Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za podpowiedź. Tak zrobię. Nie sądzę jednak żeby miał je przed majem 2020 (chyba że już zamówił i kontener jest gdzieś w połowie drogi do EU). 
Wg allegro ma jeszcze 42szt na stanie :)

pisane przez Tapatalk mobilnie, przepraszam za literówki itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.03.2020 o 09:32, requal napisał:

Może najlepsze to za dużo powiedziane, mam na myśli lineup CA: Andro, Solaris, Vega, U12t, Lineup EE, Fiio FH7, DK3001 Pro, OH500, Shure SE846.

Nie spędzają mi snu z powiek, jedyne, które bym faktycznie chciał to U12t. 

 

Nowy 1 DD od ISN, zapowiadany jako killer w swoim przedziale ~~

https://penonaudio.com/isn-audio-d10.html

Capture+_2020-03-22-11-25-13.png

Są już ich pierwsze pozytywne opinie na Head-fi. W tej cenie to może być hit. To mogą być fajne słuchawki do telefonu, gdy się nie chce zabierać DAP-a. Ja polecam ich ISN H40. Dla mnie to zakup roku. Wymiatają ze srebrnym kabelkiem po balansie na systemie mango DX220. FH7 słucham tylko gdy na adndku odpalam Tidala. DX220 na andku  gra cieplej i zgrywa się świetnie z FH7. Za to gra z plików to już tylko mango i H40. Naturalność, precyzja, niesamowity kop basu, duża trójwymiarowa scena, głębia. Świetnie leżą w uszach i są dla mnie wygodniejsze od FH7. Mój rozmiar tipsów to S. FH7 najlepiej grają mi z CP145. Za to H40 ze spiral dot. Penon zrobił świetne słuchawki. Łatwo je napędzić i zagrają dobrze nawet ze smartfona, ale pełnię możliwości pokazują dopiero w odpowiedniej konfiguracji i wtedy jest spora różnica na plus. Od razu z pudełka mają za dużo basu, ale odpowiednie wygrzanie i pięknie się układają. Podobno Penon pracuje już nad H50.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, tomanio1 napisał:

Są już ich pierwsze pozytywne opinie na Head-fi. W tej cenie to może być hit. To mogą być fajne słuchawki do telefonu, gdy się nie chce zabierać DAP-a. Ja polecam ich ISN H40. Dla mnie to zakup roku. Wymiatają ze srebrnym kabelkiem po balansie na systemie mango DX220. FH7 słucham tylko gdy na adndku odpalam Tidala. DX220 na andku  gra cieplej i zgrywa się świetnie z FH7. Za to gra z plików to już tylko mango i H40. Naturalność, precyzja, niesamowity kop basu, duża trójwymiarowa scena, głębia. Świetnie leżą w uszach i są dla mnie wygodniejsze od FH7. Mój rozmiar tipsów to S. FH7 najlepiej grają mi z CP145. Za to H40 ze spiral dot. Penon zrobił świetne słuchawki. Łatwo je napędzić i zagrają dobrze nawet ze smartfona, ale pełnię możliwości pokazują dopiero w odpowiedniej konfiguracji i wtedy jest spora różnica na plus. Od razu z pudełka mają za dużo basu, ale odpowiednie wygrzanie i pięknie się układają. Podobno Penon pracuje już nad H50.

Jakiś czas temu pojawił się też tego producenta model oparty o 1 dynamik. Ponoć rówież ma doskonały stosunek ceny do jakości, porównywalny do H40, ale inaczej strojony. ISN D10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gentillo napisał:

Mi H40 podeszły rewelacyjnie. 
 

 

4 godziny temu, tomanio1 napisał:

 FH7 najlepiej grają mi z CP145. Za to H40 ze spiral dot.

Tym bardziej cenię sobie lajka, którego otrzymałem za info, że w zasadzie "ciemno" zamówiłem H40 😁 Również najlepiej spasowały mi ze Spiral Dotami. I również czekam na H50.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziły mi po głowie te H40 już jakiś czas, ale teraz dolar podrożał i trochę bez sensu się w to pchać chyba. Ciekawe jakby wypadły w pojedynku z IT04. Panowie @Nazar70 @tomanio1 @gentillo - gdyby ktoś z Was chciał je sprzedać albo wymienić się na tydzień właśnie za ibasso IT04, to zgłosicie się do mnie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Najner napisał:

Chodziły mi po głowie te H40 już jakiś czas, ale teraz dolar podrożał i trochę bez sensu się w to pchać chyba. Ciekawe jakby wypadły w pojedynku z IT04. Panowie @Nazar70 @tomanio1 @gentillo - gdyby ktoś z Was chciał je sprzedać albo wymienić się na tydzień właśnie za ibasso IT04, to zgłosicie się do mnie ;)

Kolega @mszysz miał it04 i H40 więc moglby dodać parę słów 😉

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są już porównania H40 z IT04. Ogólne każdy kto je porównywał przychylał się w stronę H40. Tu cześć jednego z nich:

"Brzmienie H40 jest bardziej angażujące i z szerszą sceną. Dzwięk jest muzyczny i pełny. Średnica jest bardziej do przodu  w porównaniu do IT04. Brzmi bardziej muzycznie ze względu na mocniejszy dźwięk. Pod względem szczegółów IT04 ma lepszą precyzję i jest bardziej wyraźny w obszarze wysokich tonów z lepszym rozszerzeniem, brzmi bardziej jak należy." 

Nie wiadomo jednak z jakimi kablami było to porównanie . Kable wiele wnoszą. Na czystym srebrnym kablu Yinyoo wysokie H40 są świetne - czyste, rozdzielcze i niczego im nie brakuje w porównaniu do FH7, które mam skonfigurowane do słuchania z kabelkiem LC-2.5D i filtrami treble boost. FH7 mają więcej powietrza między instrumentami i bardziej referencyjny bas. Średnica jest także deczko wyraźniejsza. FH7 są rewelacyjne do nowoczesnych realizacji płyt z dużą dynamiką. Za to wszystkie słabsze nagrania flac i stare płyty to popis H40, który ożywia je i dodaje tego angażującego muzycznego przekazu z wielką sceną. W FH7 przy takich realizacjach czasami tego brakuje i zostaje tylko popis rozdzielczości, szczegółów, który może na dłuższą metę trochę męczyć.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem ich jednocześnie. Jednak jak podłączyłem H40 to od razu nasunęło mi się granie It04. Poziom porównawczy był podobny tzn. DX160 + CB13.

 

Tak jak kolega wyżej napisał ibasso są bardziej precyzyjne. Jest to jednak zasługa markowych armatur. Ale ma to też swoje zalety. Bardziej wybaczają gorszym nagraniom. Podobno bardzo dobrze się skalują względem źródła i ładnie reaguje na kable.

 

Bas jest całkiem dobrze kontrolowany, wyważony i odpowiednio dociążony. Średnie i wysokie dość klarowne a jednocześnie gładkie. Granie dość naturalne z fajną podstawą basową. Jak za te pieniądze moim zdaniem niczego im nie brakuje. Scena wydaje się, że była podobna, nie sprawiała wrażenia klaustrofobi ;)

 

Sygnatura jest na tyle zbliżoną że ciężko moim zdaniem wybrać które lepsze. Jeżeli czynnikiem jest budżet to zdecydowanie H40. Jeżeli ktoś wymaga większej precyzji - IT04.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki Panowie. IT04 grają mi na stockowym kablu i na słabym źródle, a i tak cholernie mi się podobają. Mam je od jakiegoś czasu i dalej potrafią mnie zaskoczyć, bo z jednej strony są mega prezycyjne i wybierają z nagrań masę detali, a z drugiej są muzykalne i dają dużo radości, a jak trzeba to hukną basem. Cóż mogę rzec - jakby ktoś sprzedawał H40, to dajcie znaka, chętnie odkupię i porównam sam ;)

Edytowane przez Najner
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile powinno się wygrzewać te dynamiki z "karbonowymi nanorurkami",ale dopiero w okolicy 100h pojawił się solidniejszy dół i pełny subbas. Teraz linia basowa nie jest uzupełnieniem grania, a pełnoprawnym, świetnie wybrzmiewającym zakresem. Także FH5 straciły rację bytu (tylko na tym polu miały przewagę) i lecą do komisu.

 

W dniu 2.04.2020 o 15:29, retter napisał:

Brzmi jak etysze 4xr.

 

Patrząc na wykres, to Oxygeny są trochę bardziej basowe:

.oxygene_er4xr.jpg.62db1861d6793b4c9d87522915d80cdf.jpg

 

i strojenie mają bardziej zbliżone do Moondropów S8

 

oxygene_S8.jpg.255187f4e43d76ec05e2ee5a5e1d4990.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak tylko chciałem wspomnieć, że sugerowanie się wykresami tego gościa i uznawanie ich za wiarygodne to... No nie chcę nikogo obrażać, naprawdę, ale jego wykresu i merytoryka testowa jest warta tyle, co obietnice naszego rządu.

  • Confused 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykresy wrzucałem tylko, żeby mniej więcej porównać tonację. Wcześniej wklejałem wykres Oxygenów z innej strony i był podobny, tyle że tam nie było S8 ani ER4XR do porównania.

Poza tym "wykresy nie grają" ;)

Edytowane przez Jot R
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Vaiet napisał:

Ja tak tylko chciałem wspomnieć, że sugerowanie się wykresami tego gościa i uznawanie ich za wiarygodne to... No nie chcę nikogo obrażać, naprawdę, ale jego wykresu i merytoryka testowa jest warta tyle, co obietnice naszego rządu.

Możesz rozwinąć? Wykresy Crinacle pokrywają się z wykresami robionymi przez innych ludzi więc o co cho? O to, że testuje egzemplarze sklepowe?

Przecież on nie rysuje tych wykresów odręcznie.

Edytowane przez docentore
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, docentore napisał:

Możesz rozwinąć? Wykresy Crinacle pokrywają się z wykresami robionymi przez innych ludzi więc o co cho? O to, że testuje egzemplarze sklepowe?

Przecież on nie rysuje tych wykresów odręcznie.

O to, że jak zrobił wykresy słuchawek które mam, a których fabryczne wykresy dostałem od producenta, to ich pokrycie było takie, że klarowne, przejrzyste słuchawki u niego były słuchawkami ciemnymi i tak je opisał. Dlatego dla mnie Crinacle obecnie to tak samo wiarygodne źródło jak Pan Mietek spod Monopola.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Vaiet napisał:

O to, że jak zrobił wykresy słuchawek które mam, a których fabryczne wykresy dostałem od producenta, to ich pokrycie było takie, że klarowne, przejrzyste słuchawki u niego były słuchawkami ciemnymi i tak je opisał. Dlatego dla mnie Crinacle obecnie to tak samo wiarygodne źródło jak Pan Mietek spod Monopola.


Mhmm, ok. Ja dotychczas nie zawiodłem się ani na jego reckach ani nie znalazłem słuchawek, które by opisał czy zrobił wykres, a które słyszałem czy posiadam, żebym widział te rozbieżności.
Sorki, ale bez konkretów Twoje stwierdzenia czynią Cię owym panem Mietkiem spod monopolowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, docentore napisał:


Mhmm, ok. Ja dotychczas nie zawiodłem się ani na jego reckach ani nie znalazłem słuchawek, które by opisał czy zrobił wykres, a które słyszałem czy posiadam, żebym widział te rozbieżności.
Sorki, ale bez konkretów Twoje stwierdzenia czynią Cię owym panem Mietkiem spod monopolowego ;)

Nah, ja jestem tylko audioalfonsem ;)

 

A najlepszym przykładem jego wątpliwej wiarygodności są Craft Ears Four - nie wiem, jakie on słuchawki mierzył, ale na pewno nie były to CEF, bo wykres producenta i jego nie pokrywają się w ogóle.

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe też, że są tak duże rozbieżności produkcyjne, że wykresy się nie powtarzają. Kiedyś była taka sytuacja z BGVP, że każda para DM6 grała inaczej.

Może podaj te liczne przykłady gdzie wykresy Crinacle nie zgadzają się z tymi, które można łatwo znaleźć w sieci, bo przyznam że Twoja teoria jest raczej mało prawdopodobna.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Vaiet napisał:

Nah, ja jestem tylko audioalfonsem ;)

 

A najlepszym przykładem jego wątpliwej wiarygodności są Craft Ears Four - nie wiem, jakie on słuchawki mierzył, ale na pewno nie były to CEF, bo wykres producenta i jego nie pokrywają się w ogóle.

Ok, jeden przykład niszowego producenta dosyć świeżego na rynku (z całym szacunkiem dla CE). Producent nie podaje na stronie FR, a po kontakcie olał mnie jak zamówiłem demo. Także ten ;)

3 minuty temu, Palpatine napisał:

Możliwe też, że są tak duże rozbieżności produkcyjne, że wykresy się nie powtarzają. Kiedyś była taka sytuacja z BGVP, że każda para DM6 grała inaczej.

Może podaj te liczne przykłady gdzie wykresy Crinacle nie zgadzają się z tymi, które można łatwo znaleźć w sieci, bo przyznam że Twoja teoria jest raczej mało prawdopodobna.


W Solarisach jest ogromna rozbieżność pomiędzy egzemplarzami co rzeczony Crin udokumentował ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TinHifi zapowiedziało wiele nowych produktów, m.in TINHifi P2. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności