Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Ciekawe droższe słuchawki z Chin


retter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, szukam niebanalnych słuchawek z chin do +/- 100pln. Posiadam obecnie KZ ZSN, posiadałem ES4. Preferuję zabawne, ale szczegółowe brzmienie, słucham głównie basowych piosenek.

Spodobały mi się DGVP DMG oraz YiNYOO HQ12, ale mocno po za budżetem, może jakiś TRN V30 czy qkz vk1? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, magiczny78 napisał:

Witam, szukam niebanalnych słuchawek z chin do +/- 100pln. Posiadam obecnie KZ ZSN, posiadałem ES4. Preferuję zabawne, ale szczegółowe brzmienie, słucham głównie basowych piosenek.

Spodobały mi się DGVP DMG oraz YiNYOO HQ12, ale mocno po za budżetem, może jakiś TRN V30 czy qkz vk1? 

Jest kilka pozycji, TinAudio T2, YinYoo V2 etc, ale lepiej pyta w temacie do tego przeznaczonym ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, magiczny78 napisał:

Witam, szukam niebanalnych słuchawek z chin do +/- 100pln. Posiadam obecnie KZ ZSN, posiadałem ES4. Preferuję zabawne, ale szczegółowe brzmienie, słucham głównie basowych piosenek.

Spodobały mi się DGVP DMG oraz YiNYOO HQ12, ale mocno po za budżetem, może jakiś TRN V30 czy qkz vk1? 

 

Proponuję jednak tu poczytać i popytać:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro wrzucę moje porównanie Ikko OH1 i CA Comet, ale dziś potrzebuję pomocy 😀

 

Proszę o porównanie Comet do Aune E1, jeżeli ktoś ma lub pamięta. Przede wszystkim komfort, izolacja, wielkość sceny, sybilanty, ostrość góry i ilość midbasu ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś pierwszy prezent od HBB - Shozy BK. Nigdy wcześniej nie miałem do czynienia z droższymi pchełkami. Uczucia mieszane mam, głównie dlatego, że nigdy nie byłem fanem słuchawek otwartych, lub też za mało ich słyszałem :) Ale chyba rośnie miłość do nich we mnie, widzę zastosowanie dla mnie ze względu na wygodę w momencie, kiedy głowa i uszy już nie mogą znieść T50RP, oraz wieczorami do oglądania filmów - lekko otwarta konsturkcja pozwala na dopływ dźwięku w razie płaczu dziecka itp.

Czekam na dostawę gąbek z ali, zamówiłem ich chyba z 230 sztuk :P

 

IMAG0645.thumb.jpg.5a0f0cac702f0562a52c623df5ffcf27.jpg

 

PS. Dżizas, ale one ciągną prądu :D

Edytowane przez docentore
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wiatrak napisał:

@docentore czekam na recenzję, porównania i zapraszam do "Fanklubu pchełek"😀

Recki nie napiszę raczej, bo nie umiem w recenzje :D Za zaproszenie dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj również recenzja S6Rui i kolejne ciekawe porównania.

https://thecontraptionist.blog/2019/04/03/fearless-s6-rui-ultimo/

Szkoda tylko, że ten tuning Harmana nie eksponuje bardziej wokali. Fiio FA1 mnie naprostowało ostatnimi czasy pod tym względem.. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja krótka porównawcza impresja na temat Ikko OH1 i CA Comet.

 

OH1 - Dla mnie V-ka, ale inna niż “tanie słuchawki z Chin”, za którymi ogólnie nie przepadam ze względu na ich strojenie. Tu potwierdzam, że mamy bardzo dobrze zaakcentowany subbas, a nie midbas. On z kolei w idealnej ilości. Średnica naturalna bez wypychania przed inne pasma. I tu przechodzimy do elementu, który najmniej mi odpowiada - przełom średnicy i góra. Dość mocno zaakcentowany i może dać we znaki przy większej głośności i agresywnej muzyce. Na pewno nie nazwę ich brzmienia ocieplonym. Pianki InAirs zdejmują trochę góry. Spora scena jak na dokanałowe.

 

Comet - Opis odnosi się do użytkowania z piankami InAirs, ponieważ SpinFit słabo trzymają się w moich uchach i wyostrzają górne pasmo.

Również V-ka, ale bliżej do liniowości. Na piankach subbas jest, ale nie w tej ilości co w OH1. Midbasu dość sporo, ale fajnie ociepla brzmienie. Średnica bliska, intymna, wokale bardzo ładne.  Wyższe częstotliwości bardziej przygaszone niż w OH1. Nie tak detalicznie zwiewnie, ale nadal sporo szczegółów. Daje to możliwość łatwiejszego odsłuchu przy większej głośności niż w OH1. Scena zauważalnie mniejsza niż u rywala, ale pozycjonowanie dobre.

 

Oba modele świetne i bardzo różne. Zostaną tylko jedne...ale które ? :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz rowniejsze i mniej problematyczne. Efektownie grające, ale problematyczne mają zazwyczaj zawrotną lecz krótką karierę. 
 

Edit: Tak też zrobiłem ze swoim zbiorem. Myślałem, ze zostawię Fa1, ale zostaną CCA C16 z racji, że są najbardziej umiarkowane. Nie grają super sq, ale sa wzglednie pozbawione udziwnien.  Graja sygnatura Harmana, czyli U.  Nad Fa1 wygrały łagodniejszym, więcej wybaczającym strojeniem. 

Edytowane przez requal
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, wiatrak napisał:

Moja krótka porównawcza impresja na temat Ikko OH1 i CA Comet.

 

Na jakim źródle testowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tym Taobao na moment przedsprzedaży wychodzi około 150 USD. Może nie podrożeją zbytnio. 

 

TRN X6 w AK Audio Store na hasło "facebook"
Discount price: 61.5usd no mic and 62usd with mic

*Tak samo u Wooeasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, requal napisał:

Odkąd przeczytałem o nich w jednym wątku na facebooku Audiobudget, czekałem na TRN X6, poczekam jeszcze trochę aż ceny się ustabilizują i pojawią się jakieś opinie, i raczej je kupię ^_^. Jeśli kogoś to interesuję, to tak prezentuje się finalna charakterystyka tych słuchawek, według Larry'ego Fultona (strojmistrza TRN i paru innych chińskich marek :P) :

 

X6.jpg

 

Same słuchawki podobno są strojone na modłę Etymotic ER4SR, mają impedancję 60 Ohm (58 Ohm według producenta, choć rozpatrywana była wersja 86 Ohm) i mają kosztować ok. 76$ (z niecierpliwością, czekam na jakieś obniżki :P). Jeśli chcielibyście poczytać więcej o TRN X6, to możecie to zrobić czytając komentarze Larry'ego Fultona w tym wątku na facebookowej stronie Audiobudget ;).

Edytowane przez e1mo
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, e1mo napisał:

Odkąd przeczytałem o nich w jednym wątku na facebooku Audiobudget, czekałem na TRN X6, poczekam jeszcze trochę aż ceny się ustabilizują i pojawią się jakieś opinie, i raczej je kupię ^_^. Jeśli kogoś to interesuję, to tak prezentuje się finalna charakterystyka tych słuchawek, według Larry'ego Fultona (strojmistrza TRN i paru innych chińskich marek :P) :

 

X6.jpg

 

Same słuchawki podobno są strojone na modłę Etymotic ER4SR, mają impedancję 60 Ohm (58 Ohm według producenta, choć rozpatrywana była wersja 86 Ohm) i mają kosztować ok. 76$ (z niecierpliwością, czekam na jakieś obniżki :P). Jeśli chcielibyście poczytać więcej o TRN X6, to możecie to zrobić czytając komentarze Larry'ego Fultona w tym wątku na facebookowej stronie Audiobudget ;).

Wygląda ciekawie. Pytanie tylko, czy ta górka na 6khz nie będzie za duża.  

Chociaż na wykresie jest nieco przed 6khz.. ale też może drażnić. 

 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś listonosz przyniósł następną paczkę od HBB - ToneKing T4. W trakcie słuchania i testowania jestem, na razie podobają mi się.

 

image.thumb.png.322f347b61b1b71efc65c38a3c899ad3.png

Edytowane przez docentore
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności