niższe kwoty zdementowali).

Jestem z nimi w kontakcie, jak tylko je wypuszczą to będę miał je do recenzji :D

Tyle co mi zdradzili to, że bardzo przejrzyste granie i mają więcej basu niż Dioko :D 

Strojone przez "ludzi z USA" więc bardziej europejskie granie będzie myślę, bez peaków :D 

 

Specyfikacja:

Kinera 10mm SPD ™ ( Square Planar Driver ) + Kinera 10012 Custom 1BA 
Silver plated copper + Alloy pure copper cable

Oczywiście odpinany kabel 2 pin 0.78 mm

Słuchawki mają 9 Ohm (!) i są bardzo łatwo napędzalne, ale podobno zyskują pod ampem :D

 

298883134_3331993983747125_74649847381456274_n.jpg

 

Obudowy będą zupełnie inne, kabel dokładnie taki będzie w finalnej wersji.

 

298919487_3332006250412565_1652486091004382304_n.jpg

 

Zdjęcie opatentowanych przez Kinerę planarnych driverów :D 

 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ryankgb napisał:

To ja dołożę od siebie w temacie planarów - Kinera tworzy nową markę Celest i wraz z nią wypuszczają słuchawki Gumiho.

Będą w sprzedaży w tym miesiącu jeszcze, obecnie testują prototyp :D 

Cena między 49-69$ (w tych widełkach milczą i nie chcą zdradzić do czasu wprowadzenia na rynek, wyższe i niższe kwoty zdementowali).

Jestem z nimi w kontakcie, jak tylko je wypuszczą to będę miał je do recenzji :D

Tyle co mi zdradzili to, że bardzo przejrzyste granie i mają więcej basu niż Dioko :D 

Strojone przez "ludzi z USA" więc bardziej europejskie granie będzie myślę, bez peaków :D 

 

Specyfikacja:

Kinera 10mm SPD ™ ( Square Planar Driver ) + Kinera 10012 Custom 1BA 
Silver plated copper + Alloy pure copper cable

Oczywiście odpinany kabel 2 pin 0.78 mm

Słuchawki mają 9 Ohm (!) i są bardzo łatwo napędzalne, ale podobno zyskują pod ampem :D

 

298883134_3331993983747125_74649847381456274_n.jpg

 

Obudowy będą zupełnie inne, kabel dokładnie taki będzie w finalnej wersji.

 

298919487_3332006250412565_1652486091004382304_n.jpg

 

Zdjęcie opatentowanych przez Kinerę planarnych driverów :D 

 

9 ohm to nie takie zaraz łatwe do napędzenia, trzeba dobrze sparować źródło (nie wszystkie wzmacniacze są liniowe poniżej 16 ohm), wysokie prądy potrzebne i jeszcze nie daj Boże impedancja będzie bardzo różna w różnych częstotliwościach.

 

Przyklady negatywne - Andromeda, Softears Volume

 

Ale sama idea (i cena) super :)

Edytowane przez pylaczynski
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, pylaczynski napisał:

9 ohm to nie takie zaraz łatwe do napędzenia, trzeba dobrze sparować źródło (nie wszystkie wzmacniacze są liniowe poniżej 16 ohm), wysokie prądy potrzebne i jeszcze nie daj Boże impedancja będzie bardzo różna w różnych częstotliwościach.

 

Przyklady negatywne - Andromeda, Softears Volume

 

Ale sama idea (i cena) super :)

 

Sami ludzie z Kinery mi pisali, że testują bez ampa prosto z wyjścia słuchawkowego w nowym MacBooku i z iPhone :D Stąd stwierdzenie, że łatwe do napędzenia, już nawet pomijając tą niską impedancję :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, ryankgb napisał:

 

Sami ludzie z Kinery mi pisali, że testują bez ampa prosto z wyjścia słuchawkowego w nowym MacBooku i z iPhone :D Stąd stwierdzenie, że łatwe do napędzenia, już nawet pomijając tą niską impedancję :D

I jako audiophil mam w to uwierzyć?? Co jest bardziej racjonalne i bliżej prawdy forum audio z ludźmi czy kanał youtuberski co robi pokaz jakichkolwiek słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności