Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

 
Gratuluję zakupu.
Kto bogatemu zabroni? Ja nie kupiłem ale ciekawie wyglądają, na bogato.
To nie temat muzyczne zakupy ;p
Tu płacisz za dodatkowe 4 BA i zestaw 9 filtrow ponad zwykłą wersje LZ A6.

Mnie tylko zastanawia co to za przycisk turbo na zewnątrz?

- Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włączenie przycisku jest opisywane jako "wzmocnienie głośności", "bardzo niewielkie", "trochę zwiększające głębokość basu". 
Interesowało mnie to bo
LZ A6 Mini tego przycisku nie mają, a podobno są tak zestrojone jakby był od razu włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś takie coś mi się rzuciło: 
https://www.indiegogo.com/projects/ikko-itm05-music-patch-the-most-portable-hifi-amp/x/22208642#/

 

Całkiem sensownie to wygląda, dwa wyjścia 3.5 i 2.5, Ikko to firma, której słuchawki były raczej (mocno) chwalone. Ciekawe jak zagra, na swojej grafice rozstawiają po kątach DragonFly'e i Mojo Chordy ;) . No i trzeba przyznać, że pomysł fajny: taki dodatkowy garb do dużo bardziej mnie przekonuje, niż podłączanie przejściówek, ponadto po podłączeniu można telefon normalnie ładować. 

Tego wzmaka można wyjąć w pakiecie z OH1 lub OH10 i tu się robi naprawdę ciekawie. Kurcze, ostatnio kupiłem FH5, ale ikko kusi...

 

Doradźcie trochę jak grają OH1/OH10 vs FH5?

Edytowane przez zyrafu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglądają świetnie.
"Aby pokazać piękną zewnętrzną część gwiaździstego nieba, Starfield został wykonany specjalną technologią malowania, która może nie tylko błyszczeć pod światłem, ale także pokazuje kolorowe gradientowe kolory o różnym kącie światła"
A wewnątrz dynamiczny przetwornik pokryty nanorurkami węglowymi (jak w znanych mi LZ SEMKARCH SKC-CNT1) ;)
Miałeś okazję ich posłuchać? Możesz już coś napisać jak grają? (Chyba jeszcze nie, bo to nowość).
 

Edytowane przez strong6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, strong6 napisał:

Wyglądają świetnie. Dynamiczny przetwornik pokryty nanorurkami węglowymi (jak w znanych mi LZ SEMKARCH SKC-CNT1) ;)
Miałeś okazję ich posłuchać? Możesz już coś napisać jak grają? (Chyba jeszcze nie, bo to nowość)

 

Jeszcze nie, ale w niedalekiej przyszłości się to zapewne zmieni. Stawiam, że raczej będą grać lepiej niż CNT1, wyraźnie lepiej. Semkarch nie wybijają się jakoś szczególnie brzmieniem, a popularność zawdzięczają głównie wyprzedaży stoków magazynowych w stosunkowo niskiej cenie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LZ A6mini już po pierwszych godzinach odsłuchu. 

 

Pierwsze i najważniejsze: wyraźnie brakuje armatury ogarniającej średnicę. Niezależnie od zastosowanych filtrów, jest za ciemno w jej dolnych regionach, co przy możliwości podbicia góry zupełnie nie daje wrażenia spójności. Podciągnęli bas, żeby to przykryć, ale przez to słuchawki łapią misia. 

Na szczęście przetwornik dynamiczny, to niezły kozak, jak to u LZ, więc nie zamula i potrafi zatrząsnąć głową.

Piezo daje górę i wyższą średnicę gładkie i szczegółowe, niezależnie od zastosowanego filtra. Spora scena, bardzo dobra holografia. 

 

Na razie siedzę na czerwonych tulejach, które obniżają wyższe częstotliwości o 3dB, więc tu najlepiej koresponduje ona z niższymi partiami, ale jest za ciemno jak na mój gust. Niebieskie, czyli dające +3 w górę, to z jednej strony fajne jasne granie, z drugiej za bardzo atakują na nich wokale. Nie sypią sybilantami, ale ciągle mam wrażenie, jakby mi ktoś do ucha krzyczał. 

Teoretycznie najlepsze powinny być czarne, zrównoważone, ale coś dziwnego dzieje się na nich na średnicy, ledwo dwa kawałki wytrzymałem.

 

Zaraz trafiają do szafy na wygrzewanie i zobaczymy co się upiecze. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Inszy napisał:

LZ A6mini już po pierwszych godzinach odsłuchu. 

 

Pierwsze i najważniejsze: wyraźnie brakuje armatury ogarniającej średnicę. Niezależnie od zastosowanych filtrów, jest za ciemno w jej dolnych regionach, co przy możliwości podbicia góry zupełnie nie daje wrażenia spójności. Podciągnęli bas, żeby to przykryć, ale przez to słuchawki łapią misia. 

Na szczęście przetwornik dynamiczny, to niezły kozak, jak to u LZ, więc nie zamula i potrafi zatrząsnąć głową.

Piezo daje górę i wyższą średnicę gładkie i szczegółowe, niezależnie od zastosowanego filtra. Spora scena, bardzo dobra holografia. 

 

Na razie siedzę na czerwonych tulejach, które obniżają wyższe częstotliwości o 3dB, więc tu najlepiej koresponduje ona z niższymi partiami, ale jest za ciemno jak na mój gust. Niebieskie, czyli dające +3 w górę, to z jednej strony fajne jasne granie, z drugiej za bardzo atakują na nich wokale. Nie sypią sybilantami, ale ciągle mam wrażenie, jakby mi ktoś do ucha krzyczał. 

Teoretycznie najlepsze powinny być czarne, zrównoważone, ale coś dziwnego dzieje się na nich na średnicy, ledwo dwa kawałki wytrzymałem.

 

Zaraz trafiają do szafy na wygrzewanie i zobaczymy co się upiecze. 

 

Przepraszam za glupie pytanie, ale jak się prezentują na tle Noble Khan? :D Serio pytam.

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minutes ago, Inszy said:

Zaraz trafiają do szafy na wygrzewanie i zobaczymy co się upiecze. 

 

Abracadabra, słynna szafa @Inszy'go do wygrzewania :) 

 

371916-the-chronicles-of-narnia-the-lion

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, westberg napisał:

Przepraszam za glupie pytanie, ale jak się prezentują na tle Noble Khan? :D Serio pytam.

 

A6mini to raczej coś w stylu IMR-ów R1, R1 Zenith i R2 Aten. Pod kątem charakterystyki brzmienia bardziej zasadne byłoby zestawianie z Khanami (czy innymi modelami o podobnej konstrukcji, jak Fidue A93 Artemis) droższego modelu LZ A6. Khany zjedzą A6mini pod kątem rozdzielczości, szczegółowości, separacji czy oddania planów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minutes ago, Inszy said:

A w życiu! Później bym ich nie znalazł...

 

To szafa z Narnii. Wchodzą byle słuchawki i przechodzą do krainy super-hiper-grających-za-grosze słuchawek po 50h w szafie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Methuselah napisał:

 

A6mini to raczej coś w stylu IMR-ów R1, R1 Zenith i R2 Aten. Pod kątem charakterystyki brzmienia bardziej zasadne byłoby zestawianie z Khanami (czy innymi modelami o podobnej konstrukcji, jak Fidue A93 Artemis) droższego modelu LZ A6. Khany zjedzą A6mini pod kątem rozdzielczości, szczegółowości, separacji czy oddania planów.

A ten droższy model LZ A6?.

 

A jak wyglądałoby porównanie do BGVP ARTMAGIC ES12?

Edytowane przez westberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Inszy napisał:

LZ A6mini już po pierwszych godzinach odsłuchu.

Teoretycznie najlepsze powinny być czarne, zrównoważone, ale coś dziwnego dzieje się na nich na średnicy, ledwo dwa kawałki wytrzymałem.

Zaraz trafiają do szafy na wygrzewanie i zobaczymy co się upiecze. 

:o
Nim zdecydowałem się na ich kupno prześledziłem opinie na ich temat, właśnie pod kątem tego czy nie zrobiła się dziura na średnicy po usunięciu armatur (LZ A6).
Opinie uspokoiły mnie - dolna średnica cofnięta, nic więcej. Nic złego.

Niech się skutecznie wygrzeją....
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności