Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, requal napisał:

@mykupyku jaki kabel używasz z Fh7? Fiio Lc-D? Czy znalazłeś coś lepszego? 

 

coś lepszego byłoby dwa razy droższe. a lc-d to fajny kabel i mi pasuje z fh7. bardzo dobra dynamika i rozdzielczość, sporo przestrzeni, nie ociepla brzmienia, dość jasny ale nie gra ostro.

 

jak ktoś chce trochę ocieplić fh7, to nie ten kabel

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mykupyku napisał:

 

coś lepszego byłoby dwa razy droższe. a lc-d to fajny kabel i mi pasuje z fh7. bardzo dobra dynamika i rozdzielczość, sporo przestrzeni, nie ociepla brzmienia, dość jasny ale nie gra ostro.

 

jak ktoś chce trochę ocieplić fh7, to nie ten kabel

Pytam, bo chwaliles sobie. Poza tym poszlo w komis tego sporo, więc aktualizuje stan badań i zapatrywań 🧐

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mykupyku napisał:

 

coś lepszego byłoby dwa razy droższe. a lc-d to fajny kabel i mi pasuje z fh7. bardzo dobra dynamika i rozdzielczość, sporo przestrzeni, nie ociepla brzmienia, dość jasny ale nie gra ostro.

 

jak ktoś chce trochę ocieplić fh7, to nie ten kabel

Mi na Shanling M5S oprocz niskich dal duzo wiecej wysokich, jak sie dopusci wiecej pradu na high gain to sie robi ostro, ale na normalnym low gain jest komplementarnie a do tego ergonomia jest po stronie wersji "D"!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@chico99  @all999 @Methuselah - napiszcie parę słów o Moondrop KXXS - wygoda, styl grania itp, jakieś wrażenia. Ogólnie nastawiam się na ME500 za jakiś czas ale widzę,że KXXS stają się na forum popularne - może to dobra ścieżka ?

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2019 o 07:44, Lord Rayden napisał:

@chico99  @all999 @Methuselah - napiszcie parę słów o Moondrop KXXS - wygoda, styl grania itp, jakieś wrażenia. Ogólnie nastawiam się na ME500 za jakiś czas ale widzę,że KXXS stają się na forum popularne - może to dobra ścieżka ?

 

W dniu 21.07.2019 o 08:33, espe0 napisał:

@chico99  @all999 @Methuselah też jestem ciekaw. Tak po cichu planuję upgrade z e1 - może to dobry kierunek...

 

KXXS są strojone podobnie do Kanas Pro Edition. Oparcie na HRTF, więc neutralność zbliżona do Harmana, ale sporo jest wyższej góry, co przekłada się na świetne napowietrzenie. KXXS grają pełniej niż KPE. Środkowego basu może nie ma o wiele więcej, a niższy środek nie jest o wiele "grubszy", ale gdy trzeba potrafią zabrzmieć odpowiednio masywnie. Plus za wokale, które wydają się bardziej "rzeczywiste". Subbas i jego kontrola - tradycyjnie - robią wrażenie. ME500 mają więcej środkowego basu, ale jest też szybszy i ogólnie grają pełniej, oraz nieco mocniej akcentują wyższą średnicę i mają nieco więcej niższego sopranu, ale w obu jest gładki (osoby szukające tu ekscytacji powinny patrzeć w innym kierunku). Scena jest mniej napowietrzona w ME500, ale plany są lepiej rozdzielone. Subbasu nieco więcej w KXXS, a przynajmniej takie wrażenie odniosłem, ale słuchałem ich łeb-w-łeb przez chwilę.

 

Wykonanie? Oba świetnie, ale ME500 jednak bardziej premium. Kabelki dobre jakościowo w obu, ale nie wyglądają bardzo "audiofilsko". Zestaw w KXXS znacznie poprawiony względem KPE. Jest etui sensowne, lepsze tipsy, ale to nie poziom ME500 (uwielbiam ich metalowe etui i wybór nakładek duży). Wygoda? Oba IMHO są wygodne, ale od konkretnego użytkownika zależy to, które bardziej podejdą. KXXS nieco głębsza aplikacja. KXXS to zdecydowanie jedne z najlepszych słuchawek do 1000 zł.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mykupyku napisał:

 

coś lepszego byłoby dwa razy droższe. a lc-d to fajny kabel i mi pasuje z fh7. bardzo dobra dynamika i rozdzielczość, sporo przestrzeni, nie ociepla brzmienia, dość jasny ale nie gra ostro.

 

jak ktoś chce trochę ocieplić fh7, to nie ten kabel

 

18 godzin temu, Adamesq napisał:

Mi na Shanling M5S oprocz niskich dal duzo wiecej wysokich, jak sie dopusci wiecej pradu na high gain to sie robi ostro, ale na normalnym low gain jest komplementarnie a do tego ergonomia jest po stronie wersji "D"!

Jedyne czego bym chciał to trochę bardziej angażującej średnicy. Mam wrazenie wycofania lekkiego. Wysokich na filtrze balanced jest dla mnie już wystarczająco, tak samo z basem. Boję się teraz, że będzie przegięcie. 

 

Edit: dobra.. nie ważne. Zrobiłem sobie na equalizerze.. Hehe

Edytowane przez requal
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, wiatrak napisał:

Wstępnie dla jakich słuchafonów o podobnej sygnaturze to najgroźniejszy rywal, żeby wygryźć ? 

 

W zasadzie to żadnych :D "najgroźniejszy rywal, żeby wygryźć" - złe podejście IMHO, w ogóle w takich kategoriach doków nie rozważam.

 

4 godziny temu, Weird_O napisał:

Wrażenia Panie, wrażenia!!!

 

Nieco mieszane, ale z przewagę pozytywnych. Wykonanie dobre, może nawet bardzo dobre. Bardzo wygodne, ale izolacja bez szału (jest przeciętna). Dźwięk? Wiele rzeczy mi się podoba. Szybkość jest bardzo dobra, a wszystkie przejścia są płynne. Bardzo naturalne granie, delikatnie ocieplone, wyraźnie wygładzone, ale z dość neutralną średnicą. Ogólnie to:

- dół charakterystyczny dla Tin HiFi, subbas może zejść całkiem nisko, ale nie ma za wiele, jest nieco środkowego basu, co dodaje trochę ciepła, bas jest szybki, szczegółowy, ale nie uderza mocno i nie wypełnia specjalnie przestrzeni; subbas można poprawić tak dobierając tipsy, by przysłonić otwór wentylacyjny pod tulejką;

- niższy środek bardzo naturalny, nieco odsunięty, ale część instrumentów jest wręcz namacalna, sporo detali;

- wokale i wyższa średnica nieco wyniesione, głosy męskie i żeńskie są gładkie i nieco rozjaśnione; odzywają się czasami zbyt klinicznie (nie ma raczej rozmarzonych, pełnych uczuć głosów, wokale robią swoje i znikają), ale wyższa średnica jest zarazem szczegółowa;

- jest dołek przy 5-7 kHz, co przekłada się też na nieco zdystansowaną średnicę oraz brak wyraźnie rozjaśnionych talerzy; najwyższej góry jest jednocześnie dużo, więc perkusji blasku nie brakuje. Góra ogólnie jest naturalna, gładka, dobrze rozciągnięta i świetnie napowietrzona; poziom detali jest tu niezły, ale IMHO nie jest powalający. Wrażenie robi raczej naturalność góry i swoboda w tym paśmie.

- scena szeroka i całkiem głęboka, ale wysokość jest wyraźnie mniejsza. Powietrza sporo, przestrzeń wydaje się duża, ale nie ma efektu 3D, a plany w głąb nie są najmocniej rozdzielone. Separacja bardzo dobra w linii "x", ale w pozostałych już słabsza. Gdy pojawia się wiele instrumentów może zrobić się tłoczno.

- pozycjonowanie źródeł całkiem dokładne, ale nie jest absolutnie precyzyjne (rozciągnięte na boki), lekkie rozmycie konturów, bez zadziornego podkreślania każdego dźwięku, więc wyłowienie każdego nie zawsze jest możliwe.

- tonalnie są dobrze wyważone, czasami zagrają nieco cieplej, a czasami lekko przyciemnionym lub odchudzonym dźwięki, ale całościowo P1 brzmią jednak po prostu naturalnie i całkiem realistycznie.

- potrzebują dużo prądu (smartfony czy M0 to za mało, świetnie sprawdzają się na razie DX220, Aune B1s). Mało prądu - wolniejszy dół/niższa średnia, scena mniejsza, cześć detali na górze wyraźnie ucieka (przyciemnia), wokale mają gorszą kontrolę (może nie wyraźnie podkreślone sybilanty, ale czasami są nerwowe).

 

Muszą pograć jeszcze, posprawdza inne tipsy i kable. Dość unikatowe słuchawki. Unikatowe słuchawki, z mocnym źródłem może być to bardzo konkurencyjna opcja, chociaż mogłyby być jeszcze lepiej zestrojone.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TinHifi P1 - czyli pod względem Mocy odpowiednik MEE Pinnacle P1 ? Potrzeba jej dużo ?

 

Czy osoby które zakupiły KXXS skrobną parę słów ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Mayster napisał:

Zgodnie z zapowiedzią:

 

Rhapsodio Iris
Rhapsodio Orla

 

O brzmienie oczywiście wiecie kogo pytać? 🤣

Jak tak czytam opis, to ja już dobrze wiem, kto pomagał go pisać... :D 

 

"Orla gwarantują świetnie wyważone i naturalne brzmienie z szybkim i szczegółowym basem, lekko ocieploną, ale klarowną średnią, czarującymi wokalami oraz świetnie rozciągniętymi wysokimi tonami, które zawsze pozostają gładkie. Słuchawki tworzą do tego dużą i świetnie poukładaną scenę dźwiękową. To uniwersalne brzmienie, które czaruje szczególnie w muzyce opartej na żywych instrumentach i wokalach."

 

Fajnie, że nie wszyscy producenci podążają za modą multiarmatur i dalej można znaleźć dobre dynamiki.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał:

Jak tak czytam opis, to ja już dobrze wiem, kto pomagał go pisać... :D 

 

"Orla gwarantują świetnie wyważone i naturalne brzmienie z szybkim i szczegółowym basem, lekko ocieploną, ale klarowną średnią, czarującymi wokalami oraz świetnie rozciągniętymi wysokimi tonami, które zawsze pozostają gładkie. Słuchawki tworzą do tego dużą i świetnie poukładaną scenę dźwiękową. To uniwersalne brzmienie, które czaruje szczególnie w muzyce opartej na żywych instrumentach i wokalach."

 

Fajnie, że nie wszyscy producenci podążają za modą multiarmatur i dalej można znaleźć dobre dynamiki.

 

O kurde, Mati, majo nas 😧

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Lord Rayden napisał:

TinHifi P1 - czyli pod względem Mocy odpowiednik MEE Pinnacle P1 ? Potrzeba jej dyżo ?

 

Czy osoby które zakupiły KXXS skrobną parę słów ?

 

Pinnacle P1 to nic w porównaniu z Tin HiFi P1, które potrzebują jeszcze więcej prądu :D

 

22 godziny temu, Mayster napisał:

Zgodnie z zapowiedzią:

 

Rhapsodio Iris
Rhapsodio Orla

 

O brzmienie oczywiście wiecie kogo pytać? 🤣

 

Orla i Iris ❤️

 

11 godzin temu, Najner napisał:

Jak tak czytam opis, to ja już dobrze wiem, kto pomagał go pisać... :D 

 

"Orla gwarantują świetnie wyważone i naturalne brzmienie z szybkim i szczegółowym basem, lekko ocieploną, ale klarowną średnią, czarującymi wokalami oraz świetnie rozciągniętymi wysokimi tonami, które zawsze pozostają gładkie. Słuchawki tworzą do tego dużą i świetnie poukładaną scenę dźwiękową. To uniwersalne brzmienie, które czaruje szczególnie w muzyce opartej na żywych instrumentach i wokalach."

 

Fajnie, że nie wszyscy producenci podążają za modą multiarmatur i dalej można znaleźć dobre dynamiki.

 

IMHO dobry pomysł z dodaniem takiego opisu w przypadku słuchawek, które nie są najszerzej znane (RSD ma swoich fanów, ale do tej pory marka zajmowała się głównie o wiele droższym sprzętem). Z miłą chęcią pomogłem. Mam nadzieję, że większość uzna go za trafny. Więcej o Orla parę stron wcześniej pisałem.

 

 

Iris z kolei pod EDM, metal czy rap są świetne. Kawał dobrego grania. Jedne z topowych dynamików do 1000 zł w mojej ocenie, obok DUNU Falcon-C, Moondrop KXXS czy iBasso IT01s.

 

10 godzin temu, Mayster napisał:

 

O kurde, Mati, majo nas 😧

 

Może gdyby się z tym ukrywał :P 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah szukam IEMów do 1,5k i zastanawiam się, czy lepiej wybrać Orle, czy T800. Zależy mi na wmiarę naturalnym brzmieniu z dobrym subbasem i szczegółową średnią, scena nie musi być duża, choć fajnie by było, gdyby była odpowiednio poukładana. Oczywiście jestem też otwarty na inne propozycję ^_^ . Z góry dziękuję za pomoc :).

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, e1mo napisał:

szukam IEMów do 1,5k i zastanawiam się, czy lepiej wybrać Orle, czy T800. Zależy mi na wmiarę naturalnym brzmieniu z dobrym subbasem i szczegółową średnią, scena nie musi być duża, choć fajnie by było, gdyby była odpowiednio poukładana. Oczywiście jestem też otwarty na inne propozycję ^_^ . Z góry dziękuję za pomoc :).

 

dunu dk3001pro

Edytowane przez chico99
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności