Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, kordal napisał:

Na Head-Fi mieli takowe problemy, czy sam się naciąłeś?

 

Kilka osób na head-fi i jeden na Discordzie, z którym czatowałem. Wystarczyło jak dla mnie. W sumie już wcześniej BGVP miał trochę przypału z DM6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, docentore napisał:

 

Kilka osób na head-fi i jeden na Discordzie, z którym czatowałem. Wystarczyło jak dla mnie. W sumie już wcześniej BGVP miał trochę przypału z DM6.

Trochę osób też pisało, że DM7 mają strasznie cienkie te obudowy, ktoś nawet pisał że jedna z armatur przebija mu się przez obudowę (najpewniej źle je powciskali).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiral Dots vs SpinFit CP100Z
 
Słucham już jednych i drugich trochę i mogę podzielić się uwagami.
obiekty testów:
Shozy Neo CP - pierścień montażowy na tulejce ma 5.5mm sam wylot ma okolice 2mm
KZ Zst - pierścień montażowy(lekki ząbek ma 6mm na wylocie około 4mm
 
dx200>amp1
Iphone se
 
SpiralDots - tulejka 4mm wylot 5mm
SpinFit CP100Z - tulejka 4mm wylot 4mm
Sony Silicony - około 3,8mm-4mm
Stockowe KZ - 4mm
Kluczowym elementem jest  odpowiednia aplikacja tipsów, ponieważ nawet mały odstęp od SEALa wszystko zmienia.
 
Porównując zachowanie Spiralek na obu dokach, oczywistym staje się że to właśnie zabierają najwięcej góry w porównaniu do tipsow z 4mm wylotem. Jednocześnie też na Shozy jest mniej basu(traci impakt) i rejonu z wokalami ponieważ Shozy przestają już grać tak bezpośrednio. Pierwszą rzeczą którą chcemy zrobić przechodząc z 4mm tipsów na Spirale to automatycznie zwiększyć głośność.
 
Efekt Spiralek na KZ jest podobny jeśli chodzi o zachowanie góry, natomiast bas/niska średnica idzie w odwrotną stronę, nie tyle co na ilość co bardziej na szerokość. Słuchawki stają się bardziej kremowe na basie i tracą błyskotliwość tipsów 4mm. Czy to znaczy że na dokach o szerokim wylocie otrzymamy więcej/cieplejszy bas ? Tutaj moim zdaniem kluczowa będzie ilość(proporcja) góry do basu. ZST nie mają specjalnie dużo góry, a basu całkiem spore pokłady co właśnie przekłada się na kremowy dźwięk ZST z założonymi Spiralami.  
 
Na shozy spirale grają bardziej przestrzennie od spinfitow czy Sony. Jednocześnie Spiralki mogą być dla nie których na słuchawkach ze stosunkowo neutralną górą właśnie za suche. A w innych jak KZ ZST idą w stronę misia uszatka.
 
tipsy 3,8mm(sony) vs 4mm(spinfit)
Na Shozy 3,8 są kapkę ciemniejsze od spinfitów, wokale nie tak blisko, góra odrobinę mniej blasku, kapkę mocniej dociążone. Soniaki lepiej izolują od spinfitów
Na ZST. Efekt jak na Shozy. Przy czym tipsy Sony są odrobinkę bardziej rześkie od stockowych KZ.
Powyższe może być kwestią wielu czynników, minimalną różnicą szerokości tulejki tipsa bądź po prostu lepszej izolacji tipsów sony.
 
Wszystkie powyższe różnice są bardziej dostrzegalne na Dx200 aniżeli iphonie se.
Łatwość uzyskania dobrego seala:
1.Sony silicony 2. Spiraldots/Kz stock 3.Spinfit CP100z(u mnie by złapać seal muszą być wsadzone pod kątem i to tez nie za pierwszym razem działa)
 

tipsologia.jpg

Edytowane przez kuman
polszczyzna,korekta,spinfit notka
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, LuQi napisał:

Jeśli już jesteśmy w temacie gumek to muszę przyznać, że Epro są naprawdę niezłe pod każdym względem! Dzięki @Methuselah za polecenie i @Mayster za dostarczenie :) 

 

IMG_E0002.JPG

To są P1 ?

 

U mnie na E1 epro robią dobrą robotę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, chico99 napisał:

 

Napis "epro" odciska Ci się na uchu?

Po godzinie w uchu (szczególnie w ruchu) czuję obtarcie kanalika zwłaszcza w miejscu gdzie jest napis, ale także mniejsze na całym obwodzie. Odlew jest wyjątkowo ostry i twardy porównując z innymi tipsami, które posiadam.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po godzinie w uchu (szczególnie w ruchu) czuję obtarcie kanalika zwłaszcza w miejscu gdzie jest napis, ale także mniejsze na całym obwodzie. Odlew jest wyjątkowo ostry i twardy porównując z innymi tipsami, które posiadam.
Super ostry nożyk ew żyletka i jedziesz ;)

pisane mobilnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kordal @all999 pewnie wkrótce. Dam znać. Z T800 zrozumiałem, że się przedłuża ze względu testy nowego kabla - ma być gładszy w sopranie (podobno góra może być dla niektórych ostra). Może uda się też przesłuchać Tin HiFi P1, ale tu jest już kilka recek na zachodzie.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=78561]kordal[/mention] [mention=7231]all999[/mention] pewnie wkrótce. Dam znać. Z T800 zrozumiałem, że się przedłuża ze względu testy nowego kabla - ma być gładszy w sopranie (podobno góra może być dla niektórych ostra). Może uda się też przesłuchać Tin HiFi P1, ale tu jest już kilka recek na zachodzie.
Tin HiFi P1, ale tu jest już kilka recek na zachodzie.
Oglądałem, same superlatywy

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Methuselah napisał:

@kordal @all999 pewnie wkrótce. Dam znać. Z T800 zrozumiałem, że się przedłuża ze względu testy nowego kabla - ma być gładszy w sopranie (podobno góra może być dla niektórych ostra). Może uda się też przesłuchać Tin HiFi P1, ale tu jest już kilka recek na zachodzie.

Lepiej więcej o ME500 ;)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi
Czegoś tu nie rozumiem, jedna z opcji to przejściówka z 3.5mm jack na 4.4mm jack.
Czy to znaczy że to przerobi mi to wyjście niezbalansowane 3.5 w moim wzmacniaczu na 4.4 zbalansowane? Było by super. Proszę fachowców o pomoc
https://drop.com/buy/linsoul-iem-cable-adapters?utm_source=linkshare&referer=UT45Z5

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, wfmsiekierka napisał:

Hi
Czegoś tu nie rozumiem, jedna z opcji to przejściówka z 3.5mm jack na 4.4mm jack.
Czy to znaczy że to przerobi mi to wyjście niezbalansowane 3.5 w moim wzmacniaczu na 4.4 zbalansowane? Było by super. Proszę fachowców o pomoc emoji16.png
https://drop.com/buy/linsoul-iem-cable-adapters?utm_source=linkshare&referer=UT45Z5

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
 

 

Nie można zmienić z niezbalansowanego sygnału (Single Ended) na balanced magicznym kawałkiem drucika.

Ten adapter to jest adapter z 3.5mm BALANCED do 4.4mm BALANCED. HiFiman ma taki standard na ten przykład, ifi xDSD używa czegoś takiego też.

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie można zmienić z niezbalansowanego sygnału (Single Ended) na balanced magicznym kawałkiem drucika.

Ten adapter to jest adapter z 3.5mm BALANCED do 4.4mm BALANCED. HiFiman ma taki standard na ten przykład, ifi xDSD używa czegoś takiego też.

Tak myślałem, ale miałem nadzieję,szkoda

 

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, docentore napisał:

 

Nie można zmienić z niezbalansowanego sygnału (Single Ended) na balanced magicznym kawałkiem drucika.

Ten adapter to jest adapter z 3.5mm BALANCED do 4.4mm BALANCED. HiFiman ma taki standard na ten przykład, ifi xDSD używa czegoś takiego też.

 

Chodzi o 4.4 balanced (gniazdo) do 3.5mm SE (wtyk), tj. ten z prawej:

 

fcphMRCMSTyHZTeW3JKB_1670.jpg?auto=forma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

2 minuty temu, Mayster napisał:

 

Chodzi o 4.4 balanced (gniazdo) do 3.5mm SE (wtyk), tj. ten z prawej:

 

 

 

Niekoniecznie, obrazki obrazkami, lista mówi co innego

 

image.thumb.png.4cb1e05a78a00a8e9be10f131deb5ff9.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że pytanie było o przerobienie normalnego gniazda 3.5 na balans, a ten o którym piszesz to odwrotność (wtyk 4.4 i gniazdo 3.5) i ten rzeczywiście powinien być zbalansowanym 3.5. Choć powinni to jasno opisać, bo pewnie sporo osób ma podobne dylematy i będzie próbowało wpinać 3.5 SE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności