Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

15 minut temu, ForeseenQuasar napisał:

Słuchasz ze stocka? Rozmawiałem z właścicielami H40 i podobno kabel je sporo ogranicza. Możesz wypożyczyć m.in. z Audeosa jakieś dobrze ułożone srebro - za free możesz sprawdzić czy to nie ten upgrade, którego szukasz ;) 

 

A ja myślałem, że ona mają bardzo dobry stock ;)

Zmieniłem sobie na jakiegoś chińczyka miedzianego/srebrnego 24AWG z giętymi zausznikami i poprawił się komfort i trochę brzmienie. Zmieniałem też tipy wiele razy, ale obawiam się, że ich góry już nie da się specjalnie zmienić. Dodałbym im jakieś piezo z np. LZ A6 albo Kinery Nanny i byłoby idealnie ;)

13 minut temu, xtremesystems napisał:

co to znaczy za kluchowaty?

 

Zalezy mi na muzycznym graniu a nie analitycznym.

 

Mocno ograniczyły się skraje i straciły trochę na wyrazie. Fiio daje im trochę więcej góry i bardziej twardego basu.

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to kogoś zainteresuje, bo ja swego czasu interesowałem się tymi słuchawkami, ale trochę dla mnie za drogie na kupowanie w ciemno, a ponadto mam kilka par wokółusznych.

 

 

W skrócie - nie warto (szczególnie kuleje konstrukcja słuchawek, a i dźwiękowo nie ma szału). Nawet recenzje na Linsoul i "hypefi" są kiepskie, więc coś musi być na rzeczy.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, xtremesystems napisał:

a te spring 2 mocno syczą na wysokich? bo mega dobre opinie maja odnosnie dolu i srednicy

Nie, da się to ogarnąć tipsami. Dobre doki ogólnie. Zostana ze mną. - Nie mam misji wybijać się poza 300usd (bo i po co?), więc nie będę musiał kumulować środków (ewentualnie puszczę wszystko i zostanę z KZ EDX). Isn jednak mają nieco wszystko lepiej wyśrubowane, ale pasma są lepiej ułożone w Springach2

 

Edit: Może jeszcze ten piezo w nich mi się dogrzeje. Jak odzyskałem z konisu A6 mini to grały sporo gładziej niż w momencie sprzedaży.. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, docentore napisał:

Dorzuciłbym jeszcze np Moodrop KXXS :P

 

Oooo ! widziałem, że ktoś coś takiego ma w ofercie...w innym dziale..😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, janek patufka napisał:

 

Oooo ! widziałem, że ktoś coś takiego ma w ofercie...w innym dziale..😉

Tylko trzeba sprawdzić czy cenowo jest podobnie do Starfield. To są w 99% te same słuchawki w innym kolorze ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Zamoy72 napisał:
34 minuty temu, docentore napisał:

A to nie jest inny przetwornik?

Starfield to nanatube, a KXXS diamond like carbon. Strojenie niemal identyczne. 

Minus Starfield to farba - świetnie wygląda, ale łatwo łapie odpryski.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, jarzyna napisał:

Starfield to nanatube, a KXXS diamond like carbon. Strojenie niemal identyczne. 

Minus Starfield to farba - świetnie wygląda, ale łatwo łapie odpryski.

 

O to to to. Wierzę pomiarom i uchu Crinnacle, a on stwierdził, że to jest prawie to samo jeśli chodzi o strojenie. Przetwornik może być inny, ale jeśli się zachowuje dźwiękowo tak samo nie ma to znaczenia większego. Ważne co ucho słyszy.

 

Cytując z jego shootout KPE vs KXXS vs Starfield
"Post-publish edit: Moondrop has reached out to clarify that the Kanas Pro and the KXXS share similar diaphragms but not the same driver design, while the Starfield shares a similar driver design to the KXXS but uses a different diaphragm altogether."

"Yes, you heard that right. The $190 KXXS is basically the same sound-wise to the $110 Starfield."

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, xtremesystems napisał:

a te spring 2 mocno syczą na wysokich? bo mega dobre opinie maja odnosnie dolu i srednicy

Średnica zwłaszcza bardzo dobra i bardzo z przodu. Wysokie faktycznie bardzo wystają, ale ogarniam je trochę kablem. Jak się pianki da to też wydaje się trochę lepiej.

Poza tym ciepłe źródło (u mnie się sprawdza z iBasso DX220 i AMP9)

Ja też się prędko nie pozbędę bo je polubiłem, a poza tym okazały się dla mnie mega wygodne. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xtremesystems napisał:

gdzie midbas bedzie lepszy w springach 2 czy w h40?

Przyznam ze zdziwieniem.. że w Spring 2 jest lepiej. Tekstury nieco lepsze w H40, ale kontrola i samo umiejscowienie basu ogólnie (mid-basu też) jest lepsze w S2.  Isn niestety ma tego "po pachy.."

Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, xtremesystems napisał:

rozuniem ze masz bezpośrednie porownanie?

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

Yup. Isn poszły, ale wróciły ku mojemu ostatecznie zadowoleniu.

 

20210108_052605.jpg

Edytowane przez requal
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ForeseenQuasar napisał:


Jak podeszły NS5? 

W sumie dobre doki. Trochę je ogranicza ten cieniutki kabelek z zestawu. Mają w sobie coś co powoduje, że chce się ich słuchać - lekkie, świetliste brzmienie (coś co pamietam z Tin T2), przy czym bas jest bardzo zwinny i wylapuje wszystkie szczegóły. 

Na niższej głośności wydaje się, że grają mniejszym dźwiękiem niż słuchawki w tym przedziale, ale jak się dopasuje, to znika to wrażenie. Cała moja dyskografia staje się super przystępna i tam gdzie coś mnie normalnie męczy, to tutaj tego nie doświadczam. 

Średnica jest z przodu, a wokale równie dobre i naturalne jak w Whizzer Kylin.

Nature sound - trafili z tą nazwą marki. 

9 minut temu, xtremesystems napisał:

i bas powiadasz ze jest bardziej precyzyjny w springach 2?

a ktore wg ciebie sa bardziej muzyczne a ktore bardziej analityczne. i w ktorycj jest mniej męcząca gora.
 

Muzykalne i gładsze są bardziej ISN. 

Co kto lubi. Jedne i drugie bardzo dobre. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, requal napisał:
Muzykalne i gładsze są bardziej ISN. 
Co kto lubi. Jedne i drugie bardzo dobre. 
 

a nie jestes z okolic Łodzi?

 

 

EDIT. Na tapatalku nie wyswietla lokalizacj , juz dopatrzylem

Wysłane z mojego Mi 9T Pro przy użyciu Tapatalka
 

tak czytalem o Isn H40 . Jeden z was pisal ze uspokajac subbas trzeba bylo . co jest nie tak z ich subbasem?

I jeszcze jeden mówił  ISN d02 ma wieksza scene i mocniejszy midbas to w sumie by mi leżało a cena to h40/2

Edytowane przez xtremesystems
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, xtremesystems napisał:

a nie jestes z okolic Łodzi?

 

 

EDIT. Na tapatalku nie wyswietla lokalizacj , juz dopatrzylem

Możesz jeszcze rozważyć Senfery MT300. Niby większe V, ale bas przypomina ten z Spring2 pod wzgl. kontroli i nie zalewania pasma, poza tym ma dobra teksturę (inna niż H40, ale też bardzo dobrą, może nawet lepszą), wysokie są fajnie rozciągnięte, ale gładsze niż S2.

Gdyby tak mialy średnie ze Springów to by kosztowały pewnie z 5x tyle.. - pod względem uksztaltowania pasma (bo jakościowo jest też dobrze)

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, xtremesystems napisał:

To ten bas w H40 nie jest poseparowany? tylko ten rytmiczny upper bas zlewa sie z subbasem? czy jak

Jest, tylko jest to ogólnie taka sygnatura:

Lows***

Mids***

Highs*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, xtremesystems napisał:

to dobrze w sumie uszu nie kaleczy

Tak, to też ma swoje plusy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, xtremesystems napisał:

Jeszcze wlasnie szukam porownan z D02 . bo polowe tanszy a podobno midbass wyraznieszy.
Rozumiem ze Legacy 3 to zupelnie inna bajka?

Nie znam L3, ale mają trochę zwolenników. Tak mi się skojarzyły z opisów. D02 tyz nie. Ale są posiadacze na forum.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności