Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

 

Opinie, opinie.  Ostatnio czytam na head-fi o FH7 i cieszę się, że mialem możliwość odsłuchu. Cuda na kiju. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2019 o 12:34, kuman napisał:

krótkie porównanie Shozy CP vs ME100:

iphone SE oraz dx20Jeśli chodzi o ogólną jakość dźwięku to ciężko tu cokolwiek napisać, obie pary to inna półka niż KZ ZST/ZSN

Sama budowa jak każdy widzi,

me100 to metalowe kopułki pojedyńczy dynamik

fajny zestaw wraz skórzanym etui, zestawem tipsów umieszczonym w piance.

Shozy CP to plastik 3x armatura( basowy od Knowlsa)

mniej efektowny zestaw, tipsy w strunowych torebkach(silikony mają malutkie rozmiary-nawet te największe, mimo to na biflange mam dobry seal-jesli nie jestem w ruchu), sztywne pudełeczko na słuchawki(najprawdopodobniej ekoskóra)

 

Sama aplikacja w uchi jest inna, mimo iż obie pary to krótkie tulejki.

Shozy wchodzą do końca, kopułki całkowicie wypełniają ucho.

kopułki Shanlingów muszą mieć natomiast pozostawiony dystans podobnie jak fiio FH5 czy KZ, inaczej tracę seal i najprawdopodobniej blokuje bas port gdy kopuła przylega do wnętrza ucha.

Ponieważ różnica w ogólnej jakości dźwięku jest bardzo trudna do zdefiniowania.  Kluczem będzie poszukiwana tonalność.

Na Basie:

Shozy ma go odrobinę więcej przez co wokale będą lepiej dociążone, w ME100 seal będzie kluczem do utrzymania ciepła i nieodchudzenia tych doków.

Na Środku:

Tutaj Me100 będą troszkę bliżej podawały wokale, ale będą one mniej masywne od Shozy

Na Górze:

Me100 bardziej rześkie, Shozy założone po Me100 wydają się kremowe. Me100 założone po Shozy wydaja się jaśniejsze(choć tak naprawdę po prostu bardziej rześkie)

Scena:

Me100 zagrają odrobinę szerzej i ogólnie większym dźwiękiem(zakładając dobry seal)

 

Do smartfona brałbym ME100

Do Sabra(dx200) brałbym Shozy CP

 

słuchawki do nabycia u "naszych" dealerów:

Me100 - Mayster

Sohzy CP - Bigmaras

 

pomiary:

https://crinacle.com/graphs/shanling-me100/

https://crinacle.com/graphs/shozy-neo-cp/

 

ME100 lecą do nowego właściciela.....

 

Dodam kilka uwag od siebie.

 

Otwór wentylacyjny po wewnętrznej stronie ME100 odpowiada za bas, gdy słuchawki nie "przylegają" do ucha wyraźnie spada ilość subbasu, które standardowo nie ma wiele. Więc wybór tipsów jest ważny. Dobrym wyborem są SpinFit CP-100 w Shozy CP i ME100, które poprawiają rozciągnięcie dołu.

 

Shozy grają generalnie równiej, ale to lekko ocieplona sygnatura. Nieco lepsza szczegółowość, lepsze oddanie planów, gładsza, ale lepiej rozciągnięta góra. ME100 to V-ka, ale o dość neutralnym charakterze. Angażują szybkim basem, mocniej wypchniętą wyższą średnicą i mocniej zaakcentowanym niższym sopranem. Scena jest szersza w CP, a w ME100 wyższa i głębsza (stąd wrażenie większego dźwięku).

 

4 minuty temu, docentore napisał:

Łell, nigdy mi się nie zdarzyło zawieść, tylko przestałem wierzyć tym, których oglądałem (Z i HBB).
 

Z innej beczki, moje uszy i mózg przyzwyczaiły się do Forsteni z lekkim EQ (musiałem ściągnąć 2dB przy 7kHz).

 

Możesz ewentualnie skorzystać z innych tipsów. Większość pianek powinna pomóc na 7 kHz.

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bad Guy też się w nich mgiełki jakiejś dopatrzył (Fh7).  Bardzo jakaś mglista ta mgła. No ale. .

Plaga mgiełki zresztą jakaś. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, docentore napisał:

Tak to ten. HBB zaczął robić losowania sprzętu dla swoich patronów, który dostaje do recenzji za darmo (wygrałem kilka porzedmiotów u niego), PortaFi doniósł na niego do Patreona i YouTube, że organizuje gry hazardowe :D.

Jedyne co przychodzi mi w tym przypadku, to lol :lol: . Możesz napisać coś więcej na ten temat?

 

Jeśli chodzi o testy słuchawek (i innego sprzętu), to niestety youtube już dawno przestał być miejscem gdzie łatwo można zobaczyć ciekawe i kreatywne filmy, a także obejrzeć naprawdę rzetelne testy, oczywiście są wyjątki, ale żeby się do nich dostać trzeba w większości przypadków przekopać się przez tonę opłacanego i często kłamliwego bullshitu "influencerów" :angry: .

 

23 minuty temu, docentore napisał:

Ktoś zamierza się na kupno P1? Na Linsoul można się zapisać na przedsprzedaż za 149$.

Raczej kupię, ale chyba dopiero po wakacjach, na razie testuje GR07 Classic w wersji MMCX i jestem pozytywnie zaskoczony jakością dźwięku (niestety, nie jakością wykonania, ale niedługo napiszę o tym parę słów ;)). Poza tym, często bywa tak, że gdy słuchawki pojawią się w oficjalnym obiegu, to ich cena względem preorderów jest niższa (nie pisząc już o przecenach na Ali :))

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Methuselah napisał:

 

Dodam kilka uwag od siebie.

 

Otwór wentylacyjny po wewnętrznej stronie ME100 odpowiada za bas, gdy słuchawki nie "przylegają" do ucha wyraźnie spada ilość subbasu, które standardowo nie ma wiele. Więc wybór tipsów jest ważny. Dobrym wyborem są SpinFit CP-100 w Shozy CP i ME100, które poprawiają rozciągnięcie dołu.

 

Shozy grają generalnie równiej, ale to lekko ocieplona sygnatura. Nieco lepsza szczegółowość, lepsze oddanie planów, gładsza, ale lepiej rozciągnięta góra. ME100 to V-ka, ale o dość neutralnym charakterze. Angażują szybkim basem, mocniej wypchniętą wyższą średnicą i mocniej zaakcentowanym niższym sopranem. Scena jest szersza w CP, a w ME100 wyższa i głębsza (stąd wrażenie większego dźwięku).

 

Moim zdaniem to właśnie zasłonięcie bas portu zmniejsza jego ilość, a otwarcie zwiększa. Tutaj dochodzi jednak zmienna w postaci uszczelnienia. 

Pozostaje pytanie czy aplikując do końca, tracimy seal czy zasłaniamy bassport ? czy może jedno i drugie ? Tutaj zadcydują tipsy i konkretny model ucha homoaudiofilus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, e1mo napisał:

Jedyne co przychodzi mi w tym przypadku, to lol :lol: . Możesz napisać coś więcej na ten temat?

 

Jak pewnie wiesz większość recenzentów dostaje sprzęt do testów za darmo. Większość z nich (Z, Joshua Valour i inni) dają możliwość licytowania i kupowania tychże swoim patronom (łaskawie). HBB losuje wśród swoich patronów niektóre z tych przedmiotów (słuchawki, dapy ,dac itp), te których nie zostawia sobie. W zależności od zadeklarowanej wartości wsparcia (lub kupionego losu przez pewien czas) losowane są różnej wartości przedmioty.
Losowanie przeprowadzane było live z użyciem mini-maszynki do bingo, wcześniej losów z kubka. Wiesz, emocję live itp. Innym recenzentom się to nie podobało zbytnio, bo poniekąd wprowadzał nowy standard więc donosili na niego gdzie się tylko dało. Ostatnie losowanie w ogóle nie poszło live, bo YT zablokowało stream od początku.
Fajne rzeczy ludzie "wygrywali" m.in. Fearless S8P, S10Genie, NF4U, kilka tonekingów, jakieś Tansio Mirai, Chord Mojo, ifi xDSD (mi się udało wyciągnąc tegoż), Fiio X5mk3 itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, kuman napisał:

Moim zdaniem to właśnie zasłonięcie bas portu zmniejsza jego ilość, a otwarcie zwiększa. Tutaj dochodzi jednak zmienna w postaci uszczelnienia. 

Pozostaje pytanie czy aplikując do końca, tracimy seal czy zasłaniamy bassport ? czy może jedno i drugie ? Tutaj zadcydują tipsy i konkretny model ucha homoaudiofilus.

 

Ten otwór wentylacyjny głownie na subbas wpływa. Możesz sprawdzić łatwo zaklejając otwór. Ogólnie, dobry seal to podstawa w każdych słuchawkach :) ME100 są tak wyprofilowane, że dobrze "przylegają" do ucha. Znaczenie mają przede wszystkim dobrane tipsy, chociaż i te wiele nie zmieniają w kwestii izolacji (wentylowane kopułki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Methuselah napisał:

 

Ten otwór wentylacyjny głownie na subbas wpływa. Możesz sprawdzić łatwo zaklejając otwór. Ogólnie, dobry seal to podstawa w każdych słuchawkach :) ME100 są tak wyprofilowane, że dobrze "przylegają" do ucha. Znaczenie mają przede wszystkim dobrane tipsy, chociaż i te wiele nie zmieniają w kwestii izolacji (wentylowane kopułki).

 

Zastanawiam się czy ME100 nie mają innego kąta tulejki w porównaniu do Shozy, u mnie jednak łatwiej z sealem właśnie w shozy. Juz nie mówiąc o grubaśnych tulejach KZ ZST/ZSN tam to nawet z ich shitnymi gumami mam seal. Najlepszy seal z ME100 i Shozy miałem jednak na moich starych tipsach sony.... czas chyba spróbować Spiral dots. ME100 i Shozy to bardzo fajne doki, fajny przeskok na inna półkę jakości brzmienia. Zamiast przewalać kilogramy tanich doków warto pójść w góre.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, docentore napisał:

 

Jak pewnie wiesz większość recenzentów dostaje sprzęt do testów za darmo. Większość z nich (Z, Joshua Valour i inni) dają możliwość licytowania i kupowania tychże swoim patronom (łaskawie). HBB losuje wśród swoich patronów niektóre z tych przedmiotów (słuchawki, dapy ,dac itp), te których nie zostawia sobie. W zależności od zadeklarowanej wartości wsparcia (lub kupionego losu przez pewien czas) losowane są różnej wartości przedmioty.
Losowanie przeprowadzane było live z użyciem mini-maszynki do bingo, wcześniej losów z kubka. Wiesz, emocję live itp. Innym recenzentom się to nie podobało zbytnio, bo poniekąd wprowadzał nowy standard więc donosili na niego gdzie się tylko dało. Ostatnie losowanie w ogóle nie poszło live, bo YT zablokowało stream od początku.
Fajne rzeczy ludzie "wygrywali" m.in. Fearless S8P, S10Genie, NF4U, kilka tonekingów, jakieś Tansio Mirai, Chord Mojo, ifi xDSD (mi się udało wyciągnąc tegoż), Fiio X5mk3 itp

No tak, tego się mogłem spodziewać, niestety przynajmniej częściowo jest to swego rodzaju klika, która w dużej części dba bardziej o swoje wpływy, niż o wspierających. Ja na miejscu HBB zainteresowałbym tematem służby podatkowe, ponieważ przynajmniej w części, otrzymywane przez nich (youtuberów) darowizny (np. w postaci słuchawek kosztujących nawet kilkaset albo kilka tysięcy $) są sprzedawane bez odprowadzenia podatku (nie pisząc już o podatku od darowizn) 😆.

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest Wasze zdanie Panowie na temat kabla w Shangling ME100 ? Wystarczający ? 

Czy można go porównywać do kabla jaki Fiio dodaje do FH1 czy F9 (tego z pilotem) i sprzedaje też osobno (koło 100 zł chyba).

 

Druga rzecz - pianki i ME100 ? Testowaliście ? Bo z tipsów to te z pudełka czy SpinFit ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Nicodem napisał:

Loterie to też już gruba sprawa z podatkami, zezwoleniami itp

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Wydaje mi się, że właśnie to wykorzystano przeciwko HBB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Jakie jest Wasze zdanie Panowie na temat kabla w Shangling ME100 ? Wystarczający ? 

Czy można go porównywać do kabla jaki Fiio dodaje do FH1 czy F9 (tego z pilotem) i sprzedaje też osobno (koło 100 zł chyba).

 

Druga rzecz - pianki i ME100 ? Testowaliście ? Bo z tipsów to te z pudełka czy SpinFit ?

 

porównywałem kabelek z shozy CP (posrebrzana miedź) do stocka ME100 oraz tani kabelek 8 żył TRN(też posrebrzana miedź) i kabelkowi ME100 nic absolutnie nie brakuje. Zdecydowanie przyjemniejszy od TRN. Me100 z kabelkiem posrebrzanym od shozy to więcej blasku na górze. 

Ja bym brał OCC cryo z Audeosa, sam zresztą chcę taki kabelek do shozy cp zrobić.......

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, kuman napisał:

Zastanawiam się czy ME100 nie mają innego kąta tulejki w porównaniu do Shozy, u mnie jednak łatwiej z sealem właśnie w shozy. Juz nie mówiąc o grubaśnych tulejach KZ ZST/ZSN tam to nawet z ich shitnymi gumami mam seal. Najlepszy seal z ME100 i Shozy miałem jednak na moich starych tipsach sony.... czas chyba spróbować Spiral dots. ME100 i Shozy to bardzo fajne doki, fajny przeskok na inna półkę jakości brzmienia. Zamiast przewalać kilogramy tanich doków warto pójść w góre.

 

Tak, przeskok jest dość wyraźny. ME100 czy Shozy CP to już po prostu fajne doki. Przejście na te modele, to bardzo dobry wybór.

 

8 minut temu, Lord Rayden napisał:

Jakie jest Wasze zdanie Panowie na temat kabla w Shangling ME100 ? Wystarczający ? 

Czy można go porównywać do kabla jaki Fiio dodaje do FH1 czy F9 (tego z pilotem) i sprzedaje też osobno (koło 100 zł chyba).

 

Druga rzecz - pianki i ME100 ? Testowaliście ? Bo z tipsów to te z pudełka czy SpinFit ?

 

Kabelek z ME100 jest IMHO wyraźnie lepszy od tych z pilotami, które FiiO dodaje do F9 czy FH1. Nie wiem czy decydowałbym się na jego wymianę. Z tipsów z pudełka lubię basowe, praktycznie te same co w FiiO. ME100 wolę z silikonami (ePro czy SpinFit). Najlepiej w miarę możliwości samodzielnie oceniać.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, fusserg napisał:

 

Fajne są, polecam 😎

 

Podzielcie się tą tajemną wiedzą, o jaki model słuchawek Wam dobrzy e-koledzy chodzi jak mówicie o ePro?. Bo gugl mi nic sensownego nie powiedział...

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Mr Krzychoo napisał:

 

Podzielcie się tą tajemną wiedzą, o jaki model słuchawek Wam dobrzy e-koledzy chodzi jak mówicie o ePro?. Bo gugl mi nic sensownego nie powiedział...

Chodzi o nakładki-ear tipsy 

https://audeos.pl/pl/p/ePro-Horn-Shaped-Tips-grafenowe-tipsy-do-sluchawek-dokanalowych-3-pary-w-rozmiarach-S%2C-M-i-L/1000

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, requal napisał:

 

Dzięki wielkie za info. Ciekawa rzecz widzę. Po zakupie Spiral Dot'ów już miałem nie szukać innych tipsów... ;) 

Edytowane przez Mr Krzychoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, kuman napisał:

apropos tipsów:

czy Spiraldoty przez swój szeroki wylot nie zmniejszają ilości basu ?

Nie, ja mam na nich zawsze więcej basu niż na innych tipsach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy, które SpinFit.

CP100:Eksponuje górę, a przełom średnicy i wysokich oraz bas obniża, średnica w poz. neutralnej. 

Mają sztywniejszą, grubszą tulejkę. Przydają się, gdy są problemy z zakresem 3-5khz
CP145: Spójniejsze od 100, nie odcinają przełomu średnicy i góry, więcej basu, mniej wysokich, bardziej zbalansowane niż SD. 

Odbiór tipsów może się różnić względem słuchawek i osoby. 

Kiedyś z @chico99musiałem pod tym względem zapisać protokół niezgodności, ale nie przypominam sobie żebyśmy ustalili, które SpinFit porównywaliśmy :D 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności