Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

@xenofont @tybysh ja brałem w SA Audio Store - wysłany 31.07 dojechał 11.08. Z kuponem około 50 zł mnie kosztował.

Dzięki, dobrze wiedzieć. Dotychczas uważałem, że najczęściej nie opłaca się samemu sprowadzać, bo jak ktoś bierze większą ilość i dorzuca coś od siebie, to wychodzi podobnie. Okazuje się, że nie bardzo i trzeba będzie się przerzucić na Ali, tym bardziej, że tak szybko to potrafi przyjść.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, xenofont napisał:

Dzięki, dobrze wiedzieć. Dotychczas uważałem, że najczęściej nie opłaca się samemu sprowadzać, bo jak ktoś bierze większą ilość i dorzuca coś od siebie, to wychodzi podobnie. Okazuje się, że nie bardzo i trzeba będzie się przerzucić na Ali, tym bardziej, że tak szybko to potrafi przyjść.

 

 

Ten zamoy ma przebitkę niezłą...

Edytowane przez ryankgb
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Mr Krzychoo napisał:

Kabelek FAAEAL dojechał - fajny, gruby, żadnych zmian dźwięku na minus nie zanotowałem. Na plus bas się zrobił głębszy, bardziej nasycony. Udany zakup. Dokupię jeszcze taki kabel wersję 2 pin do Moondrop SSR. W dodatku IT00 z tym kablem tak jakoś godniej wyglądają 😉

 

 

U mnie też z Ibasso i robi im bardzo dobrze ;)

IMG_20200509_143308.thumb.jpg.af5c07fc704330eb3819593ed787ec5b.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lord Rayden napisał:

Cisza w temacie Spring 2 ???? Nikt nic nie wie nawet @ryankgb...

 

Totalny brak czasu ostatnio, dlatego nic nie napisałem jeszcze w tym (i nie tylko.. ZSTX, Q70Y, KS2, ZSN Pro X, STM, BL-03 Purple) temacie, ale generalnie Spring 2 są zupełnie inne niż Spring 1. Dwójki dużo jaśniejsze, wokale na przodzie, bas jest spokojniejszy i w mniejszej ilości, jest większa przestrzeń, więcej detali, powietrza, wyższe tony są mocniej zaznaczone. Nie jest to też kwestia kabla bo obu słuchawek słucham na czystej miedzi. Generalnie u mnie zostają obie pary - Spring 1 oraz Spring 2. Jeśli ktoś chce wybrać pomiędzy nimi to jednak polecam zaczekać do tej recki, którą chcę napisać i wtedy zdecydować - nie wiem jednak kiedy to nastąpi, nie mogę nic obiecać póki co :( Zapewniam jednak, że jak się już pojawi to będzie bardzo dokładna :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lord Rayden napisał:

Czyli są ostrzejsze na górze ?

 

Nie do końca. Średnica jest bardziej podbita, wokale są bardziej z przodu, są mocniej zaznaczone i ostrzejsze. Wysokie to tak marginalnie raczej, ale sam wydźwięk i charakterystyka słuchawek jest przeniesiona bardziej w jasną stronę mocy, co nie znaczy, że np. brakuje im basu. Zwyczajnie w porównaniu do 1 są wyraźniej jaśniejsze, przestrzenne, 2 nie są tak zmulone jak 1, są bardziej rześkie. Jednak weź pod uwagę też, że moje 2 nie są jeszcze wygrzane więc kwestia ostrości może zostać zniwelowana w dużym stopniu, a mocno słychać, że te słuchawki z godziny na godzinę łagodnieją i układają się. Z jedynkami było podobnie, tylko charakterystyka dźwięku była inna ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało się ostatnio dzieje, to wrzucę coś interesującego, a praktycznie nieznanego. Phonic IEM to młoda marka z Hongkongu założona przez gitarzystę, która specjalizuje się w produkcji słuchawek dokanałowych z drewna. Dostępne są modele z pojedynczym dynamikiem (BWD8 z membraną 8 mm i BWD9.2 z membraną 9,2 mm) i przetwornikami armaturowymi (NW2, BW2, BW3 i BW4 - od 2 do 4 BA). Każdy z modeli może być zrobiony z kilku gatunków drewna (8 opcji: Taiwan Acacia, Longon, Lychee, African Padauk, Mabiwasa, Bocote, Regas i Macacauba). Więcej na ich stronie WWW.
 
1177584773_Phonic6.thumb.jpg.3a64e41a7df0472caa814eb484e3116e.jpg
 
Najciekawsze IMHO są modele z dynamikami, których brzmienie zmienia się najbardziej w zależności od wybranego drewna. Pisząc krótko: takie ZMF-y, ale w wersji dokanałowej  Firma miesięcznie tworzy tylko 15 sztuk, więc jaram się, że dwa sample BWD8 trafiły do mnie - wersje African Padauk (z lewej) i Taiwan Acacia (oba z premium przewodnikami w środku oraz kablami premium nowej marki Artisans z miedzi OCC). Wyglądają szałowo, więc na razie wrzucę zdjęcia, a o dźwięku osobno napiszę, gdy dobrze się wygrzeją. Na razie dodam, że to przyjemne i naturalne, ale dobrze wyważone granie.
 
316848663_Phonic1.thumb.jpg.80f44fb41d070dbfdf8531185d63ddb9.jpg
1538130924_Phonic2.thumb.jpg.8850bd7426b7d090487ddf10d7cf558f.jpg
60166759_Phonic3.thumb.jpg.14e42d546ac3c88189d41e4df9333322.jpg
1723851795_Phonic4.thumb.jpg.3d1d7c2276f6626cdaead7381d53d4ca.jpg
208438800_Phonic5.thumb.jpg.30550acb653b69892587bc49a943b1e9.jpg
Na temat dźwięku trudno się wypowiedzieć ale wizulanie to one na mnie pozytywnego wrażenia nie robią:)

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, gentillo napisał:

Na temat dźwięku trudno się wypowiedzieć ale wizulanie to one na mnie pozytywnego wrażenia nie robią:)

 

Mi się cholernie podobają, ale każdy ma inny gust :D

 

8 minut temu, Palpatine napisał:

Dziwnie wyglądają, jakby ergonomia była na ostatnim miejscu w tym projekcie. Na plus zasługuje fakt, że są zrobione z naturalnego drewna, bardzo odważna decyzja jeśli chodzi o iemy.

 

Są duże, ale mają długie tulejki. Z moimi małżowinami się dobrze dogadują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Methuselah napisał:

Najciekawsze IMHO są modele z dynamikami, których brzmienie zmienia się najbardziej w zależności od wybranego drewna. Pisząc krótko: takie ZMF-y, ale w wersji dokanałowej :D Firma miesięcznie tworzy tylko 15 sztuk, więc jaram się, że dwa sample BWD8 trafiły do mnie - wersje African Padauk (z lewej) i Taiwan Acacia (oba z premium przewodnikami w środku oraz kablami premium nowej marki Artisans z miedzi OCC). Wyglądają szałowo, więc na razie wrzucę zdjęcia, a o dźwięku osobno napiszę, gdy dobrze się wygrzeją. Na razie dodam, że to przyjemne i naturalne, ale dobrze wyważone granie.

 

Bardzo interesujący i odważny pomysł, zmiana sygnatury po przez wybór innego drewna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, docentore napisał:

JVC, thinksound i kilka innych producentów ma drewniane IEMy.

A nawet Blony.. (wtedy Bosshifi) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, docentore napisał:

JVC, thinksound i kilka innych producentów ma drewniane IEMy.

A nawet Blony.. (wtedy Bosshifi) ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, The Grand Wazoo napisał:

Unitra ma w ofercie słuchawki dokanałowe z drewna model SD-20  za 49,90 :)

 

9 minut temu, docentore napisał:

JVC, thinksound i kilka innych producentów ma drewniane IEMy.

 

Sporo jest "drewnianych", które mają część kopułek z drewna. Od tanich (VJJB, Shozy Zero) po droższe (JVC, DITA). W całości z drewna są specjalne wersje niemieckiego InEar czy jeden z CIEM-ów CTM-a. Phonic to coś jak ta druga kategoria - w całości z drewna. Są ręcznie robione, z wybranych kawałków drewna (konkretne rodzaje). Prawdziwą zabawą jest to, że poszczególne modele grają inaczej w zależności od wybranego drewna i do tego odnosił się @chico99.

 

Takie zdjęcie dostałem z procesu przygotowania:

IMG_9192.jpg

 

Tu ciekawy wywiad, na którym ukazano proces produkcji:

 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego to nie wymyśla.. I rezonans tych różnych rodzajów drewna ma być wychwytywany.. Może dla skrzypiec tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności