Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Najner napisał:

 @SeagaL
Bierz H40, będziesz zadowolony ;) A jak nie, to na pewno znajdzie się ktoś tutaj, kto to odkupi ;)

Tak zrobię, na pewno H40 też kupię, jestem bardzo ciekawy patrząc na nasze podobne gusty i Twoje opisy :) Także dzięki jeszcze raz za zaangażowanie w wątek i pomoc.

 

A tymczasem, żeby tak nie szukać nowych słuchawek w smutku i zbędnych rozterkach, wczoraj doszły mi KZ ZSX :)Kabel oczywiście od razu wziąłem inny, na razie słucham na posrebrzanej miedzi, jutro sprawdzę na czystym srebrze co się będzie działo. Patrząc na ich charakterystykę brzmienia mam nadzieję, że na srebrze nie dostaną takiego bałaganu na górnych rejestrach jak ZS10 Pro. Póki co jest dobrze, ale oczywiście to zbyt mało czasu żeby cokolwiek więcej napisać. Póki co - testuję. Pierwsze co już mogę powiedzieć to że są dobrze wysterowane, w ogóle nie ma takich wariacji na górze jak w KZ ZS10 Pro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Rakos napisał:

Właśnie, jak to jest z tymi MMCX'ami w ISN. Działają one sztywno, czy jednak można z kopułek zrobić fidget spinnera :v

W moich obracają się delikatnie ale nie ma dramatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Nazar70 napisał:

W moich obracają się delikatnie ale nie ma dramatu.

Ale siedzą w miarę dobrze? Nie ma to wpływu na komfort użytkowania? Nie wypadają z wtyków? Napisz proszę coś więcej o tym, bo planuję je kupić i wolałbym wcześniej wiedzieć o ich bolączkach 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, SeagaL napisał:

Ale siedzą w miarę dobrze? Nie ma to wpływu na komfort użytkowania? Nie wypadają z wtyków? Napisz proszę coś więcej o tym, bo planuję je kupić i wolałbym wcześniej wiedzieć o ich bolączkach 😉

Gniazda w H40 nie są żadnym problemem. Jeśli zastanawiasz się nad ich zakupem, to ten aspekt pomiń zupełnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Nazar70 napisał:

Gniazda w H40 nie są żadnym problemem. Jeśli zastanawiasz się nad ich zakupem, to ten aspekt pomiń zupełnie.

Aha, OK. Bo tak przeczytałem jak pisałeś o tych gniazdach i myślałem, że coś jest nie tak z nimi, że w ogóle poruszacie temat. W porządku, w takim razie pomijam ten aspekt.

A jak Ci się słucha H40? Jakie masz o nich zdanie w porównaniu z resztą słuchawek dokanałowych, które posiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Nazar70 napisał:

Gniazda w H40 nie są żadnym problemem. Jeśli zastanawiasz się nad ich zakupem, to ten aspekt pomiń zupełnie.

 

Ja akurat miałem z nimi lekkie problemy na początku: jedno gniazdo tak przerywało, że aż miałem zwracać, ale po jakimś czasie nagle magicznie się naprawilo i jest ok do teraz. Niemniej strach, że znowu padnie pozostał :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dropie jest MeeAudio kabel z zestawem końcówek za 45 $ plus ship 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A takie coś ktoś zna? Co prawda nie chińskie, a japońskie, ale nieco droższe, bo kosztują 108 euro + 10 euro za rejestrowaną przesyłkę i trzeba się liczyć z ewentualnymi opłatami dodatkowymi. Jest też wyższy model CR-V1, ale cena to aż 290 euro. To co mnie w nich zaciekawiło to ten ich patent WARP -  wygląda to na crossfeed znany np. ze słuchawek Crosszone. Ciekawe są też wtyki 2,5 mm zamiast najpopularniejszych 2-pin lub MMCX.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, SeagaL napisał:

Aha, OK. Bo tak przeczytałem jak pisałeś o tych gniazdach i myślałem, że coś jest nie tak z nimi, że w ogóle poruszacie temat. W porządku, w takim razie pomijam ten aspekt.

A jak Ci się słucha H40? Jakie masz o nich zdanie w porównaniu z resztą słuchawek dokanałowych, które posiadasz?

W zasadzie to jedne z moich podstawowych słuchawek w chwili obecnej - słucham na zmianę  z Ibasso AM05 (dwie różne szkoły) - uważam, że są całkiem niezłymi allrounderami. Jedyne co mi na początku przeszkadzało to ich wielkość - czasami to męczyło ale to bardzo indywidualna cecha - generalnie słuchawki są bardzo wygodne. Do tego stopnia polubiłem ISN, że tak, jak już wcześniej pisałem - zamówiłem nowy model ISN - D02. A jak się pojawi za jakiś czas model H50 (z bardziej dopracowanym dołem np.)  - znowu będę miał cierpienie w portfelu.

34 minuty temu, Hustler napisał:

A takie coś ktoś zna? Co prawda nie chińskie, a japońskie, ale nieco droższe, bo kosztują 108 euro + 10 euro za rejestrowaną przesyłkę i trzeba się liczyć z ewentualnymi opłatami dodatkowymi. Jest też wyższy model CR-V1, ale cena to aż 290 euro. To co mnie w nich zaciekawiło to ten ich patent WARP -  wygląda to na crossfeed znany np. ze słuchawek Crosszone. Ciekawe są też wtyki 2,5 mm zamiast najpopularniejszych 2-pin lub MMCX.

Interesowałem się na wiosnę tymi słuchawkami ale wtedy nie było wysyłki międzynarodowej. Nie wiem, jak teraz. Na jednej z fb grup jest recenzja - po angielsku - dość dokładna - mogę Ci przesłać kopię w pw, albo tutaj. Tylko nie do końca umiem określić wiarygodność recenzenta ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Hustler napisał:

Wklejaj tutaj to może komuś się przyda.

Ok:

"Artio CR-M1 Full Review

I had the privilege to have won their giveaway and receiving a pair directly from Tokyo.

Derived from their flagship CR-V1, yet the differences are mainly housing materials and accessories. Instead of titanium front housing and aluminum center for your housing like the V1, instead are aluminum all around housing. The specs are all the same except dBSPL/mw is one more in the M1 than the flagship, but being I don’t blast music to their limit and mainly listen to comfortable levels for Lon periods of time.

Only thing that isn’t specified is their dynamic driver, only that they are at 10mm, yet the type of material they are made of is unknown. I do know that it is the same dynamic driver used in their flagship set, but for sure have to be made to perform like a loudspeaker regardless of their intriguing technologies included.

Let’s begin on the technologies included:
- W.A.R.P “Wide Area ReProduction” and it’s an acoustic circuit that mixes both L/R channel signals with each other and in opposite ways as well to replicate stereo loudspeaker spacious sound and ambience.
- S.k.I.S. “Six Kilohertz Intercept System” restricts the movement of the air behind the diaphragm in 6 kHz range by suppressing that frequency range
- S.N.A. “Smart Nozzle Adjuster” meant to balance out the sound from left and right ears for more precise sound by fixing an adjustment mechanism inside the nozzle

Build Quality:
As soon as taken out of the box, they felt hefty and very well built. They are a simple construction being two halves assembled into one piece, while maintaining to not cut corners with plastic but remaining being full on aluminum. Comes with a well made OFC spiral 3.5mm cable and many Final Audio type E ear types, which I have been noticing are slowly taking over the audiophile iem scene.

Fit:
This was quite tricky to get a good fit for me. Their fit reminds me of the Blon 03 combined with a sports headphone, being that it has a bump that is to settle on that opening dip near earlobe of the ear. They are meant as specifically only to be over ear fit, but after getting used to they at last fit me. They do also have similar bulky design as the Sennheiser momentum TW for better example.
Lastly I did stick with the tips provided even though I have countless tips like spinfit and others, but want to listen to them as intended with the final type E tips.

Analyzation of Sound:
Being dynamic driver, I gave them 100 hours of burning regardless to those that don’t believe in it. Periodically I was checking on them and noticed differences in the dynamics, especially the low-end getting punchier.

No let’s continue onwards with the CR-M1 sound signature, being they are warm, but not very warm. Starting with the bass, one thing for sure many bass heads would be satisfied. The sub-bass extension has the rumble, but only when the song asks for it. These do in fact have loudspeaker characteristics, with punch and depth. Unfortunately speed and the attack is where it seems to get sluggish and or confused. Don’t think it’s all the time but mainly when you listen to quick/fast paced music.
The mid-bass punch Is nicely layered, without bleeding, and best part to me was that it didn’t have the boosted low–mids I would find in the countless sub $150 iems. Which sit out to me the most was the control definition of the mid-bass, being that you could hear the bass strings being strummed/plucked no matter what was going on in the song and shined through. Sadly the vocals are recessed and seem to be pushed back, many times sounding thin and lacking the fullness, regardless of being male or female.

Unfortunately when it comes to the highs, there isn’t much to talk about because it really disappointed me. They are crisp but seem to be rolled off, being that you can hear the
hi-hats/cymbals yet no depth whatsoever. Timbre sounds like tin-can and unnatural sometimes getting lost in the music. I believe they wanted to play it safe and not have them be bright/sibilant, or could be that the 6k suppression system implementation.

Soundstage, thanks to W.A.R.P, is expansive 3D like. Width is more prominent than the depth, and doesn’t sound like a filter but more truly to loudspeakers stereo sound.

Imaging has incredible detail, layering, and depth especially in the price point. What really stood out the most was how precise it can be. For example with the instruments like cymbals/hi-hats, you can clearly notice if they were positioned wider or more centered in the mix. Only thing is with what I stated earlier about speed being it’s weakness, having slight congestion with fast paced music and if too much is happening."

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W oficjalnym sklepie Moondrop na Ali jest 5 wariantów dostępnych 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qwersik poprosił mnie o kilka zdań o TRI I3, a odpisując zrobił mi się mały elaborat, więc wrzucam tutaj dla potomnych.

 

I3 potrzebują dobrego źródła, zarówno jeśli chodzi o tor, jak i jakość nagrania. Muszą mieć trochę więcej mocy jeśli mają pokazać na co je stać. Z UP4 grają płasko, prawie bez basu, z M6 po balansie już wszystko jest na swoim miejscu. Po raz pierwszy też na nich zauważyłem taką różnicę między Spotify, a Tidal Master czy flac. Grają tak, jakie jest nagranie, pokażą wszystkie braki, a tam gdzie jest dobra realizacja, wiernie to oddadzą.

Po wygrzaniu grają równo i punktem wyjścia w nich jest średnica, która przy odpowiednim prądzie jest bardzo fajna (tego planara trzeba rozruszać), a górę i dół można sobie doszlifować tipsami i kabelkami. Trochę musiałem się pobawić ze sprawdzaniem jednych i drugich, ale udało mi się osiągnąć efekt jaki oczekiwałem. Lubię równe granie, średnicowo - cieplejsze z zaakcentowanym basem.

 

I bas cały czas jest i potrafi zabrzmieć subwooferowo na odpowiednich tipsach/pinkach. Ja preferuję jednak żeby był słyszalny, ale dobrej jakości i żeby nie przeważał nad innymi pasmami - taki też efekt udało mi się uzyskać (tipsy no name z chin i kabelek kinboofi pełna miedź). Góra mogłaby być bardziej rozdzielcza, ale nie jest źle (słabo się znam na wykresach, ale gdzieś tam musi być dołek). Jestem uczulony na wszelkie piki, żyletki i inne sybilanty więc wolę raczej lekko zgaszoną, niż sterylną, chociaż nie lubię kocyka i np. talerze muszą swobodnie wybrzmiewać. Scena całkiem dobra, ze słabszym pozycjonowaniem i obrazowaniem, dźwięk jest trochę zbity (podejrzewam, że potrzeba lepszego kabelka, żeby to poprawić), ale rozłożenie lewo prawo całkiem przyzwoite. Dobra głębia i oddanie planów.

 

Z hybryd które miałem mogę porównać do FH5, ale już prawie rok temu się ich pozbyłem, więc z pamięci: FH5 więcej subbasu, ale braki w midbasie, I3 nie schodzi tak nisko, ale za to pełniejszym basem. Średnica chyba lepsza w I3, bardziej równa bez podbicia i bez spadków na przełomach. Góra po stronie FH5, bardziej rozdzielcza i czysta.

I3 lepiej reaguje na zmiany osprzętu, więc można więcej wyciągnąć pod siebie jeśli ktoś lubi się bawić. Nie są to słuchawki "bezobsługowe", trzeba trochę pokombinować żeby wyciągnąć z nich co najlepsze.

 

Porównania jeszcze przede mną (mam obecnie IMR R1Z, KBear Diamond i Tanchjim Oxygene), więc może w odniesieniu do nich wyłapię więcej różnic i szczegółów.

 

Mimo wielkich kopułek i dużej wagi są wygodne, bardzo dobrze trzymają się w uszach i nieźle izolują (na piankach prawie odcinają od otoczenia) - na tyle, że zastanawiałem się czy nie da się w nich biegać.

 

Generalnie zostawiam je bo mają spory potencjał, a w planach mam kupno na testy trochę tipsów i lepszego kabelka, więc może być jeszcze lepiej.

 

20200903_113346.thumb.jpg.6e6546a23033ac1618ce5d6a1a479cb6.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, cinc napisał:

Zamawiał ktoś Moondrop Blessing 2 ostatnio? Z tego co widzę jest spory problem z dostępnością, a ostatnia sztuka z forum została niedawno sprzątnięta :(

Moje zniknęły w 30 minut. 

Moondrop ma problemy z dostaniem przetworników. Z tego co mówią to preorder jest, bo jakąś partia przetworników się znalazła.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa nowość z driverami Soniona od Shanling się szykuje

 

 

 

 

Edytowane przez requal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności