Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Mayster napisał:

Tyle, że pytanie było o przerobienie normalnego gniazda 3.5 na balans, a ten o którym piszesz to odwrotność (wtyk 4.4 i gniazdo 3.5) i ten rzeczywiście powinien być zbalansowanym 3.5. Choć powinni to jasno opisać, bo pewnie sporo osób ma podobne dylematy i będzie próbowało wpinać 3.5 SE.

 

w ten sposób spokojnie to będzie działało, tzn zbalansowane słuchawki z 4.4mm wtykiem do 3.5mm SE we wzmaku, z tym że to będzie cały czas SE, tylko podłączone do kabla zterminowanego wtykiem zbalansowanym.

Używam czegoś podobnego, gdy podłaczam doki z 2.5mm bal do wzmaka SE.

 

image.thumb.png.7a9aafbc042eb44dabbe62ff5cda590f.png

Edytowane przez docentore
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Nie można zmienić z niezbalansowanego sygnału (Single Ended) na balanced magicznym kawałkiem drucika.
Ten adapter to jest adapter z 3.5mm BALANCED do 4.4mm BALANCED. HiFiman ma taki standard na ten przykład, ifi xDSD używa czegoś takiego też.
Ten adapter to jest adapter z 3.5mm BALANCED do 4.4mm BALANCED. HiFiman ma taki standard na ten przykład, ifi xDSD używa czegoś takiego też.

Teraz mam nadzieję że mój ifi nano ican posiada zbalansowane wyjście. Jest to 6.3mm + adapter do 3.5mm. Przed chwilą sprawdziłem specyfijację na pudełku, ale nic tam nie jest napisane.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wfmsiekierka napisał:

Ten adapter to jest adapter z 3.5mm BALANCED do 4.4mm BALANCED. HiFiman ma taki standard na ten przykład, ifi xDSD używa czegoś takiego też.

Teraz mam nadzieję że mój ifi nano ican posiada zbalansowane wyjście. Jest to 6.3mm + adapter do 3.5mm. Przed chwilą sprawdziłem specyfijację na pudełku, ale nic tam nie jest napisane.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie wygląda na to, nie widziałem jeszcze implementacji zbalansowanego łącza na 6.3mm, jedynie na 2x6.3mm mono, co tutaj nie ma miejsca. Ten wzmacniacz ma wyjście SE.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, docentore napisał:

 

w ten sposób spokojnie to będzie działało, tzn zbalansowane słuchawki z 4.4mm wtykiem do 3.5mm SE we wzmaku. Ztymże to będzie cały czas SE, tylko podłączone do kabla zterminowanego wtykiem zbalansowanym.

 

@wfmsiekierka chodziło zdaje się o zmianę standardu pracy, a ten nadal pozostanie SE mimo gniazda balanced = bez różnicy czy podepnie się bezpośrednio jackiem 3.5 SE prosto do gniazda czy kable zakończonym 4.4 + adapter z 4.4 na 3.5 SE. 

 

1 minutę temu, wfmsiekierka napisał:

Ten adapter to jest adapter z 3.5mm BALANCED do 4.4mm BALANCED. HiFiman ma taki standard na ten przykład, ifi xDSD używa czegoś takiego też.

Teraz mam nadzieję że mój ifi nano ican posiada zbalansowane wyjście. Jest to 6.3mm + adapter do 3.5mm. Przed chwilą sprawdziłem specyfijację na pudełku, ale nic tam nie jest napisane.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie, to zwykłe wyjście single-ended. Generalnie balans wymaga 4 osobnych kontaktów: faza i przeciwfaza dla lewego kanału i to samo dla prawego. Mając wtyk z 3 kontaktami mamy wspólną masę, a więc 3 kontakty = nie możemy zrobić z tego balansu. Jak będziemy kombinować z podłączeniem wtyku SE do zbalansowanego gniazda (łącząc dwie przeciwfazy), to uwalimy sobie ampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej głowie pojawiły się nowe, następujące pytania. Jeżeli użyję adaptera 2.5mm na 3.5mm to ze zbalansowanego otrzymam SE, to jest jasne, ale moc pozostanie ta sama? W moim DAPie wyjście 2.5mm posiada większy power, a więc powinienem w ten sposób lepiej napędzie słuchawki?
AudioHeaven sprzedaje coś takiego,pisząc że adapter przeszedł pięciokrotny test jakości. Wobec tego czy jest sens kupować omawiany wcześniej,znacznie droższy adapter od Linsoul? Bo za tą samą kwotę mogę kupić kilka różnych wariantów adaptea Vention.
Reasumując :
1) 2.5mm do 3.5mm=większa moc dla słuchawek z jack 3.5mm?
2) Czy jest sens kupować adapter Linsoul? a może Vention jest równie dobry?
e9ad3c5cbc7ece4f8af29cdaa1a4a9d2.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wfmsiekierka napisał:

W mojej głowie pojawiły się nowe, następujące pytania. Jeżeli użyję adaptera 2.5mm na 3.5mm to ze zbalansowanego otrzymam SE, to jest jasne, ale moc pozostanie ta sama? W moim DAPie wyjście 2.5mm posiada większy power, a więc powinienem w ten sposób lepiej napędzie słuchawki?
AudioHeaven sprzedaje coś takiego,pisząc że adapter przeszedł pięciokrotny test jakości. Wobec tego czy jest sens kupować omawiany wcześniej,znacznie droższy adapter od Linsoul? Bo za tą samą kwotę mogę kupić kilka różnych wariantów adaptea Vention.
Reasumując :
1) 2.5mm do 3.5mm=większa moc dla słuchawek z jack 3.5mm?
2) Czy jest sens kupować adapter Linsoul? a może Vention jest równie dobry?
e9ad3c5cbc7ece4f8af29cdaa1a4a9d2.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

 

Chcesz podłączyć teraz słuchawki SE 3.5mm do wyjścia balansowego 2.5mm? Uwalisz DAPa. Tak jak kolega Majster mówił, w SE masz 3 ścieżki sygnały, Bal 4 ścieżki. Zwarcie spowodujesz. To primo.
Secundo, ten adapter w Audioheaven jest 1:1 do wtyków TRRS 3.5mm z mikrofonem it, żeby np podłączyć je do starej Nokii.

 

Reasumując: nie podłaczysz słuchawek SE (nie-zbalansowanych) do zbalansowanego źródła. Możesz podłaczyć zbalansowane słuchawki do wyjścia SE, ale źródło zostanie dalej niezbalansowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Chcesz podłączyć teraz słuchawki SE 3.5mm do wyjścia balansowego 2.5mm? Uwalisz DAPa. Tak jak kolega Majster mówił, w SE masz 3 ścieżki sygnały, Bal 4 ścieżki. Zwarcie spowodujesz. To primo.
Secundo, ten adapter w Audioheaven jest 1:1 do wtyków TRRS 3.5mm z mikrofonem it, żeby np podłączyć je do starej Nokii.
 
Reasumując: nie podłaczysz słuchawek SE (nie-zbalansowanych) do zbalansowanego źródła. Możesz podłaczyć zbalansowane słuchawki do wyjścia SE, ale źródło zostanie dalej niezbalansowane.
Chcesz podłączyć teraz słuchawki SE 3.5mm do wyjścia balansowego 2.5mm? Uwalisz DAPa. Tak jak kolega Majster mówił, w SE masz 3 ścieżki sygnały, Bal 4 ścieżki.
Tak, zapamiętałem to z poprzedniej lekcji. Myślałem po prostu że skoro produkują adapter 2.5mm na 3.5mm,to jest on zrobiony technologią, która zmienia wyjście zbalansowane na SE i można bezpiecznie z tego korzystać.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Chcesz podłączyć teraz słuchawki SE 3.5mm do wyjścia balansowego 2.5mm? Uwalisz DAPa. Tak jak kolega Majster mówił, w SE masz 3 ścieżki sygnały, Bal 4 ścieżki.
Tak, zapamiętałem to z poprzedniej lekcji. Myślałem po prostu że skoro produkują adapter 2.5mm na 3.5mm,to jest on zrobiony technologią, która zmienia wyjście zbalansowane na SE i można bezpiecznie z tego korzystać.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

to źle zrozumiałeś. Chodzi o to, że sygnał SE ma wspólną masę, więc 3 ścieżki. Bal ma 4 ścieżki sygnału, po dwa na kanał, ale głośniki niczy się nie różnią od tych w SE, więc łącząc po jednej prowadzącej do każdego głośnika dostajesz 3 ścieżki, jak w SE, capisce?
Słuchawki są odbiornikiem, pasywnym. Jeśli połączysz 2 ścieżki w źródle (akt), łaczysz 2 ścieżki, gdzie leci już sygnał, powodujesz zwarcie. To nie będzie działać inaczej niż jako źródło wyładowania elektrycznego o długości trwania 0.1s ;)

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to źle zrozumiałeś. Chodzi o to, że sygnał SE ma wspólną masę, więc 3 ścieżki. Bal ma 4 ścieżki sygnału, po dwa na kanał, ale głośniki niczy się nie różnią od tych w SE, więc łącząc po jednej prowadzącej do każdego głośnika dostajesz 3 ścieżki, jak w SE, capisce?
Słuchawki są odbiornikiem, pasywnym. Jeśli połączysz 2 ścieżki w źródle (akt), łaczysz 2 ścieżki, gdzie leci już sygnał, powodujesz zwarcie. To nie będzie działać inaczej niż jako źródło wyładowania elektrycznego o długości trwania 0.1s
O ile pierwszą część wypowiedzi jest zrozumiała to druga już robi mętlik w mojej głowie
Proszę napisz po prostu po co robią/do czego służy adapter 2.5mm na 3.5mm. Tak w formie łopatologii

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wfmsiekierka napisał:

Proszę napisz po prostu po co robią/do czego służy adapter 2.5mm na 3.5mm. Tak w formie łopatologii

 

Wtrącę się i może pomogę.

Taki adapter stosuje się jak masz w np. dapie tylko wyjście zwykłe 3,5mm , niezbalansowane. Natomiast słuchawki masz z kabelkiem zbalansowanym 2,5mm.

Przejściówka umożliwi połączenie i użytkowanie słuchawek i playera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Wtrącę się i może pomogę.
Taki adapter stosuje się jak masz w np. dapie tylko wyjście zwykłe 3,5mm , niezbalansowane. Natomiast słuchawki masz z kabelkiem zbalansowanym 2,5mm.
Przejściówka umożliwi połączenie i użytkowanie słuchawek i playera.
Przejrzałem oferty i doszedłem do wniosku że źle je rozumiałem, mianowicie to są adaptery z 3.5 na 2.5,a nie na odwrót, że niby wpinamy 3.5mm do 2.5. Stąd całe zamieszanie.
Pozdro

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, chico99 napisał:

 

Wtrącę się i może pomogę.

Taki adapter stosuje się jak masz w np. dapie tylko wyjście zwykłe 3,5mm , niezbalansowane. Natomiast słuchawki masz z kabelkiem zbalansowanym 2,5mm.

Przejściówka umożliwi połączenie i użytkowanie słuchawek i playera.

 

To jest jeden z adapterów gdzie po jedne stronie masz 2.5mm, po drugiej stronie masz 3.5mm. Podałeś pierwszy (bal-se)

Pierwsze pytanie było o adapter z 3.5mm żeński na 4.4mm męski (bal-bal). Na tej samej zasadzie będzie istnał 3.5mm żeński do 2.5mm męski lub 2.5mm żeński na 3.5mm męski. Za tym ostatnio się nachodziłem trochę, musiałem kupić pchełki w AH (Monk+).
 

Trzeci pokazał wmfsiekierka, który jest se-se bo jest 1:1 2.5mm trrs do 3.5mm trrs, ale nie ma nic wspólnego z "balansowaniem", służy do podłączenia słuchawek z mikrofonem do starszych telefonów Nokia, gdzie było stosowane gniazdo 2.5mm trrs.

 

36 minut temu, wfmsiekierka napisał:

O ile pierwszą część wypowiedzi jest zrozumiała to druga już robi mętlik w mojej głowie emoji848.png
Proszę napisz po prostu po co robią/do czego służy adapter 2.5mm na 3.5mm. Tak w formie łopatologii

 

@wfmsiekierka - łopatologicznie jak tylko mogłem opisałem powyżej 4 rózne możliwe i istniejące typy adapterów, każde można nazwać tak jak Ty nazwałeś -  "adapter 2.5mm na 3.5mm". Próbowałem to rozrysować, ale Paint mnie przerósł ;) 

 

 

 

image.png

Edytowane przez docentore
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już wolę zapytać, mam wzmacniacz ifi nano ican, jest tam wyjście na jack 6.3mm+przejściówka do 3 5mm, ażeby móc podpisać IEM z 2.5mm jack to który z poniższych powinienem kupić. Licząc od góry 8f060d82c1df8318f7007d66f7dde2b0.jpg

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Ogólnie to mi wyszło drugi od góry, jeśli znowu czegoś nie rozumiem to pójdę do pana doktora

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki
Tak przy okazji wyjaśnij mi to to jest za adapter (ten który chciałem kupić, tz. drugi od góry z pokazanych powyżej, będę wdzięczny)

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3.5mm żeński/gniazdo zbalansowany w standardzie HiFiman
DO
2.5mm męski/wtyk zbalansowany w standardzie AK
Ok, wszystko jasne
Ale zamieszanie wprowadzają producenci, nie można się połapać.
A teraz co do Hifiman, mam też Dap megamini, czy on ma 3.5mm zbalansowane?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, wfmsiekierka napisał:

Ok, wszystko jasne emoji111.png
Ale zamieszanie wprowadzają producenci, nie można się połapać.
A teraz co do Hifiman, mam też Dap megamini, czy on ma 3.5mm zbalansowane?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

Nie mam pojęcia, musisz sprawdzić na stronie producenta, ;podejrzewam jednak, że nie.

Chyba trochę zboczyliśmy z tematu ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrzebałem jeszcze trochę i znalazłem co takiego. Ogólnie to wolałabym ten wariant z tego względu że nie ma dodatkowych drucików/kabli które mogą zostać uszkodzone. Na zdjęciu iest napisane 3.5 mm SE do 2.5 ,ale wolę się upewnić, bo jak się okazało bywają sprawy o których nie mam pojęcia. A co do jakości to Dunu chyba nie będzie gorszy od Ibasso?

Proszę odnieś się do tego.

Pozdrawiam

 

US $8.81 11%OFF | Dunu DC-12 DC-16 DC-11 3.5mm mężczyzn do 2.5mm kobieta 6.35-3.5/4.4-2.5 Adapter wtyczki dla muzyki odtwarzacz zrównoważone słuchawki AMP DAC

https://s.click.aliexpress.com/e/cGtNqvVO

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wfmsiekierka napisał:

Pogrzebałem jeszcze trochę i znalazłem co takiego. Ogólnie to wolałabym ten wariant z tego względu że nie ma dodatkowych drucików/kabli które mogą zostać uszkodzone. Na zdjęciu iest napisane 3.5 mm SE do 2.5 ,ale wolę się upewnić, bo jak się okazało bywają sprawy o których nie mam pojęcia. A co do jakości to Dunu chyba nie będzie gorszy od Ibasso?

Proszę odnieś się do tego.

Pozdrawiam

 

US $8.81 11%OFF | Dunu DC-12 DC-16 DC-11 3.5mm mężczyzn do 2.5mm kobieta 6.35-3.5/4.4-2.5 Adapter wtyczki dla muzyki odtwarzacz zrównoważone słuchawki AMP DAC

https://s.click.aliexpress.com/e/cGtNqvVO

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Będzie ok, ja kupiłem jeszcze tańszą i jestem zadowolony.

https://www.aliexpress.com/item/32865122372.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4d37iP80

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności