Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, dweet napisał:
1 minutę temu, Nazar70 napisał:
Trochę tak ale na nieszczęście, miałem okazję ich posłuchać....

Przykro mi, znam ten ból. Słuchałem Noble Khanów 😕

...i teraz każdy wolny grosz na nie odkładam (tak, żeby się moja najukochańsza połowica nie zorientowała :D ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Nazar70 napisał:

Jak je kupowałem rok temu 24 grudnia robiąc sobie prezent na gwiazdkę, czułem, że może być dobrze, że je chcę. Ale gdybym wtedy przeczytał, co napisałeś, chciałbym je trzy razy bardziej 😂

A poważnie mówiąc - oprócz moich delikatnych zastrzeżeń, wcześniej opisanych - w pełni się zgadzam. To też są moje podstawowe obecnie słuchawki - tyle, że akurat mnie dalej nosi... ;) 

To może i dobrze, że wcześniej nic takiego nie przeczytałeś - miałeś większą frajdę z delektowania się nimi ;)

 

Ahhh, mnie raz nosi bardziej, raz mniej, wiesz jak to jest w tej naszej chorobie. Kilka różnych jeszcze mam na oku, kilka idzie do mnie, ale to tak jak wspominałem, tylko i wyłącznie z ciekawości chciałbym posłuchać, dla innego brzmienia, dla odmiennych doznań. Taka stymulacja uzależnionego, na raty różnymi specyfikami :D

49 minut temu, Nazar70 napisał:

...i teraz każdy wolny grosz na nie odkładam (tak, żeby się moja najukochańsza połowica nie zorientowała :D ;) 

Pamiętaj, każde nasze słuchawki kosztują maksymalnie 100 zł. Chińskie, tanie, wszystko przechodzi na miękko ;)

54 minuty temu, Nazar70 napisał:

Trochę tak ale na nieszczęście, miałem okazję ich posłuchać....

Powiesz parę słów? Też mnie ciekawią UM MEST.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, SeagaL napisał:

Powiesz parę słów? Też mnie ciekawią UM MEST.

Bardzo krótko je słuchałem ale na tyle, żeby powiedzieć sobie - to jest to - tutaj wszystkie zakresy współgrają ze sobą idealnie, pięknie się przenikają, jest świetna góra, jest zwarty bas ale widoczny, wyraźny, taki mniam. Hooolooografia, przestrzeń i tyle. Ciężko mi opisywać dokładnie - po prostu są to słuchawki, które mają dla mnie wszystkiego tyle ile trzeba, w sam raz. takie idealne puzzle w momencie, kiedy wkładasz ostatni element i zaczynasz widzieć całość. Po raz pierwszy niczego mi nie brakowało i w bardzo szybkim tempie, mając je w uszach przeistoczyłem się ze słuchawkowego freaka w tradycyjnego melomana.

I tak - najważniejsza będzie cena w momencie, kiedy je już odbiorę - 99,90 PLN - taka promocja... 😎

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SeagaL napisał:

Campfire Audio Andromeda (wersja 2020) - piękne brzmienie z nadzwyczajnymi detalami, krystalicznymi, wręcz wzorcowymi. Świetna scena, doskonała separacja. Wokale również na bardzo wysokim poziomie, jest super. Ale... bas anemiczny, suchy, zimny, bez wyrazu. Jednak bas z tej armatury leży. Nic ciekawego. Zaznaczam, że nie jestem jakimś basolubem, ale musi on jakikolwiek być. Przy takim strojeniu i takiej cenie uważam za kompletną porażkę zostawienie tam niskotonowej armatury. Według mnie powinien się tam znaleźć dynamik i było by wszystko w porządku

I właśnie w tym momencie, na białym koniu, wjeżdżają Solarisy ;) Problem z Solarisami natomiast jest taki, że od nich już "niedaleko" cenowo do Szurków KSE1200, które, w mojej skromnej opinii, niszczą wszystko brutalnie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I właśnie w tym momencie, na białym koniu, wjeżdżają Solarisy  Problem z Solarisami natomiast jest taki, że od nich już "niedaleko" cenowo do Szurków KSE1200, które, w mojej skromnej opinii, niszczą wszystko brutalnie.
Basem też?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po recenzji Seagal ISN H40 brzmią super, ale mam dylemat między ISN H40, Shanlingami AE3, a Fiio FH3. Od dawnego czasu przeglądam to forum i nie potrafię się zdecydować default_smile.png 
FiiO FH3 to dobre słuchawki, z przyjemnymi detalami i sceną, bas z berylowej membrany szczególnie dobry, sprężysty, dynamiczny, ale pomiędzy H40 to przepaść. H40 zjadają je na śniadanie, pod każdym względem.

Shanling AE3 nie słuchałem, więc może się wypowie ktoś kto je zestawił z H40.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Tylko pamiętaj, że Shanling AE3 to 3x armatura, a w H40 i FH3 masz hybrydę dynamika z armaturami. Dotychczas nie spotkałem basowej armatury, która by zagrała tak dobrze niskimi tonami jak dynamik. Według mnie do basu musi być przetwornik dynamiczny, żeby to dobrze zagrało. Chociaż w AE3 masz armatury od duńskiego Sonion'a, więc można dać im szansę, ale jak dla mnie to jest loteria i zbyt duże ryzyko pożegnania się z dobrym basem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka



  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie AE3 ciekawią przez to, że jeszcze nie słuchałem słuchawek bez dynamika. Z kolei bardzo lubię brzmienie Soniona w Oriolus mk2 - super brzmiące talerze perkusji i bardzo przyjemna góra bez jakiejś ostrości. 

Strojenie Shanlinga także mi odpowiadało w Me700, więc AE3  znajdują się obecnie na górze mojej listy życzeń.

FH3 słuchałem na kabelku z posrebrzanej miedzi od Alo Audio, który trochę je rozjaśniał. W takiej konfiguracji to bardzo dobre słuchawki i łatwo można je upolować w komisie w przystępnej cenie.  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.11.2020 o 13:51, SeagaL napisał:

FiiO FH3 to dobre słuchawki, z przyjemnymi detalami i sceną, bas z berylowej membrany szczególnie dobry, sprężysty, dynamiczny, ale pomiędzy H40 to przepaść. H40 zjadają je na śniadanie, pod każdym względem.

Shanling AE3 nie słuchałem, więc może się wypowie ktoś kto je zestawił z H40.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Tylko pamiętaj, że Shanling AE3 to 3x armatura, a w H40 i FH3 masz hybrydę dynamika z armaturami. Dotychczas nie spotkałem basowej armatury, która by zagrała tak dobrze niskimi tonami jak dynamik. Według mnie do basu musi być przetwornik dynamiczny, żeby to dobrze zagrało. Chociaż w AE3 masz armatury od duńskiego Sonion'a, więc można dać im szansę, ale jak dla mnie to jest loteria i zbyt duże ryzyko pożegnania się z dobrym basem.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka


 

Były takie armaturki w UE Triple Fi10 :)

Fajne mięsko na dole 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby było jasne - to są świetne słuchawki. Po prostu dla mnie jest basu odrobinę za dużo i jest zbyt rozlazły. Jest to trochę uciążliwe jeśli spektrum słuchanej muzyki obejmuje sporo różnych gatunków. Ja akurat poradziłem sobie Spiral Dotami.

Wracając jeszcze do tematu ISN H40 i tipów: przetestowałem właśnie Spiral Doty i muszę przyznać, że chyba znalazłem to, czego szukałem. Ogarnęła się górą, trochę uporządkowała i stała ciut bardziej naturalna, bas nie jest już tak dominujący, ale siłę wciąż ma, a reszta pozostała taka sama, czyli świetna default_wink.png
No i są o dziwo sporo wygodniejsze od SpinFitów.
Tak, że podsumowując dla mnie SpiralDot > SpinFit >> Comply.
(I Fiio BTR5 jako źródło)
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dweet napisał:


Wracając jeszcze do tematu ISN H40 i tipów: przetestowałem właśnie Spiral Doty i muszę przyznać, że chyba znalazłem to, czego szukałem. Ogarnęła się górą, trochę uporządkowała i stała ciut bardziej naturalna, bas nie jest już tak dominujący, ale siłę wciąż ma, a reszta pozostała taka sama, czyli świetna default_wink.png
No i są o dziwo sporo wygodniejsze od SpinFitów.
Tak, że podsumowując dla mnie SpiralDot > SpinFit >> Comply.
(I Fiio BTR5 jako źródło)

Tylko SpiralDoty, nic innego nie gra mi z nimi. Liczyłem, że coś wniesie jeszcze Azla Sedna Xelastec, ale się myliłem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, requal napisał:

Tylko SpiralDoty, nic innego nie gra mi z nimi. Liczyłem, że coś wniesie jeszcze Azla Sedna Xelastec, ale się myliłem. 


W temacie Xelastec - fajne tipsy, ale nieużywalne po 2 miesiącach. Przy tej cenie trochę droga zabawa.
Po wyciągnięciu słuchawek z pudełka, w którym leżały powiedzmy przez 2 tyg tipsy wyglądają jak wycinek twarzy F.Krugera.Jest niby sposób na powrót do kształtu oryginalnego, ale to nie do końca to.

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, docentore napisał:


W temacie Xelastec - fajne tipsy, ale nieużywalne po 2 miesiącach. Przy tej cenie trochę droga zabawa.
Po wyciągnięciu słuchawek z pudełka, w którym leżały powiedzmy przez 2 tyg tipsy wyglądają jak wycinek twarzy F.Krugera.Jest niby sposób na powrót do kształtu oryginalnego, ale to nie do końca to.

Zobaczymy, na razie wygladaja jak po wyjeciu z pudelka, ale mam je pare dni. Uzywam ich z KZ EDX na biezaco, swoja droga bardzo sie z nimi polubilem tzn z EDX, nie maja holografii i super detali wyzszych modeli, ale i tak, szok jak na 25zl. Scena na szerokosc prawie jak Isnki. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dweet napisał:

A porównywał ktoś może H40 do Oriolus mk2?

 

z tego co mi wiadomo, to jest to dosyc zblizone granie, jesli chodzi o charakter, przy czym oriolusy mk2 to po prostu klasa wyzej. no ale tez oczywiscie i zupelnie inna kasa niz h40.

plus z tego co pamietam, niektorzy maja problemy z mk2, ze sa za duze. ja mam forsteni i sa powiedzialbym na styk. a mam takie sredniej wielkosci uszy, wiec nie dziwie sie, ze mk2 moga byc problematyczne.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mr Krzychoo napisał:

Chyba mój endgame słuchawkowy na dłużej, sparowane z Hiby R2 to idealne (IMHO) przenośne combo do łażenia po mieście. Wczoraj dojechały i od razu instaLOVE:

 

spacer.png

 

spacer.png

Miło mi to słyszeć :D moje pierwszego przeszły odprawę celną, liczę, że lada dzień się pojawią

 

edit: chociaż nie w Polsce a w Liege :(

Edytowane przez marcelmtbmx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, jadąc do roboty poczytałem b. pozytywne opinie o takich:

 

https://pl.aliexpress.com/item/1005001780883724.html?spm=a2g17.12010612.8148356.1.ed922b379GweET

 

No i jakoś tak na nie spoglądam.. ciekawie..🙄 Fascynująca poniekąd nazwa Janusze...👍 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności