Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, Palpatine napisał:

@tommir minęliśmy się o kilka miesięcy. A jeszcze pytałem chyba w styczniu i lutym czy chcesz sprzedać Andro.

Jeszcze raz dziękuję za możliwość ich odsłuchu rok temu, poniekąd dzięki Tobie znalazłem brzmienie, które mnie urzekło i jest ze mną do do tej chwili ;)

Zgadza się. Wtedy jeszcze nic nie wskazywało na taką możliwość.. :)

Edytowane przez tommir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, przemierzając internety wybrałem sobie 3 pary, które chciałbym sprawdzić. Ze względu na sypanie się moich słuchawek.
Jednak dzisiaj na jednym ze sklepów znalazłem Rhapsodio Orla oraz Iris w ciekawej cenie,
jednak są to słuchawki, o których nie ma zbyt dużo informacji dlatego chciałbym poznać
wasze zdanie co do nich oraz mojej kompozycji.

Muzyka elektroniczna, uwielbiam wokal i detale, bass aby jakiś był 😜
Słuchawki, które wybrałem: Tin P1, Ikko OH10, Moondrop Starfield (góra, bass ze świetną resztą, neutralne
kolejno ze wszystkich recenzji)
Cena do tych 800-900zł.
Źródło PC/ telefon, z czasem pewnie jakieś zabawy z DAC, zmianą okablowania mogą się zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Qwersik napisał:

Cześć, przemierzając internety wybrałem sobie 3 pary, które chciałbym sprawdzić. Ze względu na sypanie się moich słuchawek.
Jednak dzisiaj na jednym ze sklepów znalazłem Rhapsodio Orla oraz Iris w ciekawej cenie,
jednak są to słuchawki, o których nie ma zbyt dużo informacji dlatego chciałbym poznać
wasze zdanie co do nich oraz mojej kompozycji.

Muzyka elektroniczna, uwielbiam wokal i detale, bass aby jakiś był 😜
Słuchawki, które wybrałem: Tin P1, Ikko OH10, Moondrop Starfield (góra, bass ze świetną resztą, neutralne
kolejno ze wszystkich recenzji)
Cena do tych 800-900zł.
Źródło PC/ telefon, z czasem pewnie jakieś zabawy z DAC, zmianą okablowania mogą się zacząć.

 

Jakbyś chciał wiedzieć więcej o Starfieldzie, to się odezwij na priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Qwersik napisał:

Muzyka elektroniczna, uwielbiam wokal i detale, bass aby jakiś był 😜
Słuchawki, które wybrałem: Tin P1, Ikko OH10, Moondrop Starfield (góra, bass ze świetną resztą, neutralne
kolejno ze wszystkich recenzji)

P1 są chude na dole (bardzo chude, dla mnie wręcz karykaturalnie), do tego to planary lubiące moc. Z telefonu będzie słabo, odradzam. OH10 przyjemne - wygodne, całkiem niezła ilość detalu, takie trochę miękkie i mało agresywne brzmienie - może się podobać, jeżeli ktoś ma takie preferencje. Starfield niestety nie znam. 

Z tym "bass aby jakiś był", to musisz doprecyzować, bo to ważny element i lepiej, żebyś wiedział czego chcesz, bo dostaniesz to, czego nie chcesz ;) Skoro słuchasz głównie elektroniki, to zakładam, że musi uderzać na tyle mocno, żeby rytm był wybijany odpowiednio? ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, komeko napisał:

Ja też chętnie posłucham o Moondropach, bo mam je w planach...

 

Starfieldy są bardzo, ale to bardzo równe, neutralne, może czasem aż za bardzo, ale jeżeli ktoś szuka takiego brzmienia, to trafiony zatopiony. Dodatkowo na praktycznie każdym sprzęcie - od DAPa do stacjonarnego toru grają dość podobnie, czyli j.w. Są świetnie wykonane: to malowanie mi się bardzo podoba, metal, czy tam aluminium, jest w miarę lekkie i fajnie leży w uchu. Za to kabel jest do dupy - cienki, plątliwy i jakiś taki niepoważny... Komfort jest ogólnie niezły, ale mają specyficzny kształt tulejki, która idzie bardziej do tyłu, niż w innych słuchawkach. przez co ja np muszę je odginać z muszli ucha i trochę wystają. Mi to nie do końca podpasowało, więc sprzedaję ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Najner napisał:

Skoro słuchasz głównie elektroniki, to zakładam, że musi uderzać na tyle mocno, żeby rytm był wybijany odpowiednio? ;)


Dokładnie, może też zapomniałem jak to jest gdy praktycznie go nie ma. ATH TAD-400 były cudownie wygodne
jednak basu w nich nie zaznałem, więc szybko znikły. 
Przeczesując internet i stronę głównie o P1, ludzie oczywiście dobierali ciepłe źródła oraz nakładali taśmę na kopułki + pianki aby uzyskać
jak najwięcej basu :D 

Rhapsodio Orla również kusi, może znajdzie się jakiś użytkownik?

Z miłą chęcią bym pobył chwilę ze wszystkimi z nich. Czekałem do dziś z myślą, że pojawią się jakieś kody na sklepach, jednak w tych, które posiadają wymienione przeze mnie bez zmian.

Edytowane przez Qwersik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Dokładnie, może też zapomniałem jak to jest gdy praktycznie go nie ma. ATH TAD-400 były cudownie wygodne
jednak basu w nich nie zaznałem, więc szybko znikły. 
Przeczesując internet i stronę głównie o P1, ludzie oczywiście dobierali ciepłe źródła oraz nakładali taśmę na kopułki + pianki aby uzyskać
jak najwięcej basu  
Rhapsodio Orla również kusi, może znajdzie się jakiś użytkownik?
Z miłą chęcią bym pobył chwilę ze wszystkimi z nich. Czekałem do dziś z myślą, że pojawią się jakieś kody na sklepach, jednak w tych, które posiadają wymienione przeze mnie bez zmian.
Orla to sam dynamik, i jak na pojedynczy driver gra naprawdę fajnie jednak wątpię żeby spełnił Twoje wymagania, scena jest dość szeroka ale rozdzielczością jak na te czasy nie grzeszy, zainteresuj się Fiio FH5 bas i subbas naprawdę dobrej jakości, granie w stylu W tylko nie kupuj w ciemno te IEMy trzeba odsłuchać żeby sprawdzic czy nie mamy problemu z sealem ze względu na krótszą tulejkę

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Inszy napisał:

W droższych? Oriolus Mellianus.

pierwsze co do głowy przychodzą, tyle. Cena nie ważna, czy 100pln, czy 5 000pln. 
edit:
łoł, ale w sumie $2,399.00 to abstrakcja... To może do 1000pln.

Edytowane przez czaps
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę więcej niż tysiąc, ale na iBasso AM05 dobrze mi się słucha muzyki klasycznej, choć ja głównie celuję w koncerty skrzypcowe, więc nieco jaśniejsze granie świetnie się sprawdza 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Fedex dolicza opłaty celne? Penon wysłał mi Blessing2 przez FedEx, ci nie potrafią ogarnąć transportu po Europie (paczka z Kolonii do Wawy jedzie transportem drogowym) i jeszcze chłop mi przez telefon mówi o dopłacie.
Qfa, tipsy z Japonii DHLem dostałem w 3 dni, FedEx przez 2 tygodnie będzie wozić na pace moje słuchawki po Europie.

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Fedex dolicza opłaty celne? Penon wysłał mi Blessing2 przez FedEx, ci nie potrafią ogarnąć transportu po Europie (paczka z Kolonii do Wawy jedzie transportem drogowym) i jeszcze chłop mi przez telefon mówi o dopłacie.
Qfa, tipsy z Japonii DHLem dostałem w 3 dni, FedEx przez 2 tygodnie będzie wozić na pace moje słuchawki po Europie.
U mnie fedex niestety zawsze doliczał opłaty przy zamówieniu czegokolwiek z zagranicy

Wysłane z mojego LG-H930 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, docentore napisał:

Qfa, tipsy z Japonii DHLem dostałem w 3 dni, FedEx przez 2 tygodnie będzie wozić na pace moje słuchawki po Europie.

Ja miałem odwrotnie - banda nieudaczników z DHL nie chciała mi wydać paczki, ponieważ Chińczyk zaznaczył, że wysyłka jest darmowa. Dla DHL nie może być darmowa i musisz ściemniać na jakieś absurdalne sposoby. Dzięki temu sprzęt od Hiby zamiast w dwa tygodnie dotarł do mnie po miesiącu, oczywiście doliczając wszystkie możliwe opłaty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, docentore napisał:

Czy Fedex dolicza opłaty celne? Penon wysłał mi Blessing2 przez FedEx, ci nie potrafią ogarnąć transportu po Europie (paczka z Kolonii do Wawy jedzie transportem drogowym) i jeszcze chłop mi przez telefon mówi o dopłacie.
Qfa, tipsy z Japonii DHLem dostałem w 3 dni, FedEx przez 2 tygodnie będzie wozić na pace moje słuchawki po Europie.

320$ na aliexpress nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Beh0lder napisał:

Fedex z USA - dostałem oficjalnego maila z formularzem spowiedzi zawartości i wartości paczki, opłaty płatne przy odbiorze.

Widocznie u nich to z każdej przesyłki zedrą każdego złocisza jeżeli jest taka możliwość. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, docentore napisał:


Co jest niezłego? Cena czy słuchawki?

 

Kupowałem w Penonie.

Słuchawki i cena. :)) Penon to spoko sklep ale nie kupowałem z niego. Czekam na większe gabaryty słuchawek więc pewnie za jakiś czas wstawię jakieś fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, marco-polo napisał:

Słuchawki i cena. :)) Penon to spoko sklep ale nie kupowałem z niego. Czekam na większe gabaryty słuchawek więc pewnie za jakiś czas wstawię jakieś fotki.

W tym sensie ;) Nie jest to najdroższa para kupowana w Chinach, ale te akurat są warte ceny. Zobaczymy, pewnie z vatem wyjdzie ponad 400$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, docentore napisał:

W tym sensie ;) Nie jest to najdroższa para kupowana w Chinach, ale te akurat są warte ceny. Zobaczymy, pewnie z vatem wyjdzie ponad 400$

Widziałem droższe Kinera czy tego samego producenta co zamówiłeś też droższe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności