Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuję nowe słuchawki dokanałowe, podłączane do telefonu (obecnie Samsung S10), bo swoje CCA C10 oddałem dziewczynie. Ogólnie byłem z nich zadowolony, choć komfort nie był idealny i często musiałem je poprawiać w uszach. Muzycznie mi pasowały. Wcześniej miałem m.in. soundmagic E10c , sanheiser cx300 II, AKG 518dj, creative ep630.

Potrzebuję czegoś na rower i na miasto, więc dobrze muszą się trzymać ucha i dobrze tłumić otoczenie. Lubię bas, więc raczej ciepła charakterystyka, ale zbalansowana, bo słucham wszystkiego - muza elektroniczna, klubowa, Trance, pop, filmowa, rock, metal (w tej kolejności).

Zastanawiam się czy w pełni bezprzewodowe słuchawki dorównują już jakością grania tym kablowym w podobnej cenie. Pozbycie się kabla jest fajnym rozwiązaniem na rower i do nowych telefonów bez Jack (ubolewam nad tym głupim trendem). Bateria musiałaby wytrzymać kilka godzin grania (nie 2-3 bo to trochę mało). Jest coś godnego polecenia do powiedzmy 200 (max 300 zł, ale musiałyby być mega kotem). Czy brać dobre kablowe i nie zawracać sobie głowy tymi bez kabla, bo słaba jakość? Słuchałem czegoś typu Xiaomi air dots i dla mnie szajs, brak mocy, brak głębi, takie bez życia granie.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Blizniak napisał:

 

Chyba mogę napisać, że model ten będzie miał nie tylko inny design (złote/miedziane płatki oraz metalowa osłona otworu wentylacyjnego a la 3DT). Wersja MKII ma mieć inny driver piezoelektryczny (odpowiada za przewodnictwo kostne), a do tego będzie nieco inaczej zestrojona. Jeżeli komuś bardzo spodobała się pierwsza, to może okazać się, że MEST MKII nie będzie upgrade'em.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Methuselah napisał:

Jeżeli komuś bardzo spodobała się pierwsza, to może okazać się, że MEST MKII nie będzie upgrade'em.

Geberalnie w tej półce cenowej słuchając różnych urządzeń mam wrażenie, że najczęściej to sidegrade (chociaż UM nie słuchałem żadnych, ale piszę o "zjawisku" ;)

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Najner napisał:

 

Po siedem driverów na górę? Pora zatrzymać tę karuzelę śmiechu :D:D:D

Screenshot_20210315-094039_AliExpress.jpg

Napęd: dostosowany 30095 wysokiej częstotliwości * 7 + 60040 średniotonowy * 3 + 50060 średniotonowy * 4 + 22955 niska częstotliwość * 1

 

Zastanawia mnie, czy 7x to samo? = to samo? 

Czy ilość może zamienić się w inną jakość?

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mają pomysł aby w małym iem zrobić kino 3d z wszelkimi dolby surround etc.

Sam chyba się skuszę i zamówię i złożę jakieś z tych małych iemów coś ciekawego.

To jakby z Horn truckera tych klaksonów pomniejszyć i z minimalizować do takiego i-ema. 

iemy.jpg

Może warto coś z budować i może coś ciekawego wyszłoby?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, marco-polo napisał:

Witam. Mają pomysł aby w małym iem zrobić kino 3d z wszelkimi dolby surround etc.

Sam chyba się skuszę i zamówię i złożę jakieś z tych małych iemów coś ciekawego.

To jakby z Horn truckera tych klaksonów pomniejszyć i z minimalizować do takiego i-ema. 

iemy.jpg

Może warto coś z budować i może coś ciekawego wyszłoby?

Na Head-fi jest wątek diy iemów. Nawet całkiem żywy z tego co widziałem. 800 stron.. Home-Made IEMs

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, marco-polo napisał:

Witam. Mają pomysł aby w małym iem zrobić kino 3d z wszelkimi dolby surround etc.

Sam chyba się skuszę i zamówię i złożę jakieś z tych małych iemów coś ciekawego.

To jakby z Horn truckera tych klaksonów pomniejszyć i z minimalizować do takiego i-ema. 

iemy.jpg

Może warto coś z budować i może coś ciekawego wyszłoby?

Na Head-fi jest wątek diy iemów. Nawet całkiem żywy z tego co widziałem. 800 stron.. Home-Made IEMs

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry Wieczór.

 

Czy ktoś jest w stanie rozpoznać modele słuchawek na tym jak to mówi statywie drzewku?

 

Już myślałem że mam dużą kolekcję ale tutaj to mnie zaszokowało. xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marco-polo napisał:

Dobry Wieczór.

 

Czy ktoś jest w stanie rozpoznać modele słuchawek na tym jak to mówi statywie drzewku?

 

Już myślałem że mam dużą kolekcję ale tutaj to mnie zaszokowało. xD

I tak człowiek słucha efektywnie 2-3. Zawsze stworzy sobie jakąś hierarchię, coś dopracuje jednego.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, ForeseenQuasar napisał:

Większość z nich jest droższa, ale raczej nie z Chin ;)

Zdziwiłbyś się kiedy ostatnio zamawiałem Fostexy, Audeze i inne i wszystko było Made in China.

Designed to w ich krajach ale Made in China. 

Tych których nie mam to nie mogę poświadczyć np. Grado

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, marco-polo napisał:

Zdziwiłbyś się kiedy ostatnio zamawiałem Fostexy, Audeze i inne i wszystko było Made in China.

Designed to w ich krajach ale Made in China. 

Tych których nie mam to nie mogę poświadczyć np. Grado

 

Ja mam SR80e i są zarówno designed, jak i made in the USA :D Zresztą Grado się tym chwali na okrągło :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności