Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, tommir napisał:

Dopiero niedawno kupiłem Andro, a @mykupyku mówi, że Fiio lepsze i do tego połowa ceny nowych Andro ;) Straszny ten świat audio, ciągle trzeba kupować coś nowego. Jak z tym żyć? ;) Niestety, obawiam się, że @mykupyku może mieć rację, bo jak czytam jego posty to ma, ech...

No właśnie. Ja też chyba spróbuję je jeszcze raz odsłuchać, jeśli będzie nadal demówka we wrocławskim salonie Mp3store

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tommir napisał:

Dopiero niedawno kupiłem Andro, a @mykupyku mówi, że Fiio lepsze i do tego połowa ceny nowych Andro ;) Straszny ten świat audio, ciągle trzeba kupować coś nowego. Jak z tym żyć? ;) Niestety, obawiam się, że @mykupyku może mieć rację, bo jak czytam jego posty to ma, ech...

 

plus jest taki, że Andro to dobre słuchawki. miałem dwa razy i to długo.

i ładniejsze od fh7.

 

plus jest też taki (ale to zależy, bo to może być plus ujemny) że po pojawieniu się fh7 ceny Andro w komisie spadną...

 

fh7 są lepsze od Andromedy - też grają dużą przestrzenią, ba nawet mają więcej powietrza, też mają rozciągnięcie góry i oddają finezyjnie ze swobodą jej wykończenie, natomiast mają lepszy od Andromedy bas, precyzyjniej kontrolowany, niżej schodzący, bogatszy w faktury, do tego jak na dynamiki bardzo szybki, ale z impaktem jak w dynamiku, mają też równie muzykalną średnicę, ale barwa dla mnie jest wierniejsza w fh7

 

do tego fh7 zaskakuje rozdzielczością

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mykupyku napisał:

 mają lepszy od Andromedy bas, precyzyjniej kontrolowany, niżej schodzący, bogatszy w faktury, do tego jak na dynamiki bardzo szybki, ale z impaktem jak w dynamiku, mają też równie muzykalną średnicę, ale barwa dla mnie jest wierniejsza w fh7

 

No właśnie do ideału w Andro brakuje mi niżej schodzącego basu. A jak wygląda przełom wyższej średnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, requal napisał:

No właśnie. Ja też chyba spróbuję je jeszcze raz odsłuchać, jeśli będzie nadal demówka we wrocławskim salonie Mp3store

 

trzeba im dać chwilę - np. takie fh5 grają gęściej i po nich ma się wrażenie, że fh7 grają jakoś pusto, nie tak potężnie

 

wystarczy jednak się przyzwyczaić i ogarnąć nie tylko uchem ale i mózgownicą całą dużą przestrzeń dźwiękową jaką fh7 budują i się okazuje, że tam się wiele dzieje, jest porządek i to z dużą dynamiką, potężnym basem, piękną średnicą i górą. fh7 grają taką sceną, że można wyłapywać swobodnie instrumenty, bas się nie wylewa, wokale łapią najmniejsze detale, tak samo góra. 

 

po dłuższym słuchaniu fh7 i wygrzaniu, w tym mózgu... jak się założy fh5 to ma się wrażenie duszności, ściany dźwięku, znika swoboda i porządek

 

oczywiście to też kwestia gustu - chociaż ja lubię też dość agresywne granie, np. s6rui to takie połączenie er4xr z fh5, jest mocno, dość blisko, funowo, ale rozdzielczo, dużo góry, co daje fajną przestrzeń i nie dusi dźwięku, choć atakuje energią

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mykupyku napisał:

 

trzeba im dać chwilę - np. takie fh5 grają gęściej i po nich ma się wrażenie, że fh7 grają jakoś pusto, nie tak potężnie

 

wystarczy jednak się przyzwyczaić i ogarnąć nie tylko uchem ale i mózgownicą całą dużą przestrzeń dźwiękową jaką fh7 budują i się okazuje, że tam się wiele dzieje, jest porządek i to z dużą dynamiką, potężnym basem, piękną średnicą i górą. fh7 grają taką sceną, że można wyłapywać swobodnie instrumenty, bas się nie wylewa, wokale łapią najmniejsze detale, tak samo góra. 

 

po dłuższym słuchaniu fh7 i wygrzaniu, w tym mózgu... jak się założy fh5 to ma się wrażenie duszności, ściany dźwięku, znika swoboda i porządek

 

oczywiście to też kwestia gustu - chociaż ja lubię też dość agresywne granie, np. s6rui to takie połączenie er4xr z fh5, jest mocno, dość blisko, funowo, ale rozdzielczo, dużo góry, co daje fajną przestrzeń i nie dusi dźwięku, choć atakuje energią

Takie właśnie miałem wrażenie, że wpadłem do jakiegoś akwarium, w którym jest masa planktonu. Spróbuję jeszcze raz, chociaż jestem fanem bezpośredniego grania, np.takie Ibasso DX150 też nie ma u mnie szansy na przetrwanie - ładnie gra, ale nie moja bajka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, tommir napisał:

No właśnie do ideału w Andro brakuje mi niżej schodzącego basu. A jak wygląda przełom wyższej średnicy?

 

to już z pamięci, na oko, nie na ucho ;)

 

w fh7 jest ciut ciemniejszy i łagodniejszy, ale barwa świetna. średnicę w fh7 podają armatury knowlesa, ale specjalnie zestrojone przez nich pod fh7 i brzmi to świetnie. zarówno męskie, jak i damskie wokale mają świetną barwę, rozdzielczość i swobodę

 

2 minuty temu, requal napisał:

Takie właśnie miałem wrażenie, że wpadłem do jakiegoś akwarium, w którym jest masa planktonu. Spróbuję jeszcze raz, chociaż jestem fanem bezpośredniego grania, np.takie Ibasso DX150 też nie ma u mnie szansy na przetrwanie - ładnie gra, ale nie moja bajka. 

 

u mnie dx150 z amp6 też by nie przetrwał, natomiast z amp8... bum, zupełnie inne granie, energia, blask.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.06.2019 o 11:15, mykupyku napisał:

 

to już z pamięci, na oko, nie na ucho ;)

 

w fh7 jest ciut ciemniejszy i łagodniejszy, ale barwa świetna. średnicę w fh7 podają armatury knowlesa, ale specjalnie zestrojone przez nich pod fh7 i brzmi to świetnie. zarówno męskie, jak i damskie wokale mają świetną barwę, rozdzielczość i swobodę

 

 

u mnie dx150 z amp6 też by nie przetrwał, natomiast z amp8... bum, zupełnie inne granie, energia, blask.

Dobre są te FH7 skubane. Posluchałem ich jeszcze trochę. Teraz siadło. Może okres adaptacji na IO się przyslużył. Fakt, że to bardziej zrelaksowane granie, ale pewnie ujdzie temu zaradzić, lepszym kablem albo filtrami. 

Technicznie lepsze od IO, no i ta scena.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2019 o 20:26, zibra napisał:

Jak FH7 brzmia z telefonem pokroju V30?

Imo dobrze. Aktualnie G7Fit to mój grajek glowny. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś paczuszkę z Oriolus Forsteni. So far so good, choć czasami ten peak @7khz trochę przeszkadza.

Lepiej jest po wymianie kabla na full miedź zbalansowany.

Całkiem fajna przestrzeń i separacja (chyba tak to się nazywa). Do tego w psizdu detali.

Bas jest, ale spodziewałem się go więcej po recenzjach i fakcie, ze jest tam 10mm DD. Ale jest to fajny bas, jakościowo, nie muli i nie wylewa się na niższą średnicę.

IMAG1075.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.05.2019 o 17:56, marco-polo napisał:

zakupiłem te które poleciłeś.

Witaj Perul. Dzisiaj przymierzałem te welurowe pady co mi poleciłeś do tych zx1 z oksc z aliexpress. Są bardziej komfortowe i możliwe że mi się wydaję że ten dźwięk dolby surround zniknął i scena się jeszcze bardziej zwiększyła i słyszę więcej szczegółowości w dźwięku. Co do tych 57mm sterowników driverów to Ci je zmierze przy okazji kiedy zacznę składać słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krótkie porównanie Shozy CP vs ME100:

iphone SE oraz dx200

 

me100cp.jpg

 

Jeśli chodzi o ogólną jakość dźwięku to ciężko tu cokolwiek napisać, obie pary to inna półka niż KZ ZST/ZSN

Sama budowa jak każdy widzi,

me100 to metalowe kopułki pojedyńczy dynamik

fajny zestaw wraz skórzanym etui, zestawem tipsów umieszczonym w piance.

Shozy CP to plastik 3x armatura( basowy od Knowlsa)

mniej efektowny zestaw, tipsy w strunowych torebkach(silikony mają malutkie rozmiary-nawet te największe, mimo to na biflange mam dobry seal-jesli nie jestem w ruchu), sztywne pudełeczko na słuchawki(najprawdopodobniej ekoskóra)

 

Sama aplikacja w uchi jest inna, mimo iż obie pary to krótkie tulejki.

Shozy wchodzą do końca, kopułki całkowicie wypełniają ucho.

kopułki Shanlingów muszą mieć natomiast pozostawiony dystans podobnie jak fiio FH5 czy KZ, inaczej tracę seal i najprawdopodobniej blokuje bas port gdy kopuła przylega do wnętrza ucha.

Ponieważ różnica w ogólnej jakości dźwięku jest bardzo trudna do zdefiniowania.  Kluczem będzie poszukiwana tonalność.

Na Basie:

Shozy ma go odrobinę więcej przez co wokale będą lepiej dociążone, w ME100 seal będzie kluczem do utrzymania ciepła i nieodchudzenia tych doków.

Na Środku:

Tutaj Me100 będą troszkę bliżej podawały wokale, ale będą one mniej masywne od Shozy

Na Górze:

Me100 bardziej rześkie, Shozy założone po Me100 wydają się kremowe. Me100 założone po Shozy wydaja się jaśniejsze(choć tak naprawdę po prostu bardziej rześkie)

Scena:

Me100 zagrają odrobinę szerzej i ogólnie większym dźwiękiem(zakładając dobry seal)

 

Do smartfona brałbym ME100

Do Sabra(dx200) brałbym Shozy CP

 

słuchawki do nabycia u "naszych" dealerów:

Me100 - Mayster

Sohzy CP - Bigmaras

 

pomiary:

https://crinacle.com/graphs/shanling-me100/

https://crinacle.com/graphs/shozy-neo-cp/

 

ME100 lecą do nowego właściciela.....

Edytowane przez kuman
txt
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2019 o 22:09, StAc napisał:

Ja bym nie ufał komuś, kto nieironicznie robi z rąk rogi 😛

Musiałem 2 razy przeczytać by zrozumieć :D
Ja mu nie ufam, bo jego recenzje są słabe merytorycznie. Nikomu już nie można ufać z zagranicznych recenzentów, Zeos to pozer, HBB zaczął zmieniać zdanie co 2 dni, clavinetjunkie to frajer, PortaFi top frajer i sprzedawczyk :D

 

Ktoś zamierza się na kupno P1? Na Linsoul można się zapisać na przedsprzedaż za 149$.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, kordal napisał:

PortaFi to ten Rosjanin? Jeżu jak mnie irytuje ten rosyjsko-angielski akcent 😂

Tak to ten. HBB zaczął robić losowania sprzętu dla swoich patronów, który dostaje do recenzji za darmo (wygrałem kilka porzedmiotów u niego), PortaFi doniósł na niego do Patreona i YouTube, że organizuje gry hazardowe :D.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, docentore napisał:

Tak to ten. HBB zaczął robić losowania sprzętu dla swoich patronów, który dostaje do recenzji za darmo (wygrałem kilka porzedmiotów u niego), PortaFi doniósł na niego do Patreona i YouTube, że organizuje gry hazardowe :D.

Nawet nie wiedziałem, że takie jaja były :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łell, nigdy mi się nie zdarzyło zawieść, tylko przestałem wierzyć tym, których oglądałem (Z i HBB).
 

Z innej beczki, moje uszy i mózg przyzwyczaiły się do Forsteni z lekkim EQ (musiałem ściągnąć 2dB przy 7kHz).

Edytowane przez docentore
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności