Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli najrozsądniej poprosić ich o to, żeby wysłali to nie ekspresem tylko standardem?

 

Jak to wtedy działa? To jest ta sama forma wysyłki co Aliexpress standard shipping? (w sensie czy na końcu przywozi to pocztex?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aliexpress Standard Shipping. Leci to do Liege a z Liege idzie jako przesyłka wewnątrz unijna 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.06.2020 o 11:52, FranticPhil napisał:

Czyli najrozsądniej poprosić ich o to, żeby wysłali to nie ekspresem tylko standardem?

 

Jak to wtedy działa? To jest ta sama forma wysyłki co Aliexpress standard shipping? (w sensie czy na końcu przywozi to pocztex?)

Teoretycznie tak. Ja dostałem 2 paczki z Linsoul DHLem, obie miały zadeklarowaną niższą wartość - 25$ bodajże, przeszły bez problemu, żadnych papierów nie wymagano. Generalnie to DHLem mam najlepszy rekord jeśli chodzi o unikanie płacenia. FedeXem dostałem słuchawki z Penona ostatnio, zadeklarowana wartość 60$ - 86zł opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak. Ja dostałem 2 paczki z Linsoul DHLem, obie miały zadeklarowaną niższą wartość - 25$ bodajże, przeszły bez problemu, żadnych papierów nie wymagano. Generalnie to DHLem mam najlepszy rekord jeśli chodzi o unikanie płacenia. FedeXem dostałem słuchawki z Penona ostatnio, zadeklarowana wartość 60$ - 86zł opłat.

A DHL nie sprawdzał zawartości?
Nie sprawdzali kosztów wysyłki?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś jest zainteresowany kupnem Spring 2 to można je teraz wyrwać za około 136$. Sklep BQEYZ Official Store na Ali z ceną 169$, 20$ zniżki z kuponem sprzedawcy daje nam 149$, do tego jest kupon 10$ na całe Ali na określone kwoty z gry, którą udostępnili (lub jakiś kupon dostępny w internecie, można zerknąć na pepper.pl wpisując "Aliexpress") - robi nam to 139$. Do tego jeśli ktoś ma monety na Ali (Coins) to mi wbiło 3$ zniżki z nich. Oczywiście wchodzić i kupować przez aplikację na telefonie jak zawsze bo jest taniej. Tym sposobem ze 169$ robi się 136$ co jest kwotą niewiele większą od Spring 1 po kodzie rabatowym ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, FranticPhil napisał:


A DHL nie sprawdzał zawartości?
Nie sprawdzali kosztów wysyłki?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Nie, rzadko ktokolwiek otwiera paczki, mi żadnej nigdy nie otwierali.
Sprzętów się raczej nie sprawdza i albo przewoźnik kieruje się zadeklarowaną wartością na paczce przez wysyłającego, albo proszą Cię o fakturę bądź dowód zapłaty, np z PayPala. Nikt raczej nie otwiera paczek i szuka ceny słuchawek w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Stenzo napisał:

Z racji zakupoholizmu poczyniłem zamówienie na Shozy Form1.1

Zobaczymy czy to takie dobre jak mówią

https://www.google.pl/amp/s/www.dobreprogramy.pl/amp/kordaal/Shozy-Form--sluchawki-z-berylowym-przetwornikiem,104518.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Stenzo napisał:

Czytałem, czytałem też head-fi. Mają być za +/- 3 tygodnie u mnie

Może i dobrze... W sumie bardziej podpasowały mi Blon BL 05 ale moje uszy mają indywidualne podejście do dokanałówek. Seala i wygody.

 

Czemu nie wersja 1.4 ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Pierwszą rzeczą, którą musisz robić, to zmienić tipsy. Te oryginalne są za małe. 

Mam pianki dekoni i spinfity, więc raczej da radę ;)
Ostatnio tipsów z zestawu używałem mając RHA, więc ze dwa lata temu jakoś

Edytowane przez Stenzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, ryankgb napisał:

Jak ktoś jest zainteresowany kupnem Spring 2 to można je teraz wyrwać za około 136$. Sklep BQEYZ Official Store na Ali z ceną 169$, 20$ zniżki z kuponem sprzedawcy daje nam 149$, do tego jest kupon 10$ na całe Ali na określone kwoty z gry, którą udostępnili (lub jakiś kupon dostępny w internecie, można zerknąć na pepper.pl wpisując "Aliexpress") - robi nam to 139$. Do tego jeśli ktoś ma monety na Ali (Coins) to mi wbiło 3$ zniżki z nich. Oczywiście wchodzić i kupować przez aplikację na telefonie jak zawsze bo jest taniej. Tym sposobem ze 169$ robi się 136$ co jest kwotą niewiele większą od Spring 1 po kodzie rabatowym ;)

 

Tak z ciekawości - zamówiłeś Spring 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Tak z ciekawości - zamówiłeś Spring 2?

 

Jeszcze nie bo mam trochę wydatków, ale raczej zanim się skończą promocje na Aliexpress zamawiam bo w tej cenie mocno kusi.. 

No i ktoś musi porównać bezpośrednio Spring 1 do Spring 2 :D 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, ryankgb napisał:

 

Jeszcze nie bo mam trochę wydatków, ale raczej zanim się skończą promocje na Aliexpress zamawiam bo w tej cenie mocno kusi.. 

No i ktoś musi porównać bezpośrednio Spring 1 do Spring 2 :D 

 

No właśnie, ktoś musi ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Może i dobrze... W sumie bardziej podpasowały mi Blon BL 05 ale moje uszy mają indywidualne podejście do dokanałówek. Seala i wygody.

 

Czemu nie wersja 1.4 ?

3 razy droższa cena nie usprawiedliwiona lepszym dźwiękiem. Brzmią podobno w 95% tak samo, ten sam dynami, wykresy FR się prawie pokrywają.

15 godzin temu, Stenzo napisał:

Z racji zakupoholizmu poczyniłem zamówienie na Shozy Form1.1

Zobaczymy czy to takie dobre jak mówią


Mi się podobały, fajne granie jak za tyle $, miło zrobiony bas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczki wysyłane przez AliExpress Standard Shipping przychodzą z Chin do Liege i stamtąd już Pocztą Polską przychodzą do nas. Czy taka procedura, czyli paczki niejako wewnątrz UE, pozwala uniknąć podatków? Kuszą mnie Spring 2, ale przy ich cenie samych dodatkowych opłat miałbym około 150 zł jeśli celnicy łapę położą na paczce. Macie jakieś doświadczenia na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paczki wysyłane przez AliExpress Standard Shipping przychodzą z Chin do Liege i stamtąd już Pocztą Polską przychodzą do nas. Czy taka procedura, czyli paczki niejako wewnątrz UE, pozwala uniknąć podatków? Kuszą mnie Spring 2, ale przy ich cenie samych dodatkowych opłat miałbym około 150 zł jeśli celnicy łapę położą na paczce. Macie jakieś doświadczenia na ten temat?

To jest loteria.
Ilość paczek które są w urzędzie idą w tysiącach więc nie ma szans na sprawdzenie wszystkich.
Najlepiej poprosić sprzedającego o wpisanie przyjemniejszych kwot i zapisu że jest to gift (no wygrana w konkursie).
A potem trzymać kciuki..

Miałem kiedyś sytuację że UC kazał mi podać zawartość przesyłki i wartość. Podałem wszystkie dane, zapłaciłem cło VAT i opłaty manipulacyjne. Otwieram paczkę a w paczce zupełnie co innego - sprzedający z AliExpress się pomylił... Cła vatu i reszty nie odzyskałem mimo długiej walki z UC :(

Straciłem dużo czasu, nerwów i pieniędzy.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, FranticPhil napisał:


To jest loteria.
Ilość paczek które są w urzędzie idą w tysiącach więc nie ma szans na sprawdzenie wszystkich.
Najlepiej poprosić sprzedającego o wpisanie przyjemniejszych kwot i zapisu że jest to gift (no wygrana w konkursie).
A potem trzymać kciuki..

Miałem kiedyś sytuację że UC kazał mi podać zawartość przesyłki i wartość. Podałem wszystkie dane, zapłaciłem cło VAT i opłaty manipulacyjne. Otwieram paczkę a w paczce zupełnie co innego - sprzedający z AliExpress się pomylił... Cła vatu i reszty nie odzyskałem mimo długiej walki z UC :(

Straciłem dużo czasu, nerwów i pieniędzy.


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Maj Friendy z Chin zawsze zaniżają wartość, z reguły wpisują 10$, bo orientują się jakie są opłaty dodatkowe. Ja zapłaciłem cło za Shanling Q1, więc tak z rezerwą do tego podchodzę. Ale np. za maszynkę do tatuażu czy Kbear Diamond o podobnej wartości już nie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z mojego doświadczenia, to oni bardziej patrzą na wagę. Zamawiałem kilka droższych rzeczy i przyszły bez problemu, ale kiedyś mi zatrzymali powerbanka za 10$ (na szczęście nie policzyli VAT-u mimo że wysłałem  im screeny z aukcji i przelewu). I podobno też zależy przez który UC przechodzi bo na niektórych są nadgorliwcy.

A od nowego roku i tak podobno wszystkie przesyłki do UE mają być clone i Vat-owane z automatu więc skończy się eldorado.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności