Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Czego to nie wymyśla.. I rezonans tych różnych rodzajów drewna ma być wychwytywany.. Może dla skrzypiec tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, requal napisał:

Czego to nie wymyśla.. I rezonans tych różnych rodzajów drewna ma być wychwytywany.. Może dla skrzypiec tak.

 

Jeżeli masz problemy ze słucham to pewnie nie wychwycisz różnicy, ale warianty African Padauk i Taiwan Acacia modelu BWD8 grają wyraźnie inaczej. "Twardość" niskich tonów, bliskość średnicy, pozycja wokali są inne. Skoro ich nie masz, to raczej twoje sugestie nie są tu wiele warte. Nie ma co paplać, by tylko paplać...

 

PS. Po co dublujesz wszystkie posty? Jeden wystarczy, by były zauważone.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dublowanie postów wynika raczej z jakiegoś buga forum, a nie zamierzonej akcji kolegi. Nie da się zamieścić dwóch postów jeden pod drugim w krótkim czasie, zostaną scalone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, docentore napisał:

Dublowanie postów wynika raczej z jakiegoś buga forum, a nie zamierzonej akcji kolegi. Nie da się zamieścić dwóch postów jeden pod drugim w krótkim czasie, zostaną scalone.

 

Może się zdarzyć, że kilkukrotnie klikniesz przycisk "dodaj odpowiedź", gdy dane są długo przetwarzane przez opóźnienia serwera. Nie można jednak wykluczyć, że znalazł sposób na obejście funkcji scalania i teraz spamuje po dwa posty, bo wie, że w razie czego może zasłonić się błędami forum :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jedne struga ktoś z wyższej kasty, a tańsze z niższej stąd różnice. Kanały równa się licząc ilość uderzeń dłutka. 

 

Duble to nie moja zasługa tylko forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę, że jedne struga ktoś z wyższej kasty, a tańsze z niższej stąd różnice. Kanały równa się licząc ilość uderzeń dłutka. 
 
Duble to nie moja zasługa tylko forum. 
Ale jako lepszy fachowiec w swojej dziedzinie chciałbyś lepiej zarabiać? Mieć lepsza narzędzia do pracy itd?

Siakalakabum ucichł bialy szum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, requal napisał:

Czego to nie wymyśla.. I rezonans tych różnych rodzajów drewna ma być wychwytywany.. Może dla skrzypiec tak.

Awei miało dwa bliźniacze modele, które różniły się tylko drewnem z kopułek i brzmiały trochę inaczej (i to nie trzeba było się wsłuchiwać). Tyle że często pękały, więc dość szybko zniknęły z rynku.

Więc jak różnica była wychwytywana na tanich chińczykach, to czemu nie tu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Wnikliwie śledzę ten wątek i na wstępie chciałbym Wam bardzo podziękować za wszelkie opinie i rady. Dużo się od Was dowiedziałem i dzięki Wam poczyniłem udane zakupy i poczynię następne - mam nadzieję :D

 

Korzystam aktualnie z KZ ZS10 PRO, ale chciałbym iść trochę poziomów wyżej. Ogólnie słuchawki mi przypasowały, ale jak to w naszym audio świecie - chciało by się posłuchać czegoś lepszego. Od razu powiem, że zupełnie mi nie zależy na żadnym łupaniu, tylko na referencyjnym, naturalnym, wręcz monitorowym graniu. Lubię gdy bas jest naturalny i dynamiczny, nie przesadzony, bez zalewania innych pasm. Stawiam maksymalnie na szczegółowość dźwięku, precyzję przekazu, bardzo ważna jest dla mnie jak największa scena, separacja instrumentów i ich rozmieszczenie, ogólna przestrzeń i powietrze. Chciałbym również, żeby słuchawki były dobrze wysterowane, żeby nie syczało ani nie waliło sybilantami (wiem, że KZ ZS10 PRO znane są z ostrej góry, ale ja trochę sobie je uspokoiłem zmianą kabla i jest w miarę w porządku).

 

Co byście mi polecili z taką charakterystyką dźwięku jak opisałem? Kwota jaka wchodzi w grę to powiedzmy około 500 zł, interesują mnie priorytetowo armatury i hybrydy dynamika z armaturami. Jakiś porządny kabel też dodatkowo sobie dokupię, już poza tą kwotą. Oczywiście bardzo chętnie kupuję u naszych skośnookich friendów, więc jakieś linki mile widzane :D

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, porady i polecenia.

Pozdrawiam Was serdecznie

Edytowane przez SeagaL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.08.2020 o 10:27, SeagaL napisał:

Cześć,

 

Wnikliwie śledzę ten wątek i na wstępie chciałbym Wam bardzo podziękować za wszelkie opinie i rady. Dużo się od Was dowiedziałem i dzięki Wam poczyniłem udane zakupy i poczynię następne - mam nadzieję :D

 

Korzystam aktualnie z KZ ZS10 PRO, ale chciałbym iść trochę poziomów wyżej. Ogólnie słuchawki mi przypasowały, ale jak to w naszym audio świecie - chciało by się posłuchać czegoś lepszego. Od razu powiem, że zupełnie mi nie zależy na żadnym łupaniu, tylko na referencyjnym, naturalnym, wręcz monitorowym graniu. Lubię gdy bas jest naturalny i dynamiczny, nie przesadzony, bez zalewania innych pasm. Stawiam maksymalnie na szczegółowość dźwięku, precyzję przekazu, bardzo ważna jest dla mnie jak największa scena, separacja instrumentów i ich rozmieszczenie, ogólna przestrzeń i powietrze. Chciałbym również, żeby słuchawki były dobrze wysterowane, żeby nie syczało ani nie waliło sybilantami (wiem, że KZ ZS10 PRO znane są z ostrej góry, ale ja trochę sobie je uspokoiłem zmianą kabla i jest w miarę w porządku).

 

Co byście mi polecili z taką charakterystyką dźwięku jak opisałem? Kwota jaka wchodzi w grę to powiedzmy około 500 zł, interesują mnie priorytetowo armatury i hybrydy dynamika z armaturami. Jakiś porządny kabel też dodatkowo sobie dokupię, już poza tą kwotą. Oczywiście bardzo chętnie kupuję u naszych skośnookich friendów, więc jakieś linki mile widzane :D

 

Z góry dziękuję za wszelką pomoc, porady i polecenia.

Pozdrawiam Was serdecznie

W teorii (bazując na recenzjach i wykresach)  BQEYZ Spring 2 lub Moondrop Blessing 2 (320usd). 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, requal napisał:

W teorii (bazując na recenzjach i wykresach)  BQEYZ Spring 2 lub Moondrop Blessing 2 (320usd). 

Dzięki za polecenie. BQEYZ Spring 2 się przyglądałem, rozważam zakup, ale póki co jeszcze się zastanawiam, jakoś do mnie nie przemawiają. A Moondrop Blessing 2 to już zbyt drogie, narazie coś do 500 zł bym potestował.

9 godzin temu, ForeseenQuasar napisał:

Używane Etymotic ER3XR

Dzięki, ale używane słuchawki nie wchodzą w grę, bynajmniej douszne 😉

8 godzin temu, tornvald napisał:

A może używane Massdrop Plus? Jak poszukasz to w zbliżonej cenie znajdziesz.

Wysłane z mojego vivo 1805 przy użyciu Tapatalka
 

Dzięki, ale używanych w ogóle nie biorę pod uwagę.

Edytowane przez SeagaL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SeagaL napisał:

Dzięki za polecenie. BQEYZ Spring 2 się przyglądałem, rozważam zakup, ale póki co jeszcze się zastanawiam, jakoś do mnie nie przemawiają. A Moondrop Blessing 2 to już zbyt drogie, narazie coś do 500 zł bym potestował.

 

To rozważ jeszcze IKKO OH01

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może spasują ci Shanling ME 100 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Jaro54 napisał:

To może spasują ci Shanling ME 100 

Dzięki. A przychodzi Ci do głowy może jakaś hybryda dynamika z armaturami? Z bardzo dużą sceną i wysoką szczegółowością?

 

@Inszy @ryankgb Wy tego towaru sporo przerzuciliście przez swoje ręce (i uszy), bardzo liczę na Wasze zdanie i polecenia. Wyżej jest mój post opisujący dokładnie moje preferencje. Pomożecie z wyborem?

Edytowane przez SeagaL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 500 złotych i z takimi wymaganiami bym mocno rozmyślał o Akoustyx R-110, o ile bas armaturowy nie będzie za chudy. Reszta, która przychodzi mi do głowy, to już trochę większy koszt.

Ewentualnie iBasso IT01s i w miarę potrzeb ograniczyć skraje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Blizniak napisał:

Unique Melody Mest ktoś myśli kupować? Na necie pomału rośnie hype na nowy flavor of the month.


Ktoś pewnie myśli, przy cenie na poziomie 1400 martwych prezydentów może znajdzie się 3 klientów w kraju. Z czasem może więcej.
Przy takiej kasie to osobiście bym brał IER-Z1R.

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Inszy napisał:

Do 500 złotych i z takimi wymaganiami bym mocno rozmyślał o Akoustyx R-110, o ile bas armaturowy nie będzie za chudy. Reszta, która przychodzi mi do głowy, to już trochę większy koszt.

Ewentualnie iBasso IT01s i w miarę potrzeb ograniczyć skraje.

Dzięki. Basu z armatury jeszcze nie było mi dane testować, ale jak to armatura, to zakładam że powinien być precyzyjny i dynamiczny. Ale raczej wolał bym hybrydę jakiegoś dobrego dynamika z armaturami, wtedy jednak ten bas jest cieplejszy i przyjemniejszy. Jak coś tam jeszcze ciekawego Ci przychodzi do głowy, a jest droższe to śmiało, nagnę budżet na potrzeby lepszego dźwięku. Wiesz, jeśli coś mi zagra powalającą sceną ze świetną separacją i szczegółowością to i tysiak się znajdzie ;)

Edytowane przez SeagaL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, taki mały off-top, ale mam pytanie.

Czy ktokolwiek z was słuchał Kinera Freya? 

Są bardzo intrygujące i mam nadzieję, że ktoś miał z nimi do czynienia ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, SeagaL napisał:

Dzięki. Basu z armatury jeszcze nie było mi dane testować, ale jak to armatura, to zakładam że powinien być precyzyjny i dynamiczny. Ale raczej wolał bym hybrydę jakiegoś dobrego dynamika z armaturami, wtedy jednak ten bas jest cieplejszy i przyjemniejszy. Jak coś tam jeszcze ciekawego Ci przychodzi do głowy, a jest droższe to śmiało, nagnę budżet na potrzeby lepszego dźwięku. Wiesz, jeśli coś mi zagra powalającą sceną ze świetną separacją i szczegółowością to i tysiak się znajdzie ;)


Czyli podsumowując :)
Ocieplony bas, raczej hybryda, dobra separacja, scena i holografia? I do okolic 1000zł?

Może:
Shozy&Neo BG, recenzja: https://www.audionervosa.pl/2019/05/shozy-neo-bg-recenzja-jakosc-nie-ilosc.html
Massdrop Plus z Dropa(obecnie 200$ + ship i ew. VATy), opis Spawna: gładkie, neutralne średnie oraz wysokie, mocny pełny bas, super rozdzielczość i trójwymiarowa przestrzeń
 

Ewentualnie:
TinHifi P1, recenzja: https://kropka.audio/test/sluchawki/tinhifi-p1-recenzja/

A jak nie chce Ci się przerzucać masy sprzętu to Fiio FH7 :D 
Za to FH5 to dla mnie granie bardzo specyficzne i nie polecałbym ich nikomu, kto nie podpisze, że jest świadomy praw i obowi... wad i zalet sygnatury W ;) 



Pacz @Spawn, jednak czytamy Twoje wypociny, dawaj wincyj :D 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ForeseenQuasar napisał:


Czyli podsumowując :)
Ocieplony bas, raczej hybryda, dobra separacja, scena i holografia? I do okolic 1000zł?

Może:
Shozy&Neo BG, recenzja: https://www.audionervosa.pl/2019/05/shozy-neo-bg-recenzja-jakosc-nie-ilosc.html
Massdrop Plus z Dropa(obecnie 200$ + ship i ew. VATy), opis Spawna: gładkie, neutralne średnie oraz wysokie, mocny pełny bas, super rozdzielczość i trójwymiarowa przestrzeń
 

Ewentualnie:
TinHifi P1, recenzja: https://kropka.audio/test/sluchawki/tinhifi-p1-recenzja/

A jak nie chce Ci się przerzucać masy sprzętu to Fiio FH7 :D 
Za to FH5 to dla mnie granie bardzo specyficzne i nie polecałbym ich nikomu, kto nie podpisze, że jest świadomy praw i obowi... wad i zalet sygnatury W ;) 



Pacz @Spawn, jednak czytamy Twoje wypociny, dawaj wincyj :D 

Dzięki wielkie, bardzo mi pomogłeś. Wszystkie modele, które wymieniłeś (i praktycznie wszystkie, które polecali koledzy wyżej), mam już w ulubionych, tylko właśnie największy problem to wybrać coś z tej całej listy ;) Ale na coś na pewno się skuszę, jak mi nie podpasuje to najwyżej sprzedam.

 

FiiO FH7 mówisz, że taki wymiatacz?

Mam sentyment do FiiO, potrafią zrobić kapitalny sprzęt, przerzuciłem ich parę DAC'ów, słuchawek żadnych jeszcze nie miałem.

 

Jakby coś jeszcze Ci przyszło to głowy to śmiało, chętnie przyjmę wszelkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, SeagaL napisał:

Jak coś tam jeszcze ciekawego Ci przychodzi do głowy, a jest droższe to śmiało, nagnę budżet na potrzeby lepszego dźwięku. Wiesz, jeśli coś mi zagra powalającą sceną ze świetną separacją i szczegółowością to i tysiak się znajdzie ;)

Ja bym poszedł w ISN H40. Do tysiaka chyba nie słyszałem nic lepszego. U nas w kraju niestety mniej popularne, ale kilka osób na forum ma (albo miało), w tym ja, i bardzo sobie chwali. Generalnie rzecz biorąc, to mając FH7 mocno się musiałem zastanowić, żeby zdecydować które sobie zostawić ;) W dodatku bardzo wygodne.

 

https://www.head-fi.org/showcase/isn-h40.24083/reviews

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności