Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, marek_m napisał:

W dużym uproszczeniu:

  • Przetwornik dynamiczny - ciepło.
  • Armatura - analitycznie / sucho.

 

 

 

 

To jest baaardzo duże uproszczenie. Przykład, IE800 i Earsonic EM6. Efekt dokładnie odwrotny jak wyżej :) Zresztą takich przykładów jest mnóstwo, od Westone, Shure i wielu innych.

 

Edytowane przez SlawekR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, marek_m napisał:

A tak na marginesie, nie ma pytań bez sensu.... ;) 

Kiedyś u kumpla na zajęciach z dróg szynowych też tak wykładowca powiedział, na co zgłosił się student i zapytał:

Czy jak stanę na torach tramwajowych i złapie rękoma za trakcję, to pojadę jak tramwaj?

  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, SlawekR napisał:

To jest baaardzo duże uproszczenie....

 

Owszem :) 

A tak na marginesie, zawsze są wyjątki potwierdzające regułę :) 

 

3 minuty temu, Perul napisał:

Kiedyś u kumpla na zajęciach z dróg szynowych też tak wykładowca powiedział, na co zgłosił się student i zapytał:

Czy jak stanę na torach tramwajowych i złapie rękoma za trakcję, to pojadę jak tramwaj?

 

Bardzo dobrze, że zapytał. W przeciwnym wypadku, być może już by nie żył :D 

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych wyjątków jest za dużo, by mówić o regule. Jedyne z czym mógłbym się zgodzić, to to, że z dobrego dynamika można wyciągnąć pełniejszy i bardziej naturalny bas niż z dobrej armatury. Przy czym w obu przypadkach nie będzie on suchy i przynajmniej równie analityczny.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Inszy napisał:

Tych wyjątków jest za dużo, by mówić o regule. Jedyne z czym mógłbym się zgodzić, to to, że z dobrego dynamika można wyciągnąć pełniejszy i bardziej naturalny bas niż z dobrej armatury. Przy czym w obu przypadkach nie będzie on suchy i przynajmniej równie analityczny.

Hm. Jest to powszechniejsze, ale np. 64Audio U12t mają świetny bas. Nie przesądzałbym. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek_m napisał:

 

👍

A może w takim.razie hybrydy-multi armaturowe są krokiem w "dobry" dżwięk ? Do basu dynamik a reszta armatury. Czyli bez suchości.

Przykładem są dla mnie ME500. Równocześnie są przykładem różnic w uszach i odbiorze dźwięku. Dla mnie są super, dla kogoś mogą być zbyt twarde lub za jasne. Choć w porównaniu z ME100 złagodzono, zaokrąglono brzmienie podnosząc je także na wyższy poziom.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Może ktoś "znany, lubiany i szanowany" (kto przerobił wiele słuchawek)  napisze coś dla dokofanów jakieś ogólne wnioski - czego należy spodziewać się po multiarmaturach w porównaniu z dynamikami. Czy większa ilość armatur to zawsze dobrze czy tak sobie, czy zależy to od ceny (a za nią stojącej renomy firmy, doświadczenia inżynierów). Jakoś nie słyszę wielkich zachwytów nad mnogością armatur w produktach KZ. Po pewnym zachłyśnięciu się Andromedami, nastąpiła fala cofająca się. Jakby "otrzeźwienie" albo zauważenie pewnych wad tak zbudowanego sprzętu.

 

Podobnie jak w przypadku kości dac są pewne cechy które można powiedzieć są charakterystyczne dla danego przetwornika, ale od każdego założenia są wyjątki wiec nie ma co się uprzedzać. Można powiedzieć że dynamik ma najlepszy bas, ale może też mieć i kiepski. Można powiedzieć że armatura ma bas twardszy i ze słabszym impaktem ale wcale nie musi. Tak samo jak i średnica i wysokie mogą być bardzo różne. Dynamik sprawdza się bardzo dobrze do pewnego poziomu technikaliów, a później ciężko mu przeskoczyć pewne aspekty. Wysoka rozdzielczość, precyzja, holografia, czystość od pewnego poziomu to już domena armatur czy też hybryd które próbują połączyć jedno z drugim. Jak bierze się kilka armatur czy też dokłada inne przetworniki to trzeba je jeszcze odpowiednio zestroić i zrobić zwrotnicę tak aby dźwięk się nie rozjeżdżał. Cierpi na tym koherencja czyli spójność przekazu która odpowiada w dużej mierze za to czy odbieramy dany dźwięk za naturalny czy nie. Pojedynczy dynamik to pojedynczy przetwornik który niezależnie od balansu tonalnego słuchawek nie będzie miał problemów z koherencją bo nic nie trzeba ze sobą stroić. Krótko mówiąc sugeruję oceniać dźwięk, a nie konstrukcję która w gruncie rzeczy nic nie mówi. Większe skomplikowanie które ma być remedium na jakieś niedomagania rodzi kolejne niedomagania :)

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wiatrak napisał:

@Inszy czy sa jakies doki do 1000-1200 z Sonionami ?


Gdzieś tam pewnie coś jest, zależy gdzie te Soniony mają być. Ale raczej używki, mi się udało wyrwać QM80 za 120$.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wiatrak napisał:

@Inszy czy sa jakies doki do 1000-1200 z Sonionami ?

Są na pewno Massdrop+ Iem, z drugiej ręki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wiatrak napisał:

@Inszy czy sa jakies doki do 1000-1200 z Sonionami ?

Tak jak koledzy wspomnieli - nie kojarzę nic prócz używek w tym budżecie, a i o nie czasem ciężko.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chico99 napisał:

A mnie ciekawi taka rzecz, czy soniony są gwarancją dobrego grania?

 

Nic nie jest gwarancją. Ze wszystkiego można zrobić cudo lub g..o wszystko zależy od wiedzy i doświadczenia zarówno projektanta jak i producenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie poratujcie bo wyczerpałem juz chyba wszytskie możliwości.. mam smsl idea...genialny mały dac na Sabre...Chce go wpiąć miedzy  iphona X i  sluchawki  KZ ZXN , które dotarły pare dni temu. Graniczy z  cudem znalezienie kabla lightning - micro usb OTG  , ...macie jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Dawid42 napisał:

Panowie poratujcie bo wyczerpałem juz chyba wszytskie możliwości.. mam smsl idea...genialny mały dac na Sabre...Chce go wpiąć miedzy  iphona X i  sluchawki  KZ ZXN , które dotarły pare dni temu. Graniczy z  cudem znalezienie kabla lightning - micro usb OTG  , ...macie jakiś pomysł?

Może coś takiego link i adapter usb-c micro usb OTG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Dawid42 napisał:

 

Tak mam i DACiem FiiO Q5S który ma ceryfikat od Apple działa bez zarzutu zarówno z iPhone'm jak i z iPadem. Oba na najnowszych IOS'ach PadOS'ach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał:


Do DM6 najlepiej mi pasowała miedź bodajże miałem ten sam kabelek, sprawdzałem na kilku innych budżetowych i ISN H16. Ten ostatni trochę , ale nie bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Palpatine napisał:

Przerobiłem parę tańszych kabelków z nimi i w zasadzie stock był całkiem niezły. Chociaż muszę przyznać, że miałem egzemplarz grający wyjątkowo gładko. Najlepiej w sumie FAW hybryda, ale robiły się nieco smutne-ponure z tym kablem.

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności