Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

23 minuty temu, Jaro54 napisał:

Ze 100% berylu raczej nie zrobisz membran, bo nie dałbyś rady ich wprawić w ruch. To chodzi o napylenie warstwy w celu usztywnienia membran

 

Ale pewnie sa lepsze i gorsze membrany berylowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.12.2019 o 11:01, czarodziejnocy napisał:

 

2019-11-24 21:58 WER Warszawa, Customs clearance

Ktoś jeszcze ma taką dziwną sytuację z Tin T4?

 

Może się komuś przyda informacja, bo udało mi się w końcu dodzwonić do WER Warszawa. Przez telefon nie są w stanie odszukać ani zweryfikować, gdzie fizycznie jest paczka i co się z nią stało. Powinien przyjść list, jeśli nie ma, to Pani polecała udać się osobiście z dokumentami i tam odszukają numer magazynowy. Ktoś może był i wie ile czasu trzeba sobie zarezerwować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, wiatrak napisał:

A propos berylu... UrbanFun ISS014, Shozy Form 1.1, Aune E1, Dunu Titan 6, Periodic Be - wszedzie mowa o berylu.

Czy ktores z nich sa tylko powlekane, a ktores 100% beryl ?

 

4 godziny temu, Jaro54 napisał:

Ze 100% berylu raczej nie zrobisz membran, bo nie dałbyś rady ich wprawić w ruch. To chodzi o napylenie warstwy w celu usztywnienia membran

 

Zrobisz :D DUNU Luna mają przetwornik w całości z berylu, który dostarczany jest z tej samej fabryki co drivery do Focal Utopia. Finale A8000 również mają driver z folii berylowej. Podobny materiał (folia berylowa) zastosowano w Periodic Audio Be, gdzie połączony jest on z PEEK.

 

Większość "berylowych" driverów to jednak rozwiązania kompozytowe lub PVD.

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Inszy napisał:

LZ dużo zyskują po wygrzaniu - całość robi się znacznie bardziej spójna i schodzi nadmierne przyciemnienie na dole. Ale dalej preferuję czerwone filtry, bo na czarnych jest trochę za duże V.

A kabel mi akurat bardzo leży, bo dobrze trzyma te duże doki na miejscu i ani razu nie miałem potrzeby ich poprawiania. Do tego ma bardzo znikomy efekt mikrofonowy i się nie plącze.


Moje LZ A6 mini na razie dotarły do Liege i raczej jeszcze trochę czasu minie nim ich posłucham. Przypuszczam też, że nie będzie Twojej recenzji tych słuchawek (a może jednak? ;))
@Inszy - multum słuchawek przeszło przez Twoje uszy - czy mógłbyś te LZ A6 (na czarnym filtrze) do czegoś porównać/spozycjonować?
LZ A6 mini mają recenzje (choćby na head-fi) jednak Twoje zdanie ma dla mnie dużo większą wagę :rolleyes:

 

Edytowane przez strong6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje ich aktualna cena: 

 

135,34 zł  42%OFF | LZ Z05A węgla Nanocoated dynamiczny sterownik MMCX odpinany douszne HiFi słuchawki douszne z mikrofonem
https://s.click.aliexpress.com/e/cHeIuLjJ5

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@strong6 dzięki za zaufanie, ale nie wiem czy nie za duże ;) Gdybym jednak miał koniecznie szukać podobieństwa, to bym się skłaniał ku Periodic Audio Beryllium, ale to dość luźne skojarzenie, trochę z barwy, trochę z dużej dynamiki oraz niezłej sceny obu par, bo piezo w LZ jednak daje poczucie jakiejś inności, zarówno od przetworników dynamicznych, jak i armatur. Na pewno nie mają nic wspólnego z Senferami.

A czy będzie recenzja? W sumie nie wiem, niby kończą mi się sprzęty do zrecenzowania, ale pewnie szybciej sięgnę po jakieś nowości, jeśli będzie możliwość 🤔 Chyba że nie będzie możliwości, to tak :D 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kogoś zainteresuje ich aktualna cena: 
 
135,34 zł  42%OFF | LZ Z05A węgla Nanocoated dynamiczny sterownik MMCX odpinany douszne HiFi słuchawki douszne z mikrofonem
https://s.click.aliexpress.com/e/cHeIuLjJ5
Za 110 w nicechck są
110,84 zł 62%OFF | LZ Z05A In Ear Earphone Dynamic Drive HIFI IEM Metal Headset Earbud With Detachable Detach MMCX Cable MMCX Detachable
https://s.click.aliexpress.com/e/96LJUHTZZ

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Inszy napisał:

@strong6 dzięki za zaufanie, ale nie wiem czy nie za duże ;) Gdybym jednak miał koniecznie szukać podobieństwa, to bym się skłaniał ku Periodic Audio Beryllium, ale to dość luźne skojarzenie, trochę z barwy, trochę z dużej dynamiki oraz niezłej sceny obu par, bo piezo w LZ jednak daje poczucie jakiejś inności, zarówno od przetworników dynamicznych, jak i armatur. Na pewno nie mają nic wspólnego z Senferami.

A czy będzie recenzja? W sumie nie wiem, niby kończą mi się sprzęty do zrecenzowania, ale pewnie szybciej sięgnę po jakieś nowości, jeśli będzie możliwość 🤔 Chyba że nie będzie możliwości, to tak :D 

A to ja podziękuję za porównanie sygnatury do Periodic 😊 A czy pod względem SQ to wg Ciebie jest to liga Beryllium, bo do mnie lecą ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wybrać jedne z tych dwóch, to bym postawił na BE, bo po prostu są bardziej spójne i trochę mniej przyciemnione. Na korzyść LZ przemawia bardziej dynamiczna i szczegółowa góra, ale jednak całościowo są troszkę za Periodicami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Inszy napisał:

@strong6 dzięki za zaufanie, ale nie wiem czy nie za duże ;) Gdybym jednak miał koniecznie szukać podobieństwa, to bym się skłaniał ku Periodic Audio Beryllium, ale to dość luźne skojarzenie, trochę z barwy, trochę z dużej dynamiki oraz niezłej sceny obu par, bo piezo w LZ jednak daje poczucie jakiejś inności, zarówno od przetworników dynamicznych, jak i armatur. Na pewno nie mają nic wspólnego z Senferami.

A czy będzie recenzja? W sumie nie wiem, niby kończą mi się sprzęty do zrecenzowania, ale pewnie szybciej sięgnę po jakieś nowości, jeśli będzie możliwość 🤔 Chyba że nie będzie możliwości, to tak :D 

 

47 minut temu, Inszy napisał:

Gdybym miał wybrać jedne z tych dwóch, to bym postawił na BE, bo po prostu są bardziej spójne i trochę mniej przyciemnione. Na korzyść LZ przemawia bardziej dynamiczna i szczegółowa góra, ale jednak całościowo są troszkę za Periodicami.


Dziękuję bardzo :rolleyes:
Nie mam najmniejszych wątpliwości odnośnie Twojej wiedzy w temacie słuchawek. Dobrze się stało, że zadałem to pytanie bo na odpowiedzi skorzystałem nie tylko ja ale i @wiatrak
Gdzieś mi przemknęło przed oczami, że Periodic Audio Beryllium to Twoje słuchawki do codziennego użytku. A Twoją ich recenzję znam dobrze (zaraz ponownie ją prześledzę) :rolleyes:
Nawet jeśli LZ A6 mini są w trochę niższej lidze niż P.A.Be to wygląda na to, że jest na co czekać ;)
 

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Inszy napisał:

Tylko pamiętaj, żeby je porządnie wygrzać, bo na początku, to jest lekkie rozczarowanie nawet jak za cenę promocyjną.

Tak zrobię :rolleyes:
Mam jeszcze jedno pytanie. Co masz na myśli pisząc "jest za ciemno w dolnych regionach średnicy". Trudno mi to rozkminić. Rozumiem: "dolna średnica wycofana", "dolna średnica ocieplona" - to coś z tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wycofana, ale problem raczej leży po stronie tego, że piezo po prostu gra tu jaśniej niż dynamik, przez co powstaje takie trochę dziwne wrażenie przyciemnienia bez nadmiernego wycofania.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kablu spc nie mam tego wrażenia. Czy to kabel, czy wygrzanie to nie wiem, nie mialem czasu sprawdzać. Nie mniej jednak dla potomnych wersja 2pin ma schowane gniazda i ciężko o to by kabel wszedł głęboko, chyba że ma taką budowę jak oryginalny. Chyba lepszą opcją jest A6 mini z mmcx. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, strong6 napisał:

 


Dziękuję bardzo :rolleyes:
Nie mam najmniejszych wątpliwości odnośnie Twojej wiedzy w temacie słuchawek. Dobrze się stało, że zadałem to pytanie bo na odpowiedzi skorzystałem nie tylko ja ale i @wiatrak
Gdzieś mi przemknęło przed oczami, że Periodic Audio Beryllium to Twoje słuchawki do codziennego użytku. A Twoją ich recenzję znam dobrze (zaraz ponownie ją prześledzę) :rolleyes:
Nawet jeśli LZ A6 mini są w trochę niższej lidze niż P.A.Be to wygląda na to, że jest na co czekać ;)
 

 

@strong6 Bardzo cenie wszystkich naszych forumowych recenzentow, ale przez lata wyszlo, ze z @Inszy mi po drodze w kwestii sonicznego gustu. Niby sprzet trzeba samemu odsluchac, ale z braku czasu i srodkow mozna ograniczyc zonglowanie, opierajac sie na recenzjach audiopokrewnych dusz i wyluskac do wlasnych testow tylko to co trzeba 😂

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał wybrać jedne z tych dwóch, to bym postawił na BE, bo po prostu są bardziej spójne i trochę mniej przyciemnione. Na korzyść LZ przemawia bardziej dynamiczna i szczegółowa góra, ale jednak całościowo są troszkę za Periodicami.
Też daję głos na Be :)0ac9b5a8e0c3532c32e130e1e070f5c2.jpg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.12.2019 o 11:17, czarodziejnocy napisał:

 

Może się komuś przyda informacja, bo udało mi się w końcu dodzwonić do WER Warszawa. Przez telefon nie są w stanie odszukać ani zweryfikować, gdzie fizycznie jest paczka i co się z nią stało. Powinien przyjść list, jeśli nie ma, to Pani polecała udać się osobiście z dokumentami i tam odszukają numer magazynowy. Ktoś może był i wie ile czasu trzeba sobie zarezerwować?

 

Delikatny offtopic, ale być może niektórym to info uratuje święta. ;) Wiadomo jest wtedy więcej czasu na odsłuch, a dla niektórych słuchawki to prezenty. Jeśli wasza paczka utknęła w UC WER (nieważne czy wyszło już pismo), to można tam podjechać przekazać dokumenty (dowód zakupu i płatności), opłacić (wyłącznie gotówka, nie ma tam bankomatu, ale można wybrać $ z poczty - inny budynek) i co najważniejsze od razu odebrać paczkę. Cała operacja kosztowała mnie około godzinki. Pewnie można krócej jak ma się doświadczenie co i jak.

 

W moim przypadku linsoul nie umieścił numeru mieszkania, dlatego paczka nigdy by do mnie nie dotarła. Swoją drogą to zdecydowanie nie był to deal życia pod kątem ceny, analizując obecne oferty na bazarku plus komfort, że od ręki i bez nerwów ;)

Edytowane przez czarodziejnocy
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę odpowiedzieć tylko za siebie. Kupowałem T4 i miałem rabat na następne słuchawki. Z ciekawości wybór padł na Shozy. Nie miałem zamiaru zostawiać. Ostatecznie nawet ich nie posłuchałem, za dużo było tego wszystkiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności