Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście mogę polecić, z AKG N40 odnotowałem bardzo pozytywne rezultaty (głębszy bas, większa przejrzystość i separacja wysokich). Oczywiście da się lepiej, ale za taką cenę grzech nie spróbować, przewód wydaje się być tak solidny, że nawet pranie można na nim powiesić :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, marcelmtbmx napisał:

$8 aż takiej ceny sie nie spodziewałem 😮 to może grać ? :D 

Miałem taki kabelek wiec mogę od siebie dodać, że jakościowo jak na cenę jest b. dobrze. Jak wspomniał @MrSheep może być oczywiście lepiej, ale zauważalnie lepszy kabelek będzie kosztował jakieś kilka jak nie kilkanaście razy więcej. W testach z tanimi chińskimi słuchawkami sprawdzał się dobrze, był bez porównania lepszy od stockowych, które bardzo często ograniczają możliwości nawet naprawdę tanich słuchawek.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2019 o 21:55, kordal napisał:

Trochę osób też pisało, że DM7 mają strasznie cienkie te obudowy, ktoś nawet pisał że jedna z armatur przebija mu się przez obudowę (najpewniej źle je powciskali).

Ja mam problem tego typu z Fearless Audio S4. Lewa słuchawka upadła na podłogę i jeden z przetworników uderzył w obudowę, powodując jej pęknięcie. Po szerokości rysy widać, że warstwa akrylu jest bardzo cienka. Moim zdaniem zbyt cienka. Pierwsze dwa zdjęcia zostały zrobione przed usterką.

DSC03542.jpg

DSC03540.jpg

DSC03570.jpg

DSC03571.jpg

DSC03576.jpg

  • Sad 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.07.2019 o 16:14, emc napisał:

Ja mam problem tego typu z Fearless Audio S4. Lewa słuchawka upadła na podłogę i jeden z przetworników uderzył w obudowę, powodując jej pęknięcie. Po szerokości rysy widać, że warstwa akrylu jest bardzo cienka. Moim zdaniem zbyt cienka. Pierwsze dwa zdjęcia zostały zrobione przed usterką.

 

 

Miałeś je wystawione na A-gro? Powiem szczerze, że gdyby nie to pęknięcie to bym je łyknął. Pęknięcie obudowy to raz, ale armatury są bardzo wrażliwe na upadki 😕

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kordal napisał:

Ten Porta Faj nagrał recke AudioSense T800.

@Methuselaha jak u Ciebie testy?

 

Standardowy kabel do zmiany, ale ogólnie to mega dobre doki. Jedna z największych niespodzianek, z jakimi spotkałem się ostatnio. Nie jest to jeszcze poziom CA Andromeda czy EE ESR, ale brakuje im o wiele mniej niż wskazywałaby cena.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Methuselah napisał:

 

Standardowy kabel do zmiany, ale ogólnie to mega dobre doki. Jedna z największych niespodzianek, z jakimi spotkałem się ostatnio. Nie jest to jeszcze poziom CA Andromeda czy EE ESR, ale brakuje im o wiele mniej niż wskazywałaby cena.

Z racji podobieństwa do FA7 zastanawiam się jak wypadłyby w porównaniu z nimi 

Edytowane przez kordal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah wrzuce na forum, bo moze ktos tez skorzysta. Mialem krotki i namietny romans z OH1. Genialny nizszy bas, jak za ta cene. Jedyna rzecz, ktora mi nie pasowala to chuda srednica i zbyt ostro w jej wyzszej czesci, co przejawilo sie lekko meczacymi wokalami damskimi. Comet pod tym wzgledem byly znacznie lepsze, ale scenicznie graly tez za bardzo "w glowie". OH1 wygrywaly basem, przestrzenia i gora i zdecydowanie wygoda. Obie sluchawki zacne, ale pozegnalem je i na razie Aune E1. 

 

Pojawia sie OH10 i szybsze bicie serca :)

Ale ale... jest tez Dunu Titan-6... jako teoretycznie rozwiniecie brzmienia E1.

 

ZReview juz zaspoilerowal, ze OH10 lepsze niz jego ukochane FH5. Wczesniej nazywal OH1 jako "FH5 lite".

 

Prosba o krotkie powownanie OH10 i Titan-6.

Wokal, sklady symfoniczne, jazz, soundtracki polaczone z moja wybitna wrazliwoscia na sybilanty i bulowaty midbas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kordal napisał:

Z racji podobieństwa do FA7 zastanawiam się jak wypadłyby w porównaniu z nimi 

 

IMHO to FA7 przy Audiosense T800 brzmią jak niezestrojone słuchawki :) Oczywiście mogą się podobać, ale T800 są lepsze technicznie (wyższa rozdzielczość, szczegółowość i separacja, a do tego mają lepiej rozciągnięty dół i górę). Audiosense kawał dobrej roboty odwalili - subbas robi wrażenie, jak na multi-BA, ale ogólnie to dół i środek wydają się strojone pod Harmana. Akcent w niższym basie, wyraźnie wysunięta wyższa średnica, więc brzmią dość bezpośrednio, ale góra wyraźnie rozciągnięta. Przez sporą ilość góry wokale są nieco cieńsze niż standardowo przy Harmanie, ale cały czas brzmią naturalnie. Talerze doświetlone, ale trzymają się lekko z tyłu. Oddanie planów rewelacyjne, a przy tym brzmi to spójnie. Poziom detali wyraźnie ponad ich półkę. Separacja bardzo dobra.

 

Standardowy kabelek, czyli 4 żyły SPC jest taki sobie. Na 8-żyłowej hybrydzie, którą dorzucili do pudełka jest wyraźnie lepiej, ale jeszcze więcej można wyciągnąć z lepszymi kabelkami. T800 są dość duże i mimo dobrze wyprofilowanej obudowy nie będą idealnym wyborem dla osób o małych małżowinach.

 

Ogólnie to model T800 jest na pewno w moim TOP5 niespodzianek ostatnich miesięcy.

 

8 godzin temu, wiatrak napisał:

@Methuselah wrzuce na forum, bo moze ktos tez skorzysta. Mialem krotki i namietny romans z OH1. Genialny nizszy bas, jak za ta cene. Jedyna rzecz, ktora mi nie pasowala to chuda srednica i zbyt ostro w jej wyzszej czesci, co przejawilo sie lekko meczacymi wokalami damskimi. Comet pod tym wzgledem byly znacznie lepsze, ale scenicznie graly tez za bardzo "w glowie". OH1 wygrywaly basem, przestrzenia i gora i zdecydowanie wygoda. Obie sluchawki zacne, ale pozegnalem je i na razie Aune E1. 

 

Pojawia sie OH10 i szybsze bicie serca :)

Ale ale... jest tez Dunu Titan-6... jako teoretycznie rozwiniecie brzmienia E1.

 

ZReview juz zaspoilerowal, ze OH10 lepsze niz jego ukochane FH5. Wczesniej nazywal OH1 jako "FH5 lite".

 

Prosba o krotkie powownanie OH10 i Titan-6.

Wokal, sklady symfoniczne, jazz, soundtracki polaczone z moja wybitna wrazliwoscia na sybilanty i bulowaty midbas ;)

 

DUNU Titan6 - jak pisałem - to nie rozwinięcie E1 :) Są ciut lepsze technicznie, ale to pełniejsze granie z mocniejszym basem, dosadniejszym niższym środkiem i mniej napowietrzoną sceną. OH10 są pełniejsze niż FH5 oraz bardziej efektowne, ale przy tym chyba bardziej uniwersalne. Też podobają mi się bardziej, ale FH5 wciąż są ciut lepsze technicznie.

 

OH10 są lepsze technicznie niż Titan6. Raczej do porównania z Shanling ME500, Oriveti OH300 czy wspomnianymi FH5 niż Titan6.

____

Tak BTW. FiiO od pewnego czas tworzy IEM-y, Shanling niedawno zaczął (i ma już całą ich serię), a teraz do zabawy dołączył Cayin z YB04 (cztery BA).

 

YB04_Debut_Poster_A.jpg

Edytowane przez Methuselah
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Methuselah napisał:

Standardowy kabelek, czyli 4 żyły SPC jest taki sobie. Na 8-żyłowej hybrydzie, którą dorzucili do pudełka jest wyraźnie lepiej, ale jeszcze więcej mna wyciągnąć z lepszymi kabelkami.

Ciekawe jakby im zapodać np. FiiO LC-C albo LC-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, bob2000 napisał:

W zasadzie to o co chodzi z tym terminem "lepsze technicznie"? Jak to rozumieć?

Np przy bardziej złożonym kawałku dźwięk nie zlewa się w całość, można rozróżnić poszczególne instrumenty

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bob2000 napisał:

W zasadzie to o co chodzi z tym terminem "lepsze technicznie"? Jak to rozumieć?

 

Rozdzielczość, separacja, definicja (szczegółowość), pozycjonowanie źródeł, rozciągnięcie pasma, oddanie poszczególnych planów, czystość dźwięku itp. Tonalność to jedno, a jest sporo cech, które wpływają na brzmienie (np. to, jak łatwo wyłowić szczegóły, jak naturalnie oddana jest wyimaginowana scena).

 

3 godziny temu, docentore napisał:

@Methuselah - miałeś kiedyś do czynienia z Fearless, głównie chodzi mi o S6Rui i S8Freedom? Jeśli tak to jak się T800 do nich mają?

 

Nie, ale to dlatego, że niekoniecznie przepadam za słuchawkami multi-BA. T800 zachęcają jednak by sprawdzić Fearless Audio. S6 Rui, S8 Freedom i S8 Pro niezłe opinie mają i te z dwoma BA (Crystal Pearl) też ciekawe. Postaram się zainteresować w niedalekiej przyszłości.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hype, hype, hype...😂

 

3 godziny temu, Methuselah napisał:

Z ciut lepszymi sprawdzałem niż FiiO :P Grają bardzo dobrze z dobrymi kablami. Z tymi FiiO LC-C powalającej synergii IMHO nie ma.

Btw. @Methuselahchyba zapomniałeś o tym wspomnieć (albo mi umknęło) - czy T800 są trudne do napędzenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
DUNU Titan6 - jak pisałem - to nie rozwinięcie E1  Są ciut lepsze technicznie, ale to pełniejsze granie z mocniejszym basem, dosadniejszym niższym środkiem i mniej napowietrzoną sceną. OH10 są pełniejsze niż FH5 oraz bardziej efektowne, ale przy tym chyba bardziej uniwersalne. Też podobają mi się bardziej, ale FH5 wciąż są ciut lepsze technicznie.
 
OH10 są lepsze technicznie niż Titan6. Raczej do porównania z Shanling ME500, Oriveti OH300 czy wspomnianymi FH5 niż Titan6...



Dzięki serdeczne za porównanie - właśnie się nad nimi (obiema parami) zastanawiam jako tańszymi słuchawkami do kieszeni z DFR - i znów nigdzie odsłuchu nie znalazłem...
Zastanawia mnie jedno - z opisu wynika, że technicznie OH10 ->Titan6 ale Titan -> E1 jeśli chodzi dosadność grania (rozumiem, że to pełniejszy, bardziej energetyczny dźwięk?).
Z tej trójki miałem tylko E1 i do elektroniki były bardzo fajne - gdyby miały mmcx pewnie zostałyby na długo u mnie NATOMIAST ostatnio podczas zabawy FH7 usłyszałem "efekt pioruna" kiedy bas jest potężnym tłem, daje poczucie dźwięku jak błyskawica rozchodząca się po niebie - czy któreś z w/w z racji "DD" daje takie efekty plus cieplejsze brzmienie z nienachalną górą - czy muszę pozostać przy FH7?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Methuselah napisał:

Nie, ale to dlatego, że niekoniecznie przepadam za słuchawkami multi-BA. T800 zachęcają jednak by sprawdzić Fearless Audio. S6 Rui, S8 Freedom i S8 Pro niezłe opinie mają i te z dwoma BA (Crystal Pearl) też ciekawe. Postaram się zainteresować w niedalekiej przyszłości.

 

Posiadam S6Rui od niedawna, dla mnie bomba, ale mam niezbyt wysublimowane ucho. W razie jakiegoś meeta czy cuś mogę użyczyć d posłuchania :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Co myślicie, może daloby się jakoś dogadać z tym oficjalnym sklepem Audiosense jakieś zamówienie grupowe? Może by ktoś obeznany do nich zagadał? Osobiście nie mam środków, ale w przyszłości pewnie bym brał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności