Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, FranticPhil napisał:


Ja od dwóch dni w sumie też się miotam z myślami emoji1.png
Gdyby ASX wyglądały jak ASF to bym wziął od razu, a tak to myślę i myślę emoji1.png
Wysyłka w połowie października jakoś, tak?


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

No właśnie nie mogłem się zdecydować na kolor ASX.. chciałem czarne, ale bez tych złotych wstawek - tak jak w ASF. Finalnie wziąłem srebrne ASX i czarne ASF :D Srebrne ASX z tego co widzę będą miały zupełnie przezroczyste tworzywo, więc będzie dobrze widać nowe modele armatur od KZ :D No i surowa stal nierdzewna jest też przyjemna dla oka, a niebieskie lakierowane paski można ściągnąć odpowiednimi preparatami do farb :D

Co do wysyłki to tak, 12 październik ma być wysłane :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.09.2020 o 22:43, tornvald napisał:

Nie może być zbalansowany ma niby. Może to być albo balans albo 4 pin od mikrofonu jest niepodłączony. Czemu nie zapytasz chińczyka ? On wie najlepiej jak lutuje.

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka
 

Odnośnie tego kabla GUCraftsman 5N OFC - chińczyk odpisał, że wtyczka 3.5mm TRS to wtyczka ogólnego przeznaczenia do telefonu, komputera itp, a wtyczka 3.5mm TRRS jest dedykowana do DAC i nie będzie działać na niczym innym.

 

Czy ktoś z Was potwierdzi to, że 3.5mm TRRS nie działa pod niczym innym niż balans w DAC?

(szczerze mówiąc to nawet nie widziałem nigdy żeby jakiś DAC czy DAP miał balans pod 3.5mm)

 

@FranticPhil A Ty jaką masz wtyczkę w swoim? Pewnie TRS? Zaryzykował byś na moim miejscu z zakupem TRRS? Czy tak jak pisałeś, zbyt "nowy" standard i jeszcze długo nie wejdzie na salony? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie tego kabla GUCraftsman 5N OFC - chińczyk odpisał, że wtyczka 3.5mm TRS to wtyczka ogólnego przeznaczenia do telefonu, komputera itp, a wtyczka 3.5mm TRRS jest dedykowana do DAC i nie będzie działać na niczym innym.
 
Czy ktoś z Was potwierdzi to, że 3.5mm TRRS nie działa pod niczym innym niż balans w DAC?
(szczerze mówiąc to nawet nie widziałem nigdy żeby jakiś DAC czy DAP miał balans pod 3.5mm)
 
[mention=82124]FranticPhil[/mention] A Ty jaką masz wtyczkę w swoim? Pewnie TRS? Zaryzykował byś na moim miejscu z zakupem TRRS? Czy tak jak pisałeś, zbyt "nowy" standard i jeszcze długo nie wejdzie na salony?

Ja operuję głównie na 2.5 TRRS balans i zwykle 3.5
Nie mam żadnego dapa który by obsłużył inne wtyki/standardy.
Lasilem się kiedyś na coś z pentacon ale ostatecznie wybrałem maksymalnie portable rozwiązanie czyli AP80PRO


Sent from my iPhone using Tapatalk
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KBEar pracuje nad nowymi, topowymi IEM-ami BElieve z przetwornikiem berylowym.

 

Trochę info na temat samego materiału. Tu parę wykresów i info z facebooka KBEar, że jeszcze przyjdzie trochę na nie poczekać. Gdzieś tam przeczytałem, że mają kosztować nieco ponad 100$, ale nie wiem ile w tym prawdy.

 

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SeagaL napisał:

Czy ktoś z Was potwierdzi to, że 3.5mm TRRS nie działa pod niczym innym niż balans w DAC?

(szczerze mówiąc to nawet nie widziałem nigdy żeby jakiś DAC czy DAP miał balans pod 3.5mm)

Jakiś player HiFimana miał zbalansowane wyjście 3,5mm.

Co do działania na sprzętach z gniazdkiem 3,5m TRS, lub smartfonach 3,5mm TRRS, to tylko przez przejściówkę. No chyba, że trafisz na taki player (TRS) który styk od masy ma umiejscowiony w takim miejscu, że "złapie" zarówno masę od prawego jak i lewego kanału.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za Tin P2 300 dolarów w early bird a później ma oscylować w granicach 345 wg ostatnich doniesień.
Ja podziękuję


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, FranticPhil napisał:


Ja operuję głównie na 2.5 TRRS balans i zwykle 3.5 emoji846.png
Nie mam żadnego dapa który by obsłużył inne wtyki/standardy.
Lasilem się kiedyś na coś z pentacon ale ostatecznie wybrałem maksymalnie portable rozwiązanie czyli AP80PRO emoji6.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

No właśnie ja też nie mam nic takiego, nawet więcej - nigdy o takim rozwiązaniu nawet nie słyszałem. Ale kolega Perul niżej przybliżył sprawę, już jestem trochę bardziej świadomy 😉

 

Tak na marginesie chińczyk jeszcze napisał, że 3.5 TRRS jak się wsadzi do zwykłego wejścia jack to nie będzie grał prawy kanał. Także zagadka rozwiązana, trzeba brać póki co zwykły TRS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Blizniak napisał:

Ifi uzywa 3.5mm trrs, pro ican i nano idsd maja na pewno. 

Dzięki za info. A tak już z ciekawości: wiesz może, czy 3.5mm TRRS np. w iFi czy w tych urządzeniach, które wymieniłeś mają wsteczną kompatybilność? Tzn. mam na myśli, czy wkładając normalny TRS będzie poprawnie grał? Czy w takich urządzeniach już trzeba dawać tylko TRRS?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, SeagaL napisał:

Dzięki za info. A tak już z ciekawości: wiesz może, czy 3.5mm TRRS np. w iFi czy w tych urządzeniach, które wymieniłeś mają wsteczną kompatybilność? Tzn. mam na myśli, czy wkładając normalny TRS będzie poprawnie grał? Czy w takich urządzeniach już trzeba dawać tylko TRRS?

nie będzie grał bo układ styków jest inny, będziesz miał przebicia i/lub brak jednego kanału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Jaro54 napisał:

nie będzie grał bo układ styków jest inny, będziesz miał przebicia i/lub brak jednego kanału

Hmm wtyki wtykami, ale iFi ma to ogarnięte, nie wciskajmy koledze bzdur. 

22 minuty temu, SeagaL napisał:

OK, dzięki. Już wszystko jasne ;)

To ja wezmę i na nowo namieszam :)

Screenshot_20200929-092509_Drive.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Beh0lder napisał:

Hmm wtyki wtykami, ale iFi ma to ogarnięte, nie wciskajmy koledze bzdur. :)

To nie bzdury, JVC ma patent z przełącznikiem z tyłu pilota są dwie pozycje A i B, jak właczysz B i podepniesz do większości urządzeń słuchawki są niesłuchalne, przebicia itp, itd. Jak zmienisz na B jest ok. Podobny patent miał SoundMagic 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"S-Balanced output works with TRS and TRRS headphones"? 

 

Kolega pytał o sprzęt iFi i on obsługuje oba standardy 3,5mm więc odpowiedź kolegi odnośnie innego układu wtyków mija się z prawdą. Nie do końca rozumiem co zmienia opowieść o JVC i Soundmagic. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Price of TinHiFi P2 (Pre-launch Sale): $339USD

Price of TinHiFi P2 (Retail): $369USD

 

Czyli jednak jeszcze gorzej...

 

To ja już wolę Sundarę.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Perul napisał:

Jakiś player HiFimana miał zbalansowane wyjście 3,5mm.

Co do działania na sprzętach z gniazdkiem 3,5m TRS, lub smartfonach 3,5mm TRRS, to tylko przez przejściówkę. No chyba, że trafisz na taki player (TRS) który styk od masy ma umiejscowiony w takim miejscu, że "złapie" zarówno masę od prawego jak i lewego kanału.


ifi xDSD ma hybrydowe gniazdo 3.5mm - przyjmuje normalne SE i zbalansowane.

Nie zauważyłem miliona odpowiedzi przede mną ;)

Edytowane przez docentore
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2020 o 22:00, FranticPhil napisał:

Cena za Tin P2 300 dolarów w early bird a później ma oscylować w granicach 345 wg ostatnich doniesień.
Ja podziękuję emoji846.png


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Jest oficjalne info:

 

"Many of you have been asking about our upcoming TinHiFi P2.
We will be having a collaboration with our Official Distributor, Linsoul Audio, after our holidays. Our holidays start tomorrow and end on October 8, 2020. Thank you for your support. Happy Mid-Autumn Festival 2020 to everyone.
Pre-launch Sales Price: $339USD
Retail Price: $369USD"

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnią parę oddałem. Z pamięci są mniej basowe, zdecydowanie mniej, szczególnie w midbasie. Do tego lepsza średnica.

Na pewno lepsze słuchawki, ale czy 10x lepsze tak jak cena sugeruje - ciężko powiedzieć. Mi się podobają bardziej od Blonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, docentore napisał:

Ostatnią parę oddałem. Z pamięci są mniej basowe, zdecydowanie mniej, szczególnie w midbasie. Do tego lepsza średnica.

Na pewno lepsze słuchawki, ale czy 10x lepsze tak jak cena sugeruje - ciężko powiedzieć. Mi się podobają bardziej od Blonów.

Basu jeszcze przybędzie, daj im pograć. A jakby nadal było ci za mało to tipsami i kabelkami można sporo jeszcze wyciągnąć.

Oxygeny to przede wszystkim bardzo równe granie, które można sobie dostroić pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Jot R napisał:

Basu jeszcze przybędzie, daj im pograć. A jakby nadal było ci za mało to tipsami i kabelkami można sporo jeszcze wyciągnąć.

Oxygeny to przede wszystkim bardzo równe granie, które można sobie dostroić pod siebie.


Dzięki, ale ten poziom basu jest dla mnie idealny. Blessing2 miały dobry bas, chodź większość ludzi mówi, że był such/było go za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności