Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, docentore napisał:

Kto chwali barachło? Czy dyskusja o sprzęcie można podciągnąć pod zachwalanie wg Ciebie?

 

Masa osób chwali barachło - Hedfaj jest wylęgarnią takich zachowań, a i u nas nie raz się przewijało, gdzie największa plaga była chyba przy KZ ZST, które miały rozwalać wszystko do tysiąca złotych (a czasami i w ogóle bez podziału na kategorie).

Czasami to nadmierny optymizm, czasami racjonalizacja zakupu, a może czasami ustawki w celach reklamowych.

 

I czasami dyskusję o sprzęcie można podciągnąć pod hajp, bo niby jak inaczej można hajpować? Tańcem? ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Od 2 lat nie udało mi się kupić badziewia, poza jednym przypadkiem. A kupuje dużo chińskich słuchawek. To nie tak, że jest to niespodzianka, którą dostajesz, są opinie dostępne na temat wszystkich prawie modeli.
 
Wracając do tematu ciekawych słuchawek: wstawiam Fearless S6Rui i Moondrop KPE do komisu jak ktoś chętny
Hi
Możesz mi wytłumaczyć krok po kroku jak się wchodzi w komis?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, Inszy napisał:

Masa osób chwali barachło - Hedfaj jest wylęgarnią takich zachowań, a i u nas nie raz się przewijało, gdzie największa plaga była chyba przy KZ ZST, które miały rozwalać wszystko do tysiąca złotych (a czasami i w ogóle bez podziału na kategorie).

Czasami to nadmierny optymizm, czasami racjonalizacja zakupu, a może czasami ustawki w celach reklamowych.

 

I czasami dyskusję o sprzęcie można podciągnąć pod hajp, bo niby jak inaczej można hajpować? Tańcem? ;) 

 

Okiej, masz trochę racji. Ale trzeba się kierować trochę zdrowym rozsądkiem, mi by do głowy nie przyszło, żeby stawiać sprzęt KZ obok sprzętu 5-6x droższym (przysłowiowe 1K) i mówić och i ach, KZ jest the best :)

 

Co do ustawek - było to wspomniane, że te szybko wyjdą na jaw. ChiFi wchodzi w mainstream i trudniej tego typu oszustwa przeprowadzać, czy wręcz jest to niemożliwe.

 

A propos hajpu: słyszałeś Blon BL03? Ze zmienionym kablem rozwalają wszystko do 0.5K :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Inszy napisał:

Szczerze wątpię, czy słyszałeś wszystko do 0,5K ;) 

Nie, ale nie mówiłem tego całkiem na serio. Nie lubię absolutnych stwierdzeń. (co nie zmienia faktu, że są to bardzo zacne IEMy).

 

Peace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

A propos hajpu: słyszałeś Blon BL03? Ze zmienionym kablem rozwalają wszystko do 0.5K

 

Ja słyszałem i w bezpośrednim porównaniu, wg mnie, nie zbliżają się np. do KXXS. Pod żadnym względem.

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, all999 napisał:

 

 

 

 

 

Ja słyszałem i w bezpośrednim porównaniu, wg mnie, nie zbliżają się np. do KXXS. Pod żadnym względem.

 

 

 

KXXS kosztują 190$ co daje ok 750 plnów ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KXXS kosztują 190$ co daje ok 750 plnów
 
Ale nadal się nie zbliżają :)
GR07 również w moim odczuciu są wyraźnie lepsze.
Inna sprawa, że one mają dziwną budowę i bardzo krótką tulejkę, więc ja musiałem zmienić tipsy i one pewnie grają inaczej. W każdym razie są tylko ok.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia gustu i złapania seala (krótka tulejka) - i tutaj wchodzimy na level skakania na jednej nodze, żeby coś dobrego wyłuskać. Ja nie mogłem złapać seala prawie z niczym (podobnie miałem z KPE), bo wszystkie gumki się ześlizgiwały z tulejki. Dopiero wywrócone analne tipsy KZ dały radę. Jak złapałem seala to zaczęły mi grać lepiej od KPE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie kupić analne tipsy?? Xd nie, żebym potrzebował, kolega pyta :p

16 minut temu, docentore napisał:

Dopiero wywrócone analne tipsy KZ dały radę. Jak złapałem seala to zaczęły mi grać lepiej od KPE.

 

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blony potrzebują dobrania tipsów i trochę prądu, najlepiej po balansie. 

W porównaniu do takich tworów jak np. Fiio FH7, czy Sony MDR EX600, biorę Blony, ale co kto lubi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2019 o 19:55, Methuselah napisał:

Tańsze Iris mogą być ciekawa opcja. Nieco cieplejsze, więcej środkowego basu i ogólnie mocniejsze zejście oraz gładsza góra. Scena i oddanie planów czy wokale także w Iris są wyraźnie lepsze niż w E1. Pod jakie gatunki konkretnie? W razie czego ślij priva i postaram się pomóc w doborze.

Jeśli mogę się wpiąć w pytanie :) ...to głównie do metalu, a także do elektroniki szybszej i wolniejszej. Mam E1, które grają mi dobrze, ale chciałbym lepiej.

Czy Iris ilościowo mają basu i góry jak w E1, czy średnica jest równie dociążona, a przy tym wszystkim scena większa od E1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, requal napisał:

Blony potrzebują dobrania tipsów i trochę prądu, najlepiej po balansie. 

W porównaniu do takich tworów jak np. Fiio FH7, czy Sony MDR EX600, biorę Blony, ale co kto lubi. 

 

Słyszałem plotki, że T4 ma zawierać bardzo podobny przetwornik.

https://www.linsoul.com/pages/tin-hifi-t4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, requal napisał:

To zupełnie jak u nas sprzęty od dystrybutorów :]

 

4 godziny temu, requal napisał:

dystrybutorów, którzy muszą wyluskiwać jak najlepsze sprzęty.

 

Sam sobie odpowiedziałaś na bezsensowny przytyk. Akurat polscy dystrybutorzy wprowadzają dobrej, a nawet bardzo dobrej jakości produkty i szczerze napiszę, że lepiej zainteresować się tym co jest w ich ofercie niż latać za każdą nowością polecaną na HF.

 

Godzinę temu, Jaworrr napisał:

Jeśli mogę się wpiąć w pytanie :) ...to głównie do metalu, a także do elektroniki szybszej i wolniejszej. Mam E1, które grają mi dobrze, ale chciałbym lepiej.

Czy Iris ilościowo mają basu i góry jak w E1, czy średnica jest równie dociążona, a przy tym wszystkim scena większa od E1?

 

Pełniejszy i niżej schodzący bas w Iris, lepszej jakości środkowy bas, nieco pełniejsza średnica, wypchnięte wokale i gitary, gładsza, nieco ciemniejsza, ale lepiej rozciągnięta góra. Iris grają bardziej przestrzennie. Wiele, jak szerokość sceny, zależy od dobranych nakładek. Warte sprawdzenia.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, Methuselah napisał:

 

 

Sam sobie odpowiedziałaś na bezsensowny przytyk. Akurat polscy dystrybutorzy wprowadzają dobrej, a nawet bardzo dobrej jakości produkty i szczerze napiszę, że lepiej zainteresować się tym co jest w ich ofercie niż latać za każdą nowością polecaną na HF

Czytaj dalej - na tamtą chwilę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Pełniejszy i niżej schodzący bas w Iris, lepszej jakości środkowy bas, nieco pełniejsza średnica, wypchnięte wokale i gitary, gładsza, nieco ciemniejsza, ale lepiej rozciągnięta góra. Iris grają bardziej przestrzennie. Wiele, jak szerokość sceny, zależy od dobranych nakładek. Warte sprawdzenia.
A jak się mają Iris do OH10? - szukałem, gdzie by tu je w uszy wsadzić ale wszędzie tylko po zakupie... ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chico99 napisał:

 

Kolega pyta ... dobra, dobra. Jak kupisz i przetestujesz to podziel się wrażeniami.

 

Łee za szerokie są na mój...kanał?

No deal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, all999 napisał:

Ale nadal się nie zbliżają :)
GR07 również w moim odczuciu są wyraźnie lepsze.
Inna sprawa, że one mają dziwną budowę i bardzo krótką tulejkę, więc ja musiałem zmienić tipsy i one pewnie grają inaczej. W każdym razie są tylko ok.

Nie wiem czy to przypadek, czy przeznaczenie...

 

Ale ogólnie no kocham ❤️ Nie mogłem się powstrzymać... szczególnie że w takim miejscu :P Koniec tego offtopicu :D Wszyscy jesteśmy świrnięci, każdy na punkcie delikatnie czego innego... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Eragon napisał:

Nie wiem czy to przypadek, czy przeznaczenie...

 

Ale ogólnie no kocham ❤️ Nie mogłem się powstrzymać... szczególnie że w takim miejscu :P Koniec tego offtopicu :D Wszyscy jesteśmy świrnięci, każdy na punkcie delikatnie czego innego... 

 

@all999 ktoś Cię wreszcie pokochał.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, all999 napisał:

O co chodzi z wywróconymi tipsami? Weź pokaż, ale bez analnego akcentu.

 

 

Pomysł i wykonanie wzięte z wątku na h-f. Sposób pierwszy podany jest męczący i nigdy mi się nie udało, ale sposób z długą śrubą/gwoździem działa i trwa to sekundę. Wkładasz śrubę/gwóźdź i przeciągasz gumkę na drugą stronę.
image.png

 

Efekt końcowy:
image.png

 

Wątek na h-f:

https://www.head-fi.org/threads/flip-tips-prepare-to-have-your-mind-blown.906357/page-3

  • Like 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności