Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, Inszy napisał:

Zazwyczaj tracą wolniej, ale patrząc po naszym forum, raczej nikt ich dziesiątkami nie kupuje emoji6.png

Zdziwiłbyś się ile mam chińskich słuchawek. Fakt marki różnej nazwy ale w większości to wszystko Made in China.

Kupiłem Audeze,Fostex i made in China. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah dodam 2 grosze od siebie :) Właśnie dziś odebrałem ThieAudio Monarch, do tej pory posiadałem FH7 oraz FH5 z IEMów. Pierwsze wrażenia dźwiękowe - tak jak jest to opisywane u zagranicznych recenzentów, czyli zbalansowany dźwięk, dół dość anemiczny, ale jest niesamowity poziom detali oraz świetna separacja między instrumentami. Szerokość sceny - mniej więcej podobnie do FH7.  Nie męczy średnica/góra tak, jak w przypadku FH7 (mimo, że u mnie śmigają one na balansie z użyciem ALO Audio Litz, fabryczne kable FiiO brzmią jak dla mnie zbyt "ofensywnie").
Ogólnie słuchawki zostały zakupione do bardziej analitycznego słuchania, z opcją, żeby przeskakiwać między miedzy nimi a FH7. Okazuje się jednak, że chyba nie będę musiał...
Jednocześnie zakupiłem w ciemno kabel CM Cable Dark z wtyczką 4.4mm i po podłączeniu go z chudych analityków nagle zrobiła się burza (w dolnym paśmie). :) Nigdy wcześniej nie doświadczyłem tak drastycznej zmiany po swapie kabla. Słuchając ich na M11 odniosłem wrażenie, że znacznie poprawiła się "pełnia" basu (jak również jego ogólna ilość), jednak górna średnica i góra trochę się przymuliła. Rozwiązaniem problemu okazało się przełączenie na high gain - góra znowu odzyskała swoją energię.
Bardziej podoba mi się połączenie z systemem stacjonarnym, w moim przypadku obecnie Topping D70 + SMSL SP200 - bas wydaje się być lepiej kontrolowany, a w muzyce jest więcej powietrza.
Obecny sposób grania uważam za niemal idealny, a nie są jeszcze nawet porządnie wygrzane :)
Jeśli ktoś maiłby możliwość dorzucenia do nich jakiś porządny, miedziany kabel, to szczerze polecam!

 

Edytowane przez VexAv
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega @manuelvetronapisał ciekawy tekst na temat Senfer MT300, porównując je z droższymi słuchawkami. Przymierzałem się do wrzucenia kilku zdań na ich temat, na szczęście już nie muszę, bo z Manu się zgadzam ;) (z jednym małym dopiskiem - ten elektrostat odpowiedzialny za górę może niektórych delikatnie drażnić na talerzach w gorzej zrealizowanym rocku czy metalu. Elektronikę za to grają świetnie).

 

https://muzostajnia.wordpress.com/2021/04/23/basoboje-polaris-x-one-senfer-mt300/

 

Edytowane przez Najner
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dlatego ominąłem te Senfery - wolny dół, typowa dla Senfera góra i w metalu robi się sieczka.

Bardziej MT100 Pro mnie ciekawiły, ale za bardzo im nie wierzę jeśli chodzi o dobre zestrojenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Inszy napisał:

Właśnie dlatego ominąłem te Senfery - wolny dół, typowa dla Senfera góra i w metalu robi się sieczka.

Bardziej MT100 Pro mnie ciekawiły, ale za bardzo im nie wierzę jeśli chodzi o dobre zestrojenie.

Uwaga trafna, ale 1:1 z X-1 na spinfitach CP145 to jest szok, jak one są dobre. W metalu nie zagrały mi tylko Aqua Dementia, bas nie wyrabiał, gubił się, na Stargasm było db+ basem, na poziomie srh 1540. Pałkarz grał bardzo podobnie, z pamięci oczywiście, za dużo basu, rzecz jasna w jednych i drugich, kluchowato trochę, ale miło, przyjemnie, ciekawie nawet. No i góra w Senferach MT300 - przynajmniej na ten rzut ucha, który poczyniłem - fakt, że to tylko kilka utworów słuchanych krytycznie, na poziomie X-1, a w Bukowinie A.M.J to były lepsze słyszalnie, bardziej szczegółowe, mikrodgetal, mikroplankton, który tam jest wyciągały tak, że X-1 czerwieniły się, że tego nie potrafią. Rzecz trudna, HE-4 pokazały mi w tym utworze, co się kryje, czego d7100 prawie nie chwytały, więc dla X-1 nie ujma, ale dla MT300 chwała.

Na tyle duża, że od razu na dropie kliknąłem, że jestem zainteresowany reedycją.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Inszy napisał:

O detal i szybkość góry się nie martwię, te przetworniki piezo są całkiem fajne. Po prostu nie lubię strojenia jakie robi Senfer (takie typowo chińskie darcie mordy).

No i będę Ci musiał teraz mt300 wysłać, żebyś sam porównał z X1 na własne uszy, jak - z wyjątkiem skopanego w Senfer dołu - jak są podobne, z szeroką sceną włącznie...

Albo jeszcze sam więcej posłucham...

W każdym razie, mam je już na stałe, thx to@Najner! Jak on wiedział, że mi spodobają się, to nie wiem, Polarisy tylko na odsłuch zamówiłem, bo Oriony mam, a on mi takiego czarnego konia wsadził w paczkę z zaskoczenia i mnie kupił. Nie wróć, ja kupiłem :D 

Edytowane przez manuelvetro
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Mr Krzychoo napisał:

Tak z ciekawości zapytam - ma już ktoś BQEYZ Summer? Hę? Ktoś? Coś?

No ba! Z pierwszych wrażeń: pełny dół, ciepła średnica, łagodna góra, a po resztę wrażeń po wygrzaniu zapraszam za ok. 1.5 tygodnia na kropkę.audio ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, deftones9 napisał:

Miał tu ktoś UM Terminator 3DT?

Ma je @Methuselahod pewnego czasu. Nawet ostatnio mi się chwalił, że spędzał z nimi rozkoszny wieczór sam na sam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
7 minut temu, docentore napisał:

Porównasz z pamięci do MEST proszę?

 

technicznie Mest wyżej, trochę bardziej rozdzielcze i przestrzenne, potrafią szybciej w transjenty, dół mocniej uderza i bardziej podbity, ale to wszystkie przewagi :) SA6 są bardzo spójne, swobodniejsze, nie próbują się tak popisać, co buduje lepszą muzykalność, oddają więcej emocji na średnicy - przy tym są podobnie lekko ocieplone i nie brakuje im blasku na górze. i choć to czyste armatury to jest subbas i bas odpowiednio dociążony, łapie faktury, wybrzmiewa choć jest szybki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vaiet napisał:

co wywarło na mnie zdecydowanie największe wrażenie, czyli BQEYZ Spring 1. Gruby, porządny, dobrej jakości kabel spleciony z ośmiu żył srebrzonej miedzi..

 

Elegancki tekst !  Dzięki ! 👍👍👍

Spinałeś Springi z innymi kabelkami? Czy tylko ten oryginalny z zestawu grał u Ciebie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, janek patufka napisał:

 

Elegancki tekst !  Dzięki ! 👍👍👍

Spinałeś Springi z innymi kabelkami? Czy tylko ten oryginalny z zestawu grał u Ciebie? 

Panie, do testu to jeszcze chwilę. To na razie takie wrażenia z dwóch tygodni obcowania z nimi, bo dopiero poznaję sprzęt. Co za tym idzie, kabli jeszcze nie sprawdzałem, ale będę na pewno i to bez dwóch zdań. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Vaiet napisał:

To na razie takie wrażenia z dwóch tygodni obcowania z ....

 

Ja to bym te Springi trochu pogrzał... setkę bym im dał..😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vaiet napisał:

Myślę, że już tyle mają ;)

 

A to co napisałeś wcześniej to jest na teraz (setka wzwyż) czy z pudełka? Tylko o Springi pytam. 😶 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, janek patufka napisał:

 

A to co napisałeś wcześniej to jest na teraz (setka wzwyż) czy z pudełka? Tylko o Springi pytam. 😶 

Na teraz, ale spokojnie dołożę im jeszcze ze 100h na wszelki wypadek, żeby mieć pewność, że są w 101% wygrzane :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe TinHiFi T5 już dostępne T5

 

TINHIFIT5-8-1000x1000_1024x1024.jpg

TINHIFIT5-7-1000x1000_2048x2048.jpg

TINHIFIT5-13-1000x1000_2048x2048.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności