Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, maig napisał:

DUSKi mogą mi nie podejść (albo raczej podejść mniej niż org B2) mimo że w subbasie jest mocniej vs org B2 (co mi akurat pasuje) to >1k jest już delikatniej co przekłada się pewnie na mniej analityczne brzmienie. A to mi akurat nie pasuje z racji że słucham właściwie tylko muzyki klasycznej (dużo symfoniki i fortepianu) a to głównie właśnie te rejestry. Dlatego właśnie tak mi podchodzą oryginalne B2. Ale jak zwykle to tylko teoria pewnie zestrojone są bardzo podobnie.1028652891_Blessing2vsDUSK.thumb.jpg.c1766c2f945192cdf2d383825214e333.jpg

 

Możesz jeszcze rozważyć Tanchjim Oxygen. Z tego co piszesz, mają to czego byś oczekiwał.

 

graph.png

Edytowane przez Jot R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytam to faktycznie brzmienie mogło by mi podejść. Z tym że widzę już problem prawdopodobnie zbyt krótkich tulejek (jak na moje kanały). Nawet Andromedy nie trzymały 100% seala i czasem wyskakiwały z kanalików. MB2 pasują perfekcyjnie pod tym względem.

...pasowałoby toto najsampierw włożyć ....i zobaczyć jak leży.

Edytowane przez maig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiecie, że jest do kupienia model AAW x Custom Art Project 4+2 Hybrid In-Ear Monitor?

https://www.null-audio.com/collections/universal-in-ear-monitor/products/project-4-2-electrostatic-hybrid-in-ear-monitor

Cena 749 USD

Project4_2_3_2048x.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 godzinę temu, maig napisał:

Słuchał ktoś może / posiada Tanchjim Darling? Mało trochę info w sieci.

Tu coś do poczytania:: https://www.head-fi.org/threads/precogs-iem-reviews-impressions.937468/post-16147664

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, requal napisał:

tak czytałem to, ale dzięki za namiar

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Methuselah napisał:

UM 3DT wreszcie dotarły :D Na fotce z DUNU SA6.

 

 

Faceplate w Dunu ładniejszy, ale całościowo jednak chyba bardziej leżą mi UM, bo całe body jest drewniane. Czekam na pierwsze wrażenia z odsłuchów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, mszysz napisał:

 

Też jestem ciekawy czy hype train pędzony na head-fi jest prawdziwy :)

Jest to level niebotyczny tym razem. Chyba nie ma recenzenta, który by ich nie dostał i nie miał poztywnej opinii. Niewiarygodne. Za to pojawiająa się pierwsze FSy od użytkowników.. No, ale ciekaw jestem też, bo planuje coś w tm rodzaju nabyć :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet@mszysz @requal poważnie jest duży hajp na nie? Będę musiał chyba do wątku na Head-Fi o nich zajrzeć.

 

Podejrzewam, że jeżeli już to wynika po części z konfiguracji i dobrych opinii dotyczących UM MEST-ów. Modele oparte na kilku dynamikach to rzadkość w przypadku droższych słuchawek. 3DT są do tego o wiele bardziej rozsądnie wycenione niż stare 3DT Ti, które były klapą. Dobrze oceniane qdc 3Dmagic też swoje kosztują, więc na ich tle model UM się wybija. No i sporo osób pewnie chciało sprawdzić kolejną egzotyczną nowość Unique Melody, szczególnie po świetnych opiniach odnośnie MEST-ów.

 

Co do samych UM 3DT - chwilę ich już posłuchałem i to bez dwóch zdań bardzo dobre doki. Rozrywkowa, przyjemna w odbiorze V-ka z zaskakująco dobrze kontrolowanym dołem, cofniętą, ale czytelną średnicą i energicznym, ale gładkim sopranem. Powinny być fajne do metalu i elektroniki, ale można też akustyki posłuchać z przyjemnością. Ciężko je za coś poważnie winić. Muszą jeszcze pograć zanim wyrażę finalną opinię, ale od razu mogę napisać, że to nie będą doki, które wygryzą MEST-y :D Dla mnie 3DT to pozytywne zaskoczenie. Granie z pewnością spodoba się wielu osobom, ale oczywiście nie każdemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Methuselah napisał:

@Vaiet@mszysz @requal poważnie jest duży hajp na nie? Będę musiał chyba do wątku na Head-Fi o nich zajrzeć.

 

Podejrzewam, że jeżeli już to wynika po części z konfiguracji i dobrych opinii dotyczących UM MEST-ów. Modele oparte na kilku dynamikach to rzadkość w przypadku droższych słuchawek. 3DT są do tego o wiele bardziej rozsądnie wycenione niż stare 3DT Ti, które były klapą. Dobrze oceniane qdc 3Dmagic też swoje kosztują, więc na ich tle model UM się wybija. No i sporo osób pewnie chciało sprawdzić kolejną egzotyczną nowość Unique Melody, szczególnie po świetnych opiniach odnośnie MEST-ów.

 

Co do samych UM 3DT - chwilę ich już posłuchałem i to bez dwóch zdań bardzo dobre doki. Rozrywkowa, przyjemna w odbiorze V-ka z zaskakująco dobrze kontrolowanym dołem, cofniętą, ale czytelną średnicą i energicznym, ale gładkim sopranem. Powinny być fajne do metalu i elektroniki, ale można też akustyki posłuchać z przyjemnością. Ciężko je za coś poważnie winić. Muszą jeszcze pograć zanim wyrażę finalną opinię, ale od razu mogę napisać, że to nie będą doki, które wygryzą MEST-y :D Dla mnie 3DT to pozytywne zaskoczenie. Granie z pewnością spodoba się wielu osobom, ale oczywiście nie każdemu.

Powiedzieć, że 3DDTi to była klapa, to jak nie powiedzieć nic :D 

 

Jestem ciekaw jak zmienią się w czasie, kiedy każdy z trzech przetworników sie wygrzeje, czy nie będzie problemów z koherencją, czy poszarpaniem pasma w jakimś jego zakresie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Methuselah napisał:

@Vaiet@mszysz @requal poważnie jest duży hajp na nie? Będę musiał chyba do wątku na Head-Fi o nich zajrzeć.

 

Miałem na myśli SA6, liczę jednak, że faktycznie są dobre.. 

 

Z tych co czytam, nikt złego słowa nie napisał

Precog https://www.headphones.com/blogs/news/dunu-sa6-review-a-new-550-benchmark-iem

Aminus https://www.head-fi.org/threads/aminus-hates-everything-or-aminus-rants-and-reviews-stuff.911048/page-51#post-16129067

Antdroid https://www.audiodiscourse.com/2020/09/dunu-studio-sa6-review.html?m=1

Wiljen https://audiofool.reviews/2021/02/12/dunu-studio-6-sa6/

Crabbos https://primeaudio.org/dunu-studio-sa6-earphone-review/amp/

Crinacle https://crinacle.com/2021/01/12/dunu-sa6-review-mini-vx/

123Audio https://audio123reviews.com/2021/02/11/dunu-sa6/4/

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, requal napisał:

"Bass... well, what were you expecting? It's a BA. Poor slam, weak decay, not much bass texture to speak of. At least it doesn't sound as hollow, blunt and textureless as the qdc IEMs. Fun fact, the Gemini, VX, 8SL, 8SH and 8SS all use the exact same BA for the woofer and it sounds awful on all 5 of those IEMs. Moving on." :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@requal bo o DUNU SA6 w zasadzie nie można napisać złego słowa. To, co mają robić, robią bardzo dobrze, a do tego rzeczywiście mogą być uznawane za "małą wersję" 64 Audio U12t czy qdc Anole VX.

 

SA6 są bardzo poprawne tonalnie, niezłe technicznie (nawet bardzo dobre, gdy bierze się pod uwagę cenę). Z pewnością nie dla fanóww basu z dynamika, bo jest to typowy szybki, szczegółowy i punchy dół z armatur. Scena nie jest też wielka, ale ma szerokość i głębię ponad standard w tej półce, jest dobrze poukładana, a separacja jest naprawdę niezła. Zdecydowanie warte odsłuchania, gdy szuka się słuchawek o referencyjnym, ale lekko muzykalnym brzmieniu.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał:

"Bass... well, what were you expecting? It's a BA. Poor slam, weak decay, not much bass texture to speak of. At least it doesn't sound as hollow, blunt and textureless as the qdc IEMs. Fun fact, the Gemini, VX, 8SL, 8SH and 8SS all use the exact same BA for the woofer and it sounds awful on all 5 of those IEMs. Moving on." :(

Jak na razie rozważam:

FA9 - bas miały ok, ale wolałbym coś z lepszym tembrem. 

Sa6 - pytanie o bas, czy jest go wystarczająco?

Fearless S8F - martwią wysokie tony z opisów. 

Dm8 - czy dorównują reszcie? 

 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, requal napisał:

Jak na razie rozważam:

FA9 - bas miały ok, ale wolałbym coś z lepszym tembrem. 

Sa6 - pytanie o bas, czy jest go wystarczająco?

Fearless S8F - martwią wysokie tony z opisów. 

Dm8 - czy dorównują reszcie?

 

Z tych w ciemno bym brał tylko DUNU SA6. IMHO basu nie brakuje, a do tego jest przełącznik, który dodaje 2-3 dB bez mocnego wpływu na klarowność.

 

Mógłbyś do tej listy dorzucić chyba Craft Ears Four. Bardzo przyjemnie zestrojone 4BA.

 

FA9 technicznie ok, ale tonalność taka sobie. Fearless S8F kiedyś słuchałem i były ok, ale jakieś takie dość generyczne. BGVP DM8 powinienem mieć okazję sprawdzić w niedalekiej przyszłości. Wersje w drewnie są ładne.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Methuselah napisał:

 

Z tych w ciemno bym brał tylko DUNU SA6. IMHO basu nie brakuje, a do tego jest przełącznik, który dodaje 2-3 dB bez mocnego wpływu na klarowność.

 

Mógłbyś do tej listy dorzucić chyba Craft Ears Four. Bardzo przyjemnie zestrojone 4BA.

 

FA9 technicznie ok, ale tonalność taka sobie. Fearless S8F kiedyś słuchałem i były ok, ale jakieś takie dość generyczne. BGVP DM8 powinienem mieć okazję sprawdzić w niedalekiej przyszłości. Wersje w drewnie są ładne.

Wiadomo kiedy i w jakiej cenie będą w PL Dunu SA6?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, requal napisał:

Jak na razie rozważam:

FA9 - bas miały ok, ale wolałbym coś z lepszym tembrem. 

Sa6 - pytanie o bas, czy jest go wystarczająco?

A może Monarch? Ciut droższe ale ten bas jest świetny, większa kultura niż w EE Hero z tylko trochę mniejszym punchem. A z adapterem...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Beh0lder napisał:

A może Monarch? Ciut droższe ale ten bas jest świetny, większa kultura niż w EE Hero z tylko trochę mniejszym punchem. A z adapterem...

Taka mnie fanaberia naszła, że ma być BA only.. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności