Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, SeagaL napisał:

Czyli jednak EST50 nie były wcale następcą H40, a oddzielnym "bytem".

Gdzie trafiłeś na H50? Jest więcej informacji?

Jest specyfikacja na stronie producenta. H50 to 1DD + 4 BA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.09.2021 o 16:43, Najner napisał:

Witam, dawno mnie tu nie było! ;) Muszę pochwalić KZ za model ZAS - rozrywkowe, ale jakościowe granie, są wygodne, dobrze izolują, wyglądają nieźle (szkoda, że producenci musieli pójść w złoto - wyobrażam sobie, jak one by pięknie mogły wyglądać w czarnym macie z czerwonymi elementami...). Dół mocny, sprężysty, nie za szybki i nie za wolny, nadaje rozrywkowego charakteru. Subbasik jeden z lepszych w tym przedziale cenowym, jakie słyszałem. Średnica cofnięta, ale bez problemu można usłyszeć detale w głosach czy instrumentach, po prostu góra i bas mają więcej do powiedzenia. Mam jedynie mały zarzut do góry - jest wyraźna i czysta, ale czasem talerze nie brzmią naturalnie (natomiast mogę mieć tutaj mocno spaczony słuch, po tygodniu spędzonym z Kinera Nanna żadne słuchawki od tamtej pory nie grają mi dobrze górą). Fajna scena - głębsza niż szersza, holografia dobra. Generalnie wg mnie bardzo udane słuchawki - ktoś się może skrzywić, że tyle pieniędzy krzyczy sobie jakieś śmieszne KZ, ale moim zdaniem cena jest usprawiedliwiona. Dla kogoś takiego, jak ja, kto lubi większe i bardziej gęste i muzykalne granie, to naprawdę spoko słuchawki, ja nie żałuję zakupu. 

 

 

20210902_163025.jpg

 

Właśnie zamówiłem bo szukam czegoś w nie za duzym budżecie potrafiącego konkretnie łupnąć ale nie tylko łupać więc także nadającego sie do słuchania , zobaczę co tym razem KZ wysmażyło na swojej patelni (obiecywałem sobie że już nic nie kupię od KZ ale człowiek głupi sie rodzi i głupi umiera)

Edytowane przez Azakiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Azakiel napisał:

 

Właśnie zamówiłem bo szukam czegoś w nie za duzym budżecie potrafiącego konkretnie łupnąć ale nie tylko łupać więc także nadającego sie do słuchania , zobaczę co tym razem KZ wysmażyło na swojej patelni (obiecywałem sobie że już nic nie kupię od KZ ale człowiek głupi sie rodzi i głupi umiera)

Daj znać, jak przyjdą. Dalej uważam je za dobry wybór w tym pieniądzu, ale są mało audiofilskie, także nie dla każdego na pewno, natomiast elektronikę pięknie mi grają.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, SeagaL napisał:

A faktycznie, dzięki. Szukałem wcześniej na Penon i stąd moje pytanie, nic nie ma na Penon'ie.

 

Wklejam link do specyfikacji dla wszystkich:

https://isnaudio.com/isn-h50/

Opis materiału membrany brzmi jak opis zderzaka samochodowego 😂🤣

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.09.2021 o 23:15, docentore napisał:

Opis materiału membrany brzmi jak opis zderzaka samochodowego 😂🤣

Oj tam, oj tam - ważne, że jest "odorless" - nie będzie mi z uszu jechało 🤣🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, warto przerzucić się z bqeyz sprint 1 na tinhifi p1??? Wiosny są super, ale w niektórych utworach czuje ze maja za dużo basu. Generalnie mega doceniam szczegółowość, dynamikę i scenę w słuchawkach. P1 ponoć są mega szczegółowe z super sceną i maja wycofany bass. Na codzień używam audioquesta dragonfly cobalt, pociągnie to p1 ? Po drugie niektóre pasma w wiosnach są wyraźnie podbite (Kształt „W’ jesli chodzi o charakterystykę). W domu korzystam z hedd typie 07 w połączeniu z sonarworksem i akustyką wiec powiedzmy ze mam neutralne brzmienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Majkip napisał:

Hej, warto przerzucić się z bqeyz sprint 1 na tinhifi p1??? Wiosny są super, ale w niektórych utworach czuje ze maja za dużo basu. Generalnie mega doceniam szczegółowość, dynamikę i scenę w słuchawkach. P1 ponoć są mega szczegółowe z super sceną i maja wycofany bass. Na codzień używam audioquesta dragonfly cobalt, pociągnie to p1 ? Po drugie niektóre pasma w wiosnach są wyraźnie podbite (Kształt „W’ jesli chodzi o charakterystykę). W domu korzystam z hedd typie 07 w połączeniu z sonarworksem i akustyką wiec powiedzmy ze mam neutralne brzmienie. 

 

Prędzej bym celował w Spring 2 jeśli lubisz 1 i chcesz mniej basu oraz trochę bardziej wyraziste, szczegółowe i wyrównane brzmienie ;) Mam jedne i drugie, żadnych bym się nie pozbył :D 

Edytowane przez ryankgb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chodzą mi po głowie te Mele, chyba sobie zamówię na spróbowanie - porównam ze swoimi iBasso i ostatecznie jedne pójdą w komis. Pytanie do posiadaczy - jak one się skalują? Robi im dużą różnicę jakość źródła, np. smartfon vs dobry DAP?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ciągle robię sobie porównania na trackach między TC01 i Mele i póki co wygrywa TC01...
Z dongla Apple są trochę zmulone, ale jak już dostaną trochę mocy to się fajnie otwierają, ja słucham ich na seryjnym kablu, fajny nawet taki śmieszny, nienachalny


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczki z HifiGo faktycznie jakiś omijają celną także jak jest możliwość to brać stamtąd . Są nadane niby ze słubic. Swoją drogą to chiński rekord, paczka w tydzień 
Mi też ostatnio przyszedł kabel i poczta nie pobrała kasy za odprawę celną, obstawiam że magazyn w Słubicach wyręcza pocztę i za darmo sam odprawia towar

Drapnięte z Mi 10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, FranticPhil napisał:

Ja ciągle robię sobie porównania na trackach między TC01 i Mele i póki co wygrywa TC01... emoji847.pngemoji847.png
Z dongla Apple są trochę zmulone, ale jak już dostaną trochę mocy to się fajnie otwierają, ja słucham ich na seryjnym kablu, fajny nawet taki śmieszny, nienachalny emoji846.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja bardzo lubię TC-01 i patrząc na wykresy są dość podobne do Mele, ale grają większą V-ką - mają nieco więcej dołu i niskiej średnicy oraz mocniej zaznaczoną górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bardzo lubię TC-01 i patrząc na wykresy są dość podobne do Mele, ale grają większą V-ką - mają nieco więcej dołu i niskiej średnicy oraz mocniej zaznaczoną górę.

Z tipsami które zaadaptowałem z alien tws mam idealnie poszerzoną scenę i idealny nienachalny seal.
Bas się równa że średnicą i nie ma już takiej chamskiej V-ki i grają jednak dojrzalej od Mele ale to YMMV wiadomo ;)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, jouhou napisał:

Chodzą mi po głowie te Mele, chyba sobie zamówię na spróbowanie - porównam ze swoimi iBasso i ostatecznie jedne pójdą w komis. Pytanie do posiadaczy - jak one się skalują? Robi im dużą różnicę jakość źródła, np. smartfon vs dobry DAP?

 

Jeśli chodzi o MELE, to mam taki wrażenie, że lepiej sobie radzą z plikami stratnymi typu AAC czy MP3 niż z FLAC. Może to brzmi jak jakaś herezja, ale np. "Cemetery Gates" Pantery brzmi tak jakoś przyjemniej z MP3 na nich. Uwielbiam ten kawałek, ma wszystko - gitarę akustyczną, elektryczną, super gary, basik w tle no i Phil Anselmo jeszcze śpiewa, a nie drze się ;) 

Może te elementy, które są usunięte z pliku audio nie wymuszają na słuchawkach większego wysiłku, nie każą im grać tego, z czym sobie nie poradzą. Nie wiem czy dobrze to ująłem, czy wiecie o co mi chodzi. A MELE są niezbywalnym elementem mojego sprzętu audio.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam tak informacyjnie - wychodzi druga, poprawiona edycja Monarchów od ThieAudio.
Tak w skrócie - nowy DD z lepszej jakości materiałów. Całe spektrum basu będzie teraz tworzone przez DD oraz 2x BA (w przeciwieństwie do DD+4BA w wersji pierwszej), co za tym idzie - średnica będzie grana przez 4, zamiast 2 przetworników armaturowych oraz pozostają te 2 gwizdki elektretowe do reprodukowania wyższych częstotliwości. Patrząc na sam wykres, jeśli będzie to podobny poziom detali, co w mk1, to nawet może i bym chciał się szarpnąć na swoje pierwsze customy, z drugiej jednak strony ThieAudio już kiedyś oferowało wersje z odlewów i z tego, co ludzie pisali - nie wychodziło im to najlepiej. :P
https://www.linsoul.com/blogs/announcements/thieaudio-monarch-mkii-flagship-iem-the-return-of-our-king-coming-soon

Edytowane przez VexAv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.10.2021 o 22:41, VexAv napisał:

Wrzucam tak informacyjnie - wychodzi druga, poprawiona edycja Monarchów od ThieAudio.
Tak w skrócie - nowy DD z lepszej jakości materiałów. Całe spektrum basu będzie teraz tworzone przez DD oraz 2x BA (w przeciwieństwie do DD+4BA w wersji pierwszej), co za tym idzie - średnica będzie grana przez 4, zamiast 2 przetworników armaturowych oraz pozostają te 2 gwizdki elektretowe do reprodukowania wyższych częstotliwości. Patrząc na sam wykres, jeśli będzie to podobny poziom detali, co w mk1, to nawet może i bym chciał się szarpnąć na swoje pierwsze customy, z drugiej jednak strony ThieAudio już kiedyś oferowało wersje z odlewów i z tego, co ludzie pisali - nie wychodziło im to najlepiej. :P
https://www.linsoul.com/blogs/announcements/thieaudio-monarch-mkii-flagship-iem-the-return-of-our-king-coming-soon

I sądzisz iż lepiej zagrają od Mestów ? 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wegiel21 Wrzuciłem to tylko tak informacyjnie, bo jeszcze nikt o tym nie pisał. Osobiście się nie skuszę, ponieważ w ten weekend zdechł mi DD po raz drugi, tym razem w prawej słuchawce, w moim egzemplarzu Monarcha. Gdyby nie te problemy z trwałością, to poza tym imo świetnie grające słuchawki, poziom detali taki sam, jak w MEST albo nawet trochę większy, ale jednak MESTy grają szerszą sceną i mają przyjemniejszy bas (imo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=56727]wegiel21[/mention] Wrzuciłem to tylko tak informacyjnie, bo jeszcze nikt o tym nie pisał. Osobiście się nie skuszę, ponieważ w ten weekend zdechł mi DD po raz drugi, tym razem w prawej słuchawce, w moim egzemplarzu Monarcha. Gdyby nie te problemy z trwałością, to poza tym imo świetnie grające słuchawki, poziom detali taki sam, jak w MEST albo nawet trochę większy, ale jednak MESTy grają szerszą sceną i mają przyjemniejszy bas (imo).

I jednak naprawy gwarancyjne trochę chyba szybsze niż u Linsoul..
Ja mam póki co odpukac zero problemów u siebie ale sporo osób narzekało (choć z drugiej strony im więcej osób kupuje tym więcej ma problemy bo skala rośnie, w przypadku słuchawek za 6k USD które są sprzedawane w kilku egzemplarzach to ciężko wyłowić procent uszkodzonych).

Swoją drogą męczące jest to tempo wypuszczania nowości typu "MK2" albo "pro"


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, telemach napisał:

szkoda tylko że HiFiGo nie ma w ofercie Mele

 

Ale w czym problem - są na Ali, od razu płacisz VAT i czekasz na paczkę. Na 11.11 pewnie jakieś kupony będą, więc podatek będzie mniej bolał. Moim zdaniem, z podatkiem za niecałe 62$ to i tak tanio, za to co potrafią i jak grają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności