Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Z kablami chyba jest tak, że dobrej jakości kabel prześle pełne informacje o dźwięku w stosunku do kabla słabej jakości. Tak samo materiał - srebro doda coś od siebie w stosunku do miedzi. Ale kabel za 200 zł i kabel za 2000 zł o takich samych parametrach nie mają prawa zagrać inaczej 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kablami chyba jest tak, że dobrej jakości kabel prześle pełne informacje o dźwięku w stosunku do kabla słabej jakości. Tak samo materiał - srebro doda coś od siebie w stosunku do miedzi. Ale kabel za 200 zł i kabel za 2000 zł o takich samych parametrach nie mają prawa zagrać inaczej 
A masz komputer za 200 i 2000 o tych samych parametrach?

Dobry kabel prześlę tyle ile może, słaby sporo mniej.
Przy czym tani kabel będzie gorzej wykonany mniej elastyczny czy po prostu brzydki, a to wszystko ma wymierną wartość w cenie i wpływ na wybór produktu.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To po prostu mocno jaskrawy przykład ze cena nie bierze się z powietrza.

- Tapatalk



Z powietrza nie - z Działu Marketingu


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie. Przecież istnieje audiofilskie powietrze. Nie wolno tego lekceważyć
A potem piszą brak powietrza w dźwięku ;p

Ale luz jeśli nie jest to fizyczna wartość dodana a z pomysłowości marketingu, to już nie nam ocenia kto jak wydaje swoje pieniądze.

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wątek o kablach przykryje temat który mnie interesuje to poproszę o opinię kogoś bardziej doświadczonego jak zastąpienie 1BA wersja multi wpływa na dźwięk. Też jestem zainteresowany shozy 1.4 a poza wielką niewiadomą trudno mi znaleźć jakikolwiek punkt odniesienia. Kojarzycie jakieś przypadki gdzie robili upgrade w podobny sposób? Konkretne przypadki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim wątek o kablach przykryje temat który mnie interesuje to poproszę o opinię kogoś bardziej doświadczonego jak zastąpienie 1BA wersja multi wpływa na dźwięk. Też jestem zainteresowany shozy 1.4 a poza wielką niewiadomą trudno mi znaleźć jakikolwiek punkt odniesienia. Kojarzycie jakieś przypadki gdzie robili upgrade w podobny sposób? Konkretne przypadki?
To zależy od konkretnego przypadku i osobistych preferencji. Jedni mulitarmatury lubią a inni nie bardzo.

Wysłane z mojego SM-N975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, wiatrak napisał:

@marcelmtbmx mieliśmy ostatnio te same działa w arsenale Titan-6, Aune e1, Periodic audio Be. Do których najbliżej mają EPH-200 ?

Najbliżej na pewno do Aune. Ale trochę inne brzmienie. W Yamaszkach jest mniej napompowany midbas,lepsza separacja, wciągają swoim brzmieniem, zachęcają żeby się wsłuchać. Według mnie brzmią bardziej realistycznie choć jest też lekki spadek przy ~4K i te dźwięki były bardziej wyraźne w Aune. Całościowo z tych IEM’ów które ostatnio miałem Yamahy uważam za najlepsze. Izolacja od otoczenia tez jest świetna tylko trzeba używać z klipsem do ciuchów bo wyraźnie słychać kabel jak o coś szura. A jeśli chodzi o kable to bym się nie martwił o kompatybilność z innymi. Pewnie się wpinają. Fakt, mają troszkę luzu ale pewnie siedzą. Sam ich używam z chińskim, posrebrzanym kablem od Senfera. No i są śliczne :D ale ja uwielbiam minimalistyczny design.

6DA18E08-FD26-4773-A0CD-91AA757298B2.jpeg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Hustler napisał:

@marcelmtbmx A masz może porównanie z Etymoticami albo Shure (ewentualnie jakimiś innymi silnie izolującymi słuchawkami)?

W ogóle te nakładki wydają się być ogromne albo to słuchawki są takie malutkie.

Niestety nie znam żadnych etymoticów ani shure. Obudowa na średnice 8 mm a gumka 13 :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=47061]marcelmtbmx[/mention] A masz może porównanie z Etymoticami albo Shure (ewentualnie jakimiś innymi silnie izolującymi słuchawkami)?
W ogóle te nakładki wydają się być ogromne albo to słuchawki są takie malutkie.

Patrząc na średnicę złącza mmcx, to słuchawki są małe

Coś wielkości Sony mh1c pewnie


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, marcelmtbmx napisał:

Niestety nie znam żadnych etymoticów ani shure. Obudowa na średnice 8 mm a gumka 13 :)

Widocznie na zdjęciu tak to wyszło, bo średnica jest taka jak w moich nakładkach od MH1C.

8 minut temu, zOrg napisał:


Patrząc na średnicę złącza mmcx, to słuchawki są małe

Coś wielkości Sony mh1c pewnie


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Zmierzyłem i są niemalże identyczne rozmiarowo. Akurat od paru dni jestem posiadaczem tych maleństw od Sony. :)

Edytowane przez Hustler
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, strong6 napisał:

Jak Ty natrafiasz na takie cudeńka/okazy ? :rolleyes:

 

Na nich jest akurat hype na Head-Fi, więc nie było trudne :D Trzeci model z technologią BM i wiosek taki, że magnetostatyczne drivery chyba są ciekawszą opcją niż elektrety Soniona.

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, docentore napisał:

Ale tak na 1K$ świetne czy nie?

 

Tanie nie są, ale IMHO bronią się. Jakość wykonania jak modele Empire Ears, świetnej jakości zestaw i grają naprawdę dobrze, nawet w zestawieniu z Campfire Audio Andromeda, DUNU DK-4001, Oriolus MK2 czy tańszymi Empire Ears.

 

Czy stosunek cena-jakość jest ultrawysoki? Nie do końca, ale to tyczy się niemal wszystkich drogich słuchawek. Fusion mają jednak w sobie to coś. Właśnie testuję z Satin Audio Athena (8x), PW audio No10, Ego Audio Whiskey i Effect Audio Leonidas II, które dodatkowo je podkręcają.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, cool.

Jaracz (HBB) się jara tymi, że najlepsze teraz i w ogóle :D
Ciekawe, ale klocka nie będę ryzykował na razie ;)

https://www.linsoul.com/products/thieaudio-voyager-1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, docentore napisał:

Jaracz (HBB) się jara tymi, że najlepsze teraz i w ogóle :D
Ciekawe, ale klocka nie będę ryzykował na razie ;)
https://www.linsoul.com/products/thieaudio-voyager-1

 

Nie jestem wielkim fanem multi-BA, a do tego raczej szukam bardziej unikatowych rozwiązań :D

 

Jakby jednak nie było te Thie Audio wyglądają bardzo dobrze, chociaż podobnych konstrukcji już trochę jest. Wiele tych multi-BA, tańszych hybryd czy trybryd (DD+BA+EST) pochodzi z 2-3 chińskich fabryk, a ingerencja "producenta" ogranicza się do wyboru przedniego panelu, kabelka czy etui. Część nie ma nawet wpływu na sygnaturę... Firm, które rzeczywiście same projektują i tworzą swoje doki, nie ma wiele wśród nowych graczy z Azji. Linsoul ma spoko politykę, że próbuje część ciekawych projektów wykopywać z chińskiego rynku, ale ciężko w ciemno ryzykować.

 

Inną ciekawostką są opisy, jak w przypadku Shuoer Tape. Model niby opisywany jako hybrydowa konstrukcja z elektrostatycznym przetwornikiem, a to, co jest w środku przypomina raczej driver combo dynamiczny+magnetostatyczny ;)

 

tape.jpg

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah jesteś w ostatnim czasie hojnie obdarowywany słuchawkami do testów przez dystrybutorów. Masz dostęp do wielu słuchawek czy kabli. Czy publikujesz gdzieś ich recenzje, czy ograniczasz się do kilku zdań na forum? Z chęcią bym poczytał pełnoprawne recenzje, szczególnie z tak dużym punktem odniesienia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności