Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, chico99 napisał:

 

Nie bądź taki skromny ... he, he

Czekamy na skrobanie o H40, będzie coś z tego?


Pisałem trochę wyżej :)
Fajne dociążone brzmienie, ale nie przesadzone i nie mułowate. Trochę podbity subbas i bardzo ładnie zestrojona góra, nie męcząca. Granie bardziej rozrywkowe i na czilout niż do analizy.

Będę na nie polował za jakieś 2-3 miesiące jak się zaczną pojawiać w komisach tutaj i na h-f. Z kupowaniem w komisie może być problem, bo są 2 wersje ISN h40, pierwsza jest słabo zestrojona i była dodawana w gratisie przez pewien czas, więc ktoś nieuczciwy mógłby próbować sprzedać słabą wersję jako tą ostateczną.

Edytowane przez docentore
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Mr Krzychoo napisał:

Właśnie dojechały i już się lubimy. I chyba lubić się będziemy coraz bardziej.

 

IMG-20200128-103839.jpg

Moje się już wygrzały i jestem zachwycony. Polecam pobawić się tipsami bo można z nich wiele wycisnąć. U mnie grają na spinfitach, świetny głęboki bas i czyściutka góra, ale nadal bardzo równe i płynne granie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Jot R napisał:

Moje się już wygrzały i jestem zachwycony. Polecam pobawić się tipsami bo można z nich wiele wycisnąć. U mnie grają na spinfitach, świetny głęboki bas i czyściutka góra, ale nadal bardzo równe i płynne granie.

 

 

U mnie akurat ze Spiral Dot. Nie wiem co mają w sobie, ale od momentu zakupu żadne inne tipsy nie wchodzą w grę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

 

U mnie akurat ze Spiral Dot. Nie wiem co mają w sobie, ale od momentu zakupu żadne inne tipsy nie wchodzą w grę.

Dla zabawy polecam sprawdzić inne tipsy, żeby zobaczyć co potrafią te słuchawki. Miałem pod ręką spinfity 155, które są na tyle szerokie, że weszły na całą tulejkę i zakryły ten otwór na górze i nie wiem czy to przez to, czy same tipsy, ale pojawił się taki głęboki bas, a przy tym świetnie kontrolowany i nie wchodzący na inne pasma, że byłem w szoku. Niestety nie da rady tak słuchać bo tipsy zostają w uszach przy wyjmowaniu, ale można sprawdzić możliwości Diamondów.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, docentore napisał:


Pisałem trochę wyżej :)
Fajne dociążone brzmienie, ale nie przesadzone i nie mułowate. Trochę podbity subbas i bardzo ładnie zestrojona góra, nie męcząca. Granie bardziej rozrywkowe i na czilout niż do analizy.

Będę na nie polował za jakieś 2-3 miesiące jak się zaczną pojawiać w komisach tutaj i na h-f. Z kupowaniem w komisie może być problem, bo są 2 wersje ISN h40, pierwsza jest słabo zestrojona i była dodawana w gratisie przez pewien czas, więc ktoś nieuczciwy mógłby próbować sprzedać słabą wersję jako tą ostateczną.

Ja swoich prędko nie oddam, czyli pozostanie h-f najprawdopodobniej ;)  Jeszcze odnośnie basu - jak się spotkaliśmy słuchawki miały może przegrane jakieś 10 - 15 godzin. Mam wrażenie, że jednak dół zaczyna się przyjemnie uspokajać. Jeszcze chwilę porzebują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Nazar70 napisał:

Ja swoich prędko nie oddam, czyli pozostanie h-f najprawdopodobniej ;)  Jeszcze odnośnie basu - jak się spotkaliśmy słuchawki miały może przegrane jakieś 10 - 15 godzin. Mam wrażenie, że jednak dół zaczyna się przyjemnie uspokajać. Jeszcze chwilę porzebują.

 

 Pewnie się lekko zmieni bas po wygrzaniu, jak to bywa z dynamicznymi driverami

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tin HiFi P1 - czy te planarki mają coś wspólnego z MEE P1 ? W sensie grania i napędzania.

Czyli

- wymagają Mocy

- mogą draźnić górą na nieodpowiednich tipsach

Bo wygodne chyba są ? Kształt ME500 Shanlinga.

@chico99 oddałeś je - może skrobniesz z czym.miałeś zagwozdki ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Lord Rayden napisał:

Tin HiFi P1 - czy te planarki mają coś wspólnego z MEE P1 ? W sensie grania i napędzania.

Czyli

- wymagają Mocy

- mogą draźnić górą na nieodpowiednich tipsach

Bo wygodne chyba są ? Kształt ME500 Shanlinga.

@chico99 oddałeś je - może skrobniesz z czym.miałeś zagwozdki ?

Wymagają mocy. Niemałej mocy. Z telefonu można zapomnieć o słuchaniu. Z DAP'em lepiej, choć masakrycznie głośno nie było ;) Głośno było dopiero z Questyle.

Góra mnie nie drażniła, niezależnie od tipsów, pianek. Z P1 nie mam niestety porównania.

Wygodne były, to fakt.

Edytowane przez tommir
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Lord Rayden napisał:

Tin HiFi P1 - czy te planarki mają coś wspólnego z MEE P1 ? W sensie grania i napędzania.

Czyli

- wymagają Mocy

- mogą draźnić górą na nieodpowiednich tipsach

Bo wygodne chyba są ? Kształt ME500 Shanlinga.

@chico99 oddałeś je - może skrobniesz z czym.miałeś zagwozdki ?

 

Jest tak jak napisał @tommir.

Dodałbym, że mi przypominały trochę andromedy.

Z MEE P1 też nie porównam, bo mam ale MEE P2, a to całkiem coś innego.

Tin HiFi P1 najlepiej mi zagrały z lycanem(stakatto) plus jako dac adi2.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CoronaVirus nie mógł sobie wybrać lepszego momentu na wywołanie światowej paniki.

Zamawiając rzeczy z Chin teraz miejcie na uwadze, że czas wolny od pracy został przedłużony odgórnie.

 

Dostałem dziś wiadomość od Moondrop, że wysyłka moich Blessing2 jest przesunięta z 3go na 10 Luty.

Z drugiej strony co sprytniejsi sprzedawcy postanowili sprężyć się i zacząć wysyłać przed lockdown kompletnym.

Dziś dostałem wiadomość od Linsoul, że wysłali moje słuchawki kilka dni wcześniej niż planowano.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chico99 napisał:

 

Jest tak jak napisał @tommir.

Dodałbym, że mi przypominały trochę andromedy.

Z MEE P1 też nie porównam, bo mam ale MEE P2, a to całkiem coś innego.

Tin HiFi P1 najlepiej mi zagrały z lycanem(stakatto) plus jako dac adi2.

Czy w takim razie kombo AK300/AK380 AMP nie da im rady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w takim razie kombo AK300/AK380 AMP nie da im rady ?


Powinno dać. U mnie na Cayin n6ii gain na high i 60 na liczniku by grać zaczęło. Potrzebuje też korektora i lepszego kabla. Odwdzięczya się świetny detalicznym graniem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, pankracy_waw napisał:

 


Powinno dać. U mnie na Cayin n6ii gain na high i 60 na liczniku by grać zaczęło. Potrzebuje też korektora i lepszego kabla. Odwdzięczya się świetny detalicznym graniem.

 

Właśnie, zapomniałem - stockowy kabel raczej taki sobie, do wymiany.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, pankracy_waw napisał:

 


Powinno dać. U mnie na Cayin n6ii gain na high i 60 na liczniku by grać zaczęło. Potrzebuje też korektora i lepszego kabla. Odwdzięczya się świetny detalicznym graniem.

 

A czy zamiast szukać zapasów mocy, wymieniać kable i korygować dźwięk, nie lepiej kupić słuchawki, które nie wymagają żadnych akrobacji.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Inszy napisał:

A czy zamiast szukać zapasów mocy, wymieniać kable i korygować dźwięk, nie lepiej kupić słuchawki, które nie wymagają żadnych akrobacji.

Iiiiiiiinszy, daj pokombinować ;) Ja w falconach też mam inny kabelek i też lekko je zmieniam w eq. Takie hobby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Inszy napisał:

A czy zamiast szukać zapasów mocy, wymieniać kable i korygować dźwięk, nie lepiej kupić słuchawki, które nie wymagają żadnych akrobacji.

 

W ogóle teraz (czy zawsze tak było?), jak nie wymienisz kabla w słuchawkach za 100, 500, 1999, czy nawet za 4999 złotych, to one nie grają albo nie pokazują pełni swoich możliwości. Jeszcze te tanie, to rozumiem. Ale w tych drogich, dla mnie, słuchawkach? Obłęd jakiś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zamiast szukać zapasów mocy, wymieniać kable i korygować dźwięk, nie lepiej kupić słuchawki, które nie wymagają żadnych akrobacji.
Lepiej ale coś za coś, tu zaoszczędzisz to tam wydasz.

Poprawianie słabych słuchawek nie ma sensu.
Dopasowanie do siebie bo chcesz takie czy inny kabel który także działa jak EQ, to nie tyle poprawianie co dopasowanie pod siebie bo chcesz 1.1, 1.25, 1.3, 1.5m kabel do tego wtyk 2.5, 3.5, 4.4 i masz tyle możliwości że az za dużo.

Kolejna rzecz hd800 ludzie się pukali w czoło że kosztowały pod 2.5k jak wchodziły ładniej i bardziej psychologiczne podejście dać cenę 2.5 niż 3k. A jak wydasz 2.5k to i się spodoba to wydasz i 1k na kabel, razem wychodzi więcej ale w ratach tego nie czujesz. Po prostu przerzucają pewne koszta na kupującego.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zamiast szukać zapasów mocy, wymieniać kable i korygować dźwięk, nie lepiej kupić słuchawki, które nie wymagają żadnych akrobacji.

 

Nie. Takich już mam parę i jest nudno default_smile.png

 

A tak szczerze to jest hobby zabawa jak każda inna. 500 PLN i masz duże stereo. 100 PLN i mobilny zestaw. Muzyka płynie człowiek się raduje.

M.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, side napisał:

 

W ogóle teraz (czy zawsze tak było?), jak nie wymienisz kabla w słuchawkach za 100, 500, 1999, czy nawet za 4999 złotych, to one nie grają albo nie pokazują pełni swoich możliwości. Jeszcze te tanie, to rozumiem. Ale w tych drogich, dla mnie, słuchawkach? Obłęd jakiś.

Dla mnie to w dużej części fetysz - koniecznie trzeba zmienić kabel i tipsy, bo na innych niż stockowe brzmienie jest lepsze. Praktycznie bez wyjątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to w dużej części fetysz - koniecznie trzeba zmienić kabel i tipsy, bo na innych niż stockowe brzmienie jest lepsze. Praktycznie bez wyjątków.
To nie chodzi o jaki tylko byle zmienić, były modne spinfity tipsy jak tipsy jak komuś poprawiają seal to dobrze.

Wyciąganie małych różnic w dźwięku iem kablem deko jest dziwne, za to poprawa komfortu bo standardowy kabel jest sztywny i nie wygodny ma bardzo duży sens.



- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, często chodzi o to byle zmieniać.

I jestem ciekaw czym się różnicą IEM od np. słuchawek nausznych, że w tych drugich takie niby poprawy dźwięku, a w pierwszych jest już to dziwne.

Edytowane przez Inszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było, że ja z tych "co kable nie grajo". Gdy pocinałem na elektryku, to sam zmieniałem kable na linii gitara-wzmak. Kolega się śmiał, więc zrobiliśmy ślepy test (miał zamknięte oczy, a ja przepinałem kable) i po nim sam wymienił kabel :D Ale to była zamiana kabla 3 metry za 30 złotych, na 3 metry za 160 złotych.

Dziwi mnie tylko to, że teraz na forum praktycznie każde polecenie słuchawek jest opatrzone zdaniem "i wymień kabel na lepszy". Nawet przy słuchawkach za kilka tysięcy. LOL :)

 

Moda, faktyczna potrzeba/stać mnie?

Edytowane przez side
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, side napisał:

Dziwi mnie tylko to, że teraz na forum praktycznie każde polecenie słuchawek jest opatrzone zdaniem "i wymień kabel na lepszy". Nawet przy słuchawkach za kilka tysięcy. LOL :)

 

To się tyczy przede wszystkim droższych słuchawek. Modele Noble'a, Custom Art (nie licząc FIBAE7) czy Lime Ears oferowane są dla przykładu z kabelkami Plastic One, które je po prostu ograniczają. Nawet dobry Ares II to jeszcze nic z tego, co można wyciągnąć z takich Legend X.

 

Z tych tańszych modele, jak BQEYZ Spring1, Tin HiFi P1, FiiO FH5, iBasso AM05, DUNU Falcon-C czy Moondrop KXXS, znacznie zyskają na lepszym przewodniku. Na pytanie czy warto dopłacać do dobrego kabla czy lepiej kupić inne IEM-y trzeba jednak odpowiedzieć sobie samemu.

 

3 godziny temu, retter napisał:

Wyciąganie małych różnic w dźwięku iem kablem deko jest dziwne, za to poprawa komfortu bo standardowy kabel jest sztywny i nie wygodny ma bardzo duży sens.

 

To niekoniecznie są małe różnice. Część kabli w wyraźny sposób modyfikuje brzmienie. Do tego stopnia, że część użytkowników jest w stanie wydać i 2000 USD na kabelek do ulubionych doków.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności