Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czekam na pierwsze recki Shanlinga ME700

Tez czekam na recke. Poprzednie bardzo mi się podobały, niby na pierwszy rzut ucha nie w moim guście, ale na dłuższa metę bardzo przyjemne. Czekam na jakieś doki które wygryza Andro ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Jaro54 napisał:

w porównaniu z ME500 PE - cena spora. Prawie jak za używane Andromedy. No i ten kształt... w porównaniu z 500tkami jak dla mnie mniej przyjazny. Trudno raczej sięgnąć po nie w ciemno bez odsłuchu. W sensie nie SQ tylko ergonomii.

Shanling jak to w modelach poprzednich oszczędza na kablach, nie dając odrębnego balansu tylko przejściówki.

 

Liczyłem na cenę góra 1700 zl..

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Tez czekam na recke. Poprzednie bardzo mi się podobały, niby na pierwszy rzut ucha nie w moim guście, ale na dłuższa metę bardzo przyjemne. Czekam na jakieś doki które wygryza Andro default_wink.png
EE Zeus, zapytaj choćby @mykupyku

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IT04 są lepsze technicznie, ale H40 lepiej mi grają elektronikę i rocka, a to główne gatunki, których słucham ;) Ibasso są szybsze i bardziej detaliczne, szczególnie na średnicy i sopranach. ISN bardziej akcentują dół, który uderza mocniej i dłużej wygasa - przyjemniej mruczy elektronikę i ambienty ;) H40 grają pełniej, rysują większe bryły, grają trochę bliżej głowy. It04 ciut szerzej, ale H40 głębiej. Po lekkim podbiciu dołu IT04 podobają mi się bardziej niż H40, więc bym je sobie zostawił, gdyby nie to, że mam małe małżowiny i IT04 po dwóch godzinach zaczynają mnie uwierać, bo mają większe kopułki. Obie pary bardzo dobre, obie różne ;)

Edytowane przez Najner
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Najner napisał:

IT04 są lepsze technicznie, ale H40 lepiej mi grają elektronikę i rocka, a to główne gatunki, których słucham ;) Wrzucę coś więcej na ich temat trochę później.

Super. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Najner napisał:

 IT04 po dwóch godzinach zaczynają mnie uwierać, bo mają większe kopułki. 

H40 też malutkie nie są - z moich wszystkich doków, to jedyne, które przy dłuższym odsłuchu dają mi się we znaki i czasami muszę je wyjąć na chwilę lub poprawić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nazar70 napisał:

H40 też malutkie nie są - z moich wszystkich doków, to jedyne, które przy dłuższym odsłuchu dają mi się we znaki i czasami muszę je wyjąć na chwilę lub poprawić ;)

Fakt, nie są, ale mi w uchu leżą jednak lepiej. Myślę, że wszystko zależy od anatomii ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Najner napisał:

IT04 są lepsze technicznie, ale H40 lepiej mi grają elektronikę i rocka, a to główne gatunki, których słucham ;) Ibasso są szybsze i bardziej detaliczne, szczególnie na średnicy i sopranach. ISN bardziej akcentują dół, który uderza mocniej i dłużej wygasa - przyjemniej mruczy elektronikę i ambienty ;) H40 grają pełniej, rysują większe bryły, grają trochę bliżej głowy. It04 ciut szerzej, ale H40 głębiej. Po lekkim podbiciu dołu IT04 podobają mi się bardziej niż H40, więc bym je sobie zostawił, gdyby nie to, że mam małe małżowiny i IT04 po dwóch godzinach zaczynają mnie uwierać, bo mają większe kopułki. Obie pary bardzo dobre, obie różne ;)


Miałeś do czynienia z IT03? Jeśli tak, to jak się plasują w tym wszystkim?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było z nowościami, to wrzucę na start o dwóch ciekawostkach z Azji.

 

Audiosense AQ3 - hybryda 1DD+2BA z dość zaskakującym strojeniem jak na hybrydy z Azji. Dobrze kontrolowany bas, wyraźnie wysunięta średnica (szczególnie żeńskie wokale), spokojna góra. Wykonanie jak w T800, a więc bardzo dobre. Zestaw też prezentuje się schludnie. Więcej w przyszłości.

 

AQ3 #1.jpg

 

Drugą jest model Coastaudio z 1DD+4BA, ale nie wiem czy ma już określona nazwę sprzedażową :D Firma mało znana, ale ich budżetowy model Nebulae (1DD+1BA) prezentuje się naprawdę dobrze, więc postanowiłem sprawdzić też coś z wyższej półki (chyba 500 USD) zespołu z HK. Nie wiem tylko, jaki jest stockowy kabel (podobno jakieś SPC) i jak z nim grają, ponieważ swoje dostałem z CM Cable Dark (z uziemieniem) i nowymi hybrydami. Standardowo będą pewnie ze złączem 2-pinowym, ale poprosiłem o MMCX.

 

CA41.jpg

 

CA4+1 w konfiguracji, którą sprawdzałem, mogą być bardzo interesująca lekka V-ka dla fanów rocka, ale radzą sobie dobrze w metalu czy EDM. Przede wszystkim funowe, ale pozostają naturalno-neutralne tonalnie. Bas jest dość zwarty i "punchy" (szybki jak na DD), schodzi nisko i jest dobrze kontrolowany (bez mocnego podbicia). Żeńskie wokale i wyższa średnica wysunięte, czyste, brzmią naturalnie i potrafią przykuwać uwagę. Męskie klarowne i również naturalne. Góra dość spokojna i gładka, ale nie została pozbawiona blasku. Rozciągnięcie jest ok. Scena o przyzwoitej szerokości, dobrej głębi. Nie jest to najbardziej napowietrzona prezentacja jaką słyszałem, ale nigdy nie ma ścisku. Tło z nowym Darkiem jest bardzo ciemne. W dobrej cenie będzie to ciekawa opcja na rynku.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://www.aliexpress.com/item/4000368531444.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.cdfe1dc9vmyxo4&algo_pvid=89756230-f625-452f-b10d-ae92f55cca9f&algo_expid=89756230-f625-452f-b10d-ae92f55cca9f-4&btsid=0ab6d70515898263063458394e355f&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_,searchweb201603_ planary Hifiman HE-400i w cenie tekastarów 200$. Piszą że mogą obniżyć cenę żebyś nie płacił dużego podatku.

Ogólnie zastanawiam się czy w Polsce jest jakiś sklep ze słuchawkami który wysyła za granicę produkty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
2 godziny temu, Najner napisał:

Andro w komisie, co je wygryzło? ;)

Ha, wyłapałeś ;)  To nie do końca tak, że coś je wygryzło. Wpłynął natomiast na to zakup Khanów. Posłuchałem co tam się wyprawia na średnicy i na górze i doszedłem do wniosku, że to jednak lepsze od grania v-ką. Postanowiłem poszukać czegoś innego. Przez chwilę zastanawiałem się nad zostawieniem, ale budżet nadwątlony trochę

Wybrałem coś nieoczywistego, socjalistycznego ;) Pochwalę się jak dotrze.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, wyłapałeś   To nie do końca tak, że coś je wygryzło. Wpłynął natomiast na to zakup Khanów. Posłuchałem co tam się wyprawia na średnicy i na górze i doszedłem do wniosku, że to jednak lepsze od grania v-ką. Postanowiłem poszukać czegoś innego. Przez chwilę zastanawiałem się nad zostawieniem, ale budżet nadwątlony trochę
Wybrałem coś nieoczywistego, socjalistycznego Pochwalę się jak dotrze.
Ciem?

Jak masz khany to zobacz zeusy ;p

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2020 o 07:59, tommir napisał:


Tez czekam na recke. Poprzednie bardzo mi się podobały, niby na pierwszy rzut ucha nie w moim guście, ale na dłuższa metę bardzo przyjemne. Czekam na jakieś doki które wygryza Andro ;)

No i kto wygryzł Andro, legendę tego forum, z podium i rzucił do komisu (gdzie płacz i brzęk monet) ? A...sorry już widzę - na razie IEM Secret :)

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności