Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 14.05.2019 o 13:01, requal napisał:

Daj im pograć, może się odmulą. Tak z jeden dzień bym je chociaż przetrzymał.  

 

Więc jest tak: albo słuchawki się odmuliły lekko, albo mój mózg się przyzwyczaił do nich (raczej to drugie), ale jakby mniej mi przeszkadzają.

Pobawiłem się tipsami, jak dotychczas pianki robią najlepiej. I musiałem ingerować EQ, coś leży w okolicach 1k-2k, muszę ściągać tam 1.5db.

 

Tyłka nie urywają, ale coraz bardziej je widzę jako ok. Brakuje przestrzeni (w porównaniu do DM6, bo to teraz jest u mnie na tapecie) no i bas w BGVP przygniata wręcz w porównaniu do X6.

 

Tak czy inaczej zbieram kasę na DM7, w międzyczasie może obczaję ZS10Pro, podobno wymiatają.

Edytowane przez docentore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was próbował vsk3 firmy sonic? Dostałem je razem z fiio m3k. Podłączyłem je do little bear B4 z opampem burson 5vi-dual. Mają 5 gwiazdek ale chyba muszą się wygrzać. Kabel nie jest sztywny jest ok. Tipsy i słuchawki douszne ok.Dźwięk jak na razie się zlewa wszystko razem. Wrzucam fotki.

 

IMG_20190516_181852.jpg

IMG_20190516_230837.jpg

IMG_20190516_230851.jpg

IMG_20190516_230855.jpg

IMG_20190516_230919.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, chico99 napisał:

Może być tak że cała kasa poszła na metriały i wykonanie, które może być całkiem ok.

Zostało jednak niewiele na przetworniki i zestrojenie. Spore ryzyko zakupu w ciemno.

Wydaje mi się, że za około 400 zeta kupi się niezłe, używane nauszniki.

https://www.youtube.com/watch?v=Rbsvr0OKJAM

ten koleś je zachwala jednak nie wiem czy mu nie płacą za reklamę. Edifier H850 kosztują około 150zł więc cena też jest inna a drivery są ok i materiałowo też nie najgorzej tylko problem jak zamawiałem z Ali Edifier Store nie doszły oddali kasę więc zastanawiałem się nad tymi. 

7 minut temu, chico99 napisał:

Może być tak że cała kasa poszła na metriały i wykonanie, które może być całkiem ok.

Zostało jednak niewiele na przetworniki i zestrojenie. Spore ryzyko zakupu w ciemno.

Wydaje mi się, że za około 400 zeta kupi się niezłe, używane nauszniki.

Proponujesz aby dołożyć i kupić jakieś inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, marco-polo napisał:

@marco-polo Sivga to to samo co Blon Bosshifi S7. A cena niższa o 30-35% bo oscyluje w okolicach 62-70$. B7 . Mam B8 i mają odpowiednik Sivgy SV006 Który kosztuje ok 3x tyle co Bosshifi B8. Wg mnie nie warto przepłacać. Wykonanie Bosshifi jest na bardzo wysokim poziomie i dźwiękowo też dobre. Kiedyś porownywalem z kolegą moje B8 i jego SV006 i po za ceną różnic nie było ani w wykonaniu ani dźwiękowo 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, marco-polo napisał:

https://www.youtube.com/watch?v=Rbsvr0OKJAM

ten koleś je zachwala jednak nie wiem czy mu nie płacą za reklamę. Edifier H850 kosztują około 150zł więc cena też jest inna a drivery są ok i materiałowo też nie najgorzej tylko problem jak zamawiałem z Ali Edifier Store nie doszły oddali kasę więc zastanawiałem się nad tymi. 

Proponujesz aby dołożyć i kupić jakieś inne?

 

Jak je @Jaro54  poleca to ryzyka, przy zakupie, brak.:D

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaro54 napisał:

@marco-polo Sivga to to samo co Blon Bosshifi S7. A cena niższa o 30-35% bo oscyluje w okolicach 62-70$. B7 . Mam B8 i mają odpowiednik Sivgy SV006 Który kosztuje ok 3x tyle co Bosshifi B8. Wg mnie nie warto przepłacać. Wykonanie Bosshifi jest na bardzo wysokim poziomie i dźwiękowo też dobre. Kiedyś porownywalem z kolegą moje B8 i jego SV006 i po za ceną różnic nie było ani w wykonaniu ani dźwiękowo 

to rozumiem że te słuchawki to te same drivery i wykończenie. 

no dobra ale ogólnie pytanie nadal nie zostało rozstrzygnięte czy są one lepsze od Edifier H850 które są tańsze.

https://www.youtube.com/watch?v=g_whwy5CQrM BLON B8

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marco-polo napisał:

to rozumiem że te słuchawki to te same drivery i wykończenie. 

Tak samo są opisane bo ani ja ani kolega nie rozbieralismy swoich. Ale na ucho i oko różnic nie było. Nawet kable identyczne (nawiasem bardzo dobre jakościowo ). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do SIVGY można zmienić pady na inne i mogą brzmieć inaczej mają zastosowanie tutaj pady od brainwavz. Ogólnie każdy numer Sivgy podobno gra inaczej od innych sivg. Mam zapytanie ile palców mieści się w środku w tym padzie od Sivgy. Chciałbym mieć przejrzystość jak bardzo są wokółuszne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie że do B8 też można. Pogadaj z @Perulon je rozbieral i modowal więc o wnętrznościach więcej wie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Jaro54 napisał:

Wyobraź sobie że do B8 też można. Pogadaj z @Perulon je rozbieral i modowal więc o wnętrznościach więcej wie 

tak wiem czytałem ten wątek, bardzo ciekawy ktoś dodatkowo dorzucił drogie kable robiąc rekabling.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeos w formie: "SIVGA - brzmi jak choroba weneryczna" :D

 

Opis BOSSHiFi na Ali też fajny: "B7 - najnowsze produkty bydła, drewniane słuchawki z pałąkiem na głowę. Unikalny opatentowany tuning technologii projektowania..." :D 

 

  

Edytowane przez marek_m
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak bezgołosłownie od kiedy powstał temat chińskich słuchawek to się nazbierało tego. Ogólnie niższowe słuchawki ale z drugiej strony ile też tych słuchawek do 50$ można kupować więc tak TinAudio T2, Yinyoo z lucky bag, Hifiman re-400, wiele modeli kz,oksc xz1, różnego rodzaje dac, rha,breeze audio, little bear b4 z wymienionym opa na burson 5vi , następny little bear b4-x czekam na opa które kolega podpowiedział opa 1622 do wymiany, cayin 5ii, fio m3k, benjie, Megamini hifiman + słuchawki do tego modelu, lusya, tube preamp 6J1. Niektóre jeszcze są nadal w drodze.Na dodatek kabelki które zachwalaliście.

 

Ta kolekcja nie powstałaby dzięki waszym obszernym dyskusjom za co jestem wdzięczny, ponieważ co po niektórzy youtuberzy to moim zdaniem firmy im płacą żeby zareklamować produkt. 

2 godziny temu, Jaro54 napisał:

Wyobraź sobie że do B8 też można. Pogadaj z @Perulon je rozbieral i modowal więc o wnętrznościach więcej wie 

Ok blony i Sivgy model 6 będę mógł wkrótce przetestować

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, goya_dechi napisał:

Hej, miał ktoś tutaj szansę porównywać Moondrop Kanas Pro z BGVP DM6? Mam Kanasy Pro i mi sie nawet podobają ale z chęcią bym także spróbował DM6. Dzięki.

Spróbuj. Dm6 zaskakuje mnie do tej pory i na dziś dzień, to znów moje najlepsze sluchawki. Im lepszy przewód im wetkniesz tym bardziej się odwdzieczą, co po raz kolejny mi pokazały z kablem od Jimmiego (z hybrydą FAW też było ok, ale bardziej "poważnie"). Są też mocno podatne na dobór tipsów.

Mam Moondrop Kanas, wzgl. nich to całkiem inna prezentacja dźwięku nastawiona na przejrzystość. Wysokie są bardziej podbite, średnica przy dobrze dobranych tipsach nieco bliższa, ale o wiele bardziej neutralna. Bas wyraźniej oddaje niuanse. Ilościowo dość podobnie. Wrażenie przestrzeni objętościowo podobne, ale dźwięki są serwowane bardziej w stronę twarzy. 

 

Uprzedzając - nie wiem na prawdę, co powiedzieć na zarzuty o ostrości. Mogę jedynie stwierdzić, że Moondrop dla niektórych tez ma słabą górę. I tam coś jest na rzeczy imo, ale przy dobrych tipsach to wrażenie znika. Fiio FA1 było na początku trochę męczące.. po 200h już nie, nawet może się wydawać zbyt gładkie - chociaż ich ze standardowymi nakładkami nie poleciłbym nikomu. To nie kwestia przyzwyczajenia. Pik w Sony MDR Ex600 na 6khz odbieram zawsze, gdy się pojawia. Moja diagnoza : wygrzewanie.

Za 200 usd najlepsze doki. 

Edytowane przez requal
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie kolegi requala odnośnie DM6. Najlepsze doki z jakimi miałem do czynienia. KPE nie miałem okazji oblatywać.

DM6 powodują wielki uśmiech na twarzy i ciągłe mruczenie WOW pod nosem (oraz samoczynny ruch stóp zwany tańcem).

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh i te napisy na obudowach "Professional HiFi" 😂 

W temacie BGVP - zastanawiam się czy dopłacanie (aż) 100 dolarów do DM7 ma sens, skoro DM6 i tak są świetne, co z resztą wielu z was potwierdza. 

Choć 300 zielonych to nadal atrakcyjna cena porównując z innymi.

Edytowane przez kordal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności