Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

A TinHiFi robi raczej dopracowane sprzęta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr Krzychoo napisał:

No chyba można hype train wykoleić, lub chociaż trochę spowolnić...

https://primeaudio.org/tin-hifi-t5-earphone-review/

Jak napisał miał mało czasu i raczej jest to recenzja z pudełka. Zobaczymy czy podobnie jak z T4 późniejsze recenzje będą inne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2021 o 19:22, Jaro54 napisał:

Nowe TinHiFi T5 już dostępne T5

 Z rana w komunikacji poczytałem, że sporo mocnego dołu w nich. 😷

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z szanownych kolegów słuchał może TRI Starlight i Shuoer EJ07 i mógłby je porównać?

Starlight słuchałem, więc chodzi mi konkretnie o porównanie EJ07 do nich. Podobno to te same IEM, ale jakieś niewielkie różnice są (EJ07 mają spokojniejszą górę, tyle mi się obiło, nic więcej nie wiem)

Pomożecie?

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yume są i u mnie.

Kiedyś spotkałem się z opiniami, że to suchotnicze i męczące rozjaśnieniem dokanałówki, więc jakoś mocno mnie do nich nie ciągnęło.

Posłuchałem i... ja się pytam gdzie te suchoty i jasności?

 

To takie mało nachalne U, gdzie gwiazdą jest średnica, a w szczególności wokale. Są one podane w sposób naturalno-neutralny, taka wypadkowa pomiędzy monitoringiem i funem. Bardzo czytelne, zrównoważone, lekko odsunięte od słuchacza, ale wystarczająco intymne, żeby wciągać.

Góra została trochę podciągnięta, ale jest gładka oraz lekko zaoblona, z naturalną barwą instrumentów i od trzech godzin jakoś nie może zacząć mnie męczyć. Bas, to z kolei tylko dodatek do reszty muzyki - obecny, dość szybki i zwarty, ale w ogóle nie próbuje się wybijać przed szereg.

 

W sumie mogą zagrać wszystko, ale najlepiej mi siadła na nich muzyka skupiona na wokalach, żywych instrumentach lub ambienty z dominującą średnicą.

Zdecydowanie lubią dobrej jakości materiał, bo przez takie a nie inne strojenie, chętnie wyrzucają na wierzch syf z nagrań.

 

IMG_20210513_213948.thumb.jpg.c85806278b036cabaaa251264465e17d.jpg

Edytowane przez Inszy
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy koledzy @Methuselahi @Inszymieli szansę posłuchać kiedyś Blessing2 lub Blessing2 Dusk?

Na wykresie Yume kształtują się podobnie, chciałbym się dowiedzieć jak na ucho :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@docentore na ucho, to jednak zdecydowanie inne słuchawki. Blessing 2 są szybsze, bardziej przejrzyste, napowietrzone, jaśniejsze na górze i mocniej biją na dole. Moondropy są też bardziej uniwersalne.

Natomiast gdy się szuka czegoś łagodniejszego, z urokliwą średnicą, to Yume mogą okazać się trafniejszym wyborem. Nie tak wyżyłowane technicznie, ale mają w sobie więcej "audiofilskości", znaczy się mocniej czarują w muzyce (choć ciągle nadzwyczaj naturalne).

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@docentore mogę się podpisać pod tym, co już napisał @Inszy. Ogólnie to Yume są wyraźnie wygładzone w porównaniu do Blessing2. Te są ogólnie lepiej zdefiniowane, od basu po górę. Lepsza faktura, impakt i szczegółowość dołu (twardszy i szybszy), bardziej klarowna średnica o lepszej separacji i detaliczności, mocniej rozciągnięta góra, wyraźnie bardziej szczegółowa i lepiej napowietrzona, szersza scena. B2 mają mocniej wysuniętą wyższą średnicę (DF), co może przeszkadzać niektórym użytkownikom.

 

See Audio tonalnie są bardzo przyjemne - nie nie razi, nic nie przeszkadza. Fajnie radzą sobie w muzyce wokalnej, muzyce instrumentalnej, a nawet rockowej. Do metalu czy elektroniki bym ich jednak pewnie nie wybrał. Technicznie są ok, ale nie staną do walki z droższymi modelami.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fuck it, jak to mawiają Francuzi wezmę obie pary i się przekonamy sam, bo wydaje mi się, że oba będą mi leżeć do rze. Znaczy B2 znam, ale teraz sprobuje Dusk.

 

Dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał:

Mest są fantastyczne technicznie (w zasadzie powiedziałbym, że na równi z KSE1200, co jest dla mnie lekkim szokiem), raczej po jasnej stronie mocy. Grają mocniej średnicą, fantastycznie grają wokale damskie (męskie również, chociaż tym oddałbym delikatnie ciężkości). W metalu (Slipknot, soad, Korn, Tool) brakuje mi w nich leciutko basu - jest bardzo szczegółowy i szybki, ale ma mniejszą moc od Shure i Nanna, co powoduje, że w szybszych i gęstszych partiach ciężej śledzić linię basową i bęben. Talerze i gitary elektryczne za to fantastyczne, na pierwszym planie.

 

Jak zmienisz kabelek w Mestach na Whiskey, to KSE wylądują w komisie.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, chico99 napisał:

 

Jak zmienisz kabelek w Mestach na Whiskey, to KSE wylądują w komisie.

Kabelek rzeczywiście polecam zmienić. W pierwszej edycji on nie jest jakiś bardzo zły, ale zmiana kabla jednak zauważalnie pomaga.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja ostatnia, codzienna fascynacja - na razie zapomniałem o pozostałych słuchawkach. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że będą aż tak dobre. Przy okazji są malutkie - mocno chowają się w małżowinie. Kabelek całkiem przyzwoity. Jeszcze nie próbowałem na balansie.

 

IMG_20210522_073548-01.thumb.jpeg.f23695dc577848f900e65b9c376b5b88.jpeg

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nazar70 napisał:

Moja ostatnia, codzienna fascynacja - na razie zapomniałem o pozostałych słuchawkach. Szczerze mówiąc, nie spodziewałem się, że będą aż tak dobre. Przy okazji są malutkie - mocno chowają się w małżowinie. Kabelek całkiem przyzwoity. Jeszcze nie próbowałem na balansie.

 

IMG_20210522_073548-01.thumb.jpeg.f23695dc577848f900e65b9c376b5b88.jpeg

 

Rozwiniesz jakoś ;) Kupowane na Ali? Podasz link?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Rozwiniesz jakoś ;) Kupowane na Ali? Podasz link?

W zasadzie to trudno mi opisać jak one brzmią - to nie jest może najwybitniejszy model Ibasso ale ma doskonałą równowagę między szczegółowością, technicznością, a analogową gładkością. Przyjemna kulista scena, równomierna w każdym kierunku. Doskonały bas, absolutnie nie przytłaczający reszty pasma. Średnie - jak to u Ibasso - rewelacyjne, słuchanie damskich wokali jest wyjątkowo naszpikowane emocjami. Bardzo pozytywnymi emocjami. Nie mam się do czego przyczepić - pierwsze, co pomyślałem słuchając IT01X, to - przyjemność - niczym nie zmącona przyjemność. Nic mi nie przeszkadza, nic mi nie brakuje. I chyba po raz pierwszy pomyślałem, że muszę kupić drugą parę na zapas, gdyby pierwsza mi padła. 

I tak jak napisałem wcześniej - nie chce mi się zmieniać na inne słuchawki.

Zetknąłem się gdzieś nawet ze stwierdzeniem porównującym te słuchawki do Sony IER Z1R i jest w tym przesada ale znowu - bardziej "przesadka"  - taka tyci, tyci ;) 

 

Kupiłem na Ali - tutaj: https://tiny.pl/rzhdr

Edytowane przez Nazar70
  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Nazar70 napisał:

W zasadzie to trudno mi opisać jak one brzmią - to nie jest może najwybitniejszy model Ibasso ale ma doskonałą równowagę między szczegółowością, technicznością, a analogową gładkością. Przyjemna kulista scena, równomierna w każdym kierunku. Doskonały bas, absolutnie nie przytłaczający reszty pasma. Średnie - jak to u Ibasso - rewelacyjne, słuchanie damskich wokali jest wyjątkowo naszpikowane emocjami. Bardzo pozytywnymi emocjami. Nie mam się do czego przyczepić - pierwsze, co pomyślałem słuchając IT01X, to - przyjemność - niczym nie zmącona przyjemność. Nic mi nie przeszkadza, nic mi nie brakuje. I chyba po raz pierwszy pomyślałem, że muszę kupić drugą parę na zapas, gdyby pierwsza mi padła. 

I tak jak napisałem wcześniej - nie chce mi się zmieniać na inne słuchawki.

Zetknąłem się gdzieś nawet ze stwierdzeniem porównującym te słuchawki do Sony IER Z1R i jest w tym przesadza ale znowu - bardziej "przesadka"  - taka tyci, tyci ;) 

 

Kupiłem na Ali - tutaj: https://tiny.pl/rzhdr

 

Dzięki dobry e-kolego za recenzję. Nie powiem, ale namieszałeś mi w moich planach pozostania z Aria i Kylin HE01 na dłużej, oj namieszałeś.

Ja mam podobne odczucia mam ze słuchania HE01, jest wszystko to co chciałem i tam gdzie chciałem. Takie niespodziewane odkrycie.

Na swoje szczęście nie za bardzo lubię słuchawek z MMCX, więc zakup pewnie odpuszczę. Ale przynajmniej zaspokoiłeś moją ciekawość ;)

edit

jeszcze małe pytanie mam: czy mają cos takiego jak IT00, coś co nazwałem "wszystko w pysk" - wszystko jest na raz i jest tego dużo, bez szerokości, pozycjonowania, planów?

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności