Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, requal napisał:

Hm. Co myślicie, może daloby się jakoś dogadać z tym oficjalnym sklepem Audiosense jakieś zamówienie grupowe? Może by ktoś obeznany do nich zagadał? Osobiście nie mam środków, ale w przyszłości pewnie bym brał. 

Ja mam maila do nich, jakby ktoś chciał: elainewong@audiosense.cn

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wfmsiekierka napisał:

Może fachowcy wypowiedzą się na temat tego kabla, niby srebro+złoto.
Kompaktybilność z R1 Zenith?

US $48.90 | Czy Audio S16 16 akcji srebrny pozłacane HiFi Audiophile słuchawki kabel
https://s.click.aliexpress.com/e/cavyUp6g

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

 

To jest kabel miedziany posrebrzany, w opisie w języku angielskim nie ma słowa o złocie. Mam wersje hybrydową tego producenta - H16.

Co do kompatybilności - powinna pasować wersja 2 piny jeśli w R1 jest 0.78mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kordal napisał:

Btw. @Methuselahchyba zapomniałeś o tym wspomnieć (albo mi umknęło) - czy T800 są trudne do napędzenia?

 

Do napędzenia? Testowałem z Shanling M0, M2x, M5s, iBasso DX150, DX220. Radzą sobie bez problemu. Impedancja jest niska, ale skuteczność nie jest wysoka - więcej mocy wymagają niż inne modele multi-BA, które znam, ale plusem jest niski poziom szumu. Nie polecałbym T800 pod smartfony, które mogą mieć problem z ich wysterowaniem (odbija się na kontroli góry).

 

1 godzinę temu, RIH napisał:

Dzięki serdeczne za porównanie - właśnie się nad nimi (obiema parami) zastanawiam jako tańszymi słuchawkami do kieszeni z DFR - i znów nigdzie odsłuchu nie znalazłem...
Zastanawia mnie jedno - z opisu wynika, że technicznie OH10 ->Titan6 ale Titan -> E1 jeśli chodzi dosadność grania (rozumiem, że to pełniejszy, bardziej energetyczny dźwięk?).
Z tej trójki miałem tylko E1 i do elektroniki były bardzo fajne - gdyby miały mmcx pewnie zostałyby na długo u mnie NATOMIAST ostatnio podczas zabawy FH7 usłyszałem "efekt pioruna" kiedy bas jest potężnym tłem, daje poczucie dźwięku jak błyskawica rozchodząca się po niebie - czy któreś z w/w z racji "DD" daje takie efekty plus cieplejsze brzmienie z nienachalną górą - czy muszę pozostać przy FH7?

 

 

ikko OH10 mogą bardzo Ci się podobać. Potężne brzmienie, a góra jest gładka.

 

Godzinę temu, requal napisał:

Hm. Co myślicie, może daloby się jakoś dogadać z tym oficjalnym sklepem Audiosense jakieś zamówienie grupowe? Może by ktoś obeznany do nich zagadał? Osobiście nie mam środków, ale w przyszłości pewnie bym brał. 

 

W razie czego służę pomocą (kontakt), ale - z tego co wiem - mogą być dostępne w PL w przyszłości.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, kordal napisał:

Ja mam maila do nich, jakby ktoś chciał: elainewong@audiosense.cn

 

Kusicie. Dopiero co kupiłem S6Rui, nie potrzebuję następnej pary IEMów.
Muszę...się...hamować...

 

Ale tak za 2-3 miesiące to czemu nie?

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
To jest kabel miedziany posrebrzany, w opisie w języku angielskim nie ma słowa o złocie. Mam wersje hybrydową tego producenta - H16.
Co do kompatybilności - powinna pasować wersja 2 piny jeśli w R1 jest 0.78mm
Może napiszę o co chodzi.
Kontaktowałem się z J... Dragon w sprawie kabla do Zenith. Koszt 410pln. Trochę mnie to przystopowało. I tak kombinuję, może uda się coś kupić za połowę tej ceny o takiej samej jakości. W końcu jest to masowa produkcja i to w Chinach.
Proszę o spostrzeżenia

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, docentore napisał:

 

Kusicie. Dopiero co kupiłem S6Rui, nie potrzebuję następnej pary IEMów.
Muszę...się...hamować...

 

Ale tak za 2-3 miesiące to czemu nie?

Ja sam się ledwo powstrzymuje przed zakupem... już nawet do koszyka wsadziłem, ale powstrzymałem się przed płatnością :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah piszesz, że to właśnie OH10 mają silniejszą podstawę basową i łagodniejszą górę - opisy z testów, które czytałem mówią, że OH10 to ostrzejsza V-ka niż OH01 i skrajne pasma maja bardziej prominentne... Hmmm... ciekawe, które uszy są bliższe moim? ;)



Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam się ledwo powstrzymuje przed zakupem... już nawet do koszyka wsadziłem, ale powstrzymałem się przed płatnością

U mnie podobny problem, ale umparłem się na te:

 

US $349.99 | Thieaudio Phantom płaskie magnetyczne otwórz wróć słuchawki Orthodynamic 101mm ultralekki membrany kompozytowe wysokiej jakości słuchawki

https://s.click.aliexpress.com/e/vrqwgKk

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RIH napisał:

@Methuselah piszesz, że to właśnie OH10 mają silniejszą podstawę basową i łagodniejszą górę - opisy z testów, które czytałem mówią, że OH10 to ostrzejsza V-ka niż OH01 i skrajne pasma maja bardziej prominentne... Hmmm... ciekawe, które uszy są bliższe moim? ;)

 

A jaki test? Jest to nieco większa V-ka niż OH1, mają więcej środkowego basu i pełniejszy niższy środek, a przy tym schodzą niżej. Góra jest nieco lepiej rozciągnięta w OH10, ale wyższa średnia i niższa góra są wyraźnie gładsze niż w OH1.

 

Ogólnie, to świetnie opcje za mniej niż 300 USD, które pojawiły się ostatnio na rynku i mogę je polecić to (kolejność bez znaczenia):

- Rhapsodio Orla

- Rhapsodio Iris

- Audiosense T800

- Oriveti OH300

- Moondrop KXXS

- Moondrop Spaceship

- ikko OH10

- Shanling ME500

- DUNU Titan6

Edytowane przez Methuselah
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A jaki test? Jest to nieco większa V-ka niż OH1, mają więcej środkowego basu i pełniejszy niższy środek, a przy tym schodzą niżej. Góra jest nieco lepiej rozciągnięta w OH10, ale wyższa średnia i niższa góra są wyraźnie gładsze niż w OH1.
 
Ogólnie, to świetnie opcje za mniej niż 300 USD, które pojawiły się ostatnio na rynku i mogę je polecić to (kolejność bez znaczenia):
- Rhapsodio Orla
- Rhapsodio Iris
- Audiosense T800
- Oriveti OH300
- Moondrop KXXS
- Moondrop Spaceship
- ikko OH10
- Shanling ME500
- DUNU Titan6
Czy sugerujesz że Audiosense T800 to podobny poziom ja wszystkie pozostałe z tej listy?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste interesujące  

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

A te to taki códeńko, tylko diabli wiedzą jak grają

 

US $186.15 32%OFF | NICEHCK F3 flagowy obsługi Planar jednostki napędowej + 1BA + 1DD Hybrid 3 napęd w ucho słuchawki odpinany HiFi metalowy zestaw słuchawkowy 5-CNC proces

https://s.click.aliexpress.com/e/cigNg6BI

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

b2618d3412448bf7917356c3d5111e34.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jaro54Te nowe Nicehck NX7 mają być super korzystnym cenowo produktem strojonym i grającym jak Sony IER Z1R - proszę o poprawienie jeśli się mylę odnosnie modelu. Niestety pierwsze komentarze z amazon.jp nie są jakieś super entuzjastyczne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, wfmsiekierka napisał:

Czy sugerujesz że Audiosense T800 to podobny poziom ja wszystkie pozostałe z tej listy?

 

Tak, grają jak Moondrop Spaceship za mniej niż 30 USD :P Skąd w ogóle taki pomysł?


T800 są zdecydowanie jednymi z najlepszych. Technicznie mocno się wyróżniają (może najlepsze, chociaż nie robiłem porównania 1do1 z Orla), ale tonalnie nie mają IMHO szans z RSD Orla, Oriveti OH300 czy Moondrop KXXS, a te grają do tego wyraźnie bardziej koherentnie. Szukasz fajnego basu i łagodnej góry, to OH10 czy RSD Iris pozamiatają je :) 

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
A jaki test? Jest to nieco większa V-ka niż OH1, mają więcej środkowego basu i pełniejszy niższy środek, a przy tym schodzą niżej. Góra jest nieco lepiej rozciągnięta w OH10, ale wyższa średnia i niższa góra są wyraźnie gładsze niż w OH1.
 
Ogólnie, to świetnie opcje za mniej niż 300 USD, które pojawiły się ostatnio na rynku i mogę je polecić to (kolejność bez znaczenia):
- Rhapsodio Orla
- Rhapsodio Iris
- Audiosense T800
- Oriveti OH300
- Moondrop KXXS
- Moondrop Spaceship
- ikko OH10
- Shanling ME500
- DUNU Titan6
https://synchrosia.com/2019/06/19/mini-review-ikko-audio-oh-10/

Twój i Supera test mówią, że gładkie - ten, że kłują choć to raczej opinia niż test bo chyba długo ich nie miał ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak swoją drogą, to sporo namieszać może jeszcze oBravo Cupid (dynamik 6 mm + planar 8 mm). Wkrótce ma być w ofercie MP3store, z tego co zrozumiałem. Podstawowa wersja (kabel 3,5 mm SE) ma być bardzo dobrze wyceniona. Kolejne mają kable 2,5 mm + adapter 3,5 mm SE oraz 2,5 mm + adaptery 3,5 mm i 4,4 mm Pentaconnu.

 

http://www.obravoaudio.com/products/erib/cupid/

https://www.audioconcierge.co.uk/portfolio/obravo-cupid-planar-earphone/

 

@RIH Ciężko określić, ale jako ostrych bym ich nie opisał.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Methuselah napisał:

A tak swoją drogą, to sporo namieszać może jeszcze oBravo Cupid (dynamik 6 mm + planar 8 mm). Wkrótce ma być w ofercie MP3store, z tego co zrozumiałem. Podstawowa wersja (kabel 3,5 mm SE) ma być bardzo dobrze wyceniona. Kolejne mają kable 2,5 mm + adapter 3,5 mm SE oraz 2,5 mm + adaptery 3,5 mm i 4,4 mm Pentaconnu.

 

http://www.obravoaudio.com/products/erib/cupid/

https://www.audioconcierge.co.uk/portfolio/obravo-cupid-planar-earphone/

Istnieje na nie chyba jeszcze preorder na tej stronie.. https://www.audioconcierge.co.uk/portfolio/obravo-cupid-planar-earphone/

A tutaj jakiś opis: https://vikingaudioblog.com/2019/06/07/obravo-cupid/?fbclid=IwAR3lDik-UHckGxKhMznj610xiQY4Pyiex5yU4zfLeMsY3z0ljGN0_K294Gc

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, requal napisał:

 

Poprzednie tanie oBravo były bardzo specyficzne i mało konkurencyjne, ale Cupidy są podobno bardzo fajne. Było kilka materiałów o nich, ale dotyczyły niefinalnych wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na NX7 niezaleznie od tego co reprezentują dostępna jest zniżka od producenta na 65usd

 

Pozytywna, entuzjastyczna wręcz z kolei jest opinia Dsnutsa z Head-fi

https://www.head-fi.org/threads/the-discovery-thread.586909/page-2855#post-15068889

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, wfmsiekierka napisał:

Może napiszę o co chodzi.
Kontaktowałem się z J... Dragon w sprawie kabla do Zenith. Koszt 410pln. Trochę mnie to przystopowało. I tak kombinuję, może uda się coś kupić za połowę tej ceny o takiej samej jakości. W końcu jest to masowa produkcja i to w Chinach.
Proszę o spostrzeżenia emoji111.png

Czego generalnie oczekujesz od tego kabla do Zenithów? Co Ci w nich w tym momencie na stockowym kablu przeszkadza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Methuselah napisał:

499 zł za Moondrop Kanas Pro Edition w AudioHeaven to niezły lol. 300 zł różnicy względem KXXS.

 

Dokładnie tak. Szkoda, że nie do napędzenia przez zwykłego smartfona (czyli nie v30/G7). Może na Ikko OH1 też będzie niezły lol, jak wejdzie OH10 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego generalnie oczekujesz od tego kabla do Zenithów? Co Ci w nich w tym momencie na stockowym kablu przeszkadza?
W tej dyskusji pojawiły się wpisy że miedź+srebro poprawiają ogólną jakość(nie wiem czy w to wierzę tak do końca) Co mi przeszkadza w stokowym?-nic. Po prostu chciałbym poprawy jakości dźwięku

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, requal napisał:

Na NX7 niezaleznie od tego co reprezentują dostępna jest zniżka od producenta na 65usd

 

Pozytywna, entuzjastyczna wręcz z kolei jest opinia Dsnutsa z Head-fi

https://www.head-fi.org/threads/the-discovery-thread.586909/page-2855#post-15068889

 

 

Ten wygląd jakiś taki znajomy... ;) Znów miałem trochę przystopować z tanimi dokami, ale chyba rozważę.. Cóż, takie hobby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności