Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

15 godzin temu, Najner napisał:

Najlepsze słuchawki do 100 dolarów wg Crinacle'a

 

Nie słyszałem żadnych, więc nie skomentuję :D

Ja z wymienionych słuchałem i w sumie nadal mam Tripowin x HBB Mele - w tej cenie to dla mnie bomba.

 

8 godzin temu, Birken napisał:

Czytaj forum. Na rynku już z pół roku recenzji nie brakuje w internecie tu na forum nikt się nie chwalił posiadaniem. Żadne 50% to normalna cena obniżona o jakieś 30-40 zł. Ponoć najlepsze z Blonów. I chyba się do tanich kwalifikują. Droższe nie miały być od 100$? Jaki w końcu podział?

Kuszą mnie te BLON-y od dłuższego czasu, bo z BL-03 i BL-05S jestem bardzo zadowolony, a chętnie bym przytulił takie ametysty. ;)

 

Z tym podziałem to granicą jest bodajże 50$, ale 100$ byłoby chyba zasadniejsze.

 

5 godzin temu, ryankgb napisał:

To już lepiej wziąć Moondrop CHU z tymi tipsami w zestawie za 100 zł z jakimś kuponem :D

 

EDIT. To do tej ceny 70 zł, za 40 zł to faktycznie można się pokusić :D

No właśnie na head-fi pisali, że same tipsy 15$, a te nowe Moondropy z tipsami w zestawie po 20$ chodzą. Trochę podobna sytuacja jak z Tanjchjim Tanya i tipsami oraz filtrami z kompletu. ^_^

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.04.2022 o 22:37, Vaiet napisał:

To ja się wrzucę z czymś nowym. Co prawda mam je od wczoraj, ale byłem zbyt zaangażowany w słuchanie i odleciałem :D

 

autumn.jpg

 

BQEYZ Autumn w cudnym kolorze Benzo Blue. Nawet udało mi się uchwycić jak ładnie się mienią i jak genialny to jest odcień, którego na zdjęciach i renderach nie widać w takiej postaci.

 

Jako posiadacz Spring I mogę powiedzieć, że BQEYZ podciągnął się w paru kwestiach - jeszcze lepsze wykonanie, fantastyczny kabelek w zestawie, bardzo ciekawie rozwiązany system filtrów akustycznych i wciąż to samo świetne etui, które pozwala zapakować do środka wszystkie elementy zestawu. Niestety tipsy nadal mocno takie sobie.

 

Generalnie wiadomo, jak to z dynamikami potrzeba trochę czasu, żeby się "wyrobiły", ale już po parunastu godzinach jest lekki progres. Całościowo bardzo przyjemne, diabelnie angażujące i niemęczące słuchawki o zaskakującej klarowności brzmienia oraz szczegółowości bez popadania w hiper-detaliczność, a także bez braków w barwie. Jest sprężysty bas, jest klarowna średnica - lekko odchudzona w niższej części - ale z zaakcentowanymi wokalami i całkiem przyjemne, rozjaśnione w niższej części tony wysokie dla ekstra klarowności. Całościowo bardzo spójne, nawet dają radę w chillowej elektronice, ale najlepiej sprawdzają się w muzyce instrumentalnej z kobiecymi wokalami. Potrafią wygenerować zaskakująco dużą scenę, zwłaszcza na szerokość, jak również zaskoczyć ilością detalu. 

 

Wczoraj ukołysały mnie do snu, a potem jeszcze cieszyły o poranku, zanim wyciągnąłem swoją tuszę z łóżka. Jak dla mnie bardzo ciekawie zestrojone słuchawki idealne do relaksu i cieszenia się muzyką. 

 

Jakieś zmiany po dalszym wygrzewaniu? Kusi mnie spróbować jakieś dynamiki, a te Autumny prezentują się super :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Dirian napisał:

 

Jakieś zmiany po dalszym wygrzewaniu? Kusi mnie spróbować jakieś dynamiki, a te Autumny prezentują się super :)

Chwilowo stanęło gdzieś w okolicach 50-60h, ale zmiany ogromne nie są. W sensie jak to zwykle bywa z dynamikami, poprawiła się faktura basu i wysokich tonów, średnica zyskała nieco na klarowności. Pobawiłem się chwilę filtrami akustycznymi i jestem zaskoczony tym, że zmiany w dźwięku są dość wyraźne, a jednocześnie nie miałem wrażenia, żeby coś psuły. Coś więcej napiszę na pewno jak dobiją w okolice chociaż 100h, czyli pewnie po weekendzie, bo nie jestem fanem grzania słuchawek w opór. Szkoda membrany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było brać z Polski - na ile kojarzę, tu nikt nie miał takiego przypadku z żadnymi Dunu. A firma sama z siebie raczej się wyróżnia na plus jakością wykonania wśród masy chińczyków.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 hours ago, Inszy said:

Trzeba było brać z Polski

 

do niedawna w ofercie miał je tylko jeden pan u którego nic nigdy więcej nie kupię, właśnie ze względu na reklamację którą trzeba było raz u niego złożyć.

 

  

4 hours ago, chico99 said:

przecież w takim stanie kopułki, te słuchawki są do wyrzucenia.

 

jak je wyrzucę to nikt mi pieniędzy nie odda. a co do reszty komentarza to nie wiem, nawet na niektórych zdjęciach recenzenckich kopułki wyglądają na rozjechane ale nikt nie robił zdjęć pod światło i nie wspominał o tym w tekstach.

 

druga ma to samo ale w znacznie, znacznie mniejszym stopniu więc wydaje mi się to raczej nie jest problem "jednego egzemplarza" ale całej partii (słuchawki są chiralne więc produkowane w osobnych liniach). dorzucę tutaj zdjęcie edycją za parę godzin dla dokumentacji.


nic, poczekam kilka miesięcy na nowe partie w audeosie (lub na jakiś kod -10%) albo zaryzykuję znowu w azji jeśli cena będzie niższa niż 300 zł. teraz się cieszę że nie wywaliłem na ten model pieniędzy przez shopee bo platforma WYDAJE SIĘ mniej cywilizowana niż aliexpress. trochę uj bo szukałem upgradeu dla tin t4 w kategorii jasne / tanie ale co zrobić.

 

Edytowane przez fero415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się tak wrzucę z BQEYZ Autumn, bo dobiły już w okolice stu godzin i zaczęło się robić coraz ciekawiej.

 

Zdecydowanie ożywił się bas, to bez dwóch zdań. Nabrał wigoru oraz masy, ale nadal jest trzymany w ryzach i robi szał swoją sprężystością. Średnica też nabrała nasycenia, zwłaszcza w niższej części i już nie mam tego wrażenia braku dociążenia na przełomie wysokiego basu i niższej średnicy na neutralnych filtrach, które miałem wcześniej. Filtrami też się rzecz jasna pobawiłem i to nie jest jakiś tam wymysł, czy zbędny bajer. Raz, że uwielbiam ten sposób ich wymiany, bo zajmuje mi to max pół minuty, żeby przełożyć filtry. Dwa, że każdy wprowadza zmiany bez psucia całościowej sygnatury. Basowe faktycznie podkręcają bas. Ilościowo jest go więcej, ale zachowuje swoją charakterystykę. Do tego średnica jest trochę pełniejsza, a tony wysokie ciut gładsze. Z kolei filtry "Treble" dają najbardziej transparentne brzmienie z największą ilością powietrza oraz najbardziej klarownymi wokalami. Bas jest mniej wypełniony, ale nadal ma fantastyczne zejście i fajne, szybkie uderzenie. Sub-bas to w sumie jeden z ciekawszych elementów brzmienia niezależnie od słuchawek. Schodzi do piekła, potrafi świetnie zawibrować, a jednocześnie nie odzywa się kiedy nie trzeba.

 

Generalnie mnie te słuchawki kupiły i jestem nimi zachwycony, chociaż wcale się nie nastawiałem, że będzie jakikolwiek szał. Tymczasem BQEYZ dostarczył świetny produkt i na obecną chwilę jak dla mnie deklasują KXXS pod niemal każdym względem, zwłaszcza pod kątem muzykalności i ilości dostarczanych emocji. Kolejne IEMy spod znaku - wkładam w uszy, odpalam muzykę i mam wszystko inne w... duszy :D

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że okazje z allegro zamknięto, więc tu wrzucę 

Meeaudio Pinnacle P1 z amazon.pl za 454 pln. Brać kto nie ma bo warto. W polskich sklepach 900 pln i wiecej

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jaro54 napisał:

Widzę że okazje z allegro zamknięto, więc tu wrzucę 

Meeaudio Pinnacle P1 z amazon.pl za 454 pln. Brać kto nie ma bo warto. W polskich sklepach 900 pln i wiecej

lepsze niz MF 100 ? da sie w ogole porownac? nadadzą sie do rocka/metalu?

Edytowane przez meehooj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne granie. Nadadzą się, tylko potrzebują trochę prądu by pokazać na co je stać. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2022 o 19:47, Hustler napisał:

Z ceną to pojechali - za "zwykłe" CRA zapłaciłem 40 zł

a ja za dwuprzetwornikowe NRA niecałe 120zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie, osoby które posiadają titan s też mają takie prześwity?
 

 

2.jpg

 

jestem na drugim egzemplarzu i defekt się powtarza (łącznie cztery słuchawki) więc w bajki o kontroli jakości dunu, w szczególności tego konkretnego modelu przestaję wierzyć.
 

Edytowane przez fero415
  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.04.2022 o 13:19, fero415 napisał:

 

do niedawna w ofercie miał je tylko jeden pan u którego nic nigdy więcej nie kupię, właśnie ze względu na reklamację którą trzeba było raz u niego złożyć.

 

Przypomnij Michale tutaj wszystkim publicznie na jakim etapie zawiodła procedura reklamacyjna z maja 2021 i jak się zakończyła? Wypadało by nieco rozwinąć wątek...

 

BTW. Jak idzie reklamacja titanów (ponaprawianych w mega promocji) u Chińczyka, o której pisałeś kilka postów wyżej... ehh, przepraszam wyedytowałeś wątek 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minutes ago, bigmaras said:

 

Przypomnij Michale tutaj wszystkim publicznie na jakim etapie zawiodła procedura reklamacyjna z maja 2021 i jak się zakończyła? Wypadało by nieco rozwinąć wątek...

 

pudełko mareczku. próbuj dalej.

 

a za troskę dziękuję, zwrot przyszedł w trzy dni.

 

Edytowane przez fero415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, fero415 napisał:

 

pudełko mareczku. próbuj dalej.

 

eee, daj spokój, nie drocz się ze mną i nie bądź taka tajemnicza. Maras wie wszystko ;)  

Bez szczegółów wiarygodność spadnie i trzeba będzie nowe konto założyć na forum bo Maras screeny powrzuca 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności