Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, ryankgb napisał:

 

Ja mam SR80e i są zarówno designed, jak i made in the USA :D Zresztą Grado się tym chwali na okrągło :P 

Sennheisery to też chwalą się że Made in Germany. Jednak mówiłem nie mam Grado więc pewnie masz w 100% rację bo je posiadasz.

Odgrzewany kotlet Sivga 06 2020 rev.2, różnica w cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2021 o 11:02, Jot R napisał:

 

Możesz jeszcze rozważyć Tanchjim Oxygen. Z tego co piszesz, mają to czego byś oczekiwał.

 

graph.png

dzięki wielkie za sugestię.

Kilka minut w uszach i wygląda na dokładnie to czego szukam :) Bardzo podobnie do MB2 (co mi pasuje) + nieco więcej na dole. Brzmią naprawdę..pode mnie ;) ...i to na tym śmiesznym dołączonym kabelku.

 

Bałem się trochę o zbyt krótkie tulejki ale obyło się nawet bez żonglowania tipsami. Pasują na stockowych largach. 

Swoją drogą zamawiałem u producenta 11stego marca i dzisiaj przyszły. Byłem z lekka zdziwiony.

 

Na Moondropy o ile dobrze pamiętam kilka tygodni czekałem.

 

Jest dobrze

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, maig napisał:

dzięki wielkie za sugestię.

Kilka minut w uszach i wygląda na dokładnie to czego szukam :) Bardzo podobnie do MB2 (co mi pasuje) + nieco więcej na dole. Brzmią naprawdę..pode mnie ;) ...i to na tym śmiesznym dołączonym kabelku.

 

Bałem się trochę o zbyt krótkie tulejki ale obyło się nawet bez żonglowania tipsami. Pasują na stockowych largach. 

Swoją drogą zamawiałem u producenta 11stego marca i dzisiaj przyszły. Byłem z lekka zdziwiony.

 

Na Moondropy o ile dobrze pamiętam kilka tygodni czekałem.

 

Jest dobrze

 

 

Cieszę się, że ci podeszły. One świetnie reagują na kable (na nich pierwszy raz usłyszałem, że kable grają :)) także polecam sprawdzić bo ta sznurówka mocno obniża możliwości. Tylko zwróć uwagę na piny bo w Oxygenach jest odwrócona polaryzacja, więc dobrze mieć kabelek bez odcinków pamięciowych. U mnie świetnie się zgrały z hybrydą Jimmiego.

Stockowe tipsy są ok, ale można lepiej także tutaj też jak masz coś pod ręką to warto sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No legenda grających kabli w moim przypadku jeszcze się nie urzeczywistniła. Tyle że ja słucham muzyki a nie sprzętu to może dlatego ;)

Choć te pewnie wymienię z racji na ich ...kruchość. Ale zmiany/poprawy dźwięku na siłę szukać nie będę ;-).

Będę musiał poszukać czegoś na rynku wtórnym.

Tak czy owak jeszcze raz dzięki za sugestię.

Zostawiam je 👍

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2021 o 11:15, Jot R napisał:

 Tylko zwróć uwagę na piny bo w Oxygenach jest odwrócona polaryzacja, więc dobrze mieć kabelek bez odcinków pamięciowych. U mnie świetnie się zgrały z hybrydą Jimmiego.

 

do odsłuchów "lokalnych" to chyba (nigdy nie testowałem) będę mógł ustawić w opcjach DACa polaryzację w przypadku "normalnego kabla". Muszę przetestować na innym kablu.

20210321_074647.jpg

Edytowane przez maig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze słyszę, żeby Oxygeny miały odwróconą polaryzację. Sprawdzę kabel jak dostanę się do miernika.
Zresztą przy jednoprzetwornikowych słuchawkach to nie ma znaczenia jeśli obie strony są podłączone tak samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem na kilku kablach i jest różnica przy odwrotnym podpięciu pinów. Słychać to szczególnie na basie i mniejszej średnicy.

 

Zdaje się nawet na swoim FB o tym pisali. Jest gdzieś info na headfi.

 

Edyta: tutaj https://www.head-fi.org/threads/tanchjim-in-ear-monitors-impressions-thread.901366/page-35

Edytowane przez Jot R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawdziłem oryginalny kabel - jest odwrócona polaryzacja.
Jednak dźwięk się nie zmienia o jotę (wg mnie, co by jednak potwierdzało teorię o zachowaniu głośników) przy podłączeniu w którąkolwiek stronę, pod warunkiem, że obie strony są podłączone tak samo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli stockowa sznurówka nawet z odwróconą polaryzacją jest nie do rozpoznania 😉 Oddaliłem się jeszcze bardziej od przekonania że kable mają jakikolwiek wpływ  :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, docentore napisał:

Nope, zero różnicy, póbowałem na "Me and your Mama" Childlish Gambino i jakimś numerze Dilona Francisa.

To masz problem z zabawą kablami z głowy :)

 

57 minut temu, maig napisał:

Czyli stockowa sznurówka nawet z odwróconą polaryzacją jest nie do rozpoznania 😉 Oddaliłem się jeszcze bardziej od przekonania że kable mają jakikolwiek wpływ  :D

Do grających kabli nie będę cię przekonywał, ale ja byłem w stanie na Oxygenach rozpoznać różnice w ślepym teście, zarówno różne kable jak i polaryzację.

 

Szczęśliwi ci, którzy nie słyszą ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, pszczyna napisał:

Ani to merytoryczne ani dowcipne , pozwól iż o zakupie zadecyduję sam 

Ja do Marco-globtrotera pisałem. Jeśli w jakiś sposób uraziłem, sorry 🙂

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, paratykus napisał:

Jeśli grają tak jak wyglądają to ściągaj, a jeśli nie będą tak grać jak wyglądają to odkupuję jakem paratykus, serio !

Na razie delektuję się blonami BL 01 a w drodze są open heart i kabelek zamówiłem do BL 01 który był wcześniej wspominany.

Tipsy mam coś podobnego do Shure SE 215 takie klejące.

Opera factory kiedyś na nie miałem smaka ale po malutku. Chcę się nacieszyć każdą parą iemów a jest ich sporo.

W dniu 16.03.2021 o 12:51, marco-polo napisał:

Sennheisery to też chwalą się że Made in Germany. Jednak mówiłem nie mam Grado więc pewnie masz w 100% rację bo je posiadasz.

Odgrzewany kotlet Sivga 06 2020 rev.2, różnica w cenie.

O znalazłem jakieś Grado u siebie ale rzadko z nich korzystam. Nie przypadają mi do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, paratykus napisał:

Jeśli grają tak jak wyglądają to ściągaj, a jeśli nie będą tak grać jak wyglądają to odkupuję jakem paratykus, serio !

 

Mnie rozbawiło.

2 godziny temu, pszczyna napisał:

Ani to merytoryczne ani dowcipne , pozwól iż o zakupie zadecyduję sam 

 

Wyluzuj, kolego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy warto kupować jakieś słuchawki z niższej półki?

Czy kupowanie słuchawek to nie audiofil a zakupoholizm?

Często zadaję sobie to pytanie jakby nie rzec na każdy dzień w miesiącu można dobrać i do skarpetek i do garnituru.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności