Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Fakt - one grają inaczej. Twoje wrażenie wynika pewnie z tego, że scena jest jak kula. Siedziałem wczoraj i sobie porównywałem z pozostałymi iemami. Ten efekt, o którym piszesz jest zależny od tego, jakiej muzyki się słucha. Ale nie miałem problemu z lokalizacją instrumentów. 

Reasumując, nie będą to hype'owe słuchawki ale potrafią być świetną odskocznią od klasycznych v. Jak to się mówi - u mnie mają dożywocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.06.2021 o 22:04, Mr Krzychoo napisał:

 

Jednym słowem wszystkiego - dźwięki atakowały wszystkie na raz, jednocześnie, brakło mi przestrzeni...

 

Głupio może podpytam, a czy grzałeś je trochu? 🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, janek patufka napisał:

 

Głupio może podpytam, a czy grzałeś je trochu? 🙄

 

Już kiedyś pisałem, co myślę na temat grzania:

- pierwsze primo - słuchawek w 90% przypadków używam na zewnątrz. Bywa że jest -10 stopni, bywa że +30 stopni, raz wilgotność 30% a innym razem 99%. Więc czynniki zewnętrzne mają wpływ na słuchawki, to nie podlega dyskusji.

- drugie primo - jeśli coś nie zagra prosto z pudełka tak, żeby mi się spodobało, to nie wierzę że po 100 godzinach grzania zmienię zdanie o 180 stopni. A jeśli coś mi się spodoba, to grzanie poprzez używanie sprawi, że i tak będzie lepiej. 

W przypadku IT01x - nie moje strojenie. Amen. Jest dużo innych alternatyw słuchawkowych żeby poświęcić 100 godzin życia na sprawdzenie, czy coś mi się w nich się spodoba.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Już kiedyś pisałem, co myślę na temat grzania:

- pierwsze primo - słuchawek w 90% przypadków używam na zewnątrz. Bywa że jest -10 stopni, bywa że +30 stopni, raz wilgotność 30% a innym razem 99%. Więc czynniki zewnętrzne mają wpływ na słuchawki, to nie podlega dyskusji.

- drugie primo - jeśli coś nie zagra prosto z pudełka tak, żeby mi się spodobało, to nie wierzę że po 100 godzinach grzania zmienię zdanie o 180 stopni. A jeśli coś mi się spodoba, to grzanie poprzez używanie sprawi, że i tak będzie lepiej. 

W przypadku IT01x - nie moje strojenie. Amen. Jest dużo innych alternatyw słuchawkowych żeby poświęcić 100 godzin życia na sprawdzenie, czy coś mi się w nich się spodoba.

Czasami trzeba więcej niż 100 godzin :) Ja swoje LZ A6 Mini wygrzewałem ok 240 godzin, ale warto było. Prosto z pudełka bym natychmiast ich się pozbył. Po wygrzaniu bardzo dobre słuchawki. Podobnie mają Klipsch'e, tam trzeba poświęcić ok 80 godzin by pokazały co potrafią

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jaro54 napisał:

Czasami trzeba więcej niż 100 godzin :) Ja swoje LZ A6 Mini wygrzewałem ok 240 godzin, ale warto było. Prosto z pudełka bym natychmiast ich się pozbył. Po wygrzaniu bardzo dobre słuchawki. Podobnie mają Klipsch'e, tam trzeba poświęcić ok 80 godzin by pokazały co potrafią

Z A6 Mini miałem podobnie, choć chyba aż tak długo nie wygrzewałem. Ale z pudełka zupełnie mi się nie podobały, a później... jedna z lepszych "gór" dla mnie w ogóle.

Podobnie z Mest, z pudełka grają jak popsute.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Jaro54 napisał:

Czasami trzeba więcej niż 100 godzin :) Ja swoje LZ A6 Mini wygrzewałem ok 240 godzin, ale warto było. Prosto z pudełka bym natychmiast ich się pozbył. Po wygrzaniu bardzo dobre słuchawki. Podobnie mają Klipsch'e, tam trzeba poświęcić ok 80 godzin by pokazały co potrafią

 

Przy budżecie 50-100$ za słuchawki wolę mimo wszystko wymienić na coś innego, niż siedzieć na schodach i czekać. Myślę że jest to rozsądne podejście do tematu. Na całe szczęście każdy z nas ma inne podejście i możemy się doświadczeniami wymienić.

Ale mam pytanie, celem poparcia mojej teori: mieliście doświadczenia, żeby wygrzewanie "popsuło" słuchawki?

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Przy budżecie 50-100$ za słuchawki wolę mimo wszystko wymienić na coś innego, niż siedzieć na schodach i czekać. Myślę że jest to rozsądne podejście do tematu. Na całe szczęście każdy z nas ma inne podejście i możemy się doświadczeniami wymienić.

Ale mam pytanie, celem poparcia mojej teori: mieliście doświadczenia, żeby wygrzewanie "popsuło" słuchawki?

mam tyle słuchawek, ze nigdy nie powoduje to braku dostępności muzyki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Ale mam pytanie, celem poparcia mojej teori: mieliście doświadczenia, żeby wygrzewanie "popsuło" słuchawki?

No nie, nie miałem takiego przypadku.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, deftones9 napisał:

Najtańsze doki które z pudła grają źle to E1, po wygrzaniu to zupełnie inny poziom.

 

Wspomnę jeszcze o Senferach DT6, jak koledzy wspominali - z pudełka powinny iść na śmieci..😷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, deftones9 napisał:

Najtańsze doki które z pudła grają źle to E1, po wygrzaniu to zupełnie inny poziom.

Z najnowszych zakupów - Tanchjim Tanya. Z pudełka były rozczarowaniem, już po ok 10h stwierdzam, że to moje odkrycie 2021.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, janek patufka napisał:

 

Wspomnę jeszcze o Senferach DT6, jak koledzy wspominali - z pudełka powinny iść na śmieci..😷

Tak jak i DT6 Pro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, docentore napisał:

Z najnowszych zakupów - Tanchjim Tanya. Z pudełka były rozczarowaniem, już po ok 10h stwierdzam, że to moje odkrycie 2021.

 

Warto se kupić ! Nieśmiało zachwalam !!!

 

👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tanya zyskały takiego hiper-hajpu, że aż też zamówiłem, żeby rzucić uchem.

 

 

Tymczasem widzę, że u BigMarasa są dostępne SeeAudio Yume.

 

https://allegro.pl/oferta/seeaudio-yume-sluchawki-hybrydowe-1xdd-2xba-10717861922

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, fero415 napisał:

a coś jaśniejszego niż harman panowie polecą? zamówiłem tę tanyę z ciekawości (nie wiem po co, już tyle mniej lub bardziej v-kujących słuchawek przerobiłem*). budżet do ~$100, basu może być mniej niż więcej.


*harman i strojenie neutralne to wg mnie ciągle 'v'.

Może spróbuj tych Yume co wrzucilem link wyżej. Ponoć takie super zbalansowane.

https://www.audiodiscourse.com/2021/02/seeaudio-yume-review.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, requal napisał:

 

 

 

Tymczasem widzę, że u BigMarasa są dostępne SeeAudio Yume.

 

https://allegro.pl/oferta/seeaudio-yume-sluchawki-hybrydowe-1xdd-2xba-10717861922

 

na linsolu gruby rekomenduje :D

''My Name is ZeosPantera and I approve this message''

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, deftones9 napisał:

 

na linsolu gruby rekomenduje :D

''My Name is ZeosPantera and I approve this message''

A wszystko to taki folklor. Już w ogóle się nie wkręcam w ten cały cyrk.. no może tylko trochę jak hajp mocno trzepie  XD 

Może faktycznie są poukladane słuchawki. 

 

https://crinacle.com/2021/04/09/seeaudio-yume-review-one-trick-wonder/

 

 

 

Blessingi 2 natomiast w ogóle mi się nie podobały, ale w sumie whatever.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, requal napisał:

A wszystko to taki folklor. Już w ogóle się nie wkręcam w ten cały cyrk.. no może tylko trochę jak hajp mocno trzepie  XD 

Może faktycznie są poukladane słuchawki. 

 

https://crinacle.com/2021/04/09/seeaudio-yume-review-one-trick-wonder/

 

 

 

Blessingi 2 natomiast w ogóle mi się nie podobały, ale w sumie whatever.. 

Mogę potwierdzić to co chłopaki pisali wyżej, Yume grają inaczej niż B2.

20 godzin temu, requal napisał:

Tanya zyskały takiego hiper-hajpu, że aż też zamówiłem, żeby rzucić uchem.

 

 

 

Kompletnie zgadzam się z Mickiem, zresztą gadałem z nim, bo dostałem je z Chin w tym samym czasie.

Tanya potrzebuje kilku godzin wygrzania i duuuużo prądu, a raczej lubią grać głośno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podziękowanie za powyższą sugestię. ostatecznie zdecydowałem się na zasłużone już tin t4. docelowo chciałem dunu titan 1 (bez przyrostków) lub titan 3, lecz jedynek już chyba nie produkują, a trójki nie były dostępne ani lokalnie, ani orientalnie.
 

 

Edytowane przez fero415
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z grupy penon audio:

 

ISN Audio EST50
Flagship 2 Electrostatic+ 2BA + Dynamic Driver Hybrid 2Pin 0.78mm HiFi Audiophile In-ear Monitor
 
2 Sonion Electrostatic driver for ultra-high frequency
1BA Knowles for high frequency
1BA Sonion for middle frequency
10mm dynamic for bass

Rated input power: 2mW
Max input power: 3mW
Impedance: 18ohm±10%(@1kHz)
Sensitivity: 100±3dB(@1kHz)
Frequency response: 15Hz-70kHz
Channel unbalance: 100Hz and 1kHz≤3dB
Connector: 2Pin 0.78mm

 

O cenie wiadomo na razie, że będzie $400+.

 

91BA48B4-A1A2-4E33-A161-3D40F40EE367.jpeg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności