Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, hubercik12311 napisał:

Kupuj i nawet się nie zastanawiaj. 

W tej cenie urywa tyłek i głowę - co kto woli.

Był mega hype na FH5 potem FH3 na które dałem się złapać.

Teraz przy S12 zobaczyłem co to mega jakość dźwięku za relatywnie nieduże pieniądze.

Fiio chowają się przy nich bardzo głęboko - nie ta liga.

Mogę się nazwać oficjalnie hajperem S12

 

Też dałem się złapać. Z tym ,że z FH5 jestem mega zadowolony🤗. FH3 kupiłem później na fali hajpu i tu już nie było łoł. Może jakbym kupował w odwrotnej kolejności byłoby inaczej. Tak czy siak FH3 poszły do ludzi, a FH5 rozsiadły się wygodnie na tronie (wśród poddanych m.in. FH1, IT01S, E5000, EPH100, Triple-fi, kilka KZ, jakieś Brainwavz i coś tam jeszcze)

A dzisiaj odbieram S12 i z tego co napisałeś wnioskuję że jest duża szansa na detronizację😁

Ehh...Stary chłop jestem, a jaram się jak dziecko nową zabawką😛.

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Nazar70 napisał:

Miałem w uszach i jedne i drugie. BEZAPELACYJNIE -> S12

Jak byś porównał?

 

@hubercik12311 kurcze, jeszcze więcej basu niż w FH3? Zamówiłem, ale nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo już ilość basu w FH3 była dla mnie nieznośna. Może ten w S12 będzie chociaż klarowniejszy. 

PS. Ile czekaliście na przesyłkę ze sklepu letshuoer?

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, deadman42 napisał:

Też dałem się złapać. Z tym ,że z FH5 jestem mega zadowolony🤗. FH3 kupiłem później na fali hajpu i tu już nie było łoł. Może jakbym kupował w odwrotnej kolejności byłoby inaczej. Tak czy siak FH3 poszły do ludzi, a FH5 rozsiadły się wygodnie na tronie (wśród poddanych m.in. FH1, IT01S, E5000, EPH100, Triple-fi, kilka KZ, jakieś Brainwavz i coś tam jeszcze)

A dzisiaj odbieram S12 i z tego co napisałeś wnioskuję że jest duża szansa na detronizację😁

Ehh...Stary chłop jestem, a jaram się jak dziecko nową zabawką😛.

 

Niestety FH5 musiałem dość mocno wciskać do kanału słuchowego a i tak wypadały z czasem.

FH3 grały fajnie ale w porównaniu z S12 zostały zmiecione.

 

14 minut temu, LeonidK napisał:

Jak byś porównał?

 

PS. Ile czekaliście na przesyłkę ze sklepu letshuoer?

Ja zamówiłem 16.07 a 25.07 odebrałem z paczkomatu 

20 minut temu, LeonidK napisał:

kurcze, jeszcze więcej basu niż w FH3? Zamówiłem, ale nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo już ilość basu w FH3 była dla mnie nieznośna. Może ten w S12 będzie chociaż klarowniejszy. 

Bas jest diametralnie inny - pełniejszy i dużo szerzej grający. Jakość level wyżej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Dirian napisał:

@Mayster - a jest szansa na wersję Z12 w ofercie, czy ona ekskluzywna dla skośnookich sklepów? ;)

 

https://hifigo.com/products/letshuoer-z12-zeos-edition-on-s12

 

 

Nie, bo podbicie subbasu o 2db niespecjalnie jest potrzebne w S12 naszym zdaniem, a różnią się tylko tym i kolorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LeonidK napisał:

kurcze, jeszcze więcej basu niż w FH3? Zamówiłem, ale nie wiem czy dobrze zrobiłem, bo już ilość basu w FH3 była dla mnie nieznośna. Może ten w S12 będzie chociaż klarowniejszy.

 

Mam Timeless (ponoć bardzo podobne do S12) i basu jest trochę mniej niż w FH3 i ogólnie są trochę jaśniejsze, ten bas we Fiio też jest dość specyficzny, taki "subwooferowy". Jak szukasz neutralnych słuchawek, to polecam sprawdzić Dunu Titan S albo nieco droższe Blessing 2. A i oczywiście też polecam Moondrop Chu - neutralnie grające słuchawki za 20 dolarów... Chińczycy zwariowali! :D

Edytowane przez Kuba_622
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mam Timeless (ponoć bardzo podobne do S12) i basu jest trochę mniej niż w FH3 i ogólnie są trochę jaśniejsze, ten bas we Fiio też jest dość specyficzny, taki "subwooferowy". Jak szukasz neutralnych słuchawek, to polecam sprawdzić Dunu Titan S albo nieco droższe Blessing 2. A i oczywiście też polecam Moondrop Chu - neutralnie grające słuchawki za 20 dolarów... Chińczycy zwariowali!
Dokładnie, świetnie to ująłeś - subwooferowy bas. Preferuję równo grające słuchawki, ale jak bas jest mocny i przejrzysty, to nie mam nic przeciwko. Ogólnie hype na FH3 to dla mnie jakieś nieporozumienie, te słuchawki są imo po prostu kiepskie w każdym aspekcie biorąc pod uwagę cenę 600zl. Jestem ciekawy, czy S12 wygrają z moim stacjonarnym zestawem - HE400SE + Zen Stack - póki co czekam. 
A Chu zamówiłem swoją drogą, choćby dla samych tipsów, z kuponem na Shopee wyszło 69zl - jeśli wygryzą S12 w muzyce symfonicznej to dopiero będą jaja chociaż szczegółowość może być wąskim gardłem. 
O Dunu Titan S myślałem, ale ten wygląd jest dla mnie nie do przejścia. Blessing 2 zupełnie odpada przy obecnym kursie dolara. Może kiedyś...

Edytowane przez LeonidK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, LeonidK napisał:

Dokładnie, świetnie to ująłeś - subwooferowy bas. Preferuję równo grające słuchawki, ale jak bas jest mocny i przejrzysty, to nie mam nic przeciwko. Ogólnie hype na FH3 to dla mnie jakieś nieporozumienie, te słuchawki są imo po prostu kiepskie w każdym aspekcie biorąc pod uwagę cenę 600zl. Jestem ciekawy, czy S12 wygrają z moim stacjonarnym zestawem - HE400SE + Zen Stack - póki co czekam. 
A Chu zamówiłem swoją drogą, choćby dla samych tipsów, z kuponem na Shopee wyszło 69zl - jeśli wygryzą S12 w muzyce symfonicznej to dopiero będą jaja emoji16.png chociaż szczegółowość może być wąskim gardłem. 
O Dunu Titan S myślałem, ale ten wygląd jest dla mnie nie do przejścia. Blessing 2 zupełnie odpada przy obecnym kursie dolara. Może kiedyś...
 

Subwooferowy bas to idealne określenie dla FH3 i rzeczywiście wypadają bardzo blado w porównaniu, szczególnie w momencie bezpośredniego porównania cen. Od poniedziałku zupełnie przestałem tęsknić za fijokami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, LeonidK napisał:

A Chu zamówiłem swoją drogą, choćby dla samych tipsów, z kuponem na Shopee wyszło 69zl - jeśli wygryzą S12 w muzyce symfonicznej to dopiero będą jaja emoji16.png chociaż szczegółowość może być wąskim gardłem. 
 

 

Jak będzie brakować szczegółów w Chu to polecam mały eksperyment i equalizowanie ich do Blessing 2. One mają trochę za duży dołek powyżej 10kHz i przez to jest wrażenie, że brakuje trochę jak to się mówi audiofilskiego planktonu ;) Ale wystarczy dodać tam parę dB i efekt jest naprawdę ciekawy.

Z kolei okolice 14 kHz jak dla mnie w Chu są zbyt podbite i tam bym ujął kilka dB.

 

chueq.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mayster napisał:

 

Nie, bo podbicie subbasu o 2db niespecjalnie jest potrzebne w S12 naszym zdaniem, a różnią się tylko tym i kolorem.

 

Szkoda, bo ja np wziąłbym dla samych kolorków, które są znacznie fajniejsze niż nudna kolorystyka S12 ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Dirian napisał:

 

No nic trzeba będzie od Chinola zamówić, bo w S12 design był jedynym do mnie odpychało - takiej nudy to dawno nie widziałem. A tu proszę, coś pstrokatego ale zarazem fajnego ;) 

 

46 minut temu, Hustler napisał:

@Dirian Dokładnie - Z12 wyglądają ciekawie, a nie jak 90% słuchawek na rynku. Sytuacja prawie jak na polskich drogach - samochody białe, srebrne, szare, granatowe i czarne. :lol:

A widzicie ja zupełnie przeciwnie podchodzę do tematu

Akurat do słuchawki lubię stonowane bez zbędnej przesady.

Fijoki były czarne te mam grafitowe i pasują mi mega.

Nawet samochód mam w podobnym kolorze (fordowski X6) 😎

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z @Vaiet w 100%. Nic dodać nic ująć. Po prostu w punkt.

Mam je od wczoraj i banan nie schodzi mi z twarzy.

Nie jestem autorytetem. Do tej pory słuchałem kilkunastu dokanałówek ( ze średnio-niższej półki),a FH5 były moimi flagowcami. Zakup S12 był spontaniczny na fali rosnącego hajpu i promocji w Audeos. Po krótkim czasie przyszła refleksja: "po co ci baranie kolejne (któreś z kolei) doki jak już masz swojego <króliczka>?  Znowu okradłeś rodzinę wydając ciężko zarobiną kasę na głupoty!!"

Emocje jeszcze nie opadły a S12 za niecałe 18h od kupna były już u mnie. Wielkie dzięki @Mayster (jesteś szybszy od Ewy Swobody😁).

Po kilku minutach słuchania wyrzuty sumienia zniknęły bezpowrotnie😛 i pojawiła się myśl: "kuffa, to najlepiej wydana kasa na audio od mojego powrotu do muzy (czyli od jakiś 10 lat). I to wcale nie taka duża. Wydawałem 4 razy tyle"

 

@hubercik12311 miałeś rację. Fiio może nie zostały zmiecione ,ale bezapelacyjnie abdykowały. Umarł król, niech żyje król.

Co do wyglądu S12, to na żywo prezentują się dużo lepiej niż na zdjęciach. Dla mnie są ładne.

 

Ps.

Chyba pierwszy raz (niechcący) wsiadłem do hajptrejnu😁😆 i coś czuję, że może być w nim niezły ścisk.

 

Edytowane przez deadman42
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka uwag ode mnie:
- największy problem słyszę z męskimi wokalami, mają trochę za mało masy
- przy neutralnym/ostrym źródle i części nagrań wysokie tony potrafią być nieprzyjemne, przy ciepłych może być za
dużo basu (u mnie nie było synergii z moondrop moonriver 2)
- to bardzo wydajne słuchawki, przy mocnym źródle trzeba na prawdę uważać z głośnością


Sent from my SM-S908B using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To fajnie  że wam się podobają i że są fajne.

Ja akurat wychodzę z takiego założenia że wiem jeżeli je kupię to będą w szufladzie jak reszta iem-owych słuchawek.

Wiem że zachęcacie itd. i że jak macie miejsce i rozstanie się z pozostałymi dokonałowymi na rzecz tych jednych to rozumiem, podziwiam a nawet zazdroszczę.

 

 

17 godzin temu, Mayster napisał:

Mieliśmy wiele produktów występujących w ciekawych/nietypowych kolorach i niestety nigdy nie cieszyły się one popularnością względem bardziej stonowanych, a połączenie czerwonego i niebieskiego to już na pewno by nie schodziło ;)

Czekam na wersję lgbtq🤣

Ogólnie dobre trafione słuchawki to porównałbym do miziania się w 1000 pozycjach i fantazji co nie lada i endorfinki czy co tam pracują i człowiek czuję że żyję bo bez muzyki to jak na dyskotece zombi albo umarłych trupów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientujecie się, czy za ok. 100zł można kupić kabel porównywalnej jakości do stockowego z S12? Mam problem odcinkami pamięciowymi -są one bardzo miękkie, więc nie chcą zachowywać swojego kształtu, a uszy mam małe i kabel wypada mi poza nie, chyba że mocno ściągnę go pod brodą, ale to średnio wygodne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności