Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Majkip napisał:

Hej, co powiecie o słuchawkach TRI i3?? Szukam czegoś w okolicy 150$, jak się mają do np tinhifi p1. Ew znacie coś godnego polecenia w tej cenie? Może Fiio f3 ?


FH3 są spoko. W tej cenie jest mnóstwo dobrych doków, BQYZ Spring 1/2, ISN H40, Moondrop Starfield/KXXS. Zależy czego szukasz w słuchawkach, jakiej muzyki słuchasz itp.
Notka: do Tin P1 potrzebujesz przenośnego reaktora atomowego, żeby je napędzić zacnie.

 

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, co powiecie o słuchawkach TRI i3?? Szukam czegoś w okolicy 150$, jak się mają do np tinhifi p1. Ew znacie coś godnego polecenia w tej cenie? Może Fiio f3 ?

Są obecnie dostępne u nas na giełdzie od jednego z forumowiczów. Możesz śmiało podpytać właściciela jak się sprawują :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow....


https://a.aliexpress.com/_BTADgM


Sent from my iPhone using Tapatalk
Biznes po chińsku na 11.11??

Frez ozłocony a za pół roku schodzi kolorek.
Ale Cyganom już się oczka świeca w UK bo idzie gwiazdka.

Sony zrobiło wm1z, akg N90Q to i trn nie chce być gorszy.

Kabooom!


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, docentore napisał:


jakiej muzyki słuchasz itp.
Notka: do Tin P1 potrzebujesz przenośnego reaktora atomowego, żeby je napędzić zacnie.

 

Ogółem na co dzień słucham dosłownie wszystkiego pop, jazz, metal, klasyki z lat 80. Ale najbardziej to elektroniki/techno/downtempo. Ale najbardziej w słuchawkach szukam szybkiego i w miarę niskiego basu, super detaliczności (lubię wychwytywać smaczki z utworu). Dobrze tez by było gdyby scena była w miarę szeroka i lokalizacja źródeł była dobra. Nie lubię rozmytego brzmienia. Obecnie posiadam kz zs10 pro i bardzo podoba mi się ich brzmienie, mogły by mieć ciut bardziej wyeksponowaną średnice, i szerszą scenę, ale w całości są naprawdę super. Zwłaszcza za 35$. 

Co do p1 to AQ Cobalt by je udźwignął ??

Edytowane przez Majkip
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Tiny P1 to z pewnością odnajdziesz w nich bardzo dobry poziom szczegółowości, wręcz w tej cenie powiedziałabym, że wybitny - w szczególności jeśli chodzi o górę, gdzie brylują. Basu mają całkiem sporo, chociaż nie można ich oczywiście nazwać mocno basowymi, przy czym bas ten jest bardzo szybki. Scena też by spełniła Twoje wymagania - jest dość szeroka, chociaż nie jest to jakiś top level, za to pozycjonowanie źródeł jest wybitne. Bez najmniejszego problemu odnajdziesz umiejscowienie poszczególnych instrumentów w orkiestrze symfonicznej. Do tego w świetny sposób oddają cechę, która przy klasyce sprawdza się idealnie - dźwięk nie jest zlepkiem nieokreślonej ilości instrumentów, a oddaje wielość pozornych źródeł dźwięku.

Natomiast z jednego musisz sobie zdawać sprawę - te słuchawki mają bardzo dużo góry, a słuchawki mają jasne brzmienie. Dla większości osób będą się wydawały sykliwe, chociaż jak dla mnie (lubię górę) są tak w sam raz, a ich sykliwość jest uzależniona od źródła. Dla przykładu, na DC01 w ogóle nie mają tendencji do sybilizacji, a na DX220 z kolei trafiają się utwory, w których sybilizacja się pojawi.

Jak dla mnie te słuchawki są wręcz wybitne do klasyki, gdzie sprawdzają się znakomicie. Czasem brakuje mi lepszej średnicy, ale za to rekompensuje to poziom szczegółowości, scena i pozycjonowanie poszczególnych źródeł pozornych. Do jazzu są spoko, ale tutaj z kolei czasem na prawdę brak lepszych wokali i ogólnie lepszej średnicy. Jest ona całkiem niezła, żebym nie została źle zrozumiana, ale w porównaniu do IEMów Shure żadne słuchawki nie będą miały takiej barwy na wokalach ;) Prawdę mówiąc nie wiem czy by się one sprawdziły do muzyki elektronicznej, bo zbytnio jej nie słucham. Podejrzewam jednak, że może Ci brakować trochę basu. Jeśli chodzi o pop to może być ciężko - P1 potrafią bezlitośnie obnażyć słabość realizacji, sybilizować i wyciągać na wierzch wszystko, co złe. Niestety trzeba im przyznać, że jak włączysz muzykę, na której się średnio sprawdzają to Cię nie zachwycą, to są słuchawki bardzo zadaniowe, jeśli można to tak ująć. No chyba, że lubisz jasne brzmienie z na prawdę dużą ilością góry.

W kwestii napędzenia warto jeszcze wspomnieć, co już koledzy wyżej pisali - są bardzo, bardzo wymagające. Na DX220 muszę ich słuchać na high gainie, rozkręcając go na poziom 80-100 (w skali do 150) na klasyce, która jest raczej cicho nagrywana, przy jakimś współczesnym popie dla odmóżdżenia są to poziomy w okolicach 60-70. Dla porównania, Shure SE846 na low gainie na głośności 80 byłyby już dla mnie absolutnie nie do słuchania ;)

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, pysiaDK napisał:

O Paaaanie, troszkę nie ten budżet co takie Tiny :D

Oj tam budżet np autostrad czy stadionów też był mniejszy ale się zwiększył 😄

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogółem na co dzień słucham dosłownie wszystkiego pop, jazz, metal, klasyki z lat 80. Ale najbardziej to elektroniki/techno/downtempo. Ale najbardziej w słuchawkach szukam szybkiego i w miarę niskiego basu, super detaliczności (lubię wychwytywać smaczki z utworu). Dobrze tez by było gdyby scena była w miarę szeroka i lokalizacja źródeł była dobra. Nie lubię rozmytego brzmienia. Obecnie posiadam kz zs10 pro i bardzo podoba mi się ich brzmienie, mogły by mieć ciut bardziej wyeksponowaną średnice, i szerszą scenę, ale w całości są naprawdę super. Zwłaszcza za 35$. 
Co do p1 to AQ Cobalt by je udźwignął ??
Jak nie zależy ci na bardzo dużej ilości szczegółów, to ISN H40 - super bas, scena, do elektroniki z np. Fiio BTR5 jest imo świetnie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi, a słyszeliście o modelu BQEYZ Spring 1?? Kolega z forum ma takowe w dobrej cenie. Zastanawiam się nad sensem tych TinHiFi p1 z racji tego iż będę ich słuchał głównie z AQ Dragonfly Cobalt i nie wiem czy je uciągną. Ogółem kusi mnie przetestowanie ich, nie samym basem człowiek żyje (w recenzjach ludzie narzekają na brak sub-basu). Zwłaszcza że teraz na 11.11 można je wyrwać w okolicy 130$ po zniżkach. 

Mam tez pytanie odnośnie kabli z ali, opłaca się brać kable wykonane z czystego srebra?? Słyszałem że dosyć mocno podbijają one górę. Czy lepiej wziąć miedź posrebrzaną, albo samą czystą miedź? Są duże różnice pomiędzy firmami? Np:

- Yinyoo link
- TRN link

- Tripowin link

Dziękuje jeszcze raz za odpowiedzi

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Majkip napisał:

Dziękuje za odpowiedzi, a słyszeliście o modelu BQEYZ Spring 1?? Kolega z forum ma takowe w dobrej cenie. Zastanawiam się nad sensem tych TinHiFi p1 z racji tego iż będę ich słuchał głównie z AQ Dragonfly Cobalt i nie wiem czy je uciągną. Ogółem kusi mnie przetestowanie ich, nie samym basem człowiek żyje (w recenzjach ludzie narzekają na brak sub-basu). Zwłaszcza że teraz na 11.11 można je wyrwać w okolicy 130$ po zniżkach. 

Mam tez pytanie odnośnie kabli z ali, opłaca się brać kable wykonane z czystego srebra?? Słyszałem że dosyć mocno podbijają one górę. Czy lepiej wziąć miedź posrebrzaną, albo samą czystą miedź? Są duże różnice pomiędzy firmami? Np:

- Yinyoo link
- TRN link

- Tripowin link

Dziękuje jeszcze raz za odpowiedzi

W tej cenie kable nie dają żadnych upgradów sonicznych.
Spring 1 są bardzo fajnymi IEMami.

Cobalta już posiadasz, czy się zabierasz do zakupu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, docentore napisał:

1. W tej cenie kable nie dają żadnych upgradów sonicznych.
2. Cobalta już posiadasz, czy się zabierasz do zakupu?

1. Przy zakupie kz zs10 pro kupiłem dodatkowy posrebrzany kabel  LINK o ten. Porównywałem A/B i słuchawki przy tym kablu grają o jakieś 300% lepiej. Stąd wydawało mi się że warto wymieniać kable na te posrebrzane/srebrne.

2. Cobalta posiadam :) Od jakiś 2 tyg i jestem wniebowzięty. Aczkolwiek chciałbym bardzo przesłuchać Earmen Sparrow i porównać z Cobaltem. Przemawia do mnie to zbalansowane wyjście i jak brzmieniowo będzie lepiej, to sprzedaje cobalta i biore Sparrowa :). 

 

A mógłbyś coś powiedzieć o tych springach?? Coraz bardziej się do nich przekonuje zwłaszcza że kolega z forum ma je na sprzedaż. Warto domówić do nich kabel np ze srebra? czy stockowy będzie ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Majkip napisał:

Dziękuje za odpowiedzi, a słyszeliście o modelu BQEYZ Spring 1?? Kolega z forum ma takowe w dobrej cenie.

 

 

Znam kolegę, który ma Spring 2 w super stanie i bardzo dobrej cenie.. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Majkip napisał:

1. Przy zakupie kz zs10 pro kupiłem dodatkowy posrebrzany kabel  LINK o ten. Porównywałem A/B i słuchawki przy tym kablu grają o jakieś 300% lepiej. Stąd wydawało mi się że warto wymieniać kable na te posrebrzane/srebrne.

2. Cobalta posiadam :) Od jakiś 2 tyg i jestem wniebowzięty. Aczkolwiek chciałbym bardzo przesłuchać Earmen Sparrow i porównać z Cobaltem. Przemawia do mnie to zbalansowane wyjście i jak brzmieniowo będzie lepiej, to sprzedaje cobalta i biore Sparrowa :). 

 

A mógłbyś coś powiedzieć o tych springach?? Coraz bardziej się do nich przekonuje zwłaszcza że kolega z forum ma je na sprzedaż. Warto domówić do nich kabel np ze srebra? czy stockowy będzie ok.

Generalnie jestem kablosceptykiem, stąd mój komentarz. Jeśli wierzysz w to, że kabel za 20$ polepszy Ci dźwięk o 300% to super :)

Sparingi słyszałem 2 razy, za każdym razem podobały mi się. Raczej ciepłe granie, dosyć dociążone, ale z fajną górą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi, a słyszeliście o modelu BQEYZ Spring 1?? Kolega z forum ma takowe w dobrej cenie. Zastanawiam się nad sensem tych TinHiFi p1 z racji tego iż będę ich słuchał głównie z AQ Dragonfly Cobalt i nie wiem czy je uciągną. Ogółem kusi mnie przetestowanie ich, nie samym basem człowiek żyje (w recenzjach ludzie narzekają na brak sub-basu). Zwłaszcza że teraz na 11.11 można je wyrwać w okolicy 130$ po zniżkach. 
Mam tez pytanie odnośnie kabli z ali, opłaca się brać kable wykonane z czystego srebra?? Słyszałem że dosyć mocno podbijają one górę. Czy lepiej wziąć miedź posrebrzaną, albo samą czystą miedź? Są duże różnice pomiędzy firmami? Np:
- Yinyoo link
- TRN link
- Tripowin link
Dziękuje jeszcze raz za odpowiedzi

Jeśli jesteś z Wrocławia to możesz posłuchać moich P1 - wg mnie nie wymagają aż tak dużo żeby je napędzić, ale to zależy od dobrego seala.
Długo szukałem tipsów do nich i ostatecznie znalazłem perfetto piankotto


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Majkip napisał:

1. Przy zakupie kz zs10 pro kupiłem dodatkowy posrebrzany kabel  LINK o ten. Porównywałem A/B i słuchawki przy tym kablu grają o jakieś 300% lepiej. Stąd wydawało mi się że warto wymieniać kable na te posrebrzane/srebrne.

2. Cobalta posiadam :) Od jakiś 2 tyg i jestem wniebowzięty. Aczkolwiek chciałbym bardzo przesłuchać Earmen Sparrow i porównać z Cobaltem. Przemawia do mnie to zbalansowane wyjście i jak brzmieniowo będzie lepiej, to sprzedaje cobalta i biore Sparrowa :). 

 

A mógłbyś coś powiedzieć o tych springach?? Coraz bardziej się do nich przekonuje zwłaszcza że kolega z forum ma je na sprzedaż. Warto domówić do nich kabel np ze srebra? czy stockowy będzie ok.

Co to znaczy "grać o jakieś 300% lepiej"?

Nie jestem kabloscepykiem ale kable dla mnie to bardziej taki szlif w dźwięku, chyba że dostajemy więcej mW z wyjścia BAL to deko więcej.

Bardzo często czego wielu nie docenia albo nie chce, to wygoda i wygląd kabla (jako ludzie lubimy ładny dizajn nie ważne co to stojak, kabel buty itd.)   

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no 300% to za dużo powiedziane, wydaje mi się że mam małe doświadczenie jeśli chodzi o odsłuchy i większość pewnie by mnie zjadła doświadczeniem. Ale zauważyłem że przy posrebrzanym kablu kz brzmią na pewno jaśniej, bardziej dynamicznie, na oryginalnym kablu po prostu muliły, na tym posrebrzanym jakoś ten dźwięk wydawał się bardziej "hi end".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności