Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

To ja się wrzucę z czymś nowym. Co prawda mam je od wczoraj, ale byłem zbyt zaangażowany w słuchanie i odleciałem :D

 

autumn.jpg

 

BQEYZ Autumn w cudnym kolorze Benzo Blue. Nawet udało mi się uchwycić jak ładnie się mienią i jak genialny to jest odcień, którego na zdjęciach i renderach nie widać w takiej postaci.

 

Jako posiadacz Spring I mogę powiedzieć, że BQEYZ podciągnął się w paru kwestiach - jeszcze lepsze wykonanie, fantastyczny kabelek w zestawie, bardzo ciekawie rozwiązany system filtrów akustycznych i wciąż to samo świetne etui, które pozwala zapakować do środka wszystkie elementy zestawu. Niestety tipsy nadal mocno takie sobie.

 

Generalnie wiadomo, jak to z dynamikami potrzeba trochę czasu, żeby się "wyrobiły", ale już po parunastu godzinach jest lekki progres. Całościowo bardzo przyjemne, diabelnie angażujące i niemęczące słuchawki o zaskakującej klarowności brzmienia oraz szczegółowości bez popadania w hiper-detaliczność, a także bez braków w barwie. Jest sprężysty bas, jest klarowna średnica - lekko odchudzona w niższej części - ale z zaakcentowanymi wokalami i całkiem przyjemne, rozjaśnione w niższej części tony wysokie dla ekstra klarowności. Całościowo bardzo spójne, nawet dają radę w chillowej elektronice, ale najlepiej sprawdzają się w muzyce instrumentalnej z kobiecymi wokalami. Potrafią wygenerować zaskakująco dużą scenę, zwłaszcza na szerokość, jak również zaskoczyć ilością detalu. 

 

Wczoraj ukołysały mnie do snu, a potem jeszcze cieszyły o poranku, zanim wyciągnąłem swoją tuszę z łóżka. Jak dla mnie bardzo ciekawie zestrojone słuchawki idealne do relaksu i cieszenia się muzyką. 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Vaiet napisał:

To ja się wrzucę z czymś nowym. Co prawda mam je od wczoraj, ale byłem zbyt zaangażowany w słuchanie i odleciałem :D

 

autumn.jpg

 

BQEYZ Autumn w cudnym kolorze Benzo Blue. Nawet udało mi się uchwycić jak ładnie się mienią i jak genialny to jest odcień, którego na zdjęciach i renderach nie widać w takiej postaci.

 

Jako posiadacz Spring I mogę powiedzieć, że BQEYZ podciągnął się w paru kwestiach - jeszcze lepsze wykonanie, fantastyczny kabelek w zestawie, bardzo ciekawie rozwiązany system filtrów akustycznych i wciąż to samo świetne etui, które pozwala zapakować do środka wszystkie elementy zestawu. Niestety tipsy nadal mocno takie sobie.

 

Generalnie wiadomo, jak to z dynamikami potrzeba trochę czasu, żeby się "wyrobiły", ale już po parunastu godzinach jest lekki progres. Całościowo bardzo przyjemne, diabelnie angażujące i niemęczące słuchawki o zaskakującej klarowności brzmienia oraz szczegółowości bez popadania w hiper-detaliczność, a także bez braków w barwie. Jest sprężysty bas, jest klarowna średnica - lekko odchudzona w niższej części - ale z zaakcentowanymi wokalami i całkiem przyjemne, rozjaśnione w niższej części tony wysokie dla ekstra klarowności. Całościowo bardzo spójne, nawet dają radę w chillowej elektronice, ale najlepiej sprawdzają się w muzyce instrumentalnej z kobiecymi wokalami. Potrafią wygenerować zaskakująco dużą scenę, zwłaszcza na szerokość, jak również zaskoczyć ilością detalu. 

 

Wczoraj ukołysały mnie do snu, a potem jeszcze cieszyły o poranku, zanim wyciągnąłem swoją tuszę z łóżka. Jak dla mnie bardzo ciekawie zestrojone słuchawki idealne do relaksu i cieszenia się muzyką. 

Piękne słuchawki, gratuluje zakupu!

Tak z ciekawości - czy mogę zapytać co stało za zakupen tych, a nie innych dynamikow (np. Olina, Hana, Kato) w tym przedziale cenowym? Te wymienne filtry do strojenia? I jeśli tak, to jak to się sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pylaczynski napisał:

Piękne słuchawki, gratuluje zakupu!

Tak z ciekawości - czy mogę zapytać co stało za zakupen tych, a nie innych dynamikow (np. Olina, Hana, Kato) w tym przedziale cenowym? Te wymienne filtry do strojenia? I jeśli tak, to jak to się sprawdza?

Otrzymałem je do testów bezpośrednio od producenta. Mam Spring I, które strasznie mi się spodobały, więc nie mogłem odmówić sobie okazji sprawdzenia ich. Jak wygrzeję jeszcze trochę, to zrobię jakieś sensowne porównanie do KXXS, czy Dunu Falcon C, ale na obecną chwilę pierwsze wrażenie jest takie, że od takich KXXS mają więcej życia i generalnie przyjemniej się ich słucha. 

Niemniej tak, wymienne filtry, nowy kabel i pojedynczy dynamik to trzy podstawowe powody dla których chciałem je mieć. W kwestii filtrów to sama wymiana jest banalnie prosta i jest do tego specjalny patyczek z magnesem. Co do wpływu na brzmienie tychże filtrów, dam znać pewnie jakoś jutro :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bf5271694b1e1fb661eecdb4733a310e.jpg
Ciekawe jak będą grać
MT300 były super, DT6 też (żałuję że sprzedałem) a tutaj widzę że taka trochę mikstura między tymi dwoma.

Ktoś coś już widział?


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od piątku zagościły kolejne dokanałowe planary, tym razem otwarte i mają dotakowo piezoelektryka, który odpowiada za wysokie częstotliwości. :)
RAPTGO Hook-X - tonalnie to lekka V-ka, która od TImeless'a i S12 różni się nieco bardziej pociągniętym basem, dociążeniem niższej średnicy oraz tym, że mają spokojniejszą oraz równiejszą górę
. Brzmią bardziej muzykalnie od 7hz oraz Shuoerów, a scena jest szersza. Technicznie są gdzieś po środku między S12, a Timelessami. Przy słabych źródłach mogą brzmieć płasko i matowo - niestety dynamika i ogólna jakość skaluje się zauważalnie z możliwościami źródła.
Jako dodatkowy plus - w zestawie całkiem porządny kabel modularny.
Na ten moment cena w Chinach - 239 USD.

Hook-XXX.thumb.jpg.6f372957fafccf488a7359e8658b7354.jpg

Edytowane przez VexAv
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, VexAv napisał:

U mnie od piątku zagościły kolejne dokanałowe planary, tym razem otwarte i mają dotakowo piezoelektryka, który odpowiada za wysokie częstotliwości. :)
RAPTGO Hook-X - tonalnie to lekka V-ka, która od TImeless'a i S12 różni się nieco bardziej pociągniętym basem, dociążeniem niższej średnicy oraz tym, że mają spokojniejszą oraz równiejszą górę
. Brzmią bardziej muzykalnie od 7hz oraz Shuoerów, a scena jest szersza. Technicznie jest to mniej więcej poziom Timeless'ów. Przy słabych źródłach mogą brzmieć płasko i matowo - niestety dynamika i ogólna jakość skaluje się zauważalnie z możliwościami źródła.
Jako dodatkowy plus - w zestawie całkiem porządny kabel modularny.
Na ten moment cena w Chinach - 239 USD.

Hook-XXX.thumb.jpg.6f372957fafccf488a7359e8658b7354.jpg

A to nie jest tak, że ten przetwornik oiezo jest zaimplementowany do przewodnictwa kostnego (chociaż może faktycznie do wysokich częstotliwości)? Tak jest napisane na stronie linsoula i na pudełku słuchawek.

Niemniej arcyciekawe słuchawki, z chęcią przeczytam jak te różnice od S12 się kształtują po dłuższym czasie używania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@telemach Słuchając ze swojego Shanlinga M8 - najczęściej korzystam ze środkowego ustawienia gaina. Kiedy wrzucam im maksymalny gain, to mam wrażenie, że dochodzi sub-bass i trochę pogarsza się balans tonalny na dole, aczkolwiek dźwięk robi się jeszcze odrobinę ostrzejszy.
DAP ze średniej pólki albo jakiś dongielek, który ma trochę mocy na balansie spokojnie sobie da radę, imo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy obecnie to droższe czy tańsze ale pokazały się Senfer DT6 MAX za 67,64$ w najbogatszej wersji z wymiennymi jackami 2,5/3,5/4,4 mm

Edytowane przez Jaro54
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zadam pytanie laika, czy te zmienne końcówki robią z kabla zbalansowany kabel  czy musi to być jednak też odpowiednia konstrukcja kabla aby mieć korzyść ze zbalansowanego DAC/AMP, a końcówka to tylko przejściówka? Jeśli to chodzi tylko o końcówkę i robi nam to balans, to czy ktoś może polecić tego typu godny kabelek ze zmiennymi końcówkami? To byłoby ergonomiczne i wygodne rozwiązanie?

Edytowane przez audiuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robią, po prostu zamiast masy w SE puszczone są plus i minus na każdą słuchawkę. Sam kabel nie definiuje czy jest zbalansowany, to wtyczki na jego obu końcach decydują ( przy słuchawkach nausznych/ wokółusznych musisz mieć możliwość podłączenia balansu po stronie słuchawek) 

Dobry jest ten MeeAudio sam go używam. Teraz zamówiłem z aliexpress TRN T2 Pro  plus końcówki do niego 3,5 i 4,4 mm. To z tych tańszych bo są dużo droższe np Dunu Hulk i wiele innych

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Jeżeli mam ten kabel stąd kabelek Yinyoo w wersji 4.4 to końcówki przy uszach są ok czy to ściema i nie jest zbalansowany?

Ten co teraz zamówiłeś @Jaro54 czyli TRN T2 Plus jest zbalansowany zgodnie ze sztuką?

 

EDIT: jeżeli można wymieniać zamiennie 3,5mm i 4,4mm to chyba nie jest to balans?

Edytowane przez audiuro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest balans. I w twoim i w zamówionym. Problem jest przy dużych słuchawkach jeśli nie mają gniazd w obu muszlach. Przy IEMach nie ma tego problemu. Kwestia jacka czy zbalansowany czy nie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaj forum. Na rynku już z pół roku recenzji nie brakuje w internecie tu na forum nikt się nie chwalił posiadaniem. Żadne 50% to normalna cena obniżona o jakieś 30-40 zł. Ponoć najlepsze z Blonów. I chyba się do tanich kwalifikują. Droższe nie miały być od 100$? Jaki w końcu podział?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Palpatine said:

Mocno chwalone przez użytkowników są Moondrop Springs. Wiecie gdzie można je kupić aby za przesyłkę nie zapłacić więcej jak za tipsy?

https://hifigo.com/blogs/news/moondrop-spring-tips-high-quality-medical-grade-silicone-ear-tips

 

Najtaniej na shopee, jak dorwiesz kupon to można kupić 3 pary za 40 złotych

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Palpatine napisał:

Mocno chwalone przez użytkowników są Moondrop Springs. Wiecie gdzie można je kupić aby za przesyłkę nie zapłacić więcej jak za tipsy?

https://hifigo.com/blogs/news/moondrop-spring-tips-high-quality-medical-grade-silicone-ear-tips

Na shopee.pl rzeczywiście z kuponem tego co pierwszy raz za 30 pln sa

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności