Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

@Najner etam, zacytuję epika skadinąd "CA is just poor people KZ" 

Ileż się człowiek na to nawydawał 😀

A co un teraz pocznie? - Będzie tylko smutne kawałki do kącika muzycznego wrzucał. Albo np. załóżmy, że żona przypadkiem dowiaduje się ile to kosztuje.. Przecież to grozi ruiną. 

Edytowane przez requal
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, requal napisał:

Albo np. załóżmy, że żona przypadkiem dowiaduje się ile to kosztuje.

Tutaj trzeba być ogromnie ostrożnym i lawirować między pułapkami, coby przypadkiem wojny nuklearnej nie spowodować. Przykład - w domu moje Andromedy, jak za dotykiem magicznej różdżki albo pieczątki urzędnika celnego, zamieniają się nagle w KZ ZS6 🤫

Oczywiście to nie wystarczy i trzeba stosować również zasłony dymne i łapówki w postaci kwiatów, czekoladek czy wycieczek do kina, ale tutaj nie można przesadzić, żeby kobieta nie nabrała podejrzeń (bardzo inteligentne bestie).

 

Screenshot_20190505_125034.jpg

Edytowane przez Najner
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Vaiet napisał:

Jak Owle lubisz, a szukasz IEMowego zbliżonego odpowiednika w dobrej cenie, to zdecydowanie Oriolus Finschi. A jeszcze jak im zapodać względnie dobry (lepszy) kabel, to już w ogóle robi się kozacko. Pisałem o tym w recenzji. Były tak dobre i spodobały mi się tak bardzo, że musiałem je mieć :D

 

Jeśli te Finschi są tak zbliżone do Owli (również niezmiennie jestem ich fanem) to jakie są najbardziej wyczuwalne różnice? I z jakim kabelkiem je polecasz? Dobrze dogadują się z WM1A?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LuQi napisał:

 

Jeśli te Finschi są tak zbliżone do Owli (również niezmiennie jestem ich fanem) to jakie są najbardziej wyczuwalne różnice? I z jakim kabelkiem je polecasz? Dobrze dogadują się z WM1A?

Bardzo dobrze się z nim dogadują :) Najbardziej wyczuwalne różnice to wiadomo, rozdzielczość basu, ale AQ ogólnie mają ten bas genialny, gdzie ten w Finschi jest bardziej obły, miękki i nie tak fakturowany. Są też jaśniejsze choć nieco łagodniejsze w wyższej średnicy. W sumie nie porównywałem łeb w łeb, a poza tym od dawna już używam Owli z balansem od Smoka, który wygładza im wyższe średnie wyrównując balans tonalny i poprawia nieco zejście basu :D

Co do kabla do Finschi - kwestia preferencji. Ja lubię z hybrydą, za to @Methuselah preferuje do nich miedziaka. Ponoć z PW Audio No 5 są cuda.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Vaiet napisał:

Bardzo dobrze się z nim dogadują :) Najbardziej wyczuwalne różnice to wiadomo, rozdzielczość basu, ale AQ ogólnie mają ten bas genialny, gdzie ten w Finschi jest bardziej obły, miękki i nie tak fakturowany. Są też jaśniejsze choć nieco łagodniejsze w wyższej średnicy. W sumie nie porównywałem łeb w łeb, a poza tym od dawna już używam Owli z balansem od Smoka, który wygładza im wyższe średnie wyrównując balans tonalny i poprawia nieco zejście basu :D

 

Co do kabla do Finschi - kwestia preferencji. Ja lubię z hybrydą, za to @Methuselah preferuje do nich miedziaka. Ponoć z PW Audio No 5 są cuda.

 

Z plusSound Exo Copper czy Rhapsodio Pandora Dwarf też jest spoko. Ten drugi nieco cieplejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Vaiet napisał:

W sumie nie porównywałem łeb w łeb, a poza tym od dawna już używam Owli z balansem od Smoka, który wygładza im wyższe średnie wyrównując balans tonalny i poprawia nieco zejście basu :D

 

Mam i ja :D

 

Muszę kiedyś posłuchać tych Finschi.

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, kordal napisał:

Taka nowa ciekawostka od BGVP: ArtMagic V12 - 12 armatur Knowles + Sonion. 

1299 dolarów. 

https://www.bgvp-hifi.com/bgvp-v12-artmagic-iem

Screenshot_20190506-003357.jpg

Do sprzedaży wchodzi też ponoć BGVP DMS. Hybryda jak DMG. 3D49E541-9640-43EC-9F86-5C41CA874DEA.jpeg

 

Edit: Specyfikacja od Penon Audio

 

BGVP DMS 6BA+1 Dynamic Driver Hybrid MMCX HiFi Audiophile IEM

DMS adopts independent innovative 3D printing support structure. The whole structure is composed of 6-series aluminum alloy rear shell + front cover processed by metal 5-axis CNC. The internal structure adopts 3D printing support technology and uses reasonable acoustics principle to arrange the units, which greatly reduces distortion, lower harmonics and makes the headset more stable.
Specification
Drive unit: 6 balanced armature + 1 dynamic
Knowles balanced armature unit: 1 x 31736, 2 x 60318
1 gold-plated diaphragm dynamic
Sensitivity: ≥110dB SPL/MW
Input impedance: 12 Ω
Frequency response: 10Hz-40kHz
The distortion rate: ≤0.5% (1 KHZ)
Channel balanced: ≤1 dB
Rated power: 9mW
Cable length: 1.2m ±5%
SRP: USD$159.00
#PenonBGVP

 
Edytowane przez requal
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu znalazłem taki oto ranking, może kogoś zainteresuje. Szybko wrzuca nowości gostek 

http://www.aboutaudio.org/at-a-glance-iem-shoot-out/

Nie wszystko jednak jest opisane/uzasadnione.

Sonicast DIRAC MK2 Sonicast DIRAC Plus MK2

Shozy V33  Simgot EM Moondrop KXXS 

Tanchjim Oxygen  Fearless Audio S8F 

Edytowane przez requal
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Adamesq napisał:

I do tego nowe flagowce BGVP maja armatury chinskiej firmy ZSOUND. W sumie to kwestia czasu bylo zanim Chińczycy sami nie wezma sie za produkcję zaawansowanycch przetwornikow. 

W DM6 od Knowlesa był chyba tylko jeden driver, reszta swoich i myślałem że w DM7 będzie tak samo, a jednak w DM7 zastosowali Soniona i Knowlesa. 

 

DM7 można już zamawiać na Massdropie za 280 dolarów.

Kusi jak diabli 😐

https://drop.com/buy/bgvp-dm7-iem#overview

Edytowane przez kordal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, requal napisał:

Jakiś czas temu znalazłem taki oto ranking, może kogoś zainteresuje. Szybko wrzuca nowości gostek 

http://www.aboutaudio.org/at-a-glance-iem-shoot-out/

Nie wszystko jednak jest opisane/uzasadnione

 

Fajny ranking, rzuciłem okiem na kilka recenzji i tak na szybko się zgadza z moimi przemyśleniami, ale martwi mnie jedna rzecz - doki za 2 tysiące backsów dostały 9,4/10 w kategorii price/value 😮

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, wiatrak napisał:

https://images.app.goo.gl/W2qG1wLog9Qodc3V7

 

Colorfly CH1...mam deja vu 😂

 

Stworzone przez ikko Audio dla Colorfly. Model dostępny tylko na rynku chińskim, który ma inne strojenie. Pytałem jeszcze zanim się w PL pojawili, bo też mnie zaciekawił :) Poniżej to co odpowiedzili:

 

"Colorfly used to be one of the customers of the ikko team. This Colorfly CH1 is an OEM earphone made by ikko for Colorfly, but it can only be sold in China, and its tuning style is completely different from OH1."

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2019 o 20:12, Perul napisał:

Znalazłem info, że mają przetworniki 57mm - prawda to? Prośba o foto bez gąbek i z linijką.

Wstawiam na prośbę. Drivery nie mają żadnych oznaczeń nie są klejone słuchawki. Pady łatwe w montażu. To drewno to raczej taka ozdoba bo nic nie mają wspólnego z połączeniem z driverem. Wszystko jest skręcone na śrubki i nakrętki. Driver jak widać jest tylko wklejony w obudowę.

 

1.1 1423.jpg

1.1 1422.jpg

1.1 1421.jpg

Edytowane przez marco-polo
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łatwe są do modyfikacji zapewne. Podobają mi się testowałem je na każdej częstotliwości i nie harczą. Moc tkwi moim zdaniem w driverach jakie zastosowali. Inni co je zakupili i testowali je z innymi padami to stwierdzili że te pady dają im taki dźwięk. Testowali z innymi jak welurowe,proteinowe, brainwavz HM5. Ciekawe jakie to drivery. Widziałem takie w podobnej budowie ale inny pałąk za 2500 euro w camjam na YT. Japońskiej firmy SPIRIT TORINO TWIN PULSE: VALE 2500 EURO, jakby to były te drivery to byłoby cool.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marco-polo dzięki za fotki. Wygląda, że rzeczywiście mają 57mm, a nie takie oszukańce jak w Bluedio T1/ T2 itp, gdzie jest przetwornik 50mm z grubą ramka zewnętrzną.

Kiedyś bardzo interesowały mnie przetworniki większe niż 50mm (których obecnie jest mnóstwo), bo duża membrana "pompuje" dużo powietrza i dzięki temu niski bas jest i ma konkretną moc w konstrukcjach mocno otwartych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Perul napisał:

@marco-polo dzięki za fotki. Wygląda, że rzeczywiście mają 57mm, a nie takie oszukańce jak w Bluedio T1/ T2 itp, gdzie jest przetwornik 50mm z grubą ramka zewnętrzną.

Kiedyś bardzo interesowały mnie przetworniki większe niż 50mm (których obecnie jest mnóstwo), bo duża membrana "pompuje" dużo powietrza i dzięki temu niski bas jest i ma konkretną moc w konstrukcjach mocno otwartych.

Tutaj to jest klarowność duża scena soundstage jasne są bass jest ale grają naturalnie. Poczytaj na https://www.head-fi.org/ i wpisz zx1 w wyszukiwarce. może fatalnie wyglądają ale są lekkie i warto dla mnie są rewelacja. Będę zamawiał też M2 te drugie coś jak grado podobne ze store OKSC i dodatkowo piszę żeby przesłali zapasowe pady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może zaproponować skąd kupić dobre pady do OKSC ZX1 szerokość padów 110mm. Chciałbym żeby pady były wokółuszne gdzie można 3 palce zmieścić. Proteinowe, ze skóry lub welurowe? https://www.ebay.pl/itm/Thicker-Cushion-ear-pads-seals-pillow-memory-foam-cover-for-headphones-70mm-12/253794196741?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=553077393872&_trksid=p2057872.m2749.l2649 zamówiłem te ale nwm czy nie będą za duże bo zamówiłem 110mm taka jest ogólnie szerokość padów w tych słuchawkach ale driver plus otaczający go plastik to 95mm. Chcę sprawdzić na ile się zmieni dźwięk po zmianie padów na inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marco-polo napisał:

Czy ktoś może zaproponować skąd kupić dobre pady do OKSC ZX1 szerokość padów 110mm. Chciałbym żeby pady były wokółuszne gdzie można 3 palce zmieścić. Proteinowe, ze skóry lub welurowe? https://www.ebay.pl/itm/Thicker-Cushion-ear-pads-seals-pillow-memory-foam-cover-for-headphones-70mm-12/253794196741?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&var=553077393872&_trksid=p2057872.m2749.l2649 zamówiłem te ale nwm czy nie będą za duże bo zamówiłem 110mm taka jest ogólnie szerokość padów w tych słuchawkach ale driver plus otaczający go plastik to 95mm. Chcę sprawdzić na ile się zmieni dźwięk po zmianie padów na inne.

Tego typu pady diametralnie zmienią sposób grania, bo są dużo szczelniejsze, tutaj trzeba przewiewnych welurów szukać.

Pamiętaj też, że wysokie pady oddalą średnie tony i spotęgują soprany, ale w połączeniu ze szczelniejszym niż gąbka welurem, ma to szanse zagrać, bo i dół się dopełni.

Może te https://pl.aliexpress.com/item/Tak-mi-kkie-aksamitne-z-pianki-Wk-adki-do-uszu-poduszki-60-65-70-75-80/32977553030.html?spm=a2g0o.cart.99999999.385.67873c00YcYw41 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności