Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, wiatrak napisał:

Wyszły KXXS a tu dopiero recka Kanasów Pro. Tempo ma średnie ;/

Edytowane przez kordal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę, chyba podobnie jak inni posiadacze, psuć Wam apetytu i serwować "niedogotowane" opinie.;)

Doki się grzeją, czy tam wygrzewają, razem z dx220, a uwierzcie ten dap potrafi ogrzać. Kto ma ten wie ...:D

Jak się wygrzeją będzie więcej niż co nieco.

Na razie, ekscytujący wygląd oraz niesamowita wygoda i ergonomia.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, chico99 napisał:

Na razie, ekscytujący wygląd oraz niesamowita wygoda i ergonomia.

Wygląd też mi się baaaardzo podoba :D O ergonomię i wygodę trochę się bałem, bo wyglądają na bardzo duże. Uspokoiłeś mnie :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Pisałem już o tym sporo. Moje uszy są bardzo wymagające, od strony ergonomii, seala ...


Zdjęcie profilowe to wyraża w 100% :)


Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, chico99 napisał:

Pisałem już o tym sporo. Moje uszy są bardzo wymagające, od strony ergonomii, seala ...

Z KX-mi żadnych problemów.

 

A tu coś na zaostrzenie apetytu ...:D W parze z pozłacaną miedzią od @Jimmi Dragon a.

 

 

kx_1.jpg

Moondrop Kanas też dobrze się z nią zgrywały. Dobre połączenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chico99 napisał:

dunu dk3001pro

@chico99 dzięki za propozycję, słuchawki prezentują się ciekawie. Niestety, ustaliłem budżet na max 1,5k i boję się, że jak zacznę go podnosić, to dojdę 4k i w końcu nic nie kupię :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, e1mo napisał:

@chico99 dzięki za propozycję, słuchawki prezentują się ciekawie. Niestety, ustaliłem budżet na max 1,5k i boję się, że jak zacznę go podnosić, to dojdę 4k i w końcu nic nie kupię :P.

Z preorderu nie musisz tak diametralnie podnosić ceny, a myślę że warto😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Akustik napisał:

@Methuselah Widziałbyś Orla jako upgrade dla E1? Jesteś w stanie pokrótce porównać obie sygnatury?

 

Orla to mniej basowe granie niż E1. Są ogólnie lepsze technicznie. Lepiej rozciągnięta góra, lepsze oddanie planów, lepsza tonalność i wyraźnie lepiej oddane wokale oraz wyższa rozdzielczość i szczegółowość, przy wyraźnie większych instrumentach. Bas ma lepszą fakturę i schodzi niżej, ale ma inny charakter - szybszy, bardziej punktowy, więc nie wypełnia mocno przestrzeni, ale jest bardzo "punchy".

 

Tańsze Iris mogą być ciekawa opcja. Nieco cieplejsze, więcej środkowego basu i ogólnie mocniejsze zejście oraz gładsza góra. Scena i oddanie planów czy wokale także w Iris są wyraźnie lepsze niż w E1. Pod jakie gatunki konkretnie? W razie czego ślij priva i postaram się pomóc w doborze.

 

9 godzin temu, e1mo napisał:

@Methuselah szukam IEMów do 1,5k i zastanawiam się, czy lepiej wybrać Orle, czy T800. Zależy mi na wmiarę naturalnym brzmieniu z dobrym subbasem i szczegółową średnią, scena nie musi być duża, choć fajnie by było, gdyby była odpowiednio poukładana. Oczywiście jestem też otwarty na inne propozycję ^_^ . Z góry dziękuję za pomoc :).

 

- Audiosense T800 (hybrydą dorzuconą przez firmę) - Subbas bardzo dobry jak na BA, średnica bardzo szczegółowa, góra naprawdę dobrze rozciągnięta, ale jest też stosunkowo gładka, oddanie planów świetne, a do tego całość jest nieźle poukładana. Grają bardziej bezpośrednio i mają nieco odchudzone wokale. Średnica brzmi naturalnie, ale w zestawieniu z Orla jest nieco bardziej neutralna.

- Rhapsodio Orla - podobna szczegółowość i odrobinę mniejsza rozdzielczość, ale bardziej koherentne i naturalne granie z większymi źródłami (separacja jest słabsza). Subbas jest mocniej zaznaczony i schodzi niżej. Środkowego basu nieco więcej w T800 z hybrydą, a nieco mniej na stockowym 4-żyłowym SPC. Dół nieco szybszy w AS, a w RSD lepiej oddaje fakturę (ogólnie wyraźnie lepszy jakościowo). Góra wyraźnie bardziej naturalna w RSD, niczego jest nie brakuje, a jest wyraźnie gładsza, ale nie aż tak rozciągnięta. Szerokość podobna, ale głębia wyraźnie lepsza w Orla, które mają lepiej poukładaną scenę.

 

Brzmienie można dopasować tipsami, a do tego więcej wyciągnąć z nich dzięki lepszym kablom. Inne ciekawe to np. Oriveti OH300, Moondrop KXXS, FLC8N czy FiiO FH5, gdy lubisz mocny subbas. Wspomniane DK-3001 Pro to dobra opcja, gdy możesz dołożyć. 

 

Mniej środkowego basu, a bardziej zaznaczony subbas? Czy subbas ma rozsadzać czaszkę? Jaka góra? Pisz w razie czego na PM, by nie spamować tu.

 

8 godzin temu, wiatrak napisał:

 

Rzadko komentuję pracę recenzentów, ale IMHO to jakiś kosmos :)

Edytowane przez Methuselah
  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Methuselah napisał:

 

Orla to mniej basowe granie niż E1. Są ogólnie lepsze technicznie. Lepiej rozciągnięta góra, lepsze oddanie planów, lepsza tonalność i wyraźnie lepiej oddane wokale oraz wyższa rozdzielczość i szczegółowość, przy wyraźnie większych instrumentach. Bas ma lepszą fakturę i schodzi niżej, ale ma inny charakter - szybszy, bardziej punktowy, więc nie wypełnia mocno przestrzeni, ale jest bardzo "punchy".

 

Tańsze Iris mogą być ciekawa opcja. Nieco cieplejsze, więcej środkowego basu i ogólnie mocniejsze zejście oraz gładsza góra. Scena i oddanie planów czy wokale także w Iris są wyraźnie lepsze niż w E1. Pod jakie gatunki konkretnie? W razie czego ślij priva i postaram się pomóc w doborze.

 

 

- Audiosense T800 (hybrydą dorzuconą przez firmę) - Subbas bardzo dobry jak na BA, średnica bardzo szczegółowa, góra naprawdę dobrze rozciągnięta, ale jest też stosunkowo gładka, oddanie planów świetne, a do tego całość jest nieźle poukładana. Grają bardziej bezpośrednio i mają nieco odchudzone wokale. Średnica brzmi naturalnie, ale w zestawieniu z Orla jest nieco bardziej neutralna.

- Rhapsodio Orla - podobna szczegółowość i odrobinę mniejsza rozdzielczość, ale bardziej koherentne i naturalne granie z większymi źródłami (separacja jest słabsza). Subbas jest mocniej zaznaczony i schodzi niżej. Środkowego basu nieco więcej w T800 z hybrydą, a nieco mniej na stockowym 4-żyłowym SPC. Dół nieco szybszy w AS, a w RSD lepiej oddaje fakturę (ogólnie wyraźnie lepszy jakościowo). Góra wyraźnie bardziej naturalna w RSD, niczego jest nie brakuje, a jest wyraźnie gładsza, ale nie aż tak rozciągnięta. Szerokość podobna, ale głębia wyraźnie lepsza w Orla, które mają lepiej poukładaną scenę.

 

Brzmienie można dopasować tipsami, a do tego więcej wyciągnąć z nich dzięki lepszym kablom. Inne ciekawe to np. Oriveti OH300, Moondrop KXXS, FLC8N czy FiiO FH5, gdy lubisz mocny subbas. Wspomniane DK-3001 Pro to dobra opcja, gdy możesz dołożyć. 

 

Mniej środkowego basu, a bardziej zaznaczony subbas? Czy subbas ma rozsadzać czaszkę? Jaka góra? Pisz w razie czego na PM, by nie spamować tu.

 

 

Rzadko komentuję pracę recenzentów, ale IMHO to jakiś kosmos :)

 

W plusach pisza, ze w zestawie sa lampy Mullard - oszukali mnie😰

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, kordal napisał:

Wyszły KXXS a tu dopiero recka Kanasów Pro. Tempo ma średnie ;/

 

I do tego zwalony jest ten artykuł - Pros/Cons się pomieszały z recenzji jakiegoś wzmaka lampowego.

Poza tym - cyt. " The bass is not strong enough. "

Chyba ten kolo ma jakieś trefne słuchawki, w moim przekonaniu basu jest od ciula w KPE.

19 godzin temu, chico99 napisał:

Pisałem już o tym sporo. Moje uszy są bardzo wymagające, od strony ergonomii, seala ...

Z KX-mi żadnych problemów.

 

A tu coś na zaostrzenie apetytu ...:D W parze z pozłacaną miedzią od @Jimmi Dragon a.

 

 

kx_1.jpg

Wiela taki kabel u mistrza JD?

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, docentore napisał:

I do tego zwalony jest ten artykuł - Pros/Cons się pomieszały z recenzji jakiegoś wzmaka lampowego.

Poza tym - cyt. " The bass is not strong enough. "

Chyba ten kolo ma jakieś trefne słuchawki, w moim przekonaniu basu jest od ciula w KPE.

 

Środkowego basu nie ma za wiele i części osób może go brakować, ale subbas jest naprawdę mocny, a przy tym bardzo dobrze kontrolowany. Ogólnie, to samo podejście wygląda, jakby ktoś na siłę chciał przekazać swoje subiektywne zdanie, nie licząc się z niczym. Plusy/minusy to miazga, co @zibra mistrzowsko skomentował :D 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, docentore napisał:

Wiela taki kabel u mistrza JD?

 

Ten akurat to egzemplarz - unikat, jedyny 8-żyłowy do doków jaki @Jimmi Dragon wyprodukował.

Wystarczą 4-żyły, kabelek jest wtedy lżejszy i lepiej się układa. Tego mam z drugiej ręki.:D

Co do ceny to odezwij się do JD i popytaj. Wszystkiego się dowiesz.👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Ten akurat to egzemplarz - unikat, jedyny 8-żyłowy do doków jaki [mention=17830]Jimmi Dragon [/mention] wyprodukował.
Wystarczą 4-żyły, kabelek jest wtedy lżejszy i lepiej się układa. Tego mam z drugiej ręki.
Co do ceny to odezwij się do JD i popytaj. Wszystkiego się dowiesz.
Ok. tygodnia temu kontaktowałem się że smokiem pytając o kabel 8 żyłowy i powiedział mi że robi 4 żyłowe.
Widząc kabel ze zdjęcia pomyślałem że źle się zrozumieliśmy i miał na myśli 4 żyły na słuchawkę. A tu niespodzianka, jedyny unikat

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wfmsiekierka napisał:

Ok. tygodnia temu kontaktowałem się że smokiem pytając o kabel 8 żyłowy i powiedział mi że robi 4 żyłowe.
Widząc kabel ze zdjęcia pomyślałem że źle się zrozumieliśmy i miał na myśli 4 żyły na słuchawkę. A tu niespodzianka, jedyny unikat emoji848.png

 

Nie zamawiaj takiego, przypuszczam, że będzie sporo droższy, a jego ergonomia jest słaba.

Doki z dobry sealem dadzą radę ale kabelek pogłębi problem w wypadku kłopotów z sealem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie zamawiaj takiego, przypuszczam, że będzie sporo droższy, a jego ergonomia jest słaba.
Doki z dobry sealem dadzą radę ale kabelek pogłębi problem w wypadku kłopotów z sealem.
Ok, dzięki

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

[mention=25333]chico99[/mention] dzięki za propozycję, słuchawki prezentują się ciekawie. Niestety, ustaliłem budżet na max 1,5k i boję się, że jak zacznę go podnosić, to dojdę 4k i w końcu nic nie kupię .
Nie wiem czy już zdecydowałeś, lub czy interesują cię IMR R1 Zenith, w każdym razie na dropie są po $350

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Loke13 pytałeś o moje wrazenia względem Fiio Fh7. Trochę się z nimi zapoznalem i może czas na konstruktywną krytykę, niestety z braku czasu i siły w paru zdaniach.

Fh7 są dość ciężkie do dostosowania przez problemy z wysokimi tonami i filtry to nie kwestia ustalenia preferencji, a walka z problemami:

 Filtry zielone - przytlaczajaca, średniej jakości góra. Praktycznie nie wykorzystuje tego trybu.
Filtry balanced - wysokie nadal nie są gładkie, nie jest to już strasznie nachalne, ale osoby wrażliwe będą to czuły. Dla mnie na dłuższą metę jest to jednak nie akceptowalne. - Chociaż pasmo jest dość dobrze wyważone. 
Filtry czerwone - nieco cofnięta średnica ( ten zakres raczej nie ulega dużym zmianom między ustawieniami), 
duzo basu i... gładkie wysokie. Tutaj da się coś wyrzeźbić - w tym trybie mnie urzekly i skusilem się ku zakupowi. Dopasowałem sobie do nich zwykle tipsy Sony, basu jest w sam raz i jest bardzo dobrej jakości oraz mam wrażenie większej ilości łagodnej góry. Można tak żyć. Fakt, że jest trochę tipsów załączonych, ale nie testowalem ich, wolę swój zapas. Jak coś komuś się uda spasować niech da znać. 
Miłego słuchania!
Edytowane przez requal
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



[mention=78628]Loke13[/mention] . Jak coś komuś się uda spasować niech da znać.  Miłego słuchania!


Zabawa jest całkiem czasochłonna ale tymczasowo basowe filtry i Dekoni lub Mandarin bym polecał ... ;)fa18ccbfa5597efd352c037b1cd4a826.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 5
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, requal napisał:

@Loke13 pytałeś o moje wrazenia względem Fiio Fh7. Trochę się z nimi zapoznalem i może czas na konstruktywną krytykę, niestety z braku czasu i siły w paru zdaniach.

Fh7 są dość ciężkie do dostosowania przez problemy z wysokimi tonami i filtry to nie kwestia ustalenia preferencji, a walka z problemami:

 Filtry zielone - przytlaczajaca, średniej jakości góra. Praktycznie nie wykorzystuje tego trybu.
Filtry balanced - wysokie nadal nie są gładkie, nie jest to już strasznie nachalne, ale osoby wrażliwe będą to czuły. Dla mnie na dłuższą metę jest to jednak nie akceptowalne. - Chociaż pasmo jest dość dobrze wyważone. 
Filtry czerwone - nieco cofnięta średnica ( ten zakres raczej nie ulega dużym zmianom między ustawieniami), 
duzo basu i... gładkie wysokie. Tutaj da się coś wyrzeźbić - w tym trybie mnie urzekly i skusilem się ku zakupowi. Dopasowałem sobie do nich zwykle tipsy Sony, basu jest w sam raz i jest bardzo dobrej jakości oraz mam wrażenie większej ilości łagodnej góry. Można tak żyć. Fakt, że jest trochę tipsów załączonych, ale nie testowalem ich, wolę swój zapas. Jak coś komuś się uda spasować niech da znać. 
Miłego słuchania!

Dzięki za wrażenia. Odbieram je podobnie , z jedną różnica. Dla mnie na filtrach czerwonych, góra jest tak asluchalna ,że jedynym filtrem ,który przyzwoicie gra jest czarny.  Zielony i czerwony za bardzo kuja po uszach

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności