Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

KPE to dla mnie dość basowe słuchawki i ich bas był raczej rozlazły. Ten z Diamondów jest bardziej podkreślony w midbasie.  Moondropy są natomiast bardziej realistyczne na średnicy i górze ( tej mają też mniej). Nie wiem, czy Starfield i KXXS nie są na basie złagodzone, może wtedy faktycznie byłyby u mnie nadal. 

Finsch faktycznie lepsze niż KPE jeśli chodzi o technikalia, ale tembr, średnica lepsza w KPE. 

 

Edytowane przez requal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.07.2020 o 21:35, ryankgb napisał:

 

Jedna osoba na forum je już ma, ale opinii nie wyraziła jeszcze :D 

 

he he

Nie mogę się przyzwyczaić do opadającego i odstającego od uszu kabelka...Po niedługim (około 30 godzin) wygrzewaniu, jak dla mnie, jest to dość neutralne i wyważone granie. Wydaje mi się, że muszą jeszcze pograć aby coś konkretnego powiedzieć. 🙄  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iBasso IT00 dojechały, @bigmaras dostarczył :D To taki skok wiary w moim wykonaniu, że będzie lepiej, bo i KB EAR Diamond i Tin T2 Plus mają już nowych właścicieli. Zobaczymy czy udany. Podzielę się wrażeniami oczywiście.

 

IMG-20200728-115957.jpg

 

IMG-20200728-120034.jpg

 

IMG-20200728-120120.jpg

 

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Mr Krzychoo napisał:

iBasso IT00 dojechały,  Podzielę się wrażeniami oczywiście.

 

 

Poczytałem o Twoich upodobaniach w innym wątku, mam wrażenie, że szukamy tego samego. Czekam na wrażenia. A Diamondy fajne są...🙄

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osłuchałem się z Shozy Form1.1, coś mogę o nich powiedzieć
Słuchane na balansie z DX160, posrebrzany kabel yinyoo oraz satin audio chimera 4x (pomiędzy nimi w sumie tu wielkiej różnicy nie słyszałem)

Szczerze, jestem nimi totalnie zachwycony. Zdecydowanie moje granie.

Na stockowym kablu i SE są spore braki w rozdzielczości i holografii, przy balansie wszystko nabiera sensu, choć scena jest wąska. Mimo to wszystko jest ładnie posegregowane i się ze sobą nie zlewa

Basu jest dużo, jest ciut za gładki moim zdaniem, nie jest ani za szybki, ani za wolny. Ot poprawny.

Średnica się nie chowa, jest delikatnie przyciemniona, wygładzenie jest bardzo delikatne. 

Góra ładna, nienatarczywa, nie sybiluje, nie syczy, nie szumi. 
 

Ergonomia
Stock kabel tragiczny. Plącze się, oplot mocno szura. Zausznice spoko, choć dla niektórych mogą być za małe
Same słuchawki są niesamowicie wygodne dla mnie, absolutnie znikają w uszach. Chyba jedyne słuchawki w których mogę leżeć na boku bez dyskomfortu. Tipsy z kompletu bardzo małe, ale mimo to seal jest bezproblemowy. Założenie spinfitów sprawiło, że dźwięk umarł, bas się cofnął, a góra zaczęła sybilować. Pianek z kompletu nie testowałem

Osobiście mogę im dać solidne 8/10, za kabel i wąską scenę po punkciku w dół. 

Z ich powodu sprzedaję swoje springi i satina, aż tak mi się spodobały :D

No i są piękne...

106777046_489362588537714_5148925670449687966_n.jpg

Edytowane przez Stenzo
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, janek patufka napisał:

 

Poczytałem o Twoich upodobaniach w innym wątku, mam wrażenie, że szukamy tego samego. Czekam na wrażenia. A Diamondy fajne są...🙄

Też czekam na wrażenia. Jak wygoda i pierwsze wnioski odsłuchowe. Ostro czy analogowo ? Sucho ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Też czekam na wrażenia. Jak wygoda i pierwsze wnioski odsłuchowe. Ostro czy analogowo ?9 Sucho ?

Póki co, to jest bardzo muzykalnie, tak plastycznie można powiedzieć, wszędzie jest bardzo dobrze. Bas bardzo mi się podoba, bo go słychać i czuć, stanowi tło do reszty, nie dominuje i nie zagłusza (to mi w Diamondach nie pasowało). Góra bez sybilantów, talerze pięknie wybrzmiewają, wokale czyste. Jak na razie przesłuchałem "King for a day, Fool for lifetime" Faith No More i weszło gładko, przyjemnie, aż żal było wyłączać. Jutro prawdziwy test - poleci "Angel Dust". To będzy być albo, nie być...

Generalnie są wygodne, lekkie, jak wpinałem kabel to trochę zatrzeszczały i bałem się że pękły, ale krzywdy żadnej im nie zrobiłem. Ze Spiral Dot układają się wygodnie, nie wypadają (tutaj poległy Tin T2+). Kabel lubi się plątać bo jest cienki, ale docelowo kupię miedziany 4 core FAAEAL i będzie lepiej. 

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.07.2020 o 17:36, Stenzo napisał:

Osłuchałem się z Shozy, coś mogę o nich powiedzieć
 

 

witam, trochę się zamotałem, jakie to są Shozy? z góry dzięki za info ! 🙄 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Stenzo napisał:

O, pominąłem najważniejszy aspekt xD 

To shozy form1.1

Dzięki ! tak  myślałem, przymierzam się do nich od dłuższego czasu..🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do temat IT00 - skok wiary się udał, jest lepiej niż się spodziewałem. Test "Angel Dust" zdany celująco, mega fajnie wybrzmiewają talerze przy mocnym uderzeniu stopy z basem mruczącym w tle, do tego wokal Pattona i gitara Jima Marina. Wypas. "Rage Against the Machine" tak samo dobrze. Driver Flex'u nie stwierdziłem, a ten mnie drażnił w KB Ear Diamond. Obudowa z białego plastiku jest tak ultra lekka i wygodna, że praktycznie nie czuć, że coś w uchu siedzi.

Kabelek z linku poniżej już jedzie (internety mówią że najlepszy jaki można do 20$ znaleźć, identyko kabel jest w BQEYZ Spring 2). Zostajemy razem na dłużej z IT00, a świnka skarbonka będzie zbierać monety na iBasso DX160. Może znowu będą czerwone u @bigmaras, bo wiadomo działają szybciej i grają głośniej.

https://www.aliexpress.com/item/4001136528424.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.2e624c4dD9aAjj

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.07.2020 o 20:48, Mr Krzychoo napisał:

Kabelek z linku poniżej już jedzie (internety mówią że najlepszy jaki można do 20$ znaleźć, identyko kabel jest w BQEYZ Spring 2).

Mam ten kabelek i jest całkiem dobry, ale potrafi popsuć górę. W niektórych utworach talerze brzmią nienaturalnie, dziwie brzęczą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Jot R napisał:

Mam ten kabelek i jest całkiem dobry, ale potrafi popsuć górę. W niektórych utworach talerze brzmią nienaturalnie, dziwie brzęczą.

 

Jeżeli mi nie zagra, to trudno. Na hedfaju z kolei, koleś wrzucał foty IT00 z tym kablem i bardzo chwalił. Pozostaje mi czekać i samemu ocenić. Ten oryginalny bardzo się plącze i chcę go wymienić.

Masz jakiś sprawdzony kabel, który nie zmienia charakterystyki słuchawek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mr Krzychoo napisał:

Masz jakiś sprawdzony kabel, który nie zmienia charakterystyki słuchawek?

Myślę, że każdy w jakimś stopniu wpływają na brzmienie. Z tych co mam najmniejsze zmiany zauważyłem w kabelkach kbeara, do tego też są wygodne. Na codzień używam hybrydy od Jimmiego, ale on wprowadza konkretne zmiany (dla mnie na plus).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Jot R napisał:

Myślę, że każdy w jakimś stopniu wpływają na brzmienie. Z tych co mam najmniejsze zmiany zauważyłem w kabelkach kbeara, do tego też są wygodne. Na codzień używam hybrydy od Jimmiego, ale on wprowadza konkretne zmiany (dla mnie na plus).

 

Rozpatrywałem jeszcze ten kabel:

https://www.aliexpress.com/item/4001244591805.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.465525a3TfTrWy&algo_pvid=13bded43-4fa4-4357-bd9c-a27ddad0b233&algo_expid=13bded43-4fa4-4357-bd9c-a27ddad0b233-0&btsid=0b0a119a15964778085037598e2604&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Wygląda na tak samo elastyczny i miękki jak ten dołączony do Diamondów, ale to nowość, nikt go jeszcze nie sprawdził. Poczekam na jakieś opinie i jeśli cena się sensowna zrobi na 11.11, to zastanowię się nad kupnem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Mr Krzychoo napisał:

Rozpatrywałem jeszcze ten kabel:

https://www.aliexpress.com/item/4001244591805.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.465525a3TfTrWy&algo_pvid=13bded43-4fa4-4357-bd9c-a27ddad0b233&algo_expid=13bded43-4fa4-4357-bd9c-a27ddad0b233-0&btsid=0b0a119a15964778085037598e2604&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_

Wygląda na tak samo elastyczny i miękki jak ten dołączony do Diamondów, ale to nowość, nikt go jeszcze nie sprawdził. Poczekam na jakieś opinie i jeśli cena się sensowna zrobi na 11.11, to zastanowię się nad kupnem.

Wygląda fajnie i znając kable kbeara będzie wygodny. Gdybym szukał teraz chińskiego kabelka, to też bym się nad nim zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Jot R napisał:

Wygląda fajnie i znając kable kbeara będzie wygodny. Gdybym szukał teraz chińskiego kabelka, to też bym się nad nim zastanawiał.

 

Tak czy inaczej na razie czekam na ten od FAAEAL, a po wakacjach pewnie pomyślę nad kupnem iBasso DX160. Wtedy kabel jak będę kupował to już z wtykiem 4,4 mm. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Stenzo napisał:

Ja tam kabel kbeara zamówiłem raz, przyszedł niesprawny, kontakt z producentem zerowy. Chociaż, gdy działał to był bardzo fajny jakościowo. 

Ciekawe - jedyny niesprawny kabel, jaki do mnie przyszedł to ... KBear :D Kazali nagrać filmik. Nagrałem, wysłałem. Kazali nagrać drugi, odpisałem, żeby sp.....li , czy coś w tym stylu. Ale kasę oddali ;) 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelek FAAEAL dojechał - fajny, gruby, żadnych zmian dźwięku na minus nie zanotowałem. Na plus bas się zrobił głębszy, bardziej nasycony. Udany zakup. Dokupię jeszcze taki kabel wersję 2 pin do Moondrop SSR. W dodatku IT00 z tym kablem tak jakoś godniej wyglądają 😉

 

IMG-20200811-114405.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, tybysh napisał:

@Mr Krzychoo Mam taki sam kabel do swoich smabatów i również polecam, wydaje mi się, że jest trochę zbyt masywny ale ogólne wrażenia bdb. 

To świetny kabel jest. Ja stosuję w wersji 2pin do Shuer EJ07 i jestem bardzo pozytywnie zaskoczony. Okazał się lepszy nawet od firmowego kabla, który miał być z o wiele lepszej miedzi strasznie jednak denerwował swoim materiałowym oplotem.

 

Ale ja nie sprowadzałem tylko kupiłem u kolegi na Allegro. 

W opisie nie ma nazwy FAAEAL ale to to samo:

https://allegro.pl/oferta/czysta-miedz-5n-zbalansowany-2-5-mmcx-shure-fiio-9116844603

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności