Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, tommir napisał:

W poniedziałek dostałem lucky bag z AK ;)

A co w bagu? :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w bagu raczej nic specjalnego, dwa kabelki, w tym 1 yinyoo, drugi ciężko powiedzieć, ale raczej dolna półka, Revonext RN-RX6, Kb ear Opal i jeszcze jedne doki których nazwy nigdy nie słyszałem i nawet nie kojarzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2020 o 14:35, robsaint napisał:

A mógłby ktoś przyjazny napisać mi jakie słuchawki w cenie do 1000 zł zagrają podobnie do shozy form 1.1 ale z łagodna górną i większą szczególowoscią? Bas i ogólna muzykalnosc mi pasują ale chce mniej ostrej górki i poziom wyżej szczegóły.

 

Zwróć swoją uwagę ku modelom z polskich sklepów:

- ikko OH10 Obsidian

- Oriolus Finschi/Finschi HiFi

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ryankgb napisał:

Mało kto teraz zamawia z Aliexpress mimo zapewnień, że wirus się nie rozprzestrzenia w paczkach, to paczki przychodzą po 3 dniach :D 

Tyle, że nie przewidział rząd tego, że normalne paczki może idą 30-60 dni, ale jak przy minimalnym ruchu majfrendy wysyłają je tak szybko, że po 3 dniach lądują w Polsce to już te zapewnienia o bezpieczeństwie na podstawie długiego terminu doręczeń można sobie między książki włożyć :D 

A nie raczej wysyłka z Europy? Ja ostatnio  zakupiłem wzmacniacz w środę o 19:30  a w piątek do południa paczka dotarła do domu. Amazon się okazało wysłał :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

A nie raczej wysyłka z Europy? Ja ostatnio  zakupiłem wzmacniacz w środę o 19:30  a w piątek do południa paczka dotarła do domu. Amazon się okazało wysłał :) 

Mówisz o mojej paczce? Jeśli któryś kraj europejski nie anektowal to Shenzhen caly czas leży w Chinach.

29.01 wysłana, dziś 31.01 dostarczona do moich drzwi w Warszawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, robsaint napisał:

A mógłby ktoś przyjazny napisać mi jakie słuchawki w cenie do 1000 zł zagrają podobnie do shozy form 1.1 ale z łagodna górną i większą szczególowoscią? Bas i ogólna muzykalnosc mi pasują ale chce mniej ostrej górki i poziom wyżej szczegóły.

 

Mój sposób na zbyt mocną górę, to kawałek gąbki w kanale gumki. Po tej poprawce mam wrażenie, że i bas ciut mocniejszy.

P00131-153527.jpg

 

Ale można zrobić i tak jak tutaj

https://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-słuchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1641153

 

Edytowane przez Perul
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do Voyager3 jeśli ktoś jest ciekaw, to strojenie a'la DM6, tylko z poprawioną średnicą. Po lewej V3, po prawej DM6 - wersja dobra, czyli bez szorstkiej i speakowanej góry.
Podobają mi się.
image.png

 

EDIT: fajnym ficzerem są 2 pstryczki z boku. Na ON/ON (podbite oba skrajne rejestry) potrafią sypnąć sybilantami. Pstryczek #2 załatwił sprawę dla mnie.
Cholernie czułe są, na DX156 mam słyszalny hiss, na ES100 czysto prawie. Podejrzewam, że są podatne na kable.

Edytowane przez docentore
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mógłby ktoś przyjazny napisać mi jakie słuchawki w cenie do 1000 zł zagrają podobnie do shozy form 1.1 ale z łagodna górną i większą szczególowoscią? Bas i ogólna muzykalnosc mi pasują ale chce mniej ostrej górki i poziom wyżej szczegóły.
 
A może wymień kabel na coś miedzianego occ, to prostszy sposób niż szukanie kolejnych iem.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2020 o 15:39, Perul napisał:

Mój sposób na zbyt mocną górę, to kawałek gąbki w kanale gumki. Po tej poprawce mam wrażenie, że i bas ciut mocniejszy.

P00131-153527.jpg

 

Ale można zrobić i tak jak tutaj

https://forum.mp3store.pl/topic/95913-tanie-słuchawki-z-chin/?do=findComment&comment=1641153

 

Perul, uratowałeś moje SHOZY FORM 1.1, patent z gąbką sprawił że poczułem się jakbym znalazł "złoty pociąg" dzięki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, ppmuzyk napisał:

Perul, uratowałeś moje SHOZY FORM 1.1, patent z gąbką sprawił że poczułem się jakbym znalazł "złoty pociąg" dzięki 

Sposobów jest parę: gąbka, wata, nylon, papier, włóknina, zmiana siatek + zasłanianie częściowe/całościowe i ew nakłuwanie. Czasem warto się pobawić, nie tylko kablami i tipsami :) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2019 o 19:55, Methuselah napisał:

 

Orla to mniej basowe granie niż E1. Są ogólnie lepsze technicznie. Lepiej rozciągnięta góra, lepsze oddanie planów, lepsza tonalność i wyraźnie lepiej oddane wokale oraz wyższa rozdzielczość i szczegółowość, przy wyraźnie większych instrumentach. Bas ma lepszą fakturę i schodzi niżej, ale ma inny charakter - szybszy, bardziej punktowy, więc nie wypełnia mocno przestrzeni, ale jest bardzo "punchy".

 

Tańsze Iris mogą być ciekawa opcja. Nieco cieplejsze, więcej środkowego basu i ogólnie mocniejsze zejście oraz gładsza góra. Scena i oddanie planów czy wokale także w Iris są wyraźnie lepsze niż w E1. Pod jakie gatunki konkretnie? W razie czego ślij priva i postaram się pomóc w doborze.

@Methuselah widzę, że Orla stawiasz wyraźnie wyżej niż E1. 

A jakby wypadła konfrontacja Orla i Iris z Periodic Beryllium, które również oceniałeś wyżej niż Aune ? 

Najbardziej odpowiadają mi jednak jednoprzetwornikowe dynamiki. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ppmuzyk napisał:

Perul, uratowałeś moje SHOZY FORM 1.1, patent z gąbką sprawił że poczułem się jakbym znalazł "złoty pociąg" dzięki 

Swoje też uratowałem, bo z tymi gąbkami są jak najbardziej do słuchania, a też chciałem sprzedawać :) .

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dawid42 napisał:

Panowie tak jak pisałem wcześniej zamówiłem sobie smsl icon z Ali, ale wedlug mnie nie obsługuje MQA Tidala.Moge jeszcze anulowac zamowinie i kupic dragonfly blacka np . przejsciowje na iphona x już mam.co radzicie?

 

Zapomnij o DF Black, jest słabiutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już lepiej reda, a z tych co słuchałem to wg mnie najlepszy jest radosne. Cobalt podobno tez niezłe się sprawuje ale ja nie miałem okazji.

Edytowane przez tommir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KB Ear Diamond i1  chyba jednak ktoś przytulił😪  Przejrzałem pocztę z alli (wcześniej mi to umknęło) i tam jest dokładniejsza historia przesyłki. Wynika z niej, że 24.01 została paczka doręczona...Może  nie weszła do skrzynki, ale co dalej? Zapytam jutro na poczcie, ale szanse chyba marne? Ostatnio dwóch listonoszy na rejonie....

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, slawol75 napisał:

KB Ear Diamond i1  chyba jednak ktoś przytulił😪  Przejrzałem pocztę z alli (wcześniej mi to umknęło) i tam jest dokładniejsza historia przesyłki. Wynika z niej, że 24.01 została paczka doręczona...Może  nie weszła do skrzynki, ale co dalej? Zapytam jutro na poczcie, ale szanse chyba marne? Ostatnio dwóch listonoszy na rejonie....

Mama lub Babcia słuchają ? Młodszy brat ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, slawol75 napisał:

KB Ear Diamond i1  chyba jednak ktoś przytulił😪  Przejrzałem pocztę z alli (wcześniej mi to umknęło) i tam jest dokładniejsza historia przesyłki. Wynika z niej, że 24.01 została paczka doręczona...Może  nie weszła do skrzynki, ale co dalej? Zapytam jutro na poczcie, ale szanse chyba marne? Ostatnio dwóch listonoszy na rejonie....

 

Jak na śledzeniu masz, że doręczono, np. na inny adres niż Twój (np. do innego miasta - sprawdź emonitoring Poczty Polskiej) to rób screeny i spór.

Choć dziwne, bo pewnie kupowałeś z AK Audio Store, tak? Musisz to wyjaśnić ze sprzedawcą jeśli paczka dotarła pod zły adres, ja trafiłem w tym okresie pod koniec roku na kilka takich wałków z fejkowymi trackingami, ale o AK bym się nie martwił - albo ktoś się pomylił i dostaniesz zwrot kasy albo znajdzie jakieś rozwiązanie sprzedawca. Inna sprawa jeśli masz status doręczenia pod dobry adres - ktoś mógł odebrać za Ciebie albo paczkę ktoś ukradł i wtedy jest problem.. 

Swoją drogą paczka z Diamondami jest duża i ciężka jak na paczkę z Chin - mogła się komuś za bardzo spodobać...

Edytowane przez ryankgb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności