Skocz do zawartości

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

53 minuty temu, RIH napisał:

Które u Ciebie wygrywają?

 

Cała czwórka jest warta swojej ceny, a nawet więcej. Grają inaczej i ciężko powiedzieć, na które z tej czwórki bym się zdecydował, gdyby trzeba było wybrać jedne (znając siebie wziąłbym Falcon-C :) 

 

A bezdyskusyjnie wygrywają póki co te poniżej ;) za wiele z tym wątkiem wspólnego nie mają jednak :) 

Legend X.jpg

Edytowane przez Methuselah
  • Like 6
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie są to droższe tylko baaardzo drogie słuchawki 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jaro54 napisał:

Bo nie są to droższe tylko baaardzo drogie słuchawki 

 

Głównie dlatego, że robione w Stanach ;)

 

Jeżeli uznać, że Hongkong to w zasadzie Chiny, to o Edenach można tu chyba będzie podyskutować. Wkrótce recki obu powinno się udać zrobić.

 

eden.jpg

Edytowane przez Methuselah
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Cała czwórka jest warta swojej ceny, a nawet więcej. Grają inaczej i ciężko powiedzieć, na które z tej czwórki bym się zdecydował, gdyby trzeba było wybrać jedne (znając siebie wziąłbym Falcon-C  
 
A bezdyskusyjnie wygrywają póki co te poniżej  za wiele z tym wątkiem wspólnego nie mają jednak  
1063713972_LegendX.thumb.jpg.6f9d7c80b7938d600cc983048e3890db.jpg
Super sprzęt - gratulacje - ja mam limit na iem ustawiony znacznie niżej cenowo ;) - dlatego jestem ciekawy jakie masz zdanie o tej czwórce?

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  Na czym Ci najbardziej zależy w brzmieniu? Postaram się pomóc.

 

Moje ulubione słuchawki: Audeze LCD 2, Dharmy , Night Owl. Nie liczę na odtworzenie tego klimatu w budżetowej wersji IEM ale chciałbym żeby cos podobnego zostało. Na razie z tej kategorii cenowej zostały u mnie IT01, E1, FH1.Cieplejsze brzmienie, solidna podstawa basowa, nieagresywna góra - jeśli się uda (co przy V i U jest ciężkie), obecna średnica default_smile.png reszta na PW żeby nie było zbyt dużego OT. Choć odpowiedź może zainteresuje inne osoby.

default_smile.png

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, RIH napisał:

....Cieplejsze brzmienie, solidna podstawa basowa, nie nieagresywna góra - jeśli się uda (co przy V i U jest ciężkie), obecna średnica.....

 

Też szukam takiego brzmienia i na razie słabo :( 

 

40 minut temu, RIH napisał:

....Choć odpowiedź może zainteresuje inne osoby....

 

Jak najbardziej :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RIH napisał:

Moje ulubione słuchawki: Audeze LCD 2, Dharmy , Night Owl. Nie liczę na odtworzenie tego klimatu w budżetowej wersji IEM ale chciałbym żeby cos podobnego zostało. Na razie z tej kategorii cenowej zostały u mnie IT01, E1, FH1.Cieplejsze brzmienie, solidna podstawa basowa, nieagresywna góra - jeśli się uda (co przy V i U jest ciężkie), obecna średnica default_smile.png reszta na PW żeby nie było zbyt dużego OT. Choć odpowiedź może zainteresuje inne osoby.

default_smile.png

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Jak Owle lubisz, a szukasz IEMowego zbliżonego odpowiednika w dobrej cenie, to zdecydowanie Oriolus Finschi. A jeszcze jak im zapodać względnie dobry (lepszy) kabel, to już w ogóle robi się kozacko. Pisałem o tym w recenzji. Były tak dobre i spodobały mi się tak bardzo, że musiałem je mieć :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, RIH napisał:

Moje ulubione słuchawki: Audeze LCD 2, Dharmy , Night Owl. Nie liczę na odtworzenie tego klimatu w budżetowej wersji IEM ale chciałbym żeby cos podobnego zostało. Na razie z tej kategorii cenowej zostały u mnie IT01, E1, FH1.Cieplejsze brzmienie, solidna podstawa basowa, nieagresywna góra - jeśli się uda (co przy V i U jest ciężkie), obecna średnica default_smile.png reszta na PW żeby nie było zbyt dużego OT. Choć odpowiedź może zainteresuje inne osoby.

default_smile.png

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Z opisu to może Campfire Audio Comet? Mocy bas obecny, średnica też, górę można utemperować dodatkowo piankami (SpinFit z zestawu najbardziej zrównoważone imo). Ogólnie doki na tyle spoko, że zamawiam do nich custom tipsy. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu to może Campfire Audio Comet? Mocy bas obecny, średnica też, górę można utemperować dodatkowo piankami (SpinFit z zestawu najbardziej zrównoważone imo). Ogólnie doki na tyle spoko, że zamawiam do nich custom tipsy. 
Meh... ;)a8ce471f7cd4c1cc5ae70c270e382571.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Jak Owle lubisz, a szukasz IEMowego zbliżonego odpowiednika w dobrej cenie, to zdecydowanie Oriolus Finschi. A jeszcze jak im zapodać względnie dobry (lepszy) kabel, to już w ogóle robi się kozacko. Pisałem o tym w recenzji. Były tak dobre i spodobały mi się tak bardzo, że musiałem je mieć
Trochę się obawiałem, że taka V-ka będzie z chłodną górą, i szybkim ale ograniczonym basem - wolę zdecydowanie cieplejsze brzmienie z średnicą, nawet kosztem góry.
A już mi się znudziło kupowanie tylko po to żeby sprzedawać po tygodniu.
Szkoda, że trudno o testówki.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, RIH napisał:

Meh... ;)a8ce471f7cd4c1cc5ae70c270e382571.jpg

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Trochę się obawiałem, że taka V-ka będzie z chłodną górą, i szybkim ale ograniczonym basem - wolę zdecydowanie cieplejsze brzmienie z średnicą, nawet kosztem góry.
A już mi się znudziło kupowanie tylko po to żeby sprzedawać po tygodniu.
Szkoda, że trudno o testówki.

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

Szybki i ograniczony bas? Chłodna góra? Ale gdzie, w Finschi? Oo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, marco-polo napisał:

Zakupiłem zx1 jak na zdjęciu. Są fantastyczne, komfortowe, dźwięk jest czysty nie harczy, bass jest w porządku nie jest gruby, soundstage to scena o ile się nie mylę jest duża. Grają neutralnie i ciepło. Nauszniki po dłuższym czasie grzeją w uszy i powodują lekki nacisk. Nie spadają z głowy. Kabel jest odpowiedni ale nie wymienny

 

zx1.jpg

Znalazłem info, że mają przetworniki 57mm - prawda to? Prośba o foto bez gąbek i z linijką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RIH napisał:

Moje ulubione słuchawki: Audeze LCD 2, Dharmy , Night Owl. Nie liczę na odtworzenie tego klimatu w budżetowej wersji IEM ale chciałbym żeby cos podobnego zostało. Na razie z tej kategorii cenowej zostały u mnie IT01, E1, FH1.Cieplejsze brzmienie, solidna podstawa basowa, nieagresywna góra - jeśli się uda (co przy V i U jest ciężkie), obecna średnica default_smile.png reszta na PW żeby nie było zbyt dużego OT. Choć odpowiedź może zainteresuje inne osoby.

default_smile.png

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

 

Też pomyślałem nad Comet jako odpowiedź na te wymagania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybki i ograniczony bas? Chłodna góra? Ale gdzie, w Finschi? Oo
Nie wiem, nie słuchałem - czytałem "różne" opinie i są skrajne a ja po ostatniej gamie FiiO już nie wiem kto i jak słucha - skoro np. FA7 to "basowe potwory" - chyba jak ktoś ma stare Tonsile za wzór to można tak twierdzić, więc już nie wiem, która opinia oddaje "prawdę" ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RIH napisał:

Nie wiem, nie słuchałem - czytałem "różne" opinie i są skrajne a ja po ostatniej gamie FiiO już nie wiem kto i jak słucha - skoro np. FA7 to "basowe potwory" - chyba jak ktoś ma stare Tonsile za wzór to można tak twierdzić, więc już nie wiem, która opinia oddaje "prawdę" ;)

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

Jako posiadacz Owli i fan AQ nie powiedziałbym, że góra jest zimna lub chłodna. No chyba, że czytałeś opinie Hamerykańców. Oni tam z tego co wiem, to lubią gęste granie i dla nich góra jest idealna... jak jej prawie nie ma xD Moje Ei.XX były strojone pod gusta amerykańskiego rynku i na stockowym kablu to był po prostu muł. Było gęsto, góra zawsze na drugim planie i choć ładna, to nie miała za wiele do powiedzenia. Niemniej może się wypowie kolega po fachu @Methuselah

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też pomyślałem nad Comet jako odpowiedź na te wymagania...

Comet słuchane teraz - wątłe, syntetyczne brzmienie. Fajnie, że średnica uwypuklona, fajnie, ze detaliczne ALE to, plus "masę dźwięku" i większą separację i lepszą holografię mam w FH5...

Tu się czuje jakbym sobie do uszu przyłożył dwa głośniki BT.

Nie odbierajcie mnie źle - Comety mają swoje plusy ale jak słuchasz muzyki z potężnym "punchem" to się z nich takie "pierdziawki" robią.

 

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Methuselah tymi fotkami uprzedziłeś moją potencjalną irytację i za to podziękowania 😊 chciałem w ciemno zamówić Kanas Pro, ale patrzę, że mają dlugaśną trąbę. Już nawet zgrabne OH1 wystają mi poza małżowinę. Kanas sterczałyby niczym dwie pieczarki. Podejrzewam, że jedynie New Primacy leżałyby dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Najner napisał:

Forumowicze: gadają se o chińskich dokach

Methuselah: wjeżdża z Empire Ears Legend X

 

Wyszło, że jak dzieciak chwalę się przesłuchaniem Legend X, a miał być to lekki żarcik tylko. Mea culpa. Jakby nie było, to flagowiec EE jest jak stworzony dla mnie :) 

 

@Vaiet dla mnie Finschi całościowo po jasnej stronie mocy, ale bas mają raczej subwooferowy. Jeżeli nie będzie wyraźnie jasnego źródła, to góra nie będzie dokuczać. Świetna organizacja sceny, chociaż ta sama w sobie wielkością nie powala. Nie będą jednak najbardziej organicznymi. Po zmianie na PWaudio No5 jest bardziej naturalnie :) 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Methuselah napisał:

Wyszło, że jak dzieciak chwalę się przesłuchaniem Legend X, a miał być to lekki żarcik tylko

Tak to odebrałem, trochę kolorytu w tym wątku dzięki Tobie ;) Cieszy mnie taki plot twist w postaci słuchawek droższych o 1000% od regularnie omawianych :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności