Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, VexAv napisał:

Na Linsoulu pojawiły się ciekawe doki z pojedynczym dynamikiem:
https://www.linsoul.com/collections/all/products/mim-audio-dark-magician
 

Niestety wygląda na to, że MiM to trochę firma krzak, ale mimo to słuchawki zbierają bardzo dobre opinie.

 

Mimo opinii pozytywnych, nie podoba mi się fakt zerżnięcia designu z FAudio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem na jednym Discordzie gdzie ludzie strasznie hajpuja DM. Większość tych ludzi ma dobre ucho.

 

---

Shuoer S12 - prawdziwy dźwięk planarów w dokanałówkach. Napiszę po weekendzie więcej, ale jest szansa, że będzie to jeden z lepszych zakupów w nowym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://hifigo.com/products/shozy-magma-2-est-1-ba-1dd-in-ear-earphones

Shozy wyglądające jak mini Monarch 2 z kablem w oplocie ze skóry smerfów.


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, VexAv napisał:

Ten Shozy Magma konfiguracją przetworników przypomina trochę Nanny, jestem ciekaw jak to gra.

 

Wbrew pozorom nie ma dużo fabryk w Chinach, gdzie się produkuje IEMy średniej i wyższej półki. Te miejsca raczej policzyć można na palcach jednej, maks dwóch rąk.

Producenci jak Shozy, Kinera TRI kupują OEMy bezpośrednio od producenta. Dochodzi do jakichś modyfikacji w strojeniu i wyglądzie oczywiście, ale to jest ten sam "szablon".

 

Przykładem chociażby jest Shuoer EJ07/ Penon Volt/ TRI Starlight/ YinYoo ST7 i kilka innych, wszystkie wyprodukowane w tej samej fabryce. Każde inaczej brzmiące i wyglądające  (oprócz ST7 i EJ07 - to są te same słuchawki) w tej samej konfiguracji.

 

Sprawdzone info ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, co do ceny 400 zł jako upgrade Zex Pro?

Zbalansowany dźwięk o sygnaturze zbliżonej do krzywej Harmana (używam EQ i mam Qudelixa, więc też jakieś drobne modyfikacje mi niestraszne).

 

Brać Moondrop Aria i nie kombinować? Czy coś innego? ;)

Edytowane przez Wuja_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Wuja_ napisał:

Panowie, co do ceny 400 zł jako upgrade Zex Pro?

Zbalansowany dźwięk o sygnaturze zbliżonej do krzywej Harmana (używam EQ i mam Qudelixa, więc też jakieś drobne modyfikacje mi niestraszne).

 

Brać Moondrop Aria i nie kombinować? Czy coś innego? ;)

 

Ja jeszcze nie słyszałem słuchawek do 400 zł lepszych niż Aria, zwłaszcza jak drobna poprawka przy użyciu EQ wchodzi w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny dylemat i waham się między Aria, a Starfield - warto dopłacić 100zł do Starfield?

 

Kupiłem Aria, gdyby ktoś chciał to z tego sklepu po zniżce wychodzi 368zł:

https://pl.aliexpress.com/item/1005003134452815.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0o.9042311.0.0.6d495c0fTxHZbn

Edytowane przez GhalMaraz
Dodanie odpowiedzi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Wuja_ napisał:

Panowie, co do ceny 400 zł jako upgrade Zex Pro?

Zbalansowany dźwięk o sygnaturze zbliżonej do krzywej Harmana (używam EQ i mam Qudelixa, więc też jakieś drobne modyfikacje mi niestraszne).

 

Brać Moondrop Aria i nie kombinować? Czy coś innego? ;)

 

Ja zaproponuję Tripowin MELE, za połowę ceny Moondrop ARIA. Ja miałem obie pary, i pod względem przyjemności i radości ze słuchania wygrały MELE. Lepsze, gorsze, rzecz indywidualna, każdy lubi co innego i trudno to definitywnie ustalić.

Ewentualnie poczekaj na Tripowin OLINA - w słuchawkach za 99$ ma siedzieć przetwornik ze słuchawek za 279$.

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i to jest cały problem w tym wszystkim.

Mele to słuchawki po prostu o przyjemnym brzmieniu, nie są męczące, można po prostu odpalić i słuchać.

 

Tylko czasem właśnie chciałbym nieco podrażnić ucho jakimiś elektronicznymi nutami i tam już troszku góry by się przydało :D Poniżej wrzucam różnice między Olina, a Mele.

Kurdem, wrzucić bas z Mele do Olina i bym brał :)

 

 

graph (1).png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, FeX napisał:

No i to jest cały problem w tym wszystkim.

Mele to słuchawki po prostu o przyjemnym brzmieniu, nie są męczące, można po prostu odpalić i słuchać.

 

Tylko czasem właśnie chciałbym nieco podrażnić ucho jakimiś elektronicznymi nutami i tam już troszku góry by się przydało :D Poniżej wrzucam różnice między Olina, a Mele.

Kurdem, wrzucić bas z Mele do Olina i bym brał :)

 

 

graph (1).png

 

no właśnie, dla mnie też za mało będzie niestety 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basu tyle co w KATO, ale peak w okolicach 14 kHz może być dla mnie zbyt duży. Czekam na recki i się zobaczy. Do wiosennego festiwalu na Ali będą jakieś opinie, a dodatkowo kuponami da się jeszcze coś z ceny urwać.

 

spacer.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, FeX napisał:

99$ będzie.

Tutaj wykresików więcej https://hbb.squig.link/

 

graph (2).png

 

Uuu myślałem, że 99$ to docelowa kwota a w pre-orderze będzie taniej. No nic, za dużo hajsu dla mnie jak na zakup w ciemno. Udało mi się raz z T3 Plus to nie znaczy, że zawsze będę miał szczęście przy takich zakupach. No i jednak mniej basu mają więc może być go za mało. Poczekam na recenzje. 

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, marcelmtbmx napisał:

https://hifigo.com/collections/new-arrival/products/softear-volume-iems Wow, hybrydy softears w (w miarę) przystępnej cenie, a miałem nie ruszać nic przed 10-tym.. 

Wykonanie wygląda jak Blessing2, zresztą SoftEars to siostrzana firma do Moondrop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2022 o 22:44, docentore napisał:

Jestem na jednym Discordzie gdzie ludzie strasznie hajpuja DM. Większość tych ludzi ma dobre ucho.

 

---

Shuoer S12 - prawdziwy dźwięk planarów w dokanałówkach. Napiszę po weekendzie więcej, ale jest szansa, że będzie to jeden z lepszych zakupów w nowym roku. 

Gdzie je kupiłeś? Też chcę zamówić ale nie wiem skąd najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mushabelly napisał:

Gdzie je kupiłeś? Też chcę zamówić ale nie wiem skąd najlepiej.

Na stronie oficjalnego sklepu. Wysłane w ciągu 48h, w przeciągu 14 dni u mnie bez dodatkowych opłat. Teraz może sięwydłużyć czas, bo wpadamy w chiński nowy rok.

https://letshuoer.net/

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Wuja_ napisał:

Ktoś miał okazję zapoznać się z Dunu Titan S?

Recenzje bardzo dobre, dużo porównań do Arii no i dostępne na naszym polskim poletku.

 

IMO, świetna opcja w tej cenie. Dobrze wyważone, niezły bas, klarowna średnica, żywa, ale gładka góra. Taki żywszy niż zazwyczaj Harman. Preferuję je jednak z nakładkami jak SpinFit CP-100/100+ czy Symbio W peel.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Methuselah napisał:

 

IMO, świetna opcja w tej cenie. Dobrze wyważone, niezły bas, klarowna średnica, żywa, ale gładka góra. Taki żywszy niż zazwyczaj Harman. Preferuję je jednak z nakładkami jak SpinFit CP-100/100+ czy Symbio W peel.

Jak z midbassem, nie wylewa się na średnicę niską? HBB mówił, że to bolączka tych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, docentore napisał:

Jak z midbassem, nie wylewa się na średnicę niską? HBB mówił, że to bolączka tych słuchawek.

 

Nope, może na jednych ze stockowych nakładek jest go nieco więcej, ale czerwone ucinają także górę. Na Symbio czy SpinFitach dół jest dobrze kontrolowany. Midbasu mogłoby być nawet nieco więcej. Z drugiej strony - niższa średnica nie jest wycofana, więc jakby go dołożyć to na klarowność by to wpłynęło. Obecne strojenie jest dobre, jedynie dobór odpowiednich nakładek (jak w każdych słuchawkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności