Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Lord Rayden napisał:

Może ktoś "znany, lubiany i szanowany" napisze coś dla dokofanów jakieś ogólne wnioski - czego należy spodziewać się po multiarmaturach w porównaniu z dynamikami. Czy większa ilość armatur to zawsze dobrze czy tak sobie, czy zależy to od ceny (a za nią stojącej renomy firmy, doświadczenia inżynierów). Jakoś nie słyszę wielkich zachwytów nad mnogością armatur w produktach KZ. Po pewnym zachłyśnięciu się Andromedami, nastąpiła fala cofająca się. Jakby "otrzeźwienie" albo zauważenie pewnych wad tak zbudowanego sprzętu.

Znany lubiany i szanowany.. to nie ja, ale lubię osobiście multi-ba. Dobrze strojone armatury są w stanie grać naturalnie, ale jest to rzadkość i zazwyczaj spotykamy tzw "BA timbre". CA nie jest wolne od tego problemu IMO, ale ma go w wiele mniejszej skali niż stare generacje KZ.

DD z reguły gra bardziej miękko i z większą ilością wypelnienia na dole, ale i tutaj są wyjątki, są DD, ktorym brakuje wypełnienia i które grają ostro.

Do tej pory jedynie nie słyszałem ceramika, który byłby w pełni pozbawiony męczącego charakteru. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Może ktoś "znany, lubiany i szanowany"

 

Nie spełniam powyższych warunków, ale mimo to coś napiszę :D 

 

Armatury - pojedyncze, a tym bardziej multi to nie moja bajka. Wszystkie multi armaturowe IEM'y wydawały mi się "chude". Ktoś inny napisze, że były analityczne. Nie wykluczam, ale zdecydowanie wolę solidne (10mm +) dynamic drivers :) 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, requal napisał:

Znany lubiany i szanowany.. to nie ja,

Nie bądź taki skromny :) 

1 minutę temu, marek_m napisał:

Armatury - pojedyncze, a tym bardziej multi to nie moja bajka. Wszystkie multi armaturowe IEM'y wydawały mi się "chude". Ktoś inny napisze, że były analityczne. Nie wykluczam, ale zdecydowanie wolę solidne (10mm +) dynamic drivers :) 

Właśnie - armaturowy dźwięk kojarzy mi się z chudszym i suchym. Mówię o takich multi - z samymi armaturami. Hybrydy brzmią dla mnie inaczej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem z przymrużeniem oka, bo sam wolę charakter basu z dynamika ;) Na pewno są multiarmatury brzmiące bardzo dobrze, są pewnie też tacy, którzy wolą bas z armatur, zresztą sam nawet z pojedynczą BA etymotic bawiłem się bardzo dobrze. Osobiście na pewno lubię charakter kreowania sceny słuchawek multiprzetwornikowych, są (częściej) szersze i głębsze. Z drugiej strony wolę Dunu Falcon (jeden dynamik) niż Fiio FH5 (dynamik + armatury), ale w tym porównaniu też sprawdza się, że multiprzetwornik kreuje scenę ciekawiej. Teraz jaram się IT04, nie pamiętam kiedy słuchawki dawały mi tyle frajdy oprócz kilkunastu minut z EE Valkyrie na wrocławskim spotkaniu, ale to już inna liga cenowa. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Najner napisał:

Teraz jaram się IT04, nie pamiętam kiedy słuchawki dawały mi tyle frajdy oprócz kilkunastu minut z EE Valkyrie na wrocławskim spotkaniu, ale to już inna liga cenowa. 

 

I właśnie tu jest pies pogrzebany ... Ty się jarasz IT04, które dla mnie były mdłe i bez wyrazu. Ja się jaram ME500 PE, które dla Ciebie byłyby pewnie za jasne , może za szkliste.

Każdy szuka ideału, w swoim rozumieniu, czy tam słyszeniu ...

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Najner napisał:

Pisałem z przymrużeniem oka, bo sam wolę charakter basu z dynamika ;) Na pewno są multiarmatury brzmiące bardzo dobrze, są pewnie też tacy, którzy wolą bas z armatur, zresztą sam nawet z pojedynczą BA etymotic bawiłem się bardzo dobrze. Osobiście na pewno lubię charakter kreowania sceny słuchawek multiprzetwornikowych, są (częściej) szersze i głębsze. Z drugiej strony wolę Dunu Falcon (jeden dynamik) niż Fiio FH5 (dynamik + armatury), ale w tym porównaniu też sprawdza się, że multiprzetwornik kreuje scenę ciekawiej. Teraz jaram się IT04, nie pamiętam kiedy słuchawki dawały mi tyle frajdy oprócz kilkunastu minut z EE Valkyrie na wrocławskim spotkaniu, ale to już inna liga cenowa. 

Tylko to jest też wszystko coś za coś - albo masz normalnie grający bas i średnicę nie wkleśniętą, albo masz podbity bas i v-kę, inaczej się nie da. Jak ktoś lubi granie ze średnica z przodu to nie ma aż tak ogromnej różnicy dla tego strojenia między dobrym ba a dd. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, requal napisał:

Tylko to jest też wszystko coś za coś - albo masz normalnie grający bas i średnicę nie wkleśniętą, albo masz podbity bas i v-kę, inaczej się nie da. Jak ktoś lubi granie ze średnica z przodu to nie ma aż tak ogromnej różnicy dla tego strojenia między dobrym ba a dd. 

Jest w tym trochę prawdy, ale nie wiem czy tak jest zawsze - przytoczę jeszcze raz Falcony, które wg mnie grają przyzwoitym basem i bardzo dobrą średnicą, a są pojedynczym dynamikiem. Ostatnio słuchaliśmy Oriolus Forsteni - piękna średnica i góra z dwóch armatur, a bas z dynamika bardzo chudy. Generalnie chyba nie ma reguły, a jeżeli jest, to zawsze się znajdzie jakiś wyjątek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, chico99 napisał:

Nie zapominajmy o strojeniu. Falcony też by tak nie grały jakby zestrojone były słabo.

Jasna sprawa ;)

 

33 minuty temu, chico99 napisał:

Ty się jarasz IT04, które dla mnie były mdłe i bez wyrazu. Ja się jaram ME500 PE, które dla Ciebie byłyby pewnie za jasne , może za szkliste.

Każdy szuka ideału, w swoim rozumieniu, czy tam słyszeniu ...

... każdy inaczej słyszy, ma inny gust muzyczny, ma inne preferencje soniczne, ma inny kanał słuchowy, używa innego źródła... Wariaty z forum siedzące w temacie dłużej wiedzą, jak dużo w sygnaturze potrafią zmienić gumowe tipsy za dwa złote ;) Ech, koniec tego lizania się po jajach! Dawno żadnego shitstormu nie było! 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lord Rayden napisał:

Nie bądź taki skromny :) 

Właśnie - armaturowy dźwięk kojarzy mi się z chudszym i suchym. Mówię o takich multi - z samymi armaturami. Hybrydy brzmią dla mnie inaczej.

CA Comet pojedyncza armatura a grała mi soczyście jak dynamik 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem guru tylko zwykły user jakich tysiące miliony.

BA gra mniejszym zakresem niż dynamik, dlatego robi się multiBA. To wynika z budowy.

Łatwość wysterowania jest po stronie BA

Ja jednak wole DD bo BA jest bardziej syntetyczne co nie znaczy złe.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są tylko perspektywy - bycia w i bycia poza. Jak się jest w graniu BA i przejdzie na DD to ma się wrażenie, ze dynamik jest zamglony, ma drajw jak ciężarówka, nie oddaje szczegółów i nie tworzy odpowiedniej separacji w całości spektrum. 

Mam ER3XR z zielonym filtrem i spinfitami cp240 ( silikony Etek mi nie trzymają się w uchu) i jestem bardzo zadowolony z nich. Czasem muzyka edm brzmi na nich najlepiej, czasem nie, zależy od realizacji. 

 

Jeszcze jedno, faktyczny sub-bass, albo raczej próba jego oddania to rzadkość w iemach z dynamikiem z mojej perspektywy. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Inszy napisał:

Ale o jakich przetwornikach piszecie? Bo jak "armatura" i "dynamik", to trochę jak rozmowa co lepiej smakuje: warzywa czy owoce.

No multiarmatury vs dynamiki. Mi chodzi o to czego słucha się przyjemniej i naturalniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inszy napisał:

Ale przecież to jest pytanie bez sensu: możesz mieć naturalną i przyjemną armaturę albo krzykliwy i męczący dynamik.

 

Co nie zmienia faktu, że każda z tych konstrukcji ma swoje "default'owe" brzmienie.

 

A tak na marginesie, nie ma pytań bez sensu.... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, docentore napisał:

 

Bo mądrze prawi.

Albo jak zwykle marudzi (z całym szacunkiem dla Inszego :)

1 godzinę temu, chico99 napisał:

@Inszy jak zwykle, wpadł i pozamiatał ...

Psuje Nam zabawę !

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, marek_m napisał:

 

Co nie zmienia faktu, że każda z tych konstrukcji ma swoje "default'owe" brzmienie.

 

A tak na marginesie, nie ma pytań bez sensu.... ;) 

Jakie to jest defaultowe brzmienie np dynamika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Armatury, w sensie pojedynczego przetwornika armaturowego, mają to do siebie że łatwo nad nimi zapanować, to znaczy wiadomo czego się po nich można spodziewać dźwiękowo.  Dlatego, we wprawnych inżyniersko i słuchowo rękach, z konstrukcji multiaramturowej można cuda wycisnąć, przez precyzyjne dobranie i zestrojenie przetworników w jedną całość brzmieniową.

W dynamikach już nie jest tak miło, bo tam gra wszystko, materiał obudowy, kąt ustawienia przetwornika, kanał itp. Tak samo w hybrydach. Ba w hybrydach to jeszcze gorzej. Dlatego tak trudno spotkać naprawdę dobrze grające hybrydy. Bo wymagają naprawdę dużo zachodu od strony inżynierskiej. I dlatego uznane słuchawki ze samego szczytu brzmieniowego, to są konstrukcje multiarmaturowe. A chińskie hybrydy to zazwyczaj loteria, bardziej na zasadzie, albo się udało coś sensownego do kupy złożyć, albo niekoniecznie. I pewnikiem często tam więcej przypadku niż roboty inżynierskiej.

Edytowane przez SlawekR
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, marek_m napisał:

 

Co nie zmienia faktu, że każda z tych konstrukcji ma swoje "default'owe" brzmienie.

Tak? To jakie jest default'owe brzmienie armatury? Jak na Sonionach czy na Knowlesach? A jeśli akurat na nich, to z którego przetwornika?

I czy domyślnym brzmieniem dynamika jest grafenowa  ostrość, czy berylowe ciepło? Chyba że są słuchawki, które grają inną charakterystyką mimo zastosowania danej powłoki? 🤔

 

1 minutę temu, marek_m napisał:

W dużym uproszczeniu:

  • Przetwornik dynamiczny - ciepło.
  • Armatura - analitycznie / sucho.

Czyli Tin Audio T2 grają ciepło, a Westone W30 analitycznie i sucho? ;) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności